Şimdi Ara

Arabanın Lastikleri sanki yamuk duruyor neden ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
45.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili dostlar benim vw polo aracımın sol ön ve arka lastikleri sanki yamuk duruyor gibi geliyor bana üstten baktığımda sanki "/" işareti gibi özellikle sol arka lastiğin alt tarafı daha dışarda; ve sağ arka lastik ise yine üstten bakıldığında ön taraf daha içeride ve arka tarafı daha dışarıda duruyor ??? bunun sebebi ne olabilir ?? aracın öyle ciddi bir kazası ve hasarı olmadı ve aracıda tanıdık birinden aldık; ama acaba aracı taşa falan çarpmış olabilirlermi ??? arabada sağa sola çekme yolda giderken bozukluk falan bi şikayetimde yok ama dikkatimi çekti fazla inceleyince acaba bu düzelirmi ??? nette bazı sitelerde falan araç sahipleri bu tür şikayetlerin şasecilerde falan düzeldiğini yazmış acaba böyle hassas ayar yapan yerler varmıdır ??? Beni bilgilendirirseniz sevinirim...

• quote:

Orjinalden alıntı: king_of_the_road

Sevgili dostlar benim vw polo aracımın sol ön ve arka lastikleri sanki yamuk duruyor gibi geliyor bana üstten baktığımda sanki "/" işareti gibi özellikle sol arka lastiğin alt tarafı daha dışarda; ve sağ arka lastik ise yine üstten bakıldığında ön taraf daha içeride ve arka tarafı daha dışarıda duruyor ??? bunun sebebi ne olabilir ?? aracın öyle ciddi bir kazası ve hasarı olmadı ve aracıda tanıdık birinden aldık; ama acaba aracı taşa falan çarpmış olabilirlermi ??? arabada sağa sola çekme yolda giderken bozukluk falan bi şikayetimde yok ama dikkatimi çekti fazla inceleyince acaba bu düzelirmi ??? nette bazı sitelerde falan araç sahipleri bu tür şikayetlerin şasecilerde falan düzeldiğini yazmış acaba böyle hassas ayar yapan yerler varmıdır ??? Beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Dostum jant kapaklarında bı yamukluk-eğrılık olabılır madem sağa sola cekmıo belkı bole bıseydır

• quote:

Orjinalden alıntı: nitrousoxide

quote:

Sevgili dostlar benim vw polo aracımın sol ön ve arka lastikleri sanki yamuk duruyor gibi geliyor bana üstten baktığımda sanki "/" işareti gibi özellikle sol arka lastiğin alt tarafı daha dışarda; ve sağ arka lastik ise yine üstten bakıldığında ön taraf daha içeride ve arka tarafı daha dışarıda duruyor ??? bunun sebebi ne olabilir ?? aracın öyle ciddi bir kazası ve hasarı olmadı ve aracıda tanıdık birinden aldık; ama acaba aracı taşa falan çarpmış olabilirlermi ??? arabada sağa sola çekme yolda giderken bozukluk falan bi şikayetimde yok ama dikkatimi çekti fazla inceleyince acaba bu düzelirmi ??? nette bazı sitelerde falan araç sahipleri bu tür şikayetlerin şasecilerde falan düzeldiğini yazmış acaba böyle hassas ayar yapan yerler varmıdır ??? Beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Dostum jant kapaklarında bı yamukluk-eğrılık olabılır madem sağa sola cekmıo belkı bole bıseydır

dostum jant kapaklarım normal yani zaten hizalamayı yaparken lastik yanaklarında bakıyorum, kapaklarım yamuk dursa yaptıkları boşluktan fark ederdim keşke kapaklardan olsa :S

• SORUN ALT TAKIMDAN DIR.KASTER AÇILARI TOE AÇILARINA HEM ONDEN HEMDE ARKADAN BAKTIRIP BİRDE ALT TAKIMI KOMPLE Bİ KONTROL ETTİRMENDE FAYDA VAR SORUNUN KAYNAĞI BU AÇILARDANDIR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altunpul

SORUN ALT TAKIMDAN DIR.KASTER AÇILARI TOE AÇILARINA HEM ONDEN HEMDE ARKADAN BAKTIRIP BİRDE ALT TAKIMI KOMPLE Bİ KONTROL ETTİRMENDE FAYDA VAR SORUNUN KAYNAĞI BU AÇILARDANDIR.

dostum ön düzen ayarı yapıldı ama arkalar için kaster yada toe açıları nasıl yapılıyor ??? rot ayarlarında sadece önleri yapıyorlar...
  • BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ROT VEYA BALANS AYARI DEĞİL ZATEN ONLAR DİREKSİYONUN DÜZ DURMASI VEYA ARACIN TİTREMESİNİ ONLEMEK VS.. İÇİN.BENİM BAHSATTİĞİM OLAY ALT TAKIMIN AÇILARI İLE İLGİLİDİR.VARSA BİLDİĞİN İYİ BİR SERVİS ORADA KONTROL ETTİREBİLİRSİN.EĞER BİR SORUN VARSA ALT TAKIMDAKİ GEREKLİ PARÇALAR DEĞİŞİR SORUN HALOLUR.ÖNDÜZENCİLER HEM BUKONUDA TAM YETERLİ DEĞİL HEMDE SORUN ROT VEYA BALANSTAN DEĞİL.
    AMA BU KONUYU FAZLA AKSATMA ÇÜNKÜ AKSATTIKÇA LASTİKLERİNİ DÜZENSİZ AŞINDIRIP ERKEN DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALIRSIN BUDA BAŞINA İKİNCİ MASRAFI ÇIKARIR.
    quote:

quote:

SORUN ALT TAKIMDAN DIR.KASTER AÇILARI TOE AÇILARINA HEM ONDEN HEMDE ARKADAN BAKTIRIP BİRDE ALT TAKIMI KOMPLE Bİ KONTROL ETTİRMENDE FAYDA VAR SORUNUN KAYNAĞI BU AÇILARDANDIR.

dostum ön düzen ayarı yapıldı ama arkalar için kaster yada toe açıları nasıl yapılıyor ??? rot ayarlarında sadece önleri yapıyorlar...

• quote:

BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ROT VEYA BALANS AYARI DEĞİL ZATEN ONLAR DİREKSİYONUN DÜZ DURMASI VEYA ARACIN TİTREMESİNİ ONLEMEK VS.. İÇİN.BENİM BAHSATTİĞİM OLAY ALT TAKIMIN AÇILARI İLE İLGİLİDİR.VARSA BİLDİĞİN İYİ BİR SERVİS ORADA KONTROL ETTİREBİLİRSİN.EĞER BİR SORUN VARSA ALT TAKIMDAKİ GEREKLİ PARÇALAR DEĞİŞİR SORUN HALOLUR.ÖNDÜZENCİLER HEM BUKONUDA TAM YETERLİ DEĞİL HEMDE SORUN ROT VEYA BALANSTAN DEĞİL.
    AMA BU KONUYU FAZLA AKSATMA ÇÜNKÜ AKSATTIKÇA LASTİKLERİNİ DÜZENSİZ AŞINDIRIP ERKEN DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALIRSIN BUDA BAŞINA İKİNCİ MASRAFI ÇIKARIR.
    quote:

quote:

teşekkür ederim dostum demekki bu işten anlayan bi tamirciye gitmek lazım hemen galiba...

• bişey değil dostum müsayit bi zamanda bi baktırırsın...
    quote:

quote:

BENİM DEMEK İSTEDİĞİM ROT VEYA BALANS AYARI DEĞİL ZATEN ONLAR DİREKSİYONUN DÜZ DURMASI VEYA ARACIN TİTREMESİNİ ONLEMEK VS.. İÇİN.BENİM BAHSATTİĞİM OLAY ALT TAKIMIN AÇILARI İLE İLGİLİDİR.VARSA BİLDİĞİN İYİ BİR SERVİS ORADA KONTROL ETTİREBİLİRSİN.EĞER BİR SORUN VARSA ALT TAKIMDAKİ GEREKLİ PARÇALAR DEĞİŞİR SORUN HALOLUR.ÖNDÜZENCİLER HEM BUKONUDA TAM YETERLİ DEĞİL HEMDE SORUN ROT VEYA BALANSTAN DEĞİL.
    quote:

quote:

teşekkür ederim dostum demekki bu işten anlayan bi tamirciye gitmek lazım hemen galiba...

• quote:

aynı sorun benim araçta da var (CADDY) ama benimkinde sadece sol arka lastik dediğiniz gibi duruyor. Bir kaç ustaya sordum "VW öyle olur yola bassın diye" filan dediler. Hatta sol arka lastikten ses geliyo gibi gelmişti o duruşunu gördükten sonra, tanıdık ustaya gösterdim acaba bilyemi diye; makine ile çevirdi bunda bişey yok dedi. Ama benim hala içim rahat değil çünkü gıcık duruyor üstelik sizinki gibi simetrikte değil sadece sol arka lastik.

• ya beyler zaten eğri durur tekerler / \
    hızlanınca paralleleşir | |

nedeni yola karşı dirençten dolayı açılır tekerler hızlandıkça

tabi ciddi bi problemde olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Overdose*
    ya beyler zaten eğri durur tekerler / \
    hızlanınca paralleleşir | |
    nedeni yola karşı dirençten dolayı açılır tekerler hızlandıkça
    tabi ciddi bi problemde olabilir

tamam haklısınız ama benim sadece sol arka "/" böyle duruyor, sağ "I" böyle normal duruyor.
  • rot ayari bozulmus olabilir
  • salıncak varsa salıncak rotilleri eskimişşe, lastik yan bakmaya başlar. yol tutuşu etkilenir.

o caddye bakan usta nasıl usta lastik yan basınca daha iyimi yol tutuyormuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: küber_ez
    salıncak varsa salıncak rotilleri eskimişşe, lastik yan bakmaya başlar. yol tutuşu etkilenir.

"bak Mercedes te öyle olur arka lastik yan durur Almanlar öyle yaparlar" dedi usta.
    araba 12.000km de bu kadar kısa sürede bi eskime deforme olur mu?
  • ARKA TEKERİ TUTAN LASTİK BAĞLANTILAR VE BURÇLARDA ESKİME VARSA BUNDAN OLABİLİR.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ahmey

quote:

Orjinalden alıntı: küber_ez
    salıncak varsa salıncak rotilleri eskimişşe, lastik yan bakmaya başlar. yol tutuşu etkilenir.

"bak Mercedes te öyle olur arka lastik yan durur Almanlar öyle yaparlar" dedi usta.
    araba 12.000km de bu kadar kısa sürede bi eskime deforme olur mu?

mercedeste arabanın yere tutunması için yapılmıştır lastik yere eğri bakar doğrudur. ama lastik yere düz basar nasıl oluyor bilmiyorum ne vardır.

12,000 km diye şart yok, malzeme hatasıda olabilir.

• Iyi günler 2004 honda civic hb aracımin sağ arka tekerleği hafif yamuk duruyor gibi acaba neyden kaynaklanmakta yardımcı olabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu 2006 konusunu nerden buldunuzda hortlattınız
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    Google arama sen nelere kadirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.