Şimdi Ara

Anime İzleyenlere Çocuk Muamelesi Yapılması. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
2
Favori
6.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tensho

quote:

Orijinalden alıntı: KöpeklereFısıldayanAdam

quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Animeyi sevdircek anime önerecek varmı

Death Note, Naruto, One Piece, Fullmetal Alchemist, Darker Than Black,Steins Gate,Code Geass. daha bir sürü kaliteli var ama şuanlık aklımdaki bunlar.

Hepsinin konularına vs bakarak beğendiğini izlemeye başlayabilirsin.

İnadına yazmamış inadına BLEACH

adam nefret ettircek aramıyor sevdircek arıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: umutum9

quote:

quote:

quote:

Death Note, Naruto, One Piece, Fullmetal Alchemist, Darker Than Black,Steins Gate,Code Geass. daha bir sürü kaliteli var ama şuanlık aklımdaki bunlar.

Gece gece polemik açma Senin niyetini çok iyi biliyorum. Birisi daha var forumda senin gibi block listemde şu an.

• Arkadaslarim sorsa ..... kodum sen hayatinda izledin mi ki konusuyosun bunlar sanat olum hayatinda izledigin filmlerden bil iyi bunlar diyorum ailemden biri sorarsa Go To The Power diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26 yaşındayım ve anime izliyorum. bırakın desinler. umrumda da değil. naruto nun yeni bölümü geldi mi, oturur kimseyi umursamaz izlerim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gece gece polemik açma Senin niyetini çok iyi biliyorum. Birisi daha var forumda senin gibi block listemde şu an.

yalnız bu bleach'in neden bu kadar anti-fanı var anlamıyorum. bir arkadaşım benden anime istedi. ilk olarak fma: brotherhoodu verdim. onu bitirdi hemen yeni anime istedi. ben de al bleach izle dedim. 140 bölüm verdim buna bleachten. eleman günde 25-30 bölüm izleyip 5 günde bitirdi bölümleri. şimdi yalvarıyor lütfen devamını da ver diye
    bundan önce bir arkadaşıma da aynısı oldu.
    yani yeni başlayan biri için bana sorarsanız bleach one piece'den iyidir. çünkü yeni başlayan adam sabretmez. one piece'e ben bile ilk 100 bölüm zor dayandım yeni başlayan adam nasıl sabretsin.
    çok uzattım boş konuştum. sonuç: Bleach 4ever

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi %100 -- 1 Temmuz 2012; 3:52:44 >

• hatalı mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi %100 -- 1 Temmuz 2012; 4:44:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.Kerem.86

bundan 4 sene önce iş için (halı alım satımı) Japonya ya gittiğim zaman anime ile tanıştım. yaş oldu 26. arkadaşlarıma anime izlediğimi söylemiyorum. söylesem fena dalga geçerler. bi ikincisi işler kötü gidince eş dost çevresi bi şeylere bahane üretmeyi seviyor.

örnek : yozgat halılarımın satışı yüzde 15-20 düşse bizim elemanlar başlarlardı. çizgi film izleyeceğine işine baksaydın işlerin bu hale gelmezdi. diyeceklerini tahmin ettiğim için anime izlemeyi sır olarak saklıyorum. 4 sene önce naruto ile başlayıp. efsane olmuşları izliyorum. bu arada kendimi de fazla kaptırmamaya özen gösteriyorum.

bu arada Japonya da anime konuları çok farklı bi gözle bakılıyor. orada 40 yaşındaki adam naruto izliyorum dese hiç kimse gülüp adamla dalga geçmiyor. bayağı ilginç. ayrıca biz muhabbet arasında hangi takımı tutuyosun deriz. fb liyim, gs liyim falan. onlar o tür muhabbetlerde hangi animeleri izliyorsun diyorlar. belki de naruto ya ayrı bi gözle bakmamın sebebi şu japonlardır. ayrıca orada naruto, op, bleach daha iyi gibisinden rekabetleri sadece çocuklar yapıyor.

işin aslı bi ara japoncayı öğrenip oralara yerleşmeyi düşünsem de, 2 ay kaldıktan sonra oralarda yapamayacağımı farkettim.

Haklısın ayrıca japonyada kalmak zor gelir türkiyeye alıştıktan sonra

• olmaz mı babam çok fena aşağılıyor
  • ilk mesaj beni anlatmış
  • Daha önce söylenmiştir büyük olasılıkla ama bence olay kültür meselesi. Bir kere, çizgi filmi çocuklar için yapılan bir ürün olarak gören kişilerden animeye farklı şekilde bakmalarını beklemek yanlış olur. Onlar için fark yok, ki yine onlar gibi düşünmeye çalışıldığında haksız sayılmazlar. Gerçekliği olmayan bir şeyi kabul etmiyorlar, doğal olarak animeyi baştan reddetmiş oluyorlar. Küçümsemek gibi olmasın ya da olsun sorun değil, genel olarak insanımız bilgisiz ve dar görüşlü. Kendi hayal gücünü aşan -kimisinde hiç yok, onlara yanıt bile vermeyin- herhangi bir varlığı, düşünceyi tanımıyor. Tanımaya da çalışmıyor.

Neyse bu konu hakkında çok şey yazabilir herkes, epey uzar. Ben kimseye anime izlediğimi söylemem, genellikle sevdiğim uğraşları kendime saklarım. Eğer izlerken biri yanınıza geliyorsa, can sıkıcı sözler ediyorsa siz de yakalanmayın. Başka işlerle uğraştığınız izlenimi de yaratın ve animenin ne kadar mükemmel bir şey olduğunu açıklamaya çalışmayın.

• Konu one piece tartışmasına dönrse kapatılabilir o yüzden konudan sapmayalım.

Daha sonra ise diğerlerinin seninle dalga geçmesindeki sebep senin anime izlemen ile alakalı olmayabilir belki hal ve hareketlerin çocukça veya dengesizcedir. Ben çevemde kilere çizgi film izlediğimi söylerim kimsede bir şey demez fakat anime izlerken girdiğiniz bazı tripler olursa tepki almanızda kaçınılmazdır
  • İlk izlemeye başladığımda gizli gizli izliyordum. Sonrasında böyle tepkiler aldım, ama ev içerisinde artık böyle tepkiler almıyorum. Arkadaş ortamında da aldım böyle tepkiler. Hiçbirine izletemedim, ama tepkileri yok ettim.
  • Sebebi çok basit..
    2 nedeni var.
    1- ülkemizde yayınlanan animeler genellikle küçük yaştaki izleyicilere hitab eden eserler olduğu için. Digimon - pokemon- Bakugan vs..
    2- çizgi animasyon kültürünü batılılar yani ABD belirlediği ve bu sektörü çocuk izleyicilere hitap eden bir akım haline getirdiği için...
  • cevağ fotoda.
     Anime İzleyenlere Çocuk Muamelesi Yapılması.
  • Yas 34 iki cocuk var izliyorum saklamiyorum cekinmiyorum kayonpeder,filan,60 yasinda,Boyle,seylerden hic,anlamaz,hatta tv seyretmez AMA bu benim hobim diye,belietirseniz sikinti yasamazsiniz ayni sekilde ps3 um var el konsolum var hanima bu benim hobim ven bunlardan zevk aliyorum diye,belirttim bastan beri izler oynarom AMA abartmamak sartiyla tabi

• Bu arada Bu tamamen toplumun sacma sapan bakis acisi ve isine geldigi gibi yorumlamadan kaynaklaniyor
    ornegin elinde 2000 tl lik telefonlarla her yerse angry birds , okey, candy crash , karpuz kesmece oynayan koskoca kadin ve,erkekler ve sinemaya,Shrek, buz devri seyretmek icin eslerine baski yapan kadinlar, ya da televizyonda Lan Bu Tom ve jery de bek komik,oluyo yav diyen,insanlar

ben 500 tl ye konsol,aldigimda elindeki 2000tl lik telefonda sabahlara kadar candy crash oynadigini unutarak bebek misin Bu kadar Para verdin diyebiliyorlar yine konu buz devri olunca Lan ne komik seymis adamlar be guzel yapmis diyenler senin fma izlemen karsosinda cocuk musun bunu izliyirsun diyebiliyor. tam bit tezatlik Bu beni sinir,ediyor

Bu tip insanlar cokca var surf kendileri sevdigi icin buz devri guzel olur seninki cocukca olur bizim toplum boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 2 Şubat 2014; 1:47:05 >
  • O yüzden Anime demiyoruz ama tartışma çıkarmamak için fazla bir şey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brampr -- 4 Şubat 2014; 5:00:44 >
  • izleyenlere kesinlikle lafım yok, bu zevk meselesidir. ben sevmiyorum mesela o yüzden izlemiyorum. kurguları saçma geliyor. ama anlam veremediğim bir konu var birden patlama yarattı sanki anime çılgınlığı. bunun sebebi ne olabilir acaba? arkadaşlar yazmış mesela japonca konusunda çok faydası oluyor diye bu gerçekten iyi bir durum. iyi seyirler.
  • Sadece samimi olduklarıma söyler öneririm (hatta zaten samimi olduklarımda hep anime izleyen kesimde az var izlemeyen) Ayriyeten dalga geçilmesinden şikayet edenler ; Türkiye de anime kültürünün anlaşılmasına olanak yok ki zaten evinde kurtlar vadisi ,arka sokaklar izleyen birinden bunları anlamasını bekleyemezsiniz veya cool amerikan dizisi izleyen havalı ergenlerimizden

• quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

quote:

quote:

quote:

quote:

İnsanlar ne kadar değişiyor yahu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.