Şimdi Ara

AOC G2460PF FreeSync Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübü (TR'de İlk ve Tek) (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
24
Favori
53.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Online oyun oynayacak arkadaşlar monitörün ayarında Luminance kısmındaki "Overdrive" yazan yeri strong yapsınlar. Monitörün gecikme süresini azaltıyor.
  • bu monitörü almak istiyorum amazon.com'da herşey dahil 970 TL civarına geliyor, alternatif olarak 144 hz, 1ms başka monitör var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkslslf

bu monitörü almak istiyorum amazon.com'da herşey dahil 970 TL civarına geliyor, alternatif olarak 144 hz, 1ms başka monitör var mı ?

XG2401

XF240H

Bunlar daha bile iyisi tabi biraz daha tuzlu, kampanya falan yakalarsanız anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: gkslslf

bu monitörü almak istiyorum amazon.com'da herşey dahil 970 TL civarına geliyor, alternatif olarak 144 hz, 1ms başka monitör var mı ?

XG2401

XF240H

Bunlar daha bile iyisi tabi biraz daha tuzlu, kampanya falan yakalarsanız anca.

Hangi konuda daha iyi bilgi verebilir misin indirim falan olunca geçebilirim belki. Ben bu ikisini de gördüm fark göremedim.
  • claswan kullanıcısına yanıt
    Yorumlarını okuyabilirsin daha yüksek memnuniyeti var.

XG2401'de Black stabilizer var bu çok önemli olmazsa siyah sahneleri göremezsiniz TN panellerde çok berbat bir şey.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Filmler vs. için siyah renkleri TN panellerin çok kötü ancak bunun için bir sürü ayar, kalibrasyon vs bildiğim için hiç sıkıntı yaşamadım.

Acer'i bizzat yakından gördüm standart fabrika ayarlarının Aoc'dan zerre farkı yok onunda berbat. Sanırım En kral TN panelde bulsak bir IPS etmez. Yorumları daha iyi ama ben fark göremedim. İnternette de araştırdım yine farkı şu şu diyeni görmedim.

ViewSonic iyi olabilir dediğiniz gibi ama bi onun için de geçmeye gerek yok sanırım. IPS'e kadar devam böyle şimdilik 144Hz olması fazlasıyla tatmin edici zaten :D IPS deki o cam gibi görüntüyü yakalamanın TN de zor olduğunu yine anlamış oldum :D
  • Hdmi üzerinden freesymc kullananlar ne marka hdmi kablo kullanıyor? Bende 2 tane var. Birinde parlaklıkta anlık değişmeler yaşadım, diğerinde parlaklık değişimi çok az olsa da tearing yaşıyorum. Popüler olan başlık bu diye buraya yazayım dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    hocam şuan AOC G2460PF türkiyeye gönderilmiyor amazon.de arasam gönderirlermi ?
  • patren kullanıcısına yanıt
    Şunu alın hocam nerdeyse aynı. Hatta .comda Acer var 144 hz o da.

https://www.amazon.de/gp/product/B00JLAXLLA
  • profecco kullanıcısına yanıt
    onda freecync yok hocam insan freecyn merek ediyor nasıl bişey diye :)
  • patren kullanıcısına yanıt
    Hayır.
  • Arkadaşlar alette mouse'u çok hızlı çevirdiğinizde veya klavyeyle yazı yazarken fiziksel olarak sallanma oluyor mu hiç?Monitörün ayağı sağlam tutuyor mu yani demek istediğim ?
  • Gayet saglam hocam bacağı hatta baya bi saglam yerinden kalkmiyo altı yapışkanlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar windows 10 kullanıyorum,fakat gamma ayarlarını ayarladıktan sonra kendi kendine gamma default haline dönüyor.(Genelde oyun sonrası)Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır?Gamma 0 iken ve ilk sayfadaki bi arkadaşın verdiği ayarlarla harika bi görüntüye ulaştım.Fakat windows 10'un gamma ayarlarının sıfırlanması mahvediyor herşeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 11 Temmuz 2017; 17:1:39 >
  • Radeon ek ayarları diye bir program var. AMD klasörü içinde CCC.exe olarak geçer. Ayarları oradan yap, değişmesin. Yeni sürümlerde gelmiyor sanırım. İnternetten aratarak rahatlıkla bulup kullanabilirsin.
  • display kablosundan görüntü alamıyorum ne yapmam lazım beyler
  • hocam Pegasustoni yerine bekleyin hocam gruba arkadaşdan ikinci el aldım :)
  • Arkadaşlar ,Ben AOC 2460VQ6(75 hz 24'') ' dan AOC G2460PF 'e geçtim.Fakat bilmiyorum bana mı öyle geliyor fakat görüntü kalitesi 2460VQ6 'ın daha iyiydi ve gözü hiç yormuyordu.İade etmemin sebebi mouse'u oynattığımda beşik gibi sallanıyordu monitör (fiziksel olarak).
    AOC G2460PF da o sallanma yok fakat görüntü kalitesi beni tatmin etmedi.Ayrıca gözü aşırı yoruyor Kontrast ve parlaklığı 30'a veya 40'a çekmek zorunda kalıyorum.Eskisinde istersen 100 de bırak hiç gözü yormuyordu.Anti blue light teklonojisinin olmadığını da yeni fark ettim.Düşük modelde olup üst modelde bu faydalı teknolojinin olmaması gerçekten tuhaf.Hatta benim aklıma bile gelmemişti olmayacağı...Her halükarda güzel monitör fakat geceleri göz yorması ve kalitenin çok iyi olmaması beni biraz pişman etti.Fakat yapacak bir şey yok artık alışacağız.Keşke eskisini sallana sallana kullansaymışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 17 Temmuz 2017; 21:29:7 >

• Ducard kullanıcısına yanıt
    Parlaklık seviyesi yüksek bir monitör evet, düşürebildiğiniz kadar düşürün.
  • arkadaşlar film kalitesi bitek banamı kötü geliyor
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.