%

Yarbay
31 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 1)
Gönderileri
arkadaşlar üniversite öğrencisiyim. çıkabileceğim maksimum fiyat 550 tl. profesyonel bir düşüncem yok. ama şöyle bir durum var. ben bisikletimle günlük 30-40 km lik geziler yapıyorum. bu gezilerde gezip gördüğüm yerleri kaliteli şekilde fotoğraflamak istiyorum. Eskiden bilen bilir sony'nin cybershot telefonları vardı. c905 modeli çok iyi çekim yapardı. işte bana onları aratmasın istiyorum.
şöyle bir konu vardı bir bakarsanız içindeki c905, k850 modellerinin fotoğraflarına bir fikir oluşur.

yani kesinlikle profesyonel beklentilerim yok. tek isteğim fotoğrafa baktığımda orada kendi gördüğüm portredeki hazzı almak, gerekirse arkadaşlarıma gösterebilmek, wallpaperım yapabilmek. anlayacağınız kişisel hazzım için istiyorum.

ayrıca gece çekimi de fena olmasın. dediğim gibi o cybershot telefonları baz alıyorum. en azından gece manzarayı çektiğimde ışıklar nokta nokta bu ne ben buna mı para verdim dedirtmesin.

makro modu vs. vardır sanırım. kusra bakmayın makinalar hakkında pek bilgim yok o sebeple çok saçma konuşuyor da olabilirim.

Toparlarsam eğer, genellikle gündüz çekim yapacağım için gündüz beni hayal kırıklığına uğratmayacak, ancak gece çekimi de bu nedir arkadas rezillik dedirtmeyecek yine ufak bir haz yaşatacak, yakın çekimleri de özellikle gündüz tatmin edici olacak, hdr vs. tonlama seçenekleri olacak verdiğim max fiyatın dışına çıkmayacak bir f/p canavarı arıyorum Dediğim gibi cahilliğimin kusuruna bakmayın. hemen hemen fotoğrafçılık hakkında bildiğim herşey hakkında beklentilerimi belirttim. bunda baska çözünürlüğün lens ve sensor boyutuna kıyasla önemsiz olduğunu biliyorum Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim
edit: arkadaşlar tavsiye olarak ikinci el ve sıfır iki durum için de tavsiye verirseniz çok iyi olur. ikinci el arayacağım ama bulamazsam sıfıra yönelicem çünkü.
edit: linkini verdiğim konuda biraz karışık ortalık. fikir olması açısından şöyle koyayım birkaç tane.

Arkadaşlar 2. el elektro gitar aldım. sıfırında yanında geliyor mu bilmiyorum fakat bunda yollanmamıştı. Dün de amfim geldi onu sıfır almıştım belki onun içinden çıkar diye ümit ediyordum onda da yok Şimdi benim yapmam gereken tam olarak nedir? Gidip bi elektronikçiden uyduruk bi jack kablosu almam yeterli olur mu yoksa bu işin de bi kalite listesi vs. var mı? Varsa hangi markayı önerirsiniz f/p olarak?
arkadaşlar ikinci el gitar alacağım iki satıcı ile görüşüyorum. ibanez grg170dx alacağım. Birindeki gitar 4 senelik ama kozmetik ve performan olarak sıkıntısı yok. Öteki de 1 senelik ve aynı şekilde. ikisi de aldıktan sonra 2 ay kullanıp başka gitarlara yönelmiş. Gitarların bakımı yapılı. Fretlerde erime, manyetiklerde oksitlenme vs. yok.
Sorum şu bu 4 senelik ve 1 senelik gitar arasında bir fark olur mu? 1 senelik gitarı alacağım kişi biraz ilgisiz gibi. Fakat telefon görüşmesi falan yaptık yani. Sahibinden.com üzerinden get sistemi üzerinden kabul etti.
Benim merak ettiğim şey gitar bekledikçe kaçınılmaz sıkıntılar olur mu? 4 sene gibi bi süreçte. Umarım derdimi anlatabilmiştirim. Teşekkürler şimdiden.
Arkadaşlar pek bir yeteneğim olmadığını düşünsem de, günlerimin çok boş geçmesi üzerine bir uğraş bulmaya karar verdim. Elektro gitar da küçüklükten beri hevesimdi. Amfi, gitar vs. hepsi 700-750 tl ye yakın bir bütçem var. Aldığımda beni en az 1.5-2 sene idare edebilecek bir kompozisyon önerir misiniz?
Bir de biraz araştırdım, humbucker manyetik, single manyetik vs. olayı geçiyor birkaç yerde. Sanırım gitardan alınan sesin tonu ile alakalı. Benim müzik zevkim genel olarak, rock-metaldir ancak yeri geldiğinde türkçe bilindik biraz soft şarkılar da çalmak isterim. Bu manyetik meselesini açıklayabilecek veya gitar araştırmamda nelere dikkat etmem gerektiğini anlatabilecek biri var mıdır?
Şimdiden cevaplar için teşekkürler
edit: Daha önce 1.5 sene klasik gitar çalmışlığım var sadece ve 7 sene önceye dayanıyor sanırım. İkinci el değil de sıfır düşünüyorum. Bu fiyata amfi, pedal, gitar vs. bulmak ne kadar kolay bilmiyorum tabi
arkadaşlar ben 2 ay ttnet fibe kullandım daha sonra memnun kalmadım yeni taşıdığım eve de nakil aldırmadan superonline a başvurdum. bu olay sonucunda benim ttnete iptal başvurusu yaptığımda ne kadar bir miktar para ödemem gerekecek?
ttnetin sitesinde
"Modemin dahil olmadığı kampanya versiyonundan faydalanan abonenin taahhüt süresi dolmadan internet hattını iptal ettirmesi durumunda;
Kampanya İndirim Ücreti: Kampanyadan yararlanan müşterilerimizden yararlandıkları indirim tutarları geri alınacaktır.
Bağlantı Ücreti: Ödenmemiş bağlantı ücreti veya taksitleri varsa tahsil edilecektir.
Kullanım Ücreti: Geriye dönük TTNET FİBERNET / TTNET Yalın FİBERNET hizmeti kullanım ücretleri varsa tahsil edilecektir."
şeklinde bilgi vermişler. yani ben şuan geçtiğimiz 2 ayın indirimsiz halinin faturasını ödemem halinde başka bir mecburiyetim kalmıyor mu?
yarın super online dan kuruluma gelecekler o sebeple biraz hızlı cevap alabilirsem çok iyi olur. şimdiden teşekkürler.
1000 tl civarı bir bütçe düşünüyorum. Bisiklet konusunda biraz deneyimsizim ancak antremanlarla kendimi geliştirip yazın 1000km civarı olan bir tura çıkmayı düşünüyorum. Önerileriniz nelerdir. Ege yöresinde bir tur olacak sanırım. Vermem gereken başka bilgi varsa söyleyin lütfen. Uzun yol cidden yorucu olacak bu işi olabildiğince çileye dönüşmeden zevkle yapmak istiyorum
Biraz önce sitesinden sipariş verdim ancak şuan migrosa gideceğim oradan almak daha kısa sürüyor sanırım. Başvurumu iptal etmem mümkün mü? Yoksa sipariş verdiğim kartı kesiblikle kargoya verecekler mi? Şimdiden teşekkürler yardımlar için.
Arkadaşlar birkaç gün önce cho'gath aldım açıkçası ya support ya cho'gath oynuyorum 2 gündür
Mid oynuyorum nedense baya bi sardı. karşıda kırılgan champ olunca daha bi zevkli oluyor oynamak.
Şimdi benim sorum şu nasıl bir item build yapmam lazım topta iken ve midde iken.
Topta iken yarı ap yarı tank, midde full ap kasmaya çalışıyorum yanlış mı yapıyorum?
Full ap kasınca oyun sonu Q'su 700, W'su 500-600, R 1000 civarı vuruyor. Ama defansif olarak zayıf kalıyor biraz.
Champ hakkında önerileri vs. bekliyorum. Ayrıca bazı arkadaşlarım çöp falan diyor ben öyle olduğunu düşünmüyorum bu konuda da biraz açıklama yapar mısınız?
Elimdekiler:
-Garen
-Hecarim
-Jax
-Master Yi
-Nunu
-Singed
-Sivir
-Twitch
-Warwick
-Wukong

Hepsinin top herosu olmadığını biliyorum ama her ihtimale karşı tüm champlerimi yazdım.
Benim istediğim koridor hakimiyeti yüksek, kaçış opsiyonu olan, tflerde iş gören bir şampiyon.
Bendekiler arasından wukong ve jax oyun stilime uyuyor gibi. Ne kadar oynayabildiğim tartışılır. Ama zevk alıyorum en azından
Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar beklentilerim vs. belirttim herşeyi
Arkadaşlar ben 20 levelim. O nedenle sadece normal oyun oynayabiliyorum. Bir problem olmadığında biri gold 5 diğeri silver 1 2 arkadaşım var onlarla oynarım. Sağolsunlar baya bi yardımcı oluyorlar.

Tek başıma oyun girdiğimde ise sinir krizi geçiriyorum. Bu aralar wukongu deniyorum mesela. top solo diyorum oyuna başlarken, milletin umrunda değil. Adam sallamadan alıyor rengarı yanıma.

Sonra minyon kesiyoruz. yok wukong minyona ks atma. Sonra bu adam benim yanımdan gidiyor. Nereye? Bota tabi ki. Oradakileri rahatsız etmeye başlıyor. "Biri wukong malının yanına gitsin minyon alamıyorum şerefsiz yüzünden."Yahu beyler ben noobum bu adamlar benden noob. Yahu benim yaptığım en kötü şey son vuruştur ama adam benim gibi adamdan minyon alamiyor. Madem ağlayacaksın girme oyuna.

Niye jungle almadın da diyemiyorum. Kendimden biliyorum jungle oynamayı bilmeyince oyun mal oluyor. Ama ben oraya yazmışım caps locka basıp da "TOP SOLO" diye. anlamıyor musun.

Neyse mide bakıyorum dakika 13 falan. leblanc 0/4/0. Yuh artık ayıp değil mi millet size soruyorum? feedlenir de dakika 13'te nasıl yapabiliyosun onu insafsız.
Bottaki sup desen ayrı bir dava. adc ile minyon yarışında.

Arkadaşlar ben cidden iyi bir oyuncu değilim ama bunlar kadar değilim yemin ederim. Bilgisayar başında sövmekten imanım gevredi. Emin olun ki bir oyun değil bu. Ne zaman yalnız başıma oyuna girsem durum böyle. Arkadaşlarla girince onlar oyunu götürüyor bir nebze. Ama ben öyle bir duruma sahip değilim şuan 3-4 feeder varken oyun taşıyamam. Belki diyeceksiniz sen de böylesindir diye ama cidden bu kadar değilim.
Şimdi size sorum şu benim ne yapmam lazım da daha iyi oyuncularla birlikte oynamam lazım? En azından jungle nasıl oynanır bilen adamlarla. Bir champ'te kendimi geliştirmek istiyorum ama o da olmuyor. koridorda kafa kafaya oynadığım adam bi gidiyor 4-5 dakika bakıyorum adam kral olmuş. Yapabileceğim birşey kalmıyor. Bu konuda tavsiye istiyorum sizden. Uzun süre bu oyunu oynayan insanlar var. Ne yaparak bu gruptan sıyrılabilirim?
Hakkında
Forum İmzası:
Some Men Just Want to Watch the World Burn...
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
Notebook
Samsung
LOL
Poppy
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.153
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 279.390 (Bu ay: 677)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 162 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.