Şimdi Ara

Ankara-Yunak-Akşehir-Isparta-Antalya (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75
Cevap
2
Favori
28.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • selamalr, konuyu açalı epey olmuş en son geçen sene yazılmış,

bu yol üzerinden yani polatlı üzerinden eğirdire gitmeyi planlıyoruz.

yakın zamanda aşağıdaki yolları kullanan var mı acaba?

2 alternatif var

1) yunak-akşehir-gelendost üzerinden eğirdir

veya

2)polatlı-emirdağ-çay üzerinden eğirdir.

güncel haliyle hangisini kullansak pişman olmayız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

selamalr, konuyu açalı epey olmuş en son geçen sene yazılmış,

bu yol üzerinden yani polatlı üzerinden eğirdire gitmeyi planlıyoruz.

yakın zamanda aşağıdaki yolları kullanan var mı acaba?

2 alternatif var

1) yunak-akşehir-gelendost üzerinden eğirdir

veya

2)polatlı-emirdağ-çay üzerinden eğirdir.

güncel haliyle hangisini kullansak pişman olmayız?
    Yunak yolu yerine emirdağdan gitmek daha iyi, hem daha güvenli hem sizi yormaz. Yunakta 2 katı saman yüklü kamyonlarla uğraşmaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cooLpapa

Yunak yolu yerine emirdağdan gitmek daha iyi, hem daha güvenli hem sizi yormaz. Yunakta 2 katı saman yüklü kamyonlarla uğraşmaya değmez.

Alıntıları Göster
    açıkçası netden araştırınca dediğiniz gibi, emirdağ yolu daha mantıklı gelmeye başladı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

açıkçası netden araştırınca dediğiniz gibi, emirdağ yolu daha mantıklı gelmeye başladı...

Alıntıları Göster
    Ben akşehire bir kere yanlışlıkla yunaktan gittim yolda tek ben, arada bi toroslu dayılar bide saman taşıyan kamyonlar dışında kimse yoktu. Daracık yol iki araba yan yana sığamaz karşıdan gelen kamyonla uğraş, önündekini sollamayla uğraş, virajla uğraş hiç girme. Emirdağ dümdüz bas gitsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cooLpapa

Alıntıları Göster
    5.mayıs.2018 güncel yol bilgisi...

Sizinde önerdiğiniz gibi, Emirdağ-Bolvadin-Çay üzerinden gittim.

Çay çıkışına kadar bölünmüş yol, sonrasında tekli yol, asfalt ses yapıyor ama bozdurmuş belini geçer geçmez sıcak ve temiz asfalta dönüypr yol.

Bu alternatif yolu çok beğendim diğer antalya yolu sıkıntılı olursa veya bayram gibi yoğun zamanlarda bu yolu kullanabilirim...

• kardeşler siz ne zaman gittiniz bilmiyorum ama yunak-akşehir arasının da büyük kısmı bölünmüş. geçen ay ankara'dan ısparta'ya gittim. iki ilçe arasında özellikle 15-20kmlik bi bölüm var otoban gibi yapmışlar (düzlük bakımından) millet 200le falan gidiyordu. tabi polatlı-yunak arası, akşehir-gelendost arası falan bölünmemiş yollar var hala ama tigemin oralarda çalışmalar devam ediyordu muhtemelen hepsini bölecekler. diğer yolu bilmiyorum zaten ilk uzun yolum buydu eğer birileri bakarsa bilsin diye yazdım.
  • Emirdağ-Bolvadin-Çay yolu en iyi manzaraya sahip güzel yoldur yolda bozukluk yok çogu yeri bölünmüş yoldur. tavsiye ederim.
  • https://www.google.com/maps/dir/K%C4%B1r%C4%B1kkale,+K%C4%B1r%C4%B1kkale+Merkez%2FK%C4%B1r%C4%B1kkale/Ak%C5%9Fehir,+Konya/@38.6943369,32.6921794,10.58z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4081df188742e1bb:0x4f1a4dd9f400e5bc!2m2!1d33.5088782!2d39.8397835!1m5!1m1!1s0x14cfe8406e8e2c25:0xedfde7ec7d2b1d12!2m2!1d31.417991!2d38.360258

konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ancak yarın kırıkkaleden akşehire gitmem gerekiyor. bu iki güzergahtan hangisini kullanırsam daha rahat olur? poaltlı-yunak üzerinden az çok fikir sahibi oldum ancak cihanbeyli-kulu üzerinden nasıl olur kestiremiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: allmylife

https://www.google.com/maps/dir/K%C4%B1r%C4%B1kkale,+K%C4%B1r%C4%B1kkale+Merkez%2FK%C4%B1r%C4%B1kkale/Ak%C5%9Fehir,+Konya/@38.6943369,32.6921794,10.58z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4081df188742e1bb:0x4f1a4dd9f400e5bc!2m2!1d33.5088782!2d39.8397835!1m5!1m1!1s0x14cfe8406e8e2c25:0xedfde7ec7d2b1d12!2m2!1d31.417991!2d38.360258

konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ancak yarın kırıkkaleden akşehire gitmem gerekiyor. bu iki güzergahtan hangisini kullanırsam daha rahat olur? poaltlı-yunak üzerinden az çok fikir sahibi oldum ancak cihanbeyli-kulu üzerinden nasıl olur kestiremiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    Bas gitsin sıkıntı yok

• arkadaşlar yolculuk yapacaklara tavsiyem her zaman kullandığınız güzergahtan farklı yollar izleyin değişiklik olur yeni yerler görürsünüz ve mutlaka 1-2 ilçede mola verip ilçe merkezini yarım saat gezin

bolvadin ve çay tarafından gidenler bu ilçeler uğrayıp mercimekli bükme, kabak tatlısı yiyin patatesli ekmek alın

akşehir tarafından gelenler etli ekmek yiyin nasreddin hocayı ziyaret edin, gelendostta tam ortada kahve var orada dondurma yiyin, yalvaça uğrayabilirsiniz eğirdir de göl manzarasında mola verin

• Merak edenler için son güncellemeyi yapayım; yolu yaklaşık 15 gün önce kullandım. Bölünmüş yol oldukça az, yol yapım çalışması yok, tırmanma şeritleri mevcut, sollama sorunu yok, trafik yok, dağ yolu olduğu için soğuk asfalt yani biraz gürültülü, dinlenme tesisi ve benzinlik yok gibi bir şey, özellikle Eğirdir tarafında manzara çok güzel.

Yolu tercih edip etmemek size kalmış ancak ben tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi tylol hot içer miyiz kullanıcısına yanıt

Merhaba, tam aradığım mesajı yazmışsınız bugün. Ankara Antalya yolculuğu yapacağız, değişik güzergah olsun diye buradan gidecektim, ama tavsiye eden hiç yok.

Bölünmüş yol çok mu az gerçekten, virajlar da fazla sanırım.

• geng G kullanıcısına yanıt

Polatlı’ya kadar bölünmüş, sonra neredeyse Antalya’nın girişine kadar yok desem yeridir sanırım. Dağ tırmanıyoruz, iniyoruz, viraj var evet. Yol aşırı virajlı diyemem. Biz iftara yetişmek için o yolu tercih etmiştik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bi tylol hot içer miyiz -- 2 Mayıs 2022; 23:42:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi tylol hot içer miyiz kullanıcısına yanıt

Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Antalya tatilinden döneli birkaç gün oldu, ancak fırsat bulup yazabiliyorum. Giderken güzergah olarak Ankara- Polatlı- Yunak- Akşehir- Gelendost- Eğirdir- Kovada Gölü- Aksu-Antalya güzergahını kullandım.

Ankara- Polatlı yolu duble yol, yolda çukur dahi yok, dümdüz ve çok güzel bir yol, burada tek sıkıntı radar, radara yakalanmazsanız en güzel yol burası.

Polatlı- Yunak yolu tırmanış inişler mevcut, ancak keskin virajlar yok, yollar geniş ve soğuk asfalt, bu yolu tercih eden niye buradan gidiyorum demez, bu yolda iyi, ancak uzun yol tecrübeniz yok ve acemiyseniz kesinlikle kullanmayın.

Yunak- Akşehir yolu fena değil, acemi iseniz bu güzergahtan kesinlikle gitmeyin.

Gelendost- Eğirdir yolu göl kenarı ve yer yer keskin virajlı. Ben çok seviyorum yolun kenarında deniz ya da göl izleyerek gitmeyi. Bu yol uzun yol tecrübesi olmayana hiç uygun bir yol değil. Uzun yol tecrübeniz var ise keyifle araç sürersiniz.

Eğirdir- Kovada Gölü yolu aslında yanlışlıkla girdiğim bir yol. Kovada yolu üzerinden Antalya'ya kesinlikle gitmeyin orman yolunu sevmiyorsanız. Döne döne, keskin virajlar ile orman yolundan gidiliyor epeyce. Tavsiye etmiyorum.

Eğirdir'den Antalya'ya giden Antalya yolu var, oradan gidin, orası iyidir diye tahmin ediyorum, biz Kovada Gölü üzerinden yanlışlıkla gittik.

Orman yolundan çıktıktan sonra Isparta- Antalya yoluna bağlanılıyor, buradan şehirlerarası otobüsler geçiyor, bu yol güzel.

• Antalya'dan dönerken Isparta üzerinden döndük farklı güzergahlar kullanmayı sevdiğimiz için.

Dönüş güzergahı Antalya- Isparta- Barla- Çay- Bolvadin üzerinden oldu. Antalya Isparta yolunu gece kullandık, yollar geniş ve zifiri karanlık, kamyonlar çok geçiyor, yol işlek sayılır, hatalı sollama yapmaya çok müsait bir yol, uzun yol tecrübesi gerektiriyor yine.

Barla yolu Eğirdir gölü kenarından gidiyor, manzara çok güzel, keskin virajlar var, ancak gölü izleyerek gitmek keyifli, acemi için hiç uygun bir yol değil.

Çay ve Bolvadin yolu düz, ancak yol yoğun, karşılıklı gidiş geliş varr hatalı sollama yapmaya çok müsait bir yol bu. Uzun yol tecrübeniz var ise bu yol da çok keyifli.

Gerisi Sivrihisar- Polatlı- Ankara yolu. Bu yol şehirlerarası otobüslerin kullandığı, duble ve kaymak yollar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.