Şimdi Ara

ANDROID GÜVENLİ MOD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
29
Favori
124.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ANDROID GÜVENLİ MOD

Android'li cihazınızda onu kullanmanıza engel olan sorunlar yaşıyorsanız ve bunun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız, onu güvenli modda başlatabileceğiniz biliyor muydunuz?

Eğer cihazınız güvenli modda problemler yaşamayıp, normal kullanımda problemler yaşıyorsa(uygulama çökmesi, bataryanın hızlı tükenmesi, rastgele kapanmalar/yeniden başlamalar, diğer gariplikler) muhtemelen 3. parti bir ya da birden fazla uygulama sisteminizle anlaşamamaktadır. Şüphelendiğiniz uygulamaları tek tek kaldırarak denemeler yapmak çözüm olmazsa cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. O da çözüm olmazsa ya yanlış uygulamaları kullanıyorsunuz, ya da cihazınız gerçekten problemli demektir.

Android telefonlar bazen kararlı çalışma durumundan çıkabiliyor, bir uygulama kendi kendine açılmaya veya her telefonu açtığımızda tekrar açılabiliyor böyle durumlarda bu uygulamaları sona erdirmek ve sorunlu uygulamalardan kurtulabilmek için cihazımızı tıpkı Windows bilgisayarımız da olduğu gibi Android güvenli mod (safe mode) ile başlatmamız gerekebilir. Ayrıca güvenli mod kapatma yöntemlerini bilmemizde önemli bir unsurdur. Güvenli mod da çalışırken telefonumuzdaki uygulamaları silebilir ve normal çalışma modunda izin verilmeyen ayarlamalarını yapabiliriz.

Güvenli moda geçmeden önce eğer telefonunuzu normal olarak kapatabiliyorsanız telefonu güç tuşuna basarak kapatmalı eğer normal olarak telefon kapanmıyorsa pili çıkarabilirsiniz.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;

Telefonumuz kapalı durumda iken normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol üstünde bulunan ses kapatma(kısma) butonuna elimizi açılana kadar basılı tutyoruz ve çekiyoruz; telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır.
    Not: Detaylı anlatım makalenin sonunda resimli olarak yapılmıştır..

ANDROID GÜVENLİ MOD

HTC Cihazlarda güvenli mod için;

Güvenli mod da telefonu başlatabilmek için menü butonuna bir elimizle basarken güç butonuna basarak telefonu açıyoruz ve telefon güvenli mod da açılana kadar menü butonunu bırakmamalıyız. Telefonumuz güvenli mod da çalışırken sonradan yüklediğimiz uygulamalar çalışmayacaktır bu sebeple sorunlu uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsünü kullanarak kapatabiliriz.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S3 güvenli mod

Telefonu normal güç butonuna basarak açıyoruz, ekranda Samsung logosu göründüğü anda telefonumuzun sol alt köşesinde bulunan menü butonuna elimizi hızlıca birkaç kez basıp çekiyoruz ve telefonumuz güvenli mod da çalışmaya başlıyor. Ekranımızın sol alt köşesinde Güvenli Mod yazısı belirmiş olması gerekiyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için güç butonuna basarak kapatmamız ve tekrar açmamız yeterli olacaktır. Ayrıca Galaxy Note telefonumuzu da aynı şekilde güvenli moda sokup çıkarabiliriz.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Sony Xperia güvenli mod

Telefonumuzu kapatıyoruz.
    Telefonumuzu güç düğmesine basıp açıyoruz.
    Sony Ericsson yazısı gelir gelmez açılana kadar menü (
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    ) tuşuna basılı tutuyoruz.
    Ve telefonumuz güvenli modda hazır..

Normal moda dönmek için , telefonumuzu kapatıp açıyoruz bu kadar.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S güvenli mod

Öncelikle telefonumuzun kapalı olması gerekiyor, güvenli mod da telefonumuzu açmak için normalde olduğu gibi güç tuşuna basarak değil de menü tuşana basılı tutarak açmanız gerekiyor. Kısaca Menü tuşuna basılı tutarken telefonumuzu güç tuşuna basarak açıyoruz ve telefonumuz güvenli mod da açılıyor. Telefonumuzu güvenli mod dan çıkarmak için ise pilini 1 dakika boyunca sökülü tutmamız gerekiyor, pili daha sonra geri taktığımızda telefonumuz normal mod da çalışmaya devam ediyor.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy Ace güvenli mod

Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    " basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy W güvenli mod

Android cihazımızı tamamen kapatıyoruz. Ace modelinde olduğu gibi aynı işlemi bu cihazımızda gerçekleştiriyoruz. Açmak için power tuşuna basıyoruz. Hiç bir işlem yapmadan bekliyoruz. Ana cihazın modeli yazısından sonra gelen renkli samsung logosunu görünce, Menü tuşuna "
     ANDROID GÜVENLİ MOD
    " basıp çekiyoruz+ard arda (sürekli bas-çek yapıyoruz.) Güvenli mod'da açılmış oluyor cihazımız.

Güvenli modda cihazımızı açtıktan sonra, gerekli ayarları ve çalışmasını istemediğimiz uygulamaları ayarladıktan sonra cihazımızın kullandığı ram kapasitesi aşağıdaki örnekteki resimde sunulmuştur. Sizlerde cihazınızdan bu şekilde verim almak istiyorsanız mutlaka uygulamanız gereklidir. Yanlız belirtmek isterim, bilmediğiniz seçenekleri iptal etmeyiniz. Cihazınızda uygulama hatalarına sebebiyet verebilirsiniz.

Örnek(Galaxy S3 mini) güvenli mod sonrası cihaz kullanılan ram miktarı:

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD

Samsung Galaxy S3 mini güvenli mod;
    Cihazınızı tamamen kapatın. Sağ kapatma tuşuna basılı tutun ve kapatma işlemini onaylayın. Cihaz kapalı vaziyette olduğuna emin olduktan sonra adım adım işlemlerimize başlıyoruz.

1- Cihazın açma tuşuna basınız..

ANDROID GÜVENLİ MOD
     ANDROID GÜVENLİ MOD

2- İlk ekranda hiç bir işlem yapmıyoruz. Bekliyoruz..

ANDROID GÜVENLİ MOD

3- Samsung hareketli logosunu gördüğümüz an sesi kısma tuşuna ekran açılana kadar basılı tutyoruz..

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

ANDROID GÜVENLİ MOD

Artık cihazımız Güvenli Mod da açılmış durumda olacaktır.

Güvenli moddan çıkmak için cihazımızı tamamen kapatıp, açmamız yeterli olacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 16 Şubat 2013; 17:37:07 >

• Teşekkürler Paylaşım için.
  • teşekkürler, bir kere tesadüfen güvenli modda açılmıştı sol altta güvenli mode yazıyordu kapatıp açılınca normal mode olarak açılmıştı..demek ki bundanmış
  • Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkandanis

Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

http://b1301.hizliresim.com/15/7/hrj7r.png

Görüntüde facebook ve accuweather gibi her açılışta ve her ram temizliğinde tekrar açılıyor. Dediğiniz gibi yaptığımda bu programlar ben açmadıkça bir daha açılmayacak öyle mi?

Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
    Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucahid01 -- 7 Ocak 2013; 22:18:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahid01

quote:

Bu konu tam benim derdime çare olacak konu sanırım. Önce anlamış mıyım diye bir ekran görüntüsü veriyorum.

ANDROID GÜVENLİ MOD

Kesinlikle doğru anlamışsın. Sistem dosyaları hariç, istediğin uygulamayı "Devre Dışı" yapıyorsun ve birdaha sen tekrar güvenli modda girip "Aktif Et" demedikçe çalışmıyor.
    Sistem dosyalarından kastım ise, senin verdiğin resimden örnek verelim; "wssyncmlnps" , "Factory Mode" , "Ayarlar" şeklindeki dosyalara dokunma.. Az çok bilirsin zaten gereksiz olanları.

Peki Galaxy S2 için bu programları nereden kapatacağız onu bulamadım?

• quote:

quote:

quote:

En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

En alttaki " S " diye belirttiğim S2 de geçerli olması gerek. Denedinizmi ?

Denedim. Orada programların nereden kapanacağından bahsetmemişsiniz. Ayarlar - Uygulama Yöneticisi - Hepsi kısmına gelip seçilen programlar için durdur seçeneğini söylemiş olsaydınız daha açıklayıcı olurdu.

Zaten bu yöntem bir işe yaramadı, sızıntı sürümden olsa gerek. Ayrıca bu işlem Titanium Backup ile aynı işi görüyor. Ben de o programı kullanıyorum ve güvenli moddayken TB ile dondurduğum programları gördüm. Ne hikmetse güvenli modda Facebook'u devre dışı bırakmama rağmen normal modda uygulamayı açıp kapattıktan ve görev yöneticisinden de sildikten sonra da uygulama arkaplanda çalışmaya devam ediyor.

Paylaştığınız için teşekkürler yine de.

• Güzel konu teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler Yeni bir şey öğrendim.
  • Güzel bi bilgi

• teşekkürler güzel paylaşım
  • güzel bir bilgi
  • şu facebook uygulaması ne bela bişey arkadaşlar 20 mb yer tutuyo herzaman kullanmadığım halde. kapanmıyorda ram den.
  • galaxy s3 te denedim çalışmıyor
    rootlu olduğu için olabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: termal1

galaxy s3 te denedim çalışmıyor
    rootlu olduğu için olabilirmi ?

Sanmam, eksik birşeyler yapmış olabilirsin..
  • bilmiyordum teşekkürler
  • quote:

quote:

uygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?

• Htc one x de boyle acilmiyor. Diger one serisinde de olabilir. Ayrica one x de bu uygulamalari devredisi birakmak icin guvenli moda gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

quote:

quote:

uygulamalari devre disi birakmak icin guvenli moda gerek yok sanirim?

Malesef kısmen yanılıyorsunuz. Kullanıcı tanımlı yüklemeler ile alakalı uygulamalar için güvenli moda gerek yok. Ama sistemde yüklü olan yani cihazı ilk aldığınızdaki uygulamalar için güvenli mod şart. Yoksa siz istediğiniz kadar sonlandırın normal modda onlar tekrar kendilerini başlatırlar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.