Şimdi Ara

Araç muayene

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2020 model bir aracım var, temmuz çıkışlı olması lazım. Muayeneyi ne zaman yaptırmam gerekiyor, e devletten randevu alıp gitmekten başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Egsoz ölçümlerini başka yerde mi yaptıracağım? Birde muayene de neler isteniyor? Aracımda neler olması gerekiyor?

Teşekkürler şimdiden.

• Temmuz trafiğe çıkışlı mı? Yoksa temmuz fabrika çıkışlı mı?

Bu ayrıntıyı kaçırıp muayene zamanını geciktirmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk muayene gecerlilik tarihi ruhsatta yazar, muhtemelen gecmistir.

randevu yeterli, borc olmamasi ve sigorta lazim.

egzozu orada yaptirabilirsiniz disarda da yaptirabilirsiniz fark etmez. disarida yaptirirsaniz tuvde daha az beklersiniz.

aracta ekstra bulunmasi gereken bir sey yok, ilk yardim seti yangin tupu reflektor zaten aracta olmasi gereken seyler ancak olmasa da hafif kusurlu olarak muayeneden geciyor.

• Edevlete girip "Araçlarım" linkine tıklayın..

Gelen ekranda plakalı aracınızı seçin... (1.resimdeki)

Gelen ekranda "Muayene" kutusuna tıklayın...(2.resimdeki)

Gelen ekranda muayene geçerlilik tarihi eksoz muayene tarihinden kontrol edersiniz...

https://www.turkiye.gov.tr/araclarim?arac=Bilgileri&index=0

Araç muayene

Araç muayene

Araç muayene

• kadobay kullanıcısına yanıt

ilk muayenesi olmayan aracta bunlar cikmaz.

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

Bilgi için teşekkürler...

Ancak sıfır alınmış araca ait satın alındıktan 3 yıl sonraki muayene tarihi olması gerekir aslında, öyle değil mi?

• kadobay kullanıcısına yanıt

evet ancak sistemler farkli, gosterdiginiz edevlet menusu ulastirma bakanligina entegre, ilk muayene gecerlilik tarihi ise aracin tescil dosyasinda (noterde ve emniyette) mevcut. dolayisiyla hic muayeneye girmemis bir arac icin bakinca kayit bulunamadi filan yaziyor.

Tam olarak: "UAB Sisteminde EGM Sistemindeki Araç Bilgilerinize Göre Düzenlenmiş Bir Araç Muayene Kaydı Bulunamadı!"

Bildigim kadariyla ilk muayene tarihine online olarak ulasilabilecek bir yer yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 20 Haziran 2023; 21:24:13 >
  • Teşekkürler yardımlarınız için, bugün ruhsata bakacaktım ama yoğun olduğum için unutmuşum.

Aracımda ilk yardım çantası yok, şöyle bir şey alsam olur mu? Gerek var mı?

• Deníz kullanıcısına yanıt

muayene icin alacaksaniz gerek yok dedigim gibi dedigim gibi hafif kusur yaziliyor bunlarin hepsine.

lazim olabilir diye alacaksaniz gerek var tabii ki, ancak o zaman da kalitesini sorgulamak lazim. son kullanma tarihlerine dikkat etmek lazim, suresi gecenleri yenilemek lazim.

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

Bu satıcıdan alanlar genelde memnun, tüp tarihi yeni. Muayene için değil de bulunsun diye istiyorum, gece vakti lastik yarıp yolda kalmışlığım var. Stepne olmasaydı perişan olurdum, olur olmadık şeyler gelebiliyor.

• geçen ay muayeneye gittim, ilkyardım ve trafik seti hafif yazılıyor. boşuna masraf yapmayın, orada satanlardan da almayın sakın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.