Şimdi Ara

ANDROID GÜVENLİ MOD (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
29
Favori
124.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklaman için tşkler. Peki dahili hafızayı şu durumdayken artırabilirmiyiz. Yani şuanda sistemde olan 4 GB lık hafızayı orjinal hali olan 8 GB ta yükseltebilirmiyiz. Bunu nasıl yapabiliriz. herhangi bir programla yapmak gerekir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazynos

Açıklaman için tşkler. Peki dahili hafızayı şu durumdayken artırabilirmiyiz. Yani şuanda sistemde olan 4 GB lık hafızayı orjinal hali olan 8 GB ta yükseltebilirmiyiz. Bunu nasıl yapabiliriz. herhangi bir programla yapmak gerekir mi

Dahili hafızayı anca Root işlemi ile artırabilirsiniz oda fazxla bir boyut vermez size.. (max 1gb anca) Root işlemide cihazınızın garanti dışı olmasına neden olur.
    Yani anlıayacağınız bu şekilde kullanacaksınız. Hafıza kartı olarak yükseltmeyi deneyin bence. Class10 16gb hafıza kartım var o kadar müzik uygulama attım halen yarısı doldu anca..
  • arkadaşım dediğin micro sd karttan bende alacam. s3 mini 16 gb a kadar artırılabilir hafıza destekliyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01

quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Ace 2 güvenli mod da açmai Xperia ile aynı.

Fakat güvenli mod da açmama rağmen istediğim uygulamaları kaldıramıyorum, Devre dışı bırak, Kaldır, Sil gibi hiç bir seçenek yok.

Güvenli mod yazısı çıkıyormu acaba ekranda?

Evet sol altta yazıyordu.
  • quote:

quote:

quote:

Fakat güvenli mod da açmama rağmen istediğim uygulamaları kaldıramıyorum, Devre dışı bırak, Kaldır, Sil gibi hiç bir seçenek yok.

Sistem uygulamalarını silemessiniz zaten. Ama google harita, yahoo widget gibi uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Örnek devre dışı bıraktığım uygulamalar konunun ilk başında paylaştım. Bir göz atın derim..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sistem uygulamalarını silemessiniz zaten. Ama google harita, yahoo widget gibi uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. Örnek devre dışı bıraktığım uygulamalar konunun ilk başında paylaştım. Bir göz atın derim..

Google haritaları da denedim ama devre dışı bırak seçeneği yok, durdurmaya zorla ve güncellemeleri kaldır seçenekleri vardı sadece.

• quote:

Valla sorunun tam olarak nedenini anlamış değilim. Eğer cihazında fazla bir değişiklik yapmadıysan bence bir fabrika ayarlarına dönmeyi dene. Yani 2dk sürmüyor diyebilirim. Ama yedeklerinide almayı unutma. Fabrika ayarları cihaz belleğindeki herşeyi siliyor.
  • s2 cihazımda home ve powera aynı anda basarak açtım.güvenli modda açıldığını nasıl anlayabilirim ?
    google mapsı durdurduğum halde yeniden çalışmaya başlıyor
  • Beğendiğim 2 uygulama
    1-S3 - Ram temizleme Kısayolu - Ana sayfa tuşuna basmaya gerek yok
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidahead.galaxys3_taskmanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kcm9pZGFoZWFkLmdhbGF4eXMzX3Rhc2ttYW5hZ2VyIl0.

Batarya Süresini Uzatma- Benim S3 mini Şarjım telefon 24 saat açık tam tamına 2 gün gidiyor- Günde 1 saat wifi net + günde 1 saat konuşma + 30 dk oyun.

2-https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.smalltech.battery.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNoLnNtYWxsdGVjaC5iYXR0ZXJ5LmZyZWUiXQ..

• Konu için mücahid01'e çok teşekkürlerimi sunuyorum . Akşam deneyeceğim bu mevzuyu ...
  • Hocam bir S3 kullanıcısı olarak teşekkür ederim,paylaşımın çok işime yaradı,makine bildiğin uçuyor şu anda nazar değmez inşallah Emeğine sağlık
  • Teşekkürler konu için, Avea inTouch yani ZTE Blade ile ilgili de koyar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Dragon Ready

Teşekkürler konu için, Avea inTouch yani ZTE Blade ile ilgili de koyar mısın?

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için izleyebileceğiniz iki yöntem var. Android 4.1 veya daha üzerine sahipseniz, güç seçenekleri ekrana gelene kadar basılı tutun. Güç seçenekleri göründüğünde güç düğmesine uzun dokunun. Şimdi telefonunuzun size onu güvenli modda açmayı teklif etmesi gerekiyor.

Bu yöntemin çalışmadığı ceplerde ve daha eski telefonlarda ise telefonunuzu baştan başlatın, telefonunuz açıldığı sırada ses açma ve kısma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. "Güvenli mod" sözcükleri ekranınızın alt tarafında belirecektir.
  • Teşekkürler..
  • bende guvenli modu acmadan tum uygulamalar devre disi bırakilabiliyor. teknosadan almistim, bir sıkıntı olmasin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

bende guvenli modu acmadan tum uygulamalar devre disi bırakilabiliyor. teknosadan almistim, bir sıkıntı olmasin?

Mesele devre dışı bırakmak değil sadece, devre dışı bıraktıktan sonra birdaha sizden habersiz çalışmaması. Yaniz siz devre dışı bırakıyorsunuz ama 3-5 saniye sonra tekrar etkin oluyor. Güvenli modda bu işlemi yapınca siz istemedikce aktif olmuyor yeniden..
  • Galaxy S2 XXLSJ sızıntı sürümünde Facebook devre dışı kalmamıştı sızıntı sürümdür diye pek önemsememiştim ama 4.1.2 XWLSD sürümünde de Facebook'u güvenli modda devre dışı bıraksam bile yine arkaplanda açılıyor. Uygulamanın senkronizasyonunu kapatmama rağmen. Daha doğrusu güvenli modda çalışan uygulamalar arasında gözükmüyor Facebook.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the flying dutchman -- 15 Şubat 2013; 20:49:52 >
  • @mucahıd1

Palaşımların için teşekkür ederim. Hepsini vaktim olduğunca okuyorum. Eline sağlık.

Ben de 1 hafta önce aldım telefonu. Yalnız bu ortadaki menü tuşu artık basılmayla mı ilgili yoksa fabrika çıkışı ile mi ilgili tam bilmiyorum, sol tarafa doğru eğik durumda. Eşiminkinde de sağa doğru. Herhalde basılan yön ile ilgili olsa gerek. Benimki dikkatle bakıldığında belli oluyor. Açıyı üst alt sağ sol yapınca daha da belirgin görünüyor.

Ben kendiminkinden oldukça rahatsızım. Çünkü diğer telefona göre hem görsel hem de elimle fiziksel şekilde hissediliyor. Bu kullanmayla ilgili mi yoksa herhangi bir üretim hatası olabilir mi? Garantiye girer mi ? Sırf bunun için garantiye vermeye değer mi?

Bu soruları tek tek yanıtlarsan beni çok memnun edersin. Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Google haritaları da denedim ama devre dışı bırak seçeneği yok, durdurmaya zorla ve güncellemeleri kaldır seçenekleri vardı sadece.

Aynı durum bendede oldu Galaxy S3 mini güncellemeleri kaldır işlemini yaptıktan sonra devre dışı bırak geliyor.Ekran caps aldım işinize yarar umarım

ANDROID GÜVENLİ MOD  ANDROID GÜVENLİ MOD  ANDROID GÜVENLİ MOD

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle4545

@mucahıd1

Palaşımların için teşekkür ederim. Hepsini vaktim olduğunca okuyorum. Eline sağlık.

Ben de 1 hafta önce aldım telefonu. Yalnız bu ortadaki menü tuşu artık basılmayla mı ilgili yoksa fabrika çıkışı ile mi ilgili tam bilmiyorum, sol tarafa doğru eğik durumda. Eşiminkinde de sağa doğru. Herhalde basılan yön ile ilgili olsa gerek. Benimki dikkatle bakıldığında belli oluyor. Açıyı üst alt sağ sol yapınca daha da belirgin görünüyor.

Ben kendiminkinden oldukça rahatsızım. Çünkü diğer telefona göre hem görsel hem de elimle fiziksel şekilde hissediliyor. Bu kullanmayla ilgili mi yoksa herhangi bir üretim hatası olabilir mi? Garantiye girer mi ? Sırf bunun için garantiye vermeye değer mi?

Bu soruları tek tek yanıtlarsan beni çok memnun edersin. Kolay gelsin.

Bu ifadenizle ilgili bir görsel paylaşsanız daha net yardımcı olabilirdim. Kullandığım cihazda(i8190) böyle bir durum söz konusu değil. Büyük ihtimalle fabrikasyon hatası olmuş olabilir. Şahsi fikrim yetkili bir servise götürmeniz. Eğer alalı 2-3 gün olduysa aldığınız firmaya götürmeniz daha doğru olacaktır. Bu işlem garanti kapsamındadır. Kesinlikle hiç bir ücret ödemeyiniz. Tuşun sola veya sağa yatması sizin hatanız değildir. Tamamen imalat hatasıdır. Eğer garantiyte girmediği yönünde bir ifade kullanılırsa sizde onlara yasal haklarınızı ve tüketici mahkemesini söyleyiniz.. Artık ülkemizde bu tür konular hassasiyetle yaklaşılmaktadır. Özellikle ayıplı ürün konusu..

quote:

Daha önce gerekli açıklama yapmıştım ama yinelemek istiyorum...

Bizim kullandığımız cihazlarda böyle bir ses söz konusu değil.. Bence vakit kaybetmeden yetkili bir servise göstermelisin. Bunu yaparken haklarını onlara izah etmelisin. Mümkünse sert çıkmanı öneririm. Ya üründen kaynaklanan bir kusur söz konusu yada verdiğin servisin yanlış müdahelesi söz konusu.. Maduriyetinin giderilmesi için onlara gerekli açıklamayı şu şekilde yapabilirsiniz...

Unutmayınızki; TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNDA...

Ayıplı Mal

Madde 4. - Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

Detay için buraya tıklayınız...http://www.alomaliye.com/tuketici_korunmasi_kanun_degis.htm

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.