Şimdi Ara

Ankara-Yunak-Akşehir-Isparta-Antalya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
28.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara-Yunak-Akşehir-Isparta-Antalya ...> bu rotayı takip eden oldu yakın zamanlarda?

bayramda afyon yolu kalabalık olacaktır, bu nedenle bu yolu kullanarak, hem sakin bir yolda gitmek, hem de değişik yerler görmeyi planlıyorum..

görüş-öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum....

• Eğirdir'den Isparta-Antalya karayolu'na çıkmak için kullanacağınız yol en son bildiğimiz dağ yoluydu.
    En fazla genişletip mıcır dökp yolu daha tehlikeli hale getirmişlerdir,daha iyi olacağını sanmıyorum.
    Akşehir'den Eğirdir'e olan yol normal gidiş gelişli,genelde mıcırlı bir yoldur.
    Akşehir'den yukarıyı bilmiyorum.Ama o rotada Eğirdir'den başka görülmeye değer bir yer olacağını sanmıyorum Ali Hocam.Süre olarak da baya vaktinizi alır o yol,ayrıca Kemer tarafına gidecekseniz Antalya'nın ters tarafına çıkacak orası.
  • Sa aksehirden ispartaya gitmenizi tavsiye etmem 1200metrelik rakima cikip heri iniyorsunuz bildihini asfalt dag yolu benzinlik yok denecek kadar az en son tabi 2010da kullanmistim yolu ve yollar dardir cift serit duble degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bu yolu 2003-2004 de kullanmıştım, dağ başına çıkılıyor falandı, demek ki yolda herhangi bir düzenleme olmamış.

eğirdirden sonra ıspartaya çıkılırsa sanırım düzgün yola çıkılır...

belki bir alternatif olarak emirdağ-çay-dinar yolu da kullanılabilir.

ama şu sivrihisar yolundaki radar uygulaması çok can sıkıyor...

teyit için sorayım, o yoldaki hız limiti 90 +%10 mu, yoksa 110 +%10 mu?
  • Hangi yol ?
    Bahsettiğiniz güzergahta Akşehir'den Antalya'ya kadar duble yol yok.Antalya'nın girişinde var sadece.Onun dışında limit 90.
  • Çok güzel bir dağ yoludur. E dağ yolu duble olmaz. Ancak sırf eğlencesine tavsiye ederim. Manzarası süperdir.

Her yıl bir iki kere oradan gidip geliyorum, zira memleket Isparta / Sütçüler.
  • 110 hız sınırı olan yolda 90 değil elbette hız sınırı. Bahsettiğiniz yolda bol bol tırmanma şeridi bulunmakta, eşiniz sportif kullanmanıza izin veriyorsa virajlı dağ yolları oldukça zevkli hale gelebilir. Ama yazıda belirttiğiniz gibi sakin gidebilmek istiyorsanız fazla sakin ve boş bir yol olacaktır. Tüketiminiz de diğer yola kıyasla daha yüksek olacaktır. Afyon üzerinden gitmenizi tavsiye ederim.
  • ben hız sınırını teyit ederken, sivrihisar -polatlı - Ankara yolundaki hız limiti 90 +%10 mu, yoksa 110 +%10 mu? u sormuştum.

sanırım yanlış anlaşıldı...

edit:ekleme
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Çok güzel bir dağ yoludur. E dağ yolu duble olmaz. Ancak sırf eğlencesine tavsiye ederim. Manzarası süperdir.

Her yıl bir iki kere oradan gidip geliyorum, zira memleket Isparta / Sütçüler.

Ispartalı mıydın sen yav iyiymiş
    Sütçüler'e,hele hele Yazılı Kanyon'a yüzmeye gitmeyeli yıllar oldu,çok özledim vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

ben hız sınırını teyit ederken, sivrihisar -polatlı - Ankara yolundaki hız limiti 90 +%10 mu, yoksa 110 +%10 mu? u sormuştum.

110 + %10, dolayısıyla 121km/sa. Her arabanın hız görtergesi sapmalı ve olduğundan hızlı gösteriyor. Benim arabalarda 128-130 121'e denk geliyor. Sivrihisar'a kadar olan yerde ortalama hız olarak makineye 119 okuttum bir kaç kere. Ceza yemedim.
  • quote:

quote:

ben hız sınırını teyit ederken, sivrihisar -polatlı - Ankara yolundaki hız limiti 90 +%10 mu, yoksa 110 +%10 mu? u sormuştum.

110 + %10, dolayısıyla 121km/sa. Her arabanın hız görtergesi sapmalı ve olduğundan hızlı gösteriyor. Benim arabalarda 128-130 121'e denk geliyor. Sivrihisar'a kadar olan yerde ortalama hız olarak makineye 119 okuttum bir kaç kere. Ceza yemedim.

İstanbul plakalarındaki H harfini sürekli yanlış okuyor, ortalama hız ölçümü yapamıyor alet:)

• sivrihisar-emirdağ-burdur antalya güzergahı yol olarak daha temiz ve güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

quote:

quote:

İstanbul plakalarındaki H harfini sürekli yanlış okuyor, ortalama hız ölçümü yapamıyor alet:)

Daha neler var... Benim aracım da 06 H plakalı. Ön plaka kare. O "H" "M" oldu, "N" oldu...

Ancak önemli olduğunu düşünmüyorum, zira o cezaları da polis imzalıyor. Ceza çıktığı zaman polis foto ile plakanın tutmadığını görürse hatayı düzeltip cezayı gönderebilir gibi geliyor bana. Ama bir yandan da "Türk polisi bununla uğraşır mı?" diye düşünmekteyim. Bir hatalı okumada basacak ve sonrasında olacakları görecek delikanlı aranıyor aslında.

• Ankara-yunak arasını 2 ay evvel kullanmıştım, polatlıya kadar biliyorsunuzdur zaten yolu, polatlıdan sonra büyük kısım geliş-gidiş olarak çift yönlü, yunağa yakın kısımlarda duble yol çalışması var ancak henüz hizmete açılmamıştı, yani afyon üzeri olan yol çok daha konforlu olur bence
  • Son 6 aydaki 5 İzmir ve Balıkesir yolculuğumun 2'sinde Ankara-Polatlı ve Polatlı-Sivrihisar arasındaki ortalama hız radarları her iki güzergahta da hız sabitlemeyi 95'e ayarlamama rağmen ortalama hızımı 110 km üstü (115 ve 118) gösterdi.

Bu aletlerin zerre kadar düzgün çalıştığını sanmıyorum.

Hızımı 110-115 km civarı ayarlamış olsaydım ceza yiyecektim muhtemelen.

Ve ondan sonra da "kimi kime şikayet edeceksin?" muhabbeti.

Araç kullanmayı ve uzun yol yapmayı çok severim ama zaten son zamlarla birlikte iyice keyfim kaçtı.

Bir de böyle ucuz oyunlarla inanın araç kullanmak gelmiyor içimden.

Bayramda Balıkesir-İzmir civarı yol görünüyor yine.

Mesai çıkışı yola koyulup hız sabitlemeyi 100'e ayarlayıp İnegölde köfte molasıyla efendi efendi 8-9 saatte gideceğim gibi görünüyor.

Neyse...

Alicim başka bir macera olarak Konya Seydişehir Antalya alternatifini de değerlendirebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Son 6 aydaki 5 İzmir ve Balıkesir yolculuğumun 2'sinde Ankara-Polatlı ve Polatlı-Sivrihisar arasındaki ortalama hız radarları her iki güzergahta da hız sabitlemeyi 95'e ayarlamama rağmen ortalama hızımı 110 km üstü (115 ve 118) gösterdi.

Abi belki de senin otomobilin kadran eksik gösteriyordu bazı otobüslerdeki gibi

Kadranda 80 yazarken gps ile 106 km/h ölçüyordum Sivas'a giderken Man Fortuna ile :) Şöföre sorduğumda da bunun lastiği büyük ya ondan araba hızıyla bununki bir değil diyerek 5 yaşındaki çocuk muamelesi gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Abi belki de senin otomobilin kadran eksik gösteriyordu bazı otobüslerdeki gibi

Kadranda 80 yazarken gps ile 106 km/h ölçüyordum Sivas'a giderken Man Fortuna ile :) Şöföre sorduğumda da bunun lastiği büyük ya ondan araba hızıyla bununki bir değil diyerek 5 yaşındaki çocuk muamelesi gördüm

Megane'ın kadranın nasıl gösterdiğini Rönocu olarak sen bileceksin artık sevgili Can.

AutoShow dergisinde Man S2000 ile Honda S2000'i karşılaştırmılardı 7-8 yıl kadar önce ve otobüsün şoförü S2000'lerin 205 km ile radara gir(ebil)miş olduğundan bahsetmişti.

Gerçi artık VAG satın aldı Man-Neoplanları.

Kadranda 110 iken GPS'te 300'ü görürsün diyorum.

• Benim arabada kadranda 120 gösterirken gps 110 gösteriyor, gps e güvenerek kullandım şimdiye kadar ceza falan gelmedi, sizde bi gps le deneme yapsanız gercek hızınızı test edebilirsiniz haluk bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Alicim başka bir macera olarak Konya Seydişehir Antalya alternatifini de değerlendirebilirsin.

Haluk Hocam,
    Konya yolu da alternatif ama o yolda kalabalık olur bayramda,
    Çok kalabalık -olmayan- bir yol bulayım hem gezeyim hem strese girmeden gideceğim hedefe ulaşayım diyordum...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

Benim arabada kadranda 120 gösterirken gps 110 gösteriyor, gps e güvenerek kullandım şimdiye kadar ceza falan gelmedi, sizde bi gps le deneme yapsanız gercek hızınızı test edebilirsiniz haluk bey

Teşekkürler arkadaşım. :)

Hem Tomtom hem de Next markalı Navigasyon cihazlarımın GPS verileriyle karşılaştırarak yazıyorum bunu: Aracın kadranda 100 (hız sabitlemede hızımı dijital olarak 100'e sabitleyince) görünürken asıl hızım 96 km oluyor.

Ama buna rağmen aradaki ortalama hız radarlarının alakasız derecede fazla göstermesinde masum bir gösterge hatasından fazlası olduğunu düşünmekten kendimi alamıyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.