- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ANDROID GÜVENLİ MOD
158 Cevap65135 Görüntüleme38 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


1675 Mesaj
7 Ocak 2013; 20:26:53 

-1


ANDROID GÜVENLİ MOD


Android'li cihazınızda onu kullanmanıza engel olan sorunlar yaşıyorsanız ve bunun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız, onu güvenli modda başlatabileceğiniz biliyor muydunuz?

Eğer cihazınız güvenli modda problemler yaşamayıp, normal kullanımda problemler yaşıyorsa(uygulama çökmesi, bataryanın hızlı tükenmesi, rastgele kapanmalar/yeniden başlamalar, diğer gariplikler) muhtemelen 3. parti bir ya da birden fazla uygulama sisteminizle anlaşamamaktadır. Şüphelendiğiniz uygulamaları tek tek kaldırarak denemeler yapmak çözüm olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. O da çözüm olmazsa ya yanlış uygulamaları kullanıyorsunuz, ya da cihazınız gerçekten problemli demektir.

Android telefonlar bazen kararlı çalışma durumundan çıkabiliyor, bir uygulama kendi kendine açılmaya veya her telefonu açtığımızda tekrar açılabiliyor böyle durumlarda bu uygulamaları sona erdirmek ve sorunlu uygulamalardan kurtulabilmek için cihazımızı tıpkı Windows bilgisayarımız da olduğu gibi Android güvenli mod (safe mode) ile başlatmamız gerekebilir. Ayrıca güvenli mod kapatma yöntemlerini bilmemizde önemli bir unsurdur. Güvenli mod da çalışırken telefonumuzdaki uygulamaları silebilir ve normal çalışma modunda izin verilmeyen ayarlamalarını yapabiliriz.

Güvenli moda geçmeden önce eğer telefonunuzu normal olarak kapatabiliyorsanız telefonu güç tuşuna basarak kapatmalı eğer normal olarak telefon kapanmıyorsa pili çıkarabilirsiniz.
Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;

Telefonumuz kapalı durumda iken normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol üstünde bulunan ses kapatma(kısma) butonuna elimizi açılana kadar basılı tutyoruz ve çekiyoruz; telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır.
Not: Detaylı anlatım makalenin sonunda resimli olarak yapılmıştır..


HTC Cihazlarda güvenli mod için;

Güvenli mod da telefonu başlatabilmek için menü butonuna bir elimizle basarken güç butonuna basarak telefonu açıyoruz ve telefon güvenli mod da açılana kadar menü butonunu bırakmamalıyız. Telefonumuz güvenli mod da çalışırken sonradan yüklediğimiz uygulamalar çalışmayacaktır bu sebeple sorunlu uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsünü kullanarak kapatabiliriz.

Samsung Galaxy S3 güvenli mod

Telefonu normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol alt köşesinde bulunan menü butonuna elimizi hızlıca birkaç kez basıp çekiyoruz ve telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır. Ayrıca Galaxy Note telefonumuzu da aynı şekilde güvenli moda sokup çıkarabiliriz.

Sony Xperia güvenli mod

Telefonumuzu kapatıyoruz.
Telefonumuzu güç düğmesine basıp açıyoruz.
Sony Ericsson yazısı gelir gelmez açılana kadar menü (
) tuşuna basılı tutuyoruz.
Ve telefonumuz güvenli modda hazır..

Normal moda dönmek için , telefonumuzu kapatıp açıyoruz bu kadar.http://www.mobileshop.com/images/mobile-phones/manufacturers/samsung/medium/galaxy-s-ii.jpg


Samsung Galaxy S güvenli mod

Öncelikle telefonumuzun kapalı olması gerekiyor, güvenli mod da telefonumuzu açmak için normalde olduğu gibi güç tuşuna basarak değil de menü tuşana basılı tutarak açmanız gerekiyor. Kısaca Menü tuşuna basılı tutarken telefonumuzu güç tuşuna basarak açıyoruz ve telefonumuz güvenli mod da açılıyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için ise pilini 1 dakika boyunca sökülü tutmamız gerekiyor, pili daha sonra geri taktığımızda telefonumuz normal mod da çalışmaya devam ediyor.
Samsung Galaxy Ace güvenli mod

Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "
" basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.
Samsung Galaxy W güvenli mod

Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Ace modelinde olduğu gibi aynı işlemi bu cihazımızda gerçekleştiriyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "
" basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.Güvenli modda cihazımızı açtıktan sonra, gerekli ayarları ve çalışmasını istemediğimiz uygulamaları ayarladıktan sonra cihazımızın kullandığı ram kapasitesi aşağıdaki örnekteki resimde sunulmuştur. Sizlerde cihazınızdan bu şekilde verim almak istiyorsanız mutlaka uygulamanız gereklidir. Yanlız belirtmek isterim, bilmediğiniz seçenekleri iptal etmeyiniz. Cihazınızda uygulama hatalarına sebebiyet verebilirsiniz.

Örnek(Galaxy S3 mini) güvenli mod sonrası cihaz kullanılan ram miktarı:

0


0
0
0


0
http://i.imgur.com/nwhyiHA.png
0Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;
Cihazınızı tamamen kapatın. Sağ kapatma tuşuna basılı tutun ve kapatma işlemini onaylayın. Cihaz kapalı vaziyette olduğuna emin olduktan sonra adım adım işlemlerimize başlıyoruz.


1- Cihazın açma tuşuna basınız..


0
02- İlk ekranda hiç bir işlem yapmıyoruz. Bekliyoruz..


03- Samsung hareketli logosunu gördüğümüz an sesi kısma tuşuna ekran açılana kadar basılı tutyoruz..


0


0


0


0


0Artık cihazımız Güvenli Mod da açılmış durumda olacaktır.Güvenli moddan çıkmak için cihazımızı tamamen kapatıp, açmamız yeterli olacaktır..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 16 Şubat 2013; 17:37:07 >


_____________________________2722 Mesaj
7 Ocak 2013; 20:44:14 

Teşekkürler Paylaşım için.


_____________________________ 
2335 Mesaj
7 Ocak 2013; 20:51:14 

teşekkürler, bir kere tesadüfen güvenli modda açılmıştı sol altta güvenli mode yazıyordu kapatıp açılınca normal mode olarak açılmıştı..demek ki bundanmış


_____________________________730 Mesaj
7 Ocak 2013; 21:50:51 

Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

0


Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?


_____________________________1675 Mesaj
7 Ocak 2013; 21:56:29 

quote:

Orijinalden alıntı: serkandanis

Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

http://b1301.hizliresim.com/15/7/hrj7r.png

Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?

Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 7 Ocak 2013; 22:18:30 >


_____________________________730 Mesaj
7 Ocak 2013; 22:08:57 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?


_____________________________1675 Mesaj
7 Ocak 2013; 22:18:07 

quote:

Orijinalden alıntı: serkandanis


Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?

En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?


_____________________________730 Mesaj
7 Ocak 2013; 23:11:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?

Denedim. Orada programların nereden kapanacağından bahsetmemişsiniz. Ayarlar - Uygulama Yöneticisi - Hepsi kısmına gelip seçilen programlar için durdur seçeneğini söylemiş olsaydınız daha açıklayıcı olurdu.

Zaten bu yöntem bir işe yaramadı, sızıntı sürümden olsa gerek. Ayrıca bu işlem Titanium Backup ile aynı işi görüyor. Ben de o programı kullanıyorum ve güvenli moddayken TB ile dondurduğum programları gördüm. Ne hikmetse güvenli modda Facebook'u devre dışı bırakmama rağmen normal modda uygulamayı açıp kapattıktan ve görev yöneticisinden de sildikten sonra da uygulama arkaplanda çalışmaya devam ediyor.

Paylaştığınız için teşekkürler yine de.


_____________________________1942 Mesaj
8 Ocak 2013; 17:40:10 

Güzel konu teşekkürler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
11823 Mesaj
8 Ocak 2013; 17:50:02 

Teşekkürler Yeni bir şey öğrendim.


_____________________________5012 Mesaj
8 Ocak 2013; 17:56:27 

Güzel bi bilgi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Xperia Z2


 
21 Mesaj
9 Ocak 2013; 4:24:19 

teşekkürler güzel paylaşım


_____________________________1498 Mesaj
14 Ocak 2013; 10:50:13 

güzel bir bilgi


_____________________________

SyStEm CaR AuDiO


1169 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:28:00 

şu facebook uygulaması ne bela bişey arkadaşlar 20 mb yer tutuyo herzaman kullanmadığım halde. kapanmıyorda ram den.


_____________________________ 
1374 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:33:25 

galaxy s3 te denedim çalışmıyor
rootlu olduğu için olabilirmi ?


_____________________________

www.termalkontor.com


1675 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:46:38 

quote:

Orijinalden alıntı: termal1

galaxy s3 te denedim çalışmıyor
rootlu olduğu için olabilirmi ?

Sanmam, eksik birşeyler yapmış olabilirsin..


_____________________________2251 Mesaj
14 Ocak 2013; 14:54:51 

bilmiyordum teşekkürler


_____________________________

I'm a gamer because I don't have a life I've chosen to have many
•BBC Sherlock• | •Da Vinci's Demons• | Gotham1882 Mesaj
15 Ocak 2013; 10:21:15 


quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

uygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________674 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:15:10 

Htc one x de boyle acilmiyor. Diger one serisinde de olabilir. Ayrica one x de bu uygulamalari devredisi birakmak icin guvenli moda gerek yok< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

"BEN DAHİL HİÇ KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR"


1675 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:27:41 


quote:

Orijinalden alıntı: Cirmuygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?

Malesef kısmen yanılıyorsunuz. Kullanıcı tanımlı yüklemeler ile alakalı uygulamalar için güvenli moda gerek yok. Ama sistemde yüklü olan yani cihazı ilk aldığınızdaki uygulamalar için güvenli mod şart. Yoksa siz istediğiniz kadar sonlandırın normal modda onlar tekrar kendilerini başlatırlar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________1675 Mesaj
15 Ocak 2013; 11:30:21 


quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

Htc one x de boyle acilmiyor. Diger one serisinde de olabilir. Ayrica one x de bu uygulamalari devredisi birakmak icin guvenli moda gerek yok

Burada ifade edilen uygulamalar sistemde orjinalde yüklü olan uygulamaları sonlandırmak amaç. Kullanıcı tanımlı uygulamalar için tabiki normal mod yeterli.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________1882 Mesaj
15 Ocak 2013; 14:34:40 


quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01Malesef kısmen yanılıyorsunuz. Kullanıcı tanımlı yüklemeler ile alakalı uygulamalar için güvenli moda gerek yok. Ama sistemde yüklü olan yani cihazı ilk aldığınızdaki uygulamalar için güvenli mod şart. Yoksa siz istediğiniz kadar sonlandırın normal modda onlar tekrar kendilerini başlatırlar.

ben guvenli modu kullamadan google+ , google haritalar, chrome, chaton gibi telefon ile gelen uygulamAlari devre disi birakmistim; ondan dedim...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________3177 Mesaj
15 Ocak 2013; 15:11:01 

telefon rehberini sürekli kulanılan hizmet olarak atamak istiyorum(s2). Güvenli moddayken bunu başaramadım. Böyle bişey mümkün mü?. Rehberin bellekten silinmesi geç açılmasına neden oluyor.


_____________________________1037 Mesaj
15 Ocak 2013; 17:20:34 

Teşekkürler bilgi için< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
318 Mesaj
16 Ocak 2013; 12:06:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Cirmben guvenli modu kullamadan google+ , google haritalar, chrome, chaton gibi telefon ile gelen uygulamAlari devre disi birakmistim; ondan dedim...

güvenli modu kullanmadan nasıl devre dışı bıraktınız?


_____________________________1675 Mesaj
16 Ocak 2013; 13:07:29 

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

telefon rehberini sürekli kulanılan hizmet olarak atamak istiyorum(s2). Güvenli moddayken bunu başaramadım. Böyle bişey mümkün mü?. Rehberin bellekten silinmesi geç açılmasına neden oluyor.

Bence sizde farklı bir sorun var. Aklıma gelen ise herhangi bir kayıt programı kullanıyormusunuz ? Örnek, aramalar kaydı veya cihazda yaplan işlemlerin kaydı. Bu tarz uygulamalardan biri yüklü ise iptal edip o şekilde bir deneme yapınız. Eğer yüklü bir kayıt programınız yoksa kullanılan bellek miktarını bizlerle paylaşırsanız sevinirim.


_____________________________3177 Mesaj
16 Ocak 2013; 16:00:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Bence sizde farklı bir sorun var. Aklıma gelen ise herhangi bir kayıt programı kullanıyormusunuz ? Örnek, aramalar kaydı veya cihazda yaplan işlemlerin kaydı. Bu tarz uygulamalardan biri yüklü ise iptal edip o şekilde bir deneme yapınız. Eğer yüklü bir kayıt programınız yoksa kullanılan bellek miktarını bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Benim demek istediğim şu. 3 saat telefon uykuya yattığında rehber bellekten siliniyor. 3-4sn sonra açılıyor. Halbuki bellekten silinmesi için hiçbirşey yapmıyoruz. bu şekilde kodlamışlar. Bu yüzden hızlı çalışan başka rehber uygulamalrı kullanıyoruz. 3-4sn beklemek hoş olmuyor bazen. Orjinal rehberi sürekli aktif ve uyanık olmasını istiyorum. bunu da araştırdım bulamadım.


_____________________________1675 Mesaj
16 Ocak 2013; 16:04:09 

quote:

Orijinalden alıntı: vamp


Benim demek istediğim şu. 3 saat telefon uykuya yattığında rehber bellekten siliniyor. 3-4sn sonra açılıyor. Halbuki bellekten silinmesi için hiçbirşey yapmıyoruz. bu şekilde kodlamışlar. Bu yüzden hızlı çalışan başka rehber uygulamalrı kullanıyoruz. 3-4sn beklemek hoş olmuyor bazen. Orjinal rehberi sürekli aktif ve uyanık olmasını istiyorum. bunu da araştırdım bulamadım.

Sizin sorununuz o zaman güncel bir rom yeniden yüklenmesi gerekli anladım kadarıyla. Bunuda garanti kapsamında yetkili servis yapabilir. Bence en kısa zamanda başka sorunlara sebebiyet vermeden cihazı yetkili bir servise götürünüz.


_____________________________3177 Mesaj
16 Ocak 2013; 16:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Sizin sorununuz o zaman güncel bir rom yeniden yüklenmesi gerekli anladım kadarıyla. Bunuda garanti kapsamında yetkili servis yapabilir. Bence en kısa zamanda başka sorunlara sebebiyet vermeden cihazı yetkili bir servise götürünüz.

Bütün galaxy S serisi böyle. Rehberi geç açıyor. Benimle ilgili değil ;)


_____________________________ 
158 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:35:55 

Bende de rehber geç açılıyor. Var mı çözümü?


_____________________________3177 Mesaj
16 Ocak 2013; 17:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: kocaturk84

Bende de rehber geç açılıyor. Var mı çözümü?

şimdilik exdialer kurun. Ben rehber sorunumu öyle aşmıştım. Tabi orjinal rehberi hızlandırabilirsem geri dönüş yaparım.


_____________________________838 Mesaj
18 Ocak 2013; 16:22:33 

arkadaşlar bende bir s3mini kullanıcısıyım şimdi güvenli modda açıp bazı şeyleri devre dışı mı yapmak gerekiyor yani normal açılınca devre dışı yapsak olmuyor mu birde bunları devre dışı yapmak bize sarj kullanımını mı azaltıyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler


_____________________________1882 Mesaj
18 Ocak 2013; 18:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin


güvenli modu kullanmadan nasıl devre dışı bıraktınız?

herhangi bir şey yapmadım, aldiğimdan beridir devre dışı bırakabiliyorum. bugün s3 mini konusunda bir arkadaş hangi uygulamaları devre dışı bırakılabileceğini ss ile göndermiş, onları bile güvenli modu kullanmadan devre dışı yaptım.

benim de içime kurt düştü şimdi???


 
228 Mesaj
22 Ocak 2013; 10:15:12 

Daha önce sorulmuş ama bir de ben sorayım.:) Rehberin geç açılması sorununu nasıl aşabiliriz?

Ekleme: S3 Mini< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CarpeDiem_ -- 22 Ocak 2013; 10:15:38 >


_____________________________1675 Mesaj
22 Ocak 2013; 10:21:26 

quote:

Orijinalden alıntı: _CarpeDiem_

Daha önce sorulmuş ama bir de ben sorayım.:) Rehberin geç açılması sorununu nasıl aşabiliriz?

Ekleme: S3 Mini

O sorunu araştırıyorum.. Bir çok kullancı bu konu hakkında muzdarip. Lakin kendi cihazımda böyle bir durum söz konusu değil. Aklıma gelen ilk husus ise rehbere entegre bir uygulama arka planda çalışıyor olması yada bir çok kullanıcı rehberini gmail ve benzeri sitelerle senkronize ediyor. Acaba bu senkronizasyondan dolayı mı bir gecikme oluyor çözmüş değilim. İlerleyen günlerde eğer bir çözüme ulaşırsam paylaşımda bulunacağım..


_____________________________3177 Mesaj
22 Ocak 2013; 11:17:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


O sorunu araştırıyorum.. Bir çok kullancı bu konu hakkında muzdarip. Lakin kendi cihazımda böyle bir durum söz konusu değil. Aklıma gelen ilk husus ise rehbere entegre bir uygulama arka planda çalışıyor olması yada bir çok kullanıcı rehberini gmail ve benzeri sitelerle senkronize ediyor. Acaba bu senkronizasyondan dolayı mı bir gecikme oluyor çözmüş değilim. İlerleyen günlerde eğer bir çözüme ulaşırsam paylaşımda bulunacağım..

Rehberin geç açılmasıyla ilgili yukarıdaki yorumlarımı okumalısınız. Bu sorunu ben şu ana kadar çözemedim. Şimdilik marketten exdialer indirdim ve o rehberi kullanıyorum


_____________________________ 
318 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:10:26 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

chaton chrome gini uygulamalarda devre dışı çımıyor bende. durmayı zorla ve güncellemeyi kaldır var. güvenli modda.


_____________________________1675 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:19:35 

quote:

Orijinalden alıntı: erdalkesgin


chaton chrome gini uygulamalarda devre dışı çımıyor bende. durmayı zorla ve güncellemeyi kaldır var. güvenli modda.

Bende devre dışı. Farklı bir durum söz konusu.. Cihaz sizin yanınızda olduğu için müdahale şansım yok. Biraz daha kurcalayın olmassa..

0


_____________________________1675 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:37:37 

quote:

Orijinalden alıntı: hasemenhaydar

Xperia S için olanını da açıklar misin geçen gün açmıştım artık açamıyorum

Telefonumuzu kapatıyoruz.
Telefonumuzu güç düğmesine basıp açıyoruz.
Sony Ericsson yazısı gelir gelmez açılana kadar menü
tuşuna basılı tutuyoruz.
Ve telefonumuz güvenli modda hazır..

Normal moda dönmek için , telefonumuzu kapatıp açıyoruz bu kadar.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 23 Ocak 2013; 15:46:51 >


_____________________________ 
141 Mesaj
23 Ocak 2013; 15:45:20 


quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Telefonumuzu kapatıyoruz.
Telefonumuzu güç düğmesine basıp açıyoruz.
Sony Ericsson yazısı gelir gelmez açılana kadar menü Xperia Akıllı Telefonları Güvenli Mod'da Açma. tuşuna basılı tutuyoruz.
Ve telefonumuz güvenli modda hazır..

Normal moda dönmek için , telefonumuzu kapatıp açıyoruz bu kadar.

Sagolasin kolay gelsin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________269 Mesaj
27 Ocak 2013; 20:30:40 

S3 mini
Güvenli modda açmadan önbellek nasıl temizlenir
Ayarlar dan uygulama yöneticisine girince çalışan programlar ve önbellektekiler görünüyor. Fakat tek tek her programın üzerine tıklayıp durdur yapmam gerekiyor.
Otomatik yapmanın yolu varmı


_____________________________1675 Mesaj
27 Ocak 2013; 20:37:17 

quote:

Orijinalden alıntı: tunag

S3 mini
Güvenli modda açmadan önbellek nasıl temizlenir
Ayarlar dan uygulama yöneticisine girince çalışan programlar ve önbellektekiler görünüyor. Fakat tek tek her programın üzerine tıklayıp durdur yapmam gerekiyor.
Otomatik yapmanın yolu varmı

Bu işlem için birkaç uygulama mevcuttur. Bilinen en yaygın uygulama Advanced Task Killer dir..

Advanced Task Killer
0


Diğer android uygulamalar, oyunlar ve daha fazlası için lütfen bu başlığa bir göz atın derim.. Saygılarımla..

ANDROID OYUN ve UYGULAMALARI (ANA KONU)

0_____________________________ 
21 Mesaj
28 Ocak 2013; 1:32:42 

gerçekten faydalı paylaşım eline sağlık hocam.. dediğiniz gibi uygulamaları sonlandırdım çok da güzel kullanıyordum fakat bugün yine girmek istedim güvenli mod'a ama touchwiz durduruldu diyor ve hiç bir işlem yapamıyorum yanlış bişey mi yaptım acaba ve nasıl düzeltebilirim


_____________________________ 
10 Mesaj
28 Ocak 2013; 22:34:37 

kardes bu iişlemi yaparken Ceviri Deposu die bi uygulama çıktı önümene ise yaradıgını biliyormsn acaba


_____________________________1675 Mesaj
29 Ocak 2013; 5:56:50 

quote:

Orijinalden alıntı: şahinbey27

gerçekten faydalı paylaşım eline sağlık hocam.. dediğiniz gibi uygulamaları sonlandırdım çok da güzel kullanıyordum fakat bugün yine girmek istedim güvenli mod'a ama touchwiz durduruldu diyor ve hiç bir işlem yapamıyorum yanlış bişey mi yaptım acaba ve nasıl düzeltebilirim

Belirtiğiniz durum nadiren de olsa meydana gelebilmektedir. Bu hatayı alma nedeniniz çakışan bir uygulama veya ayar diyebilirim.. Bu hatayı almak istemiyorsanız yapmanız gereken işlem, Fabrika ayarlarını yüklemek olacaktır. Cihazınızdan tüm yedeklemeleri yapınız ve 1 seferliğine fabrika ayarlarına yükleyiniz.. Sorununuz düzelecektir..


_____________________________1675 Mesaj
29 Ocak 2013; 5:58:37 

quote:

Orijinalden alıntı: quzm

kardes bu iişlemi yaparken Ceviri Deposu die bi uygulama çıktı önümene ise yaradıgını biliyormsn acaba

Bahsettiğiniz bir uygulama olabilir. Tam bilemedim şimdi.. acaba görsel bir paylaşımda bulunabilirmisiniz. Doğru bir müdahele yapmak adına..


_____________________________


Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
10 gün 18 sa. 25 dk. kadarı kaldı.
29 Ocak 2013; 22:42:06 

ace 2 nasıl açılıyor


1675 Mesaj
30 Ocak 2013; 6:45:48 

quote:

Orijinalden alıntı: murat0601

ace 2 nasıl açılıyor

Acaba belirttiğimiz cihazlara yapılan işlemleri denedinizmi? Birisi mutlaka olması gerekli. Eğer burada verilen işlemleri denediğiniz halde olmadıysa belirtirmisiniz..


_____________________________ 
10 Mesaj
30 Ocak 2013; 22:46:30 

quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01


Bahsettiğiniz bir uygulama olabilir. Tam bilemedim şimdi.. acaba görsel bir paylaşımda bulunabilirmisiniz. Doğru bir müdahele yapmak adına..

şöyleki bu uygulamayı durdurduktan sonra zorla kapat dedm ve bir dahada acamıyorum, buraya yazdıktan sonra birazda yabancı forumlarda arattım uygulamanın ingilizce adı DİALER STORAGE die geciyorki yanlışlıkla silip magdur olmus epe ınsan varmış ne mutluki ben sadece kapattım. Anladıgım kadarı ile numaralar arama kaydı ve mesaj depolamaya yarıyormuş ama tam olarak bende bu işlemlere de engel olmamış görunuyor şimdilik, sizden ricam şu paylaştıgım resimler sizin telefonunuzdaki görünümle aynı mı yoksa zorla durdur butonu sizdede zaten silik mi ve eger öyleyse nası yeniden açabilirm bun konuda bi fikriniz var mı(not: fabrika ayarlarına dönmenin dışında) birde fabrika ayarları telefonun garanti sürecne bir etkide bulunur mu??

0


Ekteki dosya (1)


_____________________________ 
10 Mesaj
30 Ocak 2013; 22:48:18