Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.072
Cevap
24
Favori
53.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • R9 280 kullanicisiyim bir sure sonra rx 480 yada 580 e geçeceğim 280 ile kullanirsam bir sikinti olurmu benim icin? Sadece freesync dan yararlanamam gibi duruyor sanirim dogrumudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y0Se

R9 280 kullanicisiyim bir sure sonra rx 480 yada 580 e geçeceğim 280 ile kullanirsam bir sikinti olurmu benim icin? Sadece freesync dan yararlanamam gibi duruyor sanirim dogrumudur ?

İnsanlar maalesef bu konularda yanlış düşünüyor hatta bazı yerlerde bu FreeSync monitör ee Nvidia kartla kullanamam mı acaba ? İster GSync ister Freesync farketmez istediğiniz her kartla 144Hz, 1ms, Panel özellikleri vs. her şeyi kullanırsınız eğer ekran kartınız bu teknolojileri destekliyorsa ek olarak bunları da kullanırsınız yok desteklemiyorsa bu teknolojileri kullanamazsınız olay bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 21 Nisan 2017; 17:57:0 >
  • Aslinda sormak istediğim 144Hz i saglikli bir bicimde alabilirmiyim seklinde olacakti :) yoksa cani cehenneme freesinkin

Araştırdığım kadari ile benim kartta mini dp port var mini dp to dp kablosuyla is çözülüyor.Monitorun icinden cikiyormuki acep ?

• y0Se kullanıcısına yanıt
    DP'si oldu da minisi kaldı, sen çok şey istiyorsun.

Çıkmaz.
  • AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek)

Hayırlısı olsun aldik bakalim

Edit:Windows gamma ayarlari sabit kalmiyor kayit olmuyor.Bana bi el atin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y0Se -- 26 Nisan 2017; 13:24:35 >

• DVİ to DVİ ve HDMI bunlarla 144 hz alınmıyor. Monitörün VGA girişi ile 144 hz alınıyor mu var mı deneyen.

Hali hazırda DP kullanıyorum 144 hz alıyorum bi kullanmadığım vga kaldı onu da deneyip hangisinden daha iyi performans alacağım amacım onu denemek ?

Var mı VGA dan deneyen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lori2

DVİ to DVİ ve HDMI bunlarla 144 hz alınmıyor. Monitörün VGA girişi ile 144 hz alınıyor mu var mı deneyen.

Hali hazırda DP kullanıyorum 144 hz alıyorum bi kullanmadığım vga kaldı onu da deneyip hangisinden daha iyi performans alacağım amacım onu denemek ?

Var mı VGA dan deneyen ?

O saydıkların da olmuyorsa onda hiç olmaz kaldı ki yok diye biliyorum zaten.

Ayrıca Dual Link DVI-D 144Hz destekli fakat DP ile kullanılmasını öneriyor herkes.

Örnek

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2654302/dvi-dual-link-support-1080p-144hz.html

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Ekran kartım gtx 970 DVİ denedim olmadı 60 hz. Çözünürlük düşürünce 100 hz filan oluyor ama 144 hz olmuyor 1920x1080 yapınca tek 60 hz. Dediğin gibi En iyisi DP. İstersen ilk safyaya ekle diğer seçenekler olmuyor en iyisi DP diye :) Benim gibi para harcayıp denemeler yapmasınlar boşuna :S
  • amazondan alamıyorum trye yollamıyorlar. nereden temin edebilirim yardımcı olabilecek var mı?
  • Ben bu monitörü alalı 5-6 ay olmuştur fakat ekran kartım uygun olmadığı için freesync özelliğini kullanamadım.Şimdi freesync uyumlu bir ekran kartı almayı düşünüyorum da internette biraz bakayım dedim freesync kullanan insanların yazdığı bir şeyler var mı diye pek bulamadım.Freesync tecrübesi mi diyeyim artık bilemedim nasıl bir his?Yani oyunlarda freesync kapatınca şunlar kötü oluyor benim için açınca bunlar iyi oluyor gibi.Ayrıca 144hz monitörde 45-50 fps aldığımız oyun freesync sayesinde bir akıcılık kazanır mı?
  • frodho1515 kullanıcısına yanıt
    144 hz olsun yeterki. Freesync olmasada olur. Akici bir oyunda freesync ten cok 144 hz etkisi seni costurur. Gta 5 te 55 ile 85 fps arasi 144 hz te oynuyorum sonra 60 hz dusurup deniyorum inan o kadar fark varki anlatamam. 144 hz dusuk fps lerde de cok etkisi var. Bundan sonra 60 hz kullanamam zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atk bu monitörü nerden uyguna alabilirimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: NHTSRC

atk bu monitörü nerden uyguna alabilirimm

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-24-g2460pf-1ms-144hz-full-hd-hdmi-dvi-vga-freesync-gaming-monitor.html

Satılan burasını buldum şuan, Amazonda var ama gönderimin kapandığını söylüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: NHTSRC

atk bu monitörü nerden uyguna alabilirimm

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-24-g2460pf-1ms-144hz-full-hd-hdmi-dvi-vga-freesync-gaming-monitor.html

Satılan burasını buldum şuan, Amazonda var ama gönderimin kapandığını söylüyorlar.

kardeşim bu AOC İLE Asus 24 VG248QE Gaming 1920x1080 Dvı Hdmı MM Vesa 1ms Siyah bu nasıl sence

• VG248QE oldukça eski bir model buna rağmen kullanıcı kitlesi bulunuyor fena değil ama bu saatten sonra Freesync, Gsync olan monitörü almanız daha iyi olur.
  • Ben de zaten bu monitör var kullanıyorum siz yanlış anladınız.144hz farkını biliyorum yani.Benim sormak istediğim freesync ve no freesync şeklinde deneyen oldu mu ve bunun hakkında ne söyleyebilirler şeklinde
  • Arkadaşlar merhaba. Ben bu monitörün küçük kardeşi 75hzlik olan g2460vqyu kullanıyorum. Freesync her taraftan aktif etmeme ragmen oyunlarda 40-45-50 fps kasıyor resmen, yani freesync çalışmıyor. Bu monitörle sorunsuz freesync kullananlara sorum;

OSD bilgi ekranında DP versiyonu 1.2 mi 1.2a mı?

Dediğim fpslerde BF1, far cry gibi oyunlarda kasma yaşıyormusunuz?

Okadar dediler freesync freesync diye aldık bir halta yaramadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The BlackMamba 24 -- 16 Mayıs 2017; 15:45:30 >
  • The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    Ekran kartın nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

Ekran kartın nedir?

RX 570

Windmill demo freesync programında freesync açıkken ve kapalıyken bariz yırtılma farkı var programa göre çalışıyor yani. Ancak benim bahsettiğim kasma durumu. 60 fps'nin altında oyunlar kasıyor.
  • DVI to DVI giriş yöntemini denedik 144 hz alınmıyordu. VGA to DVI seçeneğinide deniyeyim dedim ondada 60 hz. 144 hz olmuyor anlayacağınız. Dediğim gibi en iyi yöntem şuan DP. İlk sayfaya ekle istersen murat benim gibi boşuna para verip deneme yapmasınlar. (Tekrar 2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lori2 -- 17 Mayıs 2017; 10:11:26 >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.