Şimdi Ara

Su koyma kapagini acinca su tasiyor ? Yardim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
8.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arac 2000 land rover freelander 1.8 twincam motorlu.Su koydugumuz genlesme kabinin kapagini acinca su tasmasi oluyor.Hararet ibresi normal ve motor fan aciyor.Bu durum normal mi ?

Komple sogutma suyu degisti,normal su konuldu.Arazi araclarindan anlamadigimdan dolayi sanayi ustalarina guvenemiyorum.Son olarak Ankara'da tavsiye edebileceginiz land rover ustasi var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• motorun soğumasını bekleyip yeniden ılık su koymayı deneyin

• Motor sıcak iken acıyorsaniz normal bir durum

• Motor sıcakken açarsanız, normaldir. hatta; su koyma yerinin etrafına bunun uyarı yapışkanları vardır. Benim arabada da oluyor. Endişelenecek birşey yok eğer motor sıcakken yapıyorsanız
     Su koyma kapagini acinca su tasiyor ? Yardim!
  • Aman hocam motor sıcakken o kapağın açılması hem sisteme hava yaptırır hem de bir tarafınızı yakabilirsiniz.
    Düzenleme: bir de araca sadece.su koyuldu demişsiniz radyatör sağlığı açısından aracı yaz kış antifirizsiz bırakmayın. Kışın araca antifiriz koyduğunuzda suyun oluşturduğu küflü bölgeler çatlayıp su kaçağına yol açabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rubelhizb -- 25 Mayıs 2015; 15:35:37 >
  • Su atıyor ve köpürüyorsa silindir kapak contası yanmış olabilir su eksilmesi varmı hararet yapıyormu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.