Şimdi Ara

Anakart kaynaklı PC FİŞİ PRİZE TAKINCA KENDİ KENDİNE BAŞLIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fişi prize takınca otomatik olarak bilgisayar açılıyor ancak sorunsuz bir şekilde oyun oynayabiliyor yada film izleyebiliyorum

daha sonra kapattığımda fiş prizden çekilmemiş haldeyken kendi kendine başlamıyor bu sefer power tuşuna ilk birkaç basışta açılmıyor ama 3. 4. basışta açılıyor. (Belki kasanın power tuşunda sorun var)

işin ilginç tarafı fişi prizden çıkarıp tekrar taktığımda direk ben power tuşuna basmadan kendi kendine açılması

Anakartım ASUS MAXIMUS VIII FORMULA alalı nerdeyse 6 ay oldu bu son 4 aydır böyle kullandım

bios pilini çıkardım taktım bios ayarlarından herşeyi denedim ama nafile çözülmedi

anakartı servise yollayayımmı sizce napayım ?

Acaba başka bir parçadan dolayı mı bu sorun oluyor mesela Power suply yada kasanın power tuşu?

YARDIMCI OLABİLECEK PC BİLGİSİ İYİ OLAN BİRİSİ YARDIMCI OLABİLİR Mİ

BİLGİSAYAR BİLEŞENLERİM İMZAMDADIR

3d MARK SKORUMU DA KOYDUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysftnr333 -- 12 Nisan 2017; 5:21:32 >

• Kasadaki düğmeden ya da kablodan kaynaklanıyor olabilir. Bağlantıları da kontrol etmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilsaygin

Kasadaki düğmeden ya da kablodan kaynaklanıyor olabilir. Bağlantıları da kontrol etmekte fayda var.

Kasadaki düğmenin uzantısı olan anakarta taktğımız o jakı çıkarsam da denesem bir sorun olurmu yani kasadaki power tuşunu kullanmadan pcyi anakart üzerinden başlatsam diyorum uzay modu gibi kullansam bir sorun olurmu
  • Denemek için dediğin gibi yapabilirsin sorun olmaz. Eğer problem devam ederse sorunun düğme ya da kablodan olup olmadığını anlamış olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilsaygin -- 12 Nisan 2017; 5:35:13 >
  • Bios ta power fail ayarı var. Elektrik kesintilerinde elektrik geldiği zaman kasanın otomatik açıkması için. O ayar Power On da kalmış olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Bios ta power fail ayarı var. Elektrik kesintilerinde elektrik geldiği zaman kasanın otomatik açıkması için. O ayar Power On da kalmış olabilir

O ayar off ( Restore ac power ... bunu diyorsunuz sanırım

off arkadaşlar bu
  • YOKMU ARKADAŞLAR YARDIMCI OLACAK

NE KADAR SİNİR BOZUCU SORUN YA KAFAYI YİCEM
  • Kasadan anakarta giden reset ve power kablolarinin baglantisi dogru mu. Eger dogru ise Sorunun kasada olup olmadigini anlamak icin o kablolari komple çıkar usb haric. Fise tak acilmiyorsa sorun kasada aciliyorsa psu veya anakarttadir sorun.

• kasayı açıp kabloları kontrol etmek çok mu zor yada kasayı alıp bir bilgisdayrcıya temizlik ve bakımını yaptırın işlemcinin de tozunu almış olursun

• Power tuşu, power tetiğine tutuklu kalmış olabilir.
  • büyük ihtimal kasadaki power tuşu tetikte kaldı sen pc yi kapattıgında zaten baştan beri tetikte oldugu için tekrar açılmıyor pc diye düşünüyorum o kasa dügmesi içinde küçük bi anahtar var satılıyo zaten onu alıp degişterebilirsin...
    ama önce bi teyit et anakarttaki dügme baglantılarını kes manüel olarak bi çalıştırmayı dene..bios falan yazılmış alakası yok bence onlarla...
  • merhabalar herşeyi yaptım dedğiniz gibi power ve reset switch lerinide çıkardım ve fişi taktığım gibi bilgisayarım açıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysftnr333 -- 14 Nisan 2017; 3:45:47 >
  • HARBİDEN TAM BİR İŞKENCE HERŞEY DÜZGÜN ÇALIŞIYORKEN BÖYLE SAÇMA SAPAN BİR SORUN OLMASI SİNİR BOZUCU EĞER ANAKART SORUNUYSA PARAMI GERİ İADE ALMA ŞANSIM VARMI
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysftnr333

HARBİDEN TAM BİR İŞKENCE HERŞEY DÜZGÜN ÇALIŞIYORKEN BÖYLE SAÇMA SAPAN BİR SORUN OLMASI SİNİR BOZUCU EĞER ANAKART SORUNUYSA PARAMI GERİ İADE ALMA ŞANSIM VARMI

Anakart sorunu olacağını sanmıyorum ama olursa da iade hakkın var diye biliyorum.
  • ysftnr333 Y kullanıcısına yanıt
    anakartta problem var garantiye götürmeni tavsiye ederim. Kısa devre var gibi gözüküyor. Sorun ya o power switchte ya da 24 pin girişinde olabilir.
  • ysftnr333 Y kullanıcısına yanıt
    biosu güncellemeyi bi denesen cidden sinir bozucu bi durum yalnız
  • Belki anakartta değilde kasada problem varsa?

• ynısı gigabyte bir anakartta başıma geldi..

yalnız benim anakartı kapattıktan sonra kendi kendine açılma gibi bir huyu da vardı. anakart kaynaklı bir sorun olduğu kesindi. çözemedim ne yaptıysam.

daha sonra başka bir anakart için pil lazım oldu. ben bu anakartın pilini çıkardım. başka anakarta taktım.
    bu sorunluya da başka pil taktım ve sorun çözüldü..trajikomik ... KADERİN CİLVESİ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk5851

biosu güncellemeyi bi denesen cidden sinir bozucu bi durum yalnız

bios en son sürümünde şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Finn Mertens

anakartta problem var garantiye götürmeni tavsiye ederim. Kısa devre var gibi gözüküyor. Sorun ya o power switchte ya da 24 pin girişinde olabilir.

pazartesi yada salı elden götürecem inşallah çözülür de bilgisayarsız kalmak çok can sıkcıı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.