Şimdi Ara

Arabasına titiz olan var mı ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar babamın 2011 model citroen nemo aracı var ama ailede aracı kullanan tek benim. ruhsat benim üstüme.
    ama gel gelelim babamın hiç sevmediğim bir huyu var tamam babamız büyüğümüz eyvallah ama bir yönü var ki deli olmamak içten değil. her önüne gelene aracı veriyor al sen sür diyor. birde dizel araba bu arabayla ilgili bir işi olsa bende müsait olmasam hemen gidip başkasına verir kullandırır arabayı misal bir kaç gün iş için ankaraya geldik burda bir akraba var yolları bilmediğim için o sürüyor arabayaı ama motorun anasını ağlatıyor. motoru çok bağırttırıyor kızdırma bujileri sönmeden kontajı çeviriyor 2. vites te kalkıyor yani büyük diye birşey diyemiyorum adam arabanın içine ediyor. sinirden ağlıyacam arkadaşlar bende tam tersi arabasına çok titiz hassas adamım.
    aramızda var mı benim gibi olan bu durumda olan birileri var mı acaba ??
    ama size şunu söylim şu an işssizim Allah nasip ederse işim gücüm olursa ilk fırsatta kendi paramla kendi arabamı alacam ve KİMSEYDE ASLA VERMİYECEM......

• Ben de çok titizimdir arabaya. Geçen biri arabaya bakarak geçti ben de niye yan yan bakıyosun diye kavga ettim.

Yan bile baktırmam arabaya tut ki başkası sürecek arabayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Ben de çok titizimdir arabaya. Geçen biri arabaya bakarak geçti ben de niye yan yan bakıyosun diye kavga ettim.

:D :D ooo sen daha fenaymıssın hocam....
    birde arabada kapıyı sert örrtenlere çok gıcık oluyorum ben...
  • Valla iyi sabırlıymışsınız. Ben olsam çıldırır babama da öyle kullanana da patlardım sanırım.

Bende çok titizim ama öyle eşşeğe biner gibi de kullanılmaz ki. Başkasının malını kullanıyosun. Kendi aracına dikkat ettiğinin 10 katı dikkat etmen lazım. Emanet adı üstünde.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirhanardgn

Valla iyi sabırlıymışsınız. Ben olsam çıldırır babama da öyle kullanana da patlardım sanırım.

Bende çok titizim ama öyle eşşeğe biner gibi de kullanılmaz ki. Başkasının malını kullanıyosun. Kendi aracına dikkat ettiğinin 10 katı dikkat etmen lazım. Emanet adı üstünde.

hay ağzını öpim senin yeminle kitabın ortasından konuştun....
    aynen hocam emanet malın canı g.. derler.. senin daha dikkatli olman lazım valla korkuyorum motorda şansızaman da bir sıkıntı çıkacak diye.. ahhh babam ahhhh anlattım kaç defa böyle böyle diye dil döktüm... 8: :( :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: GND_

quote:

Valla iyi sabırlıymışsınız. Ben olsam çıldırır babama da öyle kullanana da patlardım sanırım.

aynen hocam emanet malın canı g.. derler.. senin daha dikkatli olman lazım valla korkuyorum motorda şansızaman da bir sıkıntı çıkacak diye.. ahhh babam ahhhh anlattım kaç defa böyle böyle diye dil döktüm... 8: :( :(

Hocam söylediğim yanlış yönlendirsin istemem. Babanız yapsa mesela bunu yani arabayı hor kullansa kimse kırıcı dille konuşmamalı. Baba yani dünya malı için canını yakmaya değmez. Mezarının başına gittiğimizde içimizde vicdan azabı olur. Ama başkası yaparsa (yakın yada değerli olmayan birisi) gereken tepki verilmeli hatta bidaha araç yada herhangi bir emanet verilmemeli diye düşünüyorum.

Yanlışım varsa düzeltin hocam.

• quote:

quote:

quote:

Hocam söylediğim yanlış yönlendirsin istemem. Babanız yapsa mesela bunu yani arabayı hor kullansa kimse kırıcı dille konuşmamalı. Baba yani dünya malı için canını yakmaya değmez. Mezarının başına gittiğimizde içimizde vicdan azabı olur. Ama başkası yaparsa (yakın yada değerli olmayan birisi) gereken tepki verilmeli hatta bidaha araç yada herhangi bir emanet verilmemeli diye düşünüyorum.

kesinlikle katılıyprum hocam...
    çok haklısınız şimdi büyüklerin de kalbini kırmak istemiyorum ama bende çok titizim bazen düşünüyorum da kendi kendime sakınan göze çöp batarlar acaba fazla mı takıyorum diye düşünüyorum ...

ama arabası olan arkadaşlara tavsiyem ARABANIZI BAŞKASINA ASLA EMANET VERMEYN EN AZINDAN GÜVENMEDİĞİNİZ ADAMLARA ASLA vermeyin acı tecrüem...

• En sevmediğim şeydir arabayı emanet almak-vermek.

Lakin bazen samimi olduğum bi yakınım isteyince kıramıyorum.

• ben de babam da titiziz. ne o bana arabasını verir ne ben ona :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kesinlikle katılıyprum hocam...
    çok haklısınız şimdi büyüklerin de kalbini kırmak istemiyorum ama bende çok titizim bazen düşünüyorum da kendi kendime sakınan göze çöp batarlar acaba fazla mı takıyorum diye düşünüyorum ...

ama arabası olan arkadaşlara tavsiyem ARABANIZI BAŞKASINA ASLA EMANET VERMEYN EN AZINDAN GÜVENMEDİĞİNİZ ADAMLARA ASLA vermeyin acı tecrüem...

Hocam ben büyükbabama verdim arabayı. Kaputunu vurmuş üstüne bir de arabanın içi yemin ederim köpek bağlasanız durmaz durumda bırakmıştı. Ama yapcak bir şey yok yani canı sağolsun dedik.

Bunlar hep geri kalmış ülke olmamızda kaynaklanıyo bence. Yani araç alımı kolay olsa mesela abd yada avrupadaki gibi. Arabalara aşkla bağlanmayan yada çok titiz olmayan birisi için bu durum çok da sorun olmayabilir bence. Ama yine de nolursa olsun emanet çok farklı bi dünya.

• Bende çok titizimdir arabada evimden daha temizdir yani
  • Herkes ilk aldığı zamanlar titizdir ben pek titiz sayılmam şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Ben de çok titizimdir arabaya. Geçen biri arabaya bakarak geçti ben de niye yan yan bakıyosun diye kavga ettim.

Tabi canım geçen benim arabayı instagrama yükledim fotoğrafı beğenmişler gittim hepsini bulup kavga ettim.

Beğendirtmem kimseye arabamı

• İkinci viteste kalktığını bağırttığını bildiğine göre sen de arabadasın. Sen neden kullanmıyorsun bu durumda?
  • Aşırı titiz olmak ruh haline zarar verebilir, aracı satmanız daha iyi olacaktır bu durumda.
  • ben babamın arabasını annem yada babam sürünce bile içim acıyor güzel süremiyolar çok fren yapıyorlar düşük devirde boğuyolar arabayı ama araba onun olduğu için bişey diyemiyorum tabi kendi arabamı alınca kimseye elletmicem sadece düzgün araç sürmeyi bilenlere vericem
    bu durum bencede piskolojik rahatsızlık frene basmıyım diye gaza da basamıyorum bu sefer arkadan çok selektör yiyorum hani niye yürümüyo bu öndeki salak dediğiniz kişilerdenim fren balatasına bişey olmasın diye basmıyorum gaza
  • Kardeş sana şu kadar söyleyim o kadar özen gösteriyorum ki İşe giderken erken kalkıp trafik başlamadan işe gidip arabanın dur kalk yaparak yıpranmamasını sağlıyorum. Erken gittiğimde ise iş yerinin kapalı otoparkında 1 saat uyuyorum. Geçen hafta arkadaşlarla maça gittik arabaya 7 kişi almak zorunda kaldım bir şey de diyemedim. Dahada çağırmayın maça o kadar adamı 5 kapı arabaya sığdırdınız arabama yazık deyip arkadaşlığı kestim o derece. Şimdi dünya malı diyecekler ama mal canın yongası onuda unutmasınlar.
  • üffff hemde ne titizlik... arabayı evden işe işten eve kapalı çekiciyle taşıtıyorum.. neme lazım yolda biri çarpar, çamur olur, km yükselir, maksat satarken km'den, çizikten, boyadan, vs. sorun çıkmasın....

ne de olsa arabaları bizden sonraki sahipleri beğensin diye alıyoruz.(cefasını biz çekiyoruz, sefasını başkası sürüyor)
  • sadece araba için değil her konuda pata küte söylerim ben rahatsız olduğum bir durum varsa. darılacak adam darılsın, gönül koyacak adam koysun keyfi bilir. hele ki ailemden birisiyle, anam babam ile konuşamayacaksam neye yarar.
  • Arabamı kimseye vermem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.