Yüzbaşı
05 Mayıs 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Youtube da gezerken denk geldim. Videonun açıklama kısmında araçların özellikleri de verilmiş aşağıda paylaşıyorum. Yorum sizlerin. 100 km den 215 e kadar gitmişler ancak video 170 civarından başlıyo gibi.

Golf Mk6 1.6 TDI Manuel Ecufast Remap 140hp-310nm 2 kişi
Astra J 1.6 CDTI Manuel Stock 136hp-320nm 1 kişi

https://youtu.be/6VCUfoc4tVY
Arkadaşlar merhaba. 2006 Astra H aracımda fabrikasyon CD30 Mp3 çalar var. Bu teybi değiştirmeden aux uygulamak istiyorum. Nerede nasıl uygulatabilirim ya da kendim nasıl uygulayabilirim?

Yardımcı olanlara teşekkürler
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 sene / 30.000 km'dir kullandığım 2006 model Astra H 1.3 CDTI aracımın Çorum şehir içi yakıt tüketimini yol bilgisayarı hesabına göre sizlerle paylaşıyorum. Pompa hesabı yapmadım ancak önceki yakıt hesaplamalarıma göre yol bilgisayarı doğru çıkmıştı. Ancak yine de tam anlamıyla güvenemiyorum. Pompa hesabı yaptığımda tekrar editliycem bu kısmı. Aracım 174 bin km de 10 bin bakımına 4 bin km var. Üstünde 1 senelik yazlık lastik ve 16 inç jant var. Yüzde 70 sakin yüzde 30 agresif kullanım ile elde edilmiş değerler. Ancak özellikle belirtmek istiyorum bilenler bilir çorum engebeli bir yer ve benim rotamda sürekli yokuş in çık var. Saygılarımla

İyi günler arkadaşlar. 2006 Astra H aracımın extern in uygulamasını yapmak istiyorum. Teyibi söktüm ancak arkasında bulunan Ph+, Ph- ve TEL mute girişlerini bulamadım. Bu girişlerin fotoğrafını atabilecek ya da tarif edebilecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

Örnek olması için video:
https://youtu.be/tKCs58aycyw
Merhabalar arkadaşlar. Aracımı ilana koyduğumdan beri ne arayan var ne mesaj atan. En son 1000 küsür görüntülenme vardı ama favori sayısı sadece 2. Fiyatı biraz yüksek yazdım satacağım kişiye pazarlıkla ineceğim çünkü. Aracımı 36.000 liraya aldım binmek ve lastikler ve arızaları ile 1500 lira masraf yaptım. Binmek için almıştım ancak ev durumu çıktı ansızın. Bu fiyata satamadım sizce hatam nerde. En azından yaptığım masraflarıyla birlikte zarar ve kar etmeden 37.500 e satarım diye düşünmüştüm. Yani fiyat mı yüksek yoksa yeterli bilgi vermemiş miyim anlayamadım.

Bir de bugün galericileri gezdim borcumuz acil olduğu için. Öldüm parası verdiler. Çoğu 27-28 falan dedi. Bir tanesi sadece sağolsun mert adammış 34 verdi. Kendi durumlarını falan anlattı.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-memurdan-temiz-degisensiz-astra-519288355/detay

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler şimdiden

Arkadaşlar ilanım tekrar yayınlandı ve favori sayısı 2 den 3 e çıktı. Sanırım bir şeyleri rayına oturttum. Yardımcı olan herkese çok teşekkürler
Arkadaşlar aracımızı değiştirmeyi düşünüyoruz maddi sıkışıklıktan dolayı daha düşük bütçeli araç alacağız. Fiyat aralığımız 15.000 ile 20.000 lira arası. Bu fiyattan üstüne çıkmamız çok zor yani en fazla 21.500 falan olabilir. Bu fiyat aralığında c, d segmenti (modeli ve kilometresi fazla önemli değil yürüyeni iyi olsun yeter) fiyatına göre iyi bir araç istiyoruz. Tutulan model olmasına gerek yok yani tutulmayan araçlar da olabilir. Zorda kalırsak b segmenti de olabilir. Liste dışından tavsiye ettiklerinizi yada listedeki araçlardan tavsiyenizi iyisiyle kötüsüyle yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Düşündüğümüz modeller de

Astra F-G kasa
Alfa Romeo 156(Başka modeli de olabilir bakmadım o fiyat aralığına)
Renault Laguna 1- Megane 1 - Europa
Volkswagen Passat B4 1.8
Hyundai Elantra-Accent
Kia Rio 1.5
Honda Civic
Toyota Corolla(Çok sıcak bakmıyorum ama)
Ford Focus 1 - Fiesta
Volvo S40
Skoda Octavia(piyasasını tam bilmiyorum)
Nissan Almera
Vectra A
Arkadaşlar iki tane bot beğendim ancak karar veremedim. Sağlamlık rahatlık ikisinde de aynı gibi sadece hangisi daha hoş durmuş ona karar veremedim. Fiyatları da çok yakın zaten.

İyi akşamlar 2006 model 160 bin km deki aracımı yaklaşık 153 bindeyken satın aldım. Haziran ayının sonu gibi. Aldığımda direksiyon yağı kaçağını yaptırırken farkettik ki arabanın torpido kısmından kapı gıcırtısı gibi gıcır gıcır iğrenç bi ses geliyo. Ama sadece direksiyonu çevirdikçe. Başta direksiyon kutusundan sandık ama usta z-rotlarından dedi. Neyse önerdikleri yere gittik adam dediki orjinal GM marka z rotu buşmak hem pahalı hem zor olur biz iyi bi marka takalım dedi. Neyse takdırdık yaklaşık 10 bin km oldu yaptıralı (4 ay). Şu an tekrar gıcırtı aynı şekilde şiddetli gıcırtı başladı.

Sizce ne yapmalıyım yaptırdığım ustaya gidip bak yaptığın böyle olduğu diye gitmeli miyim yoksa paraya kıyıp yetkili serviste mi yaptırmalıyım. Sorun başına gelmiş abiler tavsiye verirse çok mutlu olueum. Şimdiden teşekkürler.
İyi akşamlar abiler. Direk olaya geçiyim yaklaşık 4 gün önce büyükbabam bizden İstanbula gitmek için arabayı istedi. Aslında istedi demek tam doğru olmaz arabayı verin dedi (bu arada anne tarafından büyükbabam). Benim sonradan haberim oldu babama söylemiş. Biz babamla birlikte arabayı vermek istemiyoruz. Çünkü hem arabayı yeni aldık daha çiçeği burnunda hemde yaştan dolayı adam akıllı hiçbir şekilde araba kullanamıyor. Neyse babam ayıp olur verelim falan dedi verdik gitti.

Bu sabah arabayı bizim evin önüne bırakmış ve geldiğimde hayatımın şokunu yaşadım. Verdiğinde mazot deposu yarımın üzerindeydi geldiğinde çeyrek depo kalmıştı. Arabaya yemin ediyorum köpek bağlasanız durmaz. İçi leş gibi olmuş her yer pislik. Ya adam içtiği çayın bardağını arabaya sallamış. Pet şişeyi buruşturmuş atmış, dışındaki marka etiketini atmış. En önemli bagaja boya sürtmüş ve arka koltuklara komple çorba dökülmüş. O şaşkınlıkla fotoğraf çekmek aklıma gelmedi. Mazot göstergesini verdiğim gün ve bu sabah gelince fotosunu çektim atıcam buraya.

Arabayı aldım direk oto yıkamacı arkadaşıma götürdüm. Normalde iç-dış yıkama il genelinde 20 liraya yapıyolar. Arka koltuklar o şekilde ta dibine kadar çorba olduğu için 60 lira ödedim. Mazottan ettiğim zararı hesap etmiyorum daha.

Ve en önemlisi araba geldiğinde kaputunda 2 tane göçük vardı. Gitmeden olmadığına eminim çünkü arabayı verdiğimiz gün babamın resmini çekmiştim arabanın önünde ve öyle bi göçük yok. Artık bi yere mi vurdu biri mi yaptı bilmiyorum ama araba ondayken oldu.

Bir daha çok güvendiğim insanlar hariç kimseye araba vermemeye yemin ettim. Belki diyceksiniz altı üstü bi araba ne kadar abarttın diye. Belki haklısınız ama benim yaşım 19 ehliyet alalı 1 sene olacak ve araba kullanmayı arabayla ilgili şeyleri seviyorum, önemsiyorum. Ve bu bizim ilk doğru düzgün arabamız. Bundan önce hep 3-5 bin liralık neredeyse hurda renolara bindik. Bunu da göz önüne alın isterim.

Saygılarımla.

Merhabalar. 2006 model astra h aracımın sis farları bugün itibariyle yanmamaya başladı. Dün gece arabayı park ettiğimde stop ettirmeden çıkıp bütün lambaları kontrol ettim ve sis farları dahil hepsi çalışıyodu. Yaşadığım şehirde çoğu zaman sis olduğundan kullanmak durumundayım. Ancak bu sabah çalışmadı ve sürekli deniyorum hala çalışmıyor. Sizce sorun nedir yada çözümü için bi öneriniz var mı ?

Bir de şöför kapısında bulunan bütün camların açma kapama düğmeleri bazen takılıp kalıyor. Mesela sağ arka camı açtıktan sonra bazen kapatmıyor arka kapıdan kapatmak zorunda kalıyorum. Bu sorunun çözümü nedir?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Forum İmzası:

There is a house in Charming Town, They call the Rising Sun

2006 Opel Astra H Enjoy 1.3 CDTI
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Lenovo
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Turkcell
Takım
Beşiktaş
Steam
Steam
Tablet
General Mobile
Notebook
Lenovo
Modem
Zyxel
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.114
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.268 (Bu ay: 14)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 426 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.