DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ANDROID GÜVENLİ MOD
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
161
Cevap
37
Favori
107.083
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> ANDROID GÜVENLİ MOD
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Binbaşı
   1675 Mesaj
   07 Ocak 2013 20:26:52 Konu Sahibi


   ANDROID GÜVENLİ MOD


   Android'li cihazınızda onu kullanmanıza engel olan sorunlar yaşıyorsanız ve bunun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız, onu güvenli modda başlatabileceğiniz biliyor muydunuz?

   Eğer cihazınız güvenli modda problemler yaşamayıp, normal kullanımda problemler yaşıyorsa(uygulama çökmesi, bataryanın hızlı tükenmesi, rastgele kapanmalar/yeniden başlamalar, diğer gariplikler) muhtemelen 3. parti bir ya da birden fazla uygulama sisteminizle anlaşamamaktadır. Şüphelendiğiniz uygulamaları tek tek kaldırarak denemeler yapmak çözüm olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. O da çözüm olmazsa ya yanlış uygulamaları kullanıyorsunuz, ya da cihazınız gerçekten problemli demektir.

   Android telefonlar bazen kararlı çalışma durumundan çıkabiliyor, bir uygulama kendi kendine açılmaya veya her telefonu açtığımızda tekrar açılabiliyor böyle durumlarda bu uygulamaları sona erdirmek ve sorunlu uygulamalardan kurtulabilmek için cihazımızı tıpkı Windows bilgisayarımız da olduğu gibi Android güvenli mod (safe mode) ile başlatmamız gerekebilir. Ayrıca güvenli mod kapatma yöntemlerini bilmemizde önemli bir unsurdur. Güvenli mod da çalışırken telefonumuzdaki uygulamaları silebilir ve normal çalışma modunda izin verilmeyen ayarlamalarını yapabiliriz.

   Güvenli moda geçmeden önce eğer telefonunuzu normal olarak kapatabiliyorsanız telefonu güç tuşuna basarak kapatmalı eğer normal olarak telefon kapanmıyorsa pili çıkarabilirsiniz.
   Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;

   Telefonumuz kapalı durumda iken normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol üstünde bulunan ses kapatma(kısma) butonuna elimizi açılana kadar basılı tutyoruz ve çekiyoruz; telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır.
   Not: Detaylı anlatım makalenin sonunda resimli olarak yapılmıştır..


   HTC Cihazlarda güvenli mod için;

   Güvenli mod da telefonu başlatabilmek için menü butonuna bir elimizle basarken güç butonuna basarak telefonu açıyoruz ve telefon güvenli mod da açılana kadar menü butonunu bırakmamalıyız. Telefonumuz güvenli mod da çalışırken sonradan yüklediğimiz uygulamalar çalışmayacaktır bu sebeple sorunlu uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsünü kullanarak kapatabiliriz.

   Samsung Galaxy S3 güvenli mod

   Telefonu normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol alt köşesinde bulunan menü butonuna elimizi hızlıca birkaç kez basıp çekiyoruz ve telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır. Ayrıca Galaxy Note telefonumuzu da aynı şekilde güvenli moda sokup çıkarabiliriz.

   Sony Xperia güvenli mod

   Telefonumuzu kapatıyoruz.
   Telefonumuzu güç düğmesine basıp açıyoruz.
   Sony Ericsson yazısı gelir gelmez açılana kadar menü () tuşuna basılı tutuyoruz.
   Ve telefonumuz güvenli modda hazır..

   Normal moda dönmek için , telefonumuzu kapatıp açıyoruz bu kadar.


   Samsung Galaxy S güvenli mod

   Öncelikle telefonumuzun kapalı olması gerekiyor, güvenli mod da telefonumuzu açmak için normalde olduğu gibi güç tuşuna basarak değil de menü tuşana basılı tutarak açmanız gerekiyor. Kısaca Menü tuşuna basılı tutarken telefonumuzu güç tuşuna basarak açıyoruz ve telefonumuz güvenli mod da açılıyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için ise pilini 1 dakika boyunca sökülü tutmamız gerekiyor, pili daha sonra geri taktığımızda telefonumuz normal mod da çalışmaya devam ediyor.
   Samsung Galaxy Ace güvenli mod

   Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "" basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.
   Samsung Galaxy W güvenli mod

   Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Ace modelinde olduğu gibi aynı işlemi bu cihazımızda gerçekleştiriyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "" basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.   Güvenli modda cihazımızı açtıktan sonra, gerekli ayarları ve çalışmasını istemediğimiz uygulamaları ayarladıktan sonra cihazımızın kullandığı ram kapasitesi aşağıdaki örnekteki resimde sunulmuştur. Sizlerde cihazınızdan bu şekilde verim almak istiyorsanız mutlaka uygulamanız gereklidir. Yanlız belirtmek isterim, bilmediğiniz seçenekleri iptal etmeyiniz. Cihazınızda uygulama hatalarına sebebiyet verebilirsiniz.

   Örnek(Galaxy S3 mini) güvenli mod sonrası cihaz kullanılan ram miktarı:
   Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;
   Cihazınızı tamamen kapatın. Sağ kapatma tuşuna basılı tutun ve kapatma işlemini onaylayın. Cihaz kapalı vaziyette olduğuna emin olduktan sonra adım adım işlemlerimize başlıyoruz.


   1- Cihazın açma tuşuna basınız..

   2- İlk ekranda hiç bir işlem yapmıyoruz. Bekliyoruz..

   3- Samsung hareketli logosunu gördüğümüz an sesi kısma tuşuna ekran açılana kadar basılı tutyoruz..

   Artık cihazımız Güvenli Mod da açılmış durumda olacaktır.   Güvenli moddan çıkmak için cihazımızı tamamen kapatıp, açmamız yeterli olacaktır..   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 16 Şubat 2013; 17:37:07 >   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3020 Mesaj
   07 Ocak 2013 20:44:13
   Teşekkürler Paylaşım için.
   |
   |
   _____________________________

   Bir sonraki nesli düşün.
  • Yarbay
   2555 Mesaj
   07 Ocak 2013 20:51:13
   teşekkürler, bir kere tesadüfen güvenli modda açılmıştı sol altta güvenli mode yazıyordu kapatıp açılınca normal mode olarak açılmıştı..demek ki bundanmış
   |
   |
   _____________________________

  • 07 Ocak 2013 21:50:51
   Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.   Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?
   _____________________________

  • Binbaşı
   1675 Mesaj
   07 Ocak 2013 21:56:29 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: serkandanis

   Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

   http://b1301.hizliresim.com/15/7/hrj7r.png


   Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?

   Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
   Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 7 Ocak 2013; 22:18:30 >
   _____________________________

  • 07 Ocak 2013 22:08:56
   quote:

   Orijinalden alıntı: mucahid01


   Alıntıları Göster


   Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
   Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

   Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?
   _____________________________

  • Binbaşı
   1675 Mesaj
   07 Ocak 2013 22:18:07 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: serkandanis


   Alıntıları Göster


   Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?

   En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?
   _____________________________

  • 07 Ocak 2013 23:11:09
   quote:

   Orijinalden alıntı: mucahid01


   Alıntıları Göster


   En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?

   Denedim. Orada programların nereden kapanacağından bahsetmemişsiniz. Ayarlar - Uygulama Yöneticisi - Hepsi kısmına gelip seçilen programlar için durdur seçeneğini söylemiş olsaydınız daha açıklayıcı olurdu.

   Zaten bu yöntem bir işe yaramadı, sızıntı sürümden olsa gerek. Ayrıca bu işlem Titanium Backup ile aynı işi görüyor. Ben de o programı kullanıyorum ve güvenli moddayken TB ile dondurduğum programları gördüm. Ne hikmetse güvenli modda Facebook'u devre dışı bırakmama rağmen normal modda uygulamayı açıp kapattıktan ve görev yöneticisinden de sildikten sonra da uygulama arkaplanda çalışmaya devam ediyor.

   Paylaştığınız için teşekkürler yine de.
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2032 Mesaj
   08 Ocak 2013 17:40:10
   Güzel konu teşekkürler   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   11841 Mesaj

   Android Beta Tester
   08 Ocak 2013 17:50:01
   Teşekkürler Yeni bir şey öğrendim.
   |
   |
   _____________________________

  • 08 Ocak 2013 17:56:27
   Güzel bi bilgi   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________

   İphone 7
  • Onbaşı
   26 Mesaj
   09 Ocak 2013 04:24:19
   teşekkürler güzel paylaşım
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   3670 Mesaj
   14 Ocak 2013 10:50:12
   güzel bir bilgi
   |
   |
   _____________________________

   Bilgi bankası
  • Binbaşı
   1425 Mesaj
   14 Ocak 2013 14:28:00
   şu facebook uygulaması ne bela bişey arkadaşlar 20 mb yer tutuyo herzaman kullanmadığım halde. kapanmıyorda ram den.
   |
   |
   _____________________________

   Renault C a p t u r O u t d o o r 1.5 dCi Edc
  • Binbaşı
   1379 Mesaj
   14 Ocak 2013 14:33:25
   galaxy s3 te denedim çalışmıyor
   rootlu olduğu için olabilirmi ?
   _____________________________

   iyilik yap denize at.
  • Binbaşı
   1675 Mesaj
   14 Ocak 2013 14:46:38 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: termal1

   galaxy s3 te denedim çalışmıyor
   rootlu olduğu için olabilirmi ?

   Sanmam, eksik birşeyler yapmış olabilirsin..
   |
   |
   _____________________________

  • DH Yönetici
   2538 Mesaj
   14 Ocak 2013 14:54:51
   bilmiyordum teşekkürler
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2212 Mesaj
   15 Ocak 2013 10:21:14
   quote:

   Orijinalden alıntı: mucahid01


   Alıntıları Göster


   Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
   Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

   uygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1280 Mesaj

   Android Beta Tester
   15 Ocak 2013 11:15:09
   Htc one x de boyle acilmiyor. Diger one serisinde de olabilir. Ayrica one x de bu uygulamalari devredisi birakmak icin guvenli moda gerek yok   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   MYZ1453
   " Sonra, yemin olsun ki, o gün (size verilen) her nimetten sorulacaksınız(102-8)"


   FORD FOCUS 3 STYLE 2012 TCDI
  • Binbaşı
   1675 Mesaj
   15 Ocak 2013 11:27:40 Konu Sahibi
   quote:

   Orijinalden alıntı: Cirm   Alıntıları Göster


   uygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?

   Malesef kısmen yanılıyorsunuz. Kullanıcı tanımlı yüklemeler ile alakalı uygulamalar için güvenli moda gerek yok. Ama sistemde yüklü olan yani cihazı ilk aldığınızdaki uygulamalar için güvenli mod şart. Yoksa siz istediğiniz kadar sonlandırın normal modda onlar tekrar kendilerini başlatırlar.   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.