Yüzbaşı
21 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, başlıktaki gibi 8000 civarında birşey arıyorum. Herhangi bir marka arayışım yok. Tek aradığım özellikler, 17,3" ekran ve 1060-1660ti altı olmayan bir ekran kartı. İntel veya AMD fark etmez. Bunların dışında 2. el de bakabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
8086k için uygun f/p anakart önerileriniz nedir?
GIGABYTE Z97-HD3 (ver 2.1) anakartta 2 adet g-skill f3-2133c10d-16gxm kullanıyorum. Fakat dual kanal yapmak istediğimde bilgisayar boot loop'a giriyor. 2 ram A kanalında sıkıntısız çalışıyorken, B kanalında bazen çalışıp, bazen çalışmıyor. Bu sıkıntının kaynağı nedir?
Merhabalar,

İlk çıktığı günlerden beri hunharca kullandığım Mi4c artık şarj tutmamaya, kafayı kırmaya başladı. Maalesef günlük kullanımda özellikle programsal anlamda sıkıntı çıkarmaya başladı. Hunharca kullanıp, defalarca düşürmeme rağmen hala fiziksel olarak çok iyi durumda fakat artık pek stabil değil.

Şimdi yeni bir telefon almak istiyorum. İşim gereği çift hatlı olması gerekli. Bütçem de 2000 TL'yi aşacak düzeyde değil. Gene uzun yıllar kullanacağım bir telefon önerisi lazım. Acelem fazla yok. Sonbahara kadar vaktim var. Telefon önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Bilgisayar geçen Windows 10 Creators Update 'i kendi kendine yüklemiş bir süre erteledikten sonra mecbur geçtik artık. Fakat şöyle bir saçmalıkla karşılaştım. Shift + delete ile geri dönüşüm kutusuna gitmeden direk dosya silmeye çalıştığımda silemiyorum. Delete yada shift tuşu çalışıyor fakat birlikte çalışmıyorlar. Bu güncelleme ile bir ayar değişti de haberim mi yok
Merhabalar,

Amazondan uygun fiyata 17,3" ekranlı 1060 veya 1070 ekran kartlı laptop almak istiyorum. Fakat Türkiye'ye gelen ve gümrükten ek vergi ödemeden geçenleri nasıl ayırabilirim?
Merhabalar,

Amazondan AOC G2460PF 24-Inch Free Sync Full HD, 144hz, 1ms model monitörü almak istiyorum. Vergiler vs dahil Türkiye'deki fiyatından çok ucuza geliyor. Şimdi sormak istediğim, elimdeki R9 290 tri-x ile rahatlıkla freesync özelliğini kullanabilir miyim? Birde ekran kartım bu monitör için yeterli olur mu?

Teşekkürler.
Merhabalar,

Şuan sadece bizim sitede hizmet veren bir firmadan internet alıyorum. Superonline, TTnet'den bu özel şirkette superonline'dan alıyor interneti (evet biraz saçma) neyse 100mps internete havuz sistemi ile siteye dağıtılıyor. Önceden çok kullanan olmadığı için çok hızla ilgili bir sorun yoktu. Şimdi hem üye sayısı arttı üye sayısı artınca birde işin içine kota girdi. 100gb kota zaten güç bele yetiyor üstüne birde internet hızı heryerde sürünüyor oldu. Düzgün internete gitmek yada bir şey indirmek için gece 12'den sonrasını bekliyoruz. Gün içinde sık sık internet kullanılmayacak kadar yavaşlıyor.

Neyse'de mecburen ttnet'e geçmem gerekiyor. Şöyle bir araştırıp soruşturdum ama kimse düzgün birşey söyleyemedi. TTnet'in kotası yüksek, iyi hızı olan ve uygun fiyatlı kampanyalı bir tarifesi var mı yani yeni geçeceğim için belki birşeyler vardır. Birde taahhüde verebilirim o konuda da sıkıntı yok.

Bu durumda bana hangi tarifeleri önerirsiniz? Teşekkürler.
Merhabalar,

Boş zamanım olduğu için bir oyun alıp oynamaya karar verdim. Şöyle kabaca piyasayı bir dolaştım ve aklıma takılan oyunlar şunlar;

1. GTA 5
2. ESO
3. Elite dangerous
4. The witcher 3
5. Dying Light

Bunlardan sizin oynadığınız ve tavsiye ettikleriniz hangileri. Ayrıca listenin dışında tavsiye edeceğiniz oyun varsa lütfen ekleyin.
Arkadaşlar bugün elime geçen ürünü hemen taktım fakat şöyle bir sorun var. Stok FX-8530 fandan daha gürültülü çalışıyor şuan hatta baya gürültülü çalışıyor. Yapmam gereken ayarla mı var yoksa ters takdığım birşeyler mi?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 788
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 11.119 (Bu ay: 242)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 433 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.