Yarbay
10 Şubat 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
26 üye
Görüntülenme
Toplam: 1852 (Bu ay: 0)
Gönderileri

evet arkadaşlar. biraz önce aradılar sizin müodeminiz eski yenisini alabilirsiniz hızınızı etkiler vs. giibi toplam 835 TL dediler ama ben kabul etmedim. eski modemden de ses gelmeye başladı bu arada , genel merkezden mi yaptılar anlamadım yani durup dururken cızırtı sesi gelmeye başladı ama modem çalışıyor.

yeni modem teklifi alan var mı ? bir işimize yarar mı ?

24 mb sınırsız kullanıyorum

Arkadaşlar oyunun konusu yok, isteyen ana konu açabilir, oyun normalde türkçe yama çıktı biz konsolda nasıl türkçe yapabiliriz bunu? Fallout gibi türkçe oynama ihtimalimiz varmı konsolda. ?

.
Başlıktaki gibi sağlam rpg ile çocuklara göre oyun önerisi olanlar yazarsa sevinirim

Öncelikle
Monster hunter, dragon quest, marıo, zelda nin pokemonun hangi oyunlarını almalıyım
Diğer aklınızdan geçen oyunları yazarsanız sevinirim
Merhabalar arakadaşlar.
iki kız çocuğum var 6 ve 9 yaşlarında tablet ile oyun oynuyorlardı sonrasında tabletin ekranını kırdılar. bende buna istinaden 200 TL' ye ekran alacağıma nintendo ds-ds lite ya da uygun fiyat olursa 3ds olabilir.

kendimde yıllardır konsol oynadığımdan dolayı, çocuklar dokunmatik ile değilde tuşlu bir el konsolu ile oynasınlar. boyun, el bilek sağlığı içinde bence dokunmatik yerine tuşlu el konsolu daha ideal diye düşünüyorum.

DS ile DS Lite arasında sadece incelik farkı mı var ? bu kisinden birisini almam gerekirse oyunlar çocukları tatmin eder mi ? çok para vermek istemiyorum iki gün sonra çocuklar bıkıyorlar atıyorlar bir tarafa makineyi yazık oluyor.

teşekkürler.
evet arkadaşlar Clannad_After_Story_ kaç yıldır duruyordu sonunda başlayıp bitireyim dedim şu an 7. bölümdeyim, şuana kadar ne anlatıyor ya da anlatmak istiyor anlayamadım çok tatmin etmedi, oradan oraya atlıyor falan bütünlük yok gibi .. çok usta bir anime seyircisi değilim ama
fma , deat note, code geas, ruroni kenshin filan seyrettim adam gibi sırasıyla hikaye gidiyor , ya da geri dönüşler oluyor ve neyin ne olduğunu gayet iyi anlıyor bir sonraki bölümü iple çekiyordum, hatta şunu söyleyim ghost in shell i bile anlayarak seyerttim ama bu animede kendimi mi veremedim ne oldu bilemedim, sinir oldum.

spoiler vermeden devam etsem mi etmesem mi ? fikir verecek var mı acaba....

Edit : ya arkadaşlar ben direk after den başlamisim clannad yok bende indirmemisim ilk sezonu, bu seriyi de hiç araştırmadım sadece duygusal olduğunun duyduğumdan 4 yıl önce indirdim öyle duruyordu, sakın gülmeyin halime :-)
E şimdi ilk sezonu izlesem olur ev ikinci sezondan. 7. Bölüme kadar geldin sonuçta ?
https://forum.donanimhaber.com/inceleme-mobil-odeme-yonteminin-istismar-edilmesinin-incelenmesi--123016575#123029776

adresinden bu işi nasıl yaptıklarını, nasıl dolandırdıklarını daha iyi anlayabilirsiniz. Ayrıntılı bir açıklama olmuş. Lotus Expeditor teşekkürler.

Evet arkadaşlar ne yazık ki dolandırcılık mobil bir boyut kazanarak biz ülkemiz insanlarını her türlü söğüşlemeye devam ediyorlar, ve üzülerek söylüyorum ki bu duruma hala müdahale edilmiyor.

Bu başlığı açmaktaki amacım ben , eşim ve çevremdeki bir sürü insanın bu şekilde mağdur olmasıdır. ben gereken yerlere başvurumu yaptım , aldıkları parayı bilmem ne yapayım benim için önemli değil ama bu şeklide mağdur olan on binler hatta belki yüz binlerce insanı düşününce çok çok büyük paralar yapıyor ve bu paraları da bu adamlar bir güzel cebine indiriyorlar! neden buna izin verelim ki ? bizim bu boşvermişliğimiz yüzünden devam etmiyor mu bu ahlaksız para kazanma yolları? herkes şikayet ederse, herkes hakkını ararsa sanıyorum ki bu ahlaksız yöntemler artık uygulanmayacaktır.

Fazla uzatmayacağım ama benim anlamadığım şey nasıl olur da benim iznim olmadan, benden onay istenmeden, şifre istenmeden ödeme alınır? bu nasıl bir saçmalıktır yemin ediyorum deliriyorum böyle bir şey olamaz arkadaşlar, siteye hiçbir şeklide girmediğim halde benden ödeme alınıyor işin kötüsü de mesaja bakmaz iseniz haberiniz olmuyor ve sizden spor videoları üyeliği adı altında her hafta 20 TL-40 TL, (kazığını boyutu değişebiliyor) para kesiyorlar ay sonunda kabarık faturayı görünce aklınız başınıza geliyor, adamları arıyorsunuz (tabi muhatap bulabilirseniz) ve ya kardeşim " manyak mısınız siz , internette milyonlarca video var, youtube var ben niye sizin dandik video servisinize üye olayım diyorsunuz" falan filan başarabilirseniz paranızı alıyorsunuz, ya da bir çok kişi gibi lanet olsun kapatın lan deyip , sineye çekiyorusunuz, adamlar da vermedikleri hizmetten havadan para kazanıyorlar !! Ohhh mis gibi değil mi ........... işin acı tarafı hiçbir devlet kurumu , kuruluşu vs.. buna bir el atayım demiyor. Keriz yerine konduğuna mı, paraların gittiğne mi, adamların milyonları götürdüğüne mi yanarsın yoksa seni kimsenin takmadığına mı yanarsın öylece resmen mal gibi ortada kalıyorsun..

yıl olmuş 2017 buna bir şifre isteme gibi bir güvenlik önlemi almak çok mu zor ? size soruyorum arkadaşlar. Neden müsaade ediliyor bu tarz mağduriyetlere? İnanın bu sorunun cevabını verebilmeyi çok isterdim.........

bu şekilde mağdur olanlar var ise ve çözüm yollarını belirtirse , insanları bilinçlendirme adına faydalı olacağını düşünüyorum,

aşağıdahttps://sikayet.btk.gov.tr/
adresine yaptığım şikayet başvurusu mevcuttur. benim gibi mağdur olanlar bu konuya duyarsız kalmasın ve lütfen şikayetini yapsın, yapsın ki bu ........... adamlar sırtımızdan milyonlarca TL!!! lik servet sahibi olmasın.

26/10/2016 günü saat 12:07 ' de cep telefonumda herhangi bir internet sitesinden gezinti yapmamama rağmen MOBFUN ABONELİĞİNİZ BAŞLADI şeklinde bir mesaj geldi ve hemen ardında da (9230) Türk Telekom' dan "mobil faturanıza yansıtmak istediğini Türk Telekom Mobil Ödeme işleminiz başarı ile gerçekleşmiştir" şeklinde bir mesaj geldi.

Oysa ki ben mesajın geldiği anda hiçbir şekilde herhangi bir internet sitesine girmedim , mesajda adresi görünen internet sitesine de girmedim ancak, buna rağmen bana bu şekilde mesaj geldi. İnternetten araştırdığıma göre bu şekilde bir sürü mağdur var. Ne yazık ki bu şekilde binlerce insanın istem dışı paraları gitmekte ve buna Türk Telekom da herhangi bir önlem almamaktadır. bizler keriz yerine konmaktayız

Teknolojinin geldiği aşamayı ve yıllardır her yenisi eklenen binlerce şikayeti düşünürsek, böyle basit bir olaya Türk Telekom , PTTCELL olarak müdahale edilmemesi ,buna bir önlem alamaması ya da almaması, bunun neticesinde de vatandaşın her sene cebinden milyonlarca TL' nin bu yöntemlerle akıp gitmesi kabul edilemez.

Sonuç olarak ;
Herhangi bir onay işlemi yapmadığım halde ve hiçbir şeklide bu siteye girmiş olmamama rağmen resimde görülen internet sitesinden isteğim dışında para aldıkları ve üye yaptıkları için şikayetçiyim. (http://n.mobfun.me)

Yine bu tür işlemlere hiçbir şeklide müdahale etmeyen , güvenlik önlemi almayan, Türk Telekom' dan ve PTTCELL' den şikayetçiyim.

şikayetimin dikkate alınarak gereğinin yapılmasıın saygılarımla arz/talep ederim
Arkadaşlar tek bölüm olur ya da bir kaç bölüm olur ,
anime tavsiyesi lazım.

tür farketmez güzel olsun yeter
nedendir bilmiyorum the witcher 3 oyununda sol analog takılı kalıyor (diğer oyunlarda yok) becerebilirsem kolu söküp tamir etmek istiyorum,

kolun kendi kendine takılı kalması şeklindeki bu sorun için şu alacağım ürün yeterli oluyor mu analog tamirinde?
Oyun oynamak için oyunculara birçok farklı platform sunuluyor. Bu platformlar arasında teknolojik avantaj istiyorsanız PC, kolay ve uğraşsız oyun oynamak istiyorsanız konsol, oyuna benzer uygulamalarla vakit geçirmek istiyorsanız ise mobil platformları bulunuyor. Biz pek hoşlanmasak da, bu 3 platform arasında da bir savaş bulunuyor. Bu savaş, 2016 senesinde de devam ediyordu ve SuperData Research, bu sene, bu savaşı kazanan platformu açıkladı. 2016 senesinde PC oyun marketi, mobil oyun marketinin gerisinde kalırken; konsol oyun marketi ise mobil ve PC marketlerinin gerisinde kaldı. Yani bu sene en çok para kazanan market, mobil oyunculuk marketi oldu.

2016 senesinde PC oyun marketi 35.8 milyar dolar kazanç sağlarken, mobil oyun marketi 40.6 milyar dolarlık bir kazanç ile kapattı 2016 senesini. Bu iki platform kendi arasında yarışırken konsol platformu sadece 6.6 milyar dolar kazanç sağlayabildi. Oyunculuk marketi ile alakalı olan e-spor marketi 0.9 milyar dolar kazanç sağlarken, bu sene büyümeye başlayan sanal gerçekçilik pazarı 2.7 milyar dolar ile seneyi kapattı. Son olarak, siteler üzerinden izlenen oyun videoları marketi ise 4.4 milyar dolar kazanç sağladı ve kendi gücünü gösterdi. Peki, tüm bu listede mobil oyunculuk nasıl birinci oldu? SuperData Research cephesinden gelen bilgilere göre mobil oyun pazarının bu sene birinci olmasının iki sebebi var: Pokémon GO ve Clash Royale. Konsol oyun marketine yakından bakacak olursak, bahsi geçen 6.6 milyar dolarlık kazanç en fazla mikro ödemeler ve ek paketlerden geldi. Yani, önümüzdeki senelerde de oyuncuların hiç sevmediği ek paketler ve mikro ödemeler hayatımızda kalmaya devam edecek.

2016 senesini 2. sırada kapatan PC oyun marketi, sahip olduğu 35.8 milyar dolarlık kazancı en fazla ücretsiz oyunlardan elde etti. Bu oyunlar arasında League of Legends en öne çıkanı. Ayrıca teknoloji bakımından ise 2016 senesinde ekran kartları, oyunların grafiksel gücünü %40 artırırken, elektrik kullanımı da %20 seviyesinde düşüş yaşadı. Yani, internatif eğlence sektörü, kısaca oyun sektörü, 2016 senesinde tam tamına 91 milyar dolar kazanç sağladı. Dilerseniz şimdi PC platformunun kazançlarına biraz daha yakından göz atalım. Çünkü oldukça ilginç istatistikler bulunuyor.

SuperData Research istatistiklerine göre, PC platformunun ücretsiz oyunlarında en çok kazanç, açık ara fark ile Asya bölgesinden geliyor. Bu marketteki en çok kazanç getiren ücretsiz oyunlar ise sırasıyla League of Legends, Dungeon Fighter Challenge, CrossFire, World of Tanks ve Dota 2 oldu. Fakat aynı PC marketine, e-spor çerçevesinden bakarsak, listenin başında Dota 2’yu görebiliyoruz. Dota 2’yu ise League of Legends takip ediyor. Peki, yine PC platformundaki en iyi ücretli oyun hangisiydi? Hemen aşağıdan bir de onlara göz atalım isterseniz.

SuperData Research istatistiklerine göre 2016 senesinde PC platformuna en çok kazanç sağlayan ücretli oyun 585.6 milyon dolar ile Overwatch oldu. Counter-Strike: Global Offensive, Guild Wars 2, Minecraft ve Fallout 4 de sırasıyla Overwatch’ı takip etti. Bu oyunların kazançları ise yine sırasıyla 257 milyon dolar, 91 milyon dolar, 88 milyon dolar ve 74 milyon dolar oldu.

Kaynak : https://leadergamer.com.tr/2016/12/22/pc-oyun-marketi-mobil-oyun-marketi/

adamlar yıllarca uğraşıp , milyon dolarlar harcayıp the witcher 3 vb. gibi bir sanat eseri yapıyor diğer taraftan telefonlarda pokemon go ve clash royele diye bir oyun çıkıyor paranın anasını ağlatıyor !!

bana göre piyasada bir çok oyun var ama bazı oyunlar bildiğin sanat eseri sayılabilecek nitelikte ve bu oyunlar büyük uğraşlar sonucu çıkıyor , büyük emek harcanıyor gerçekten ve bu tarz oyunlara türü seveyim sevmeyeyim büyük saygı duyuyorum. Ama ne yazıkki hakettiği ilgiyi göremiyorlar.
Hakkında
Forum İmzası:
Olacak İş Değil
Hakkımda:
PSN: big_booss
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.015
İkinci El Bölümü Mesajları: 747
Konularının görüntülenme sayısı: 475.153 (Bu ay: 2.413)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.730 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.