Şimdi Ara

Amazon.de PS4 Ön Siparişi... PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera 1579 TL!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.950
Cevap
46
Favori
96.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl oluyor bu diyeceksiniz, şimdi açıklayayım. Amazon.de'de PS4'ün fiyatı €399. Ancak bilmeyenler vardır amazon.de AB ülkesi dışındaki ülkelere ürün gönderdiğinde %16 VAT (bizdeki kdv) değerini düşürüyor. Böylece fiyatı €335 euro oluyor.
    Shipping metodunda 2 yöntem var: Standart kargoyu seçeceksiniz böylece PTT aracılığı ile gelecek (DHL paket international ile geliyor, dağıtımını PTT yapıyor). Standart kargo ücreti €17.65. Yani toplamda Amazon'a ödeyeceğiniz tutar €353.

http://www.amazon.de/Sony-PlayStation-4-Konsole/dp/B00BIYAO3K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1376569018&sr=8-1&keywords=ps4

Amazon.de PS4 Ön Siparişi... PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera 1579 TL!!!  Amazon.de PS4 Ön Siparişi... PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera 1579 TL!!!

Ürün %100 gümrüğe takılacaktır ancak endişe etmeyin, eğer İstanbuldaysanız topkapıdaki ptt kargo işleme merkezine [İkitelli Aykosana taşındı, adres bilgileri ve nerede olduğu bu konuda detaylı anlatılmış: http://forum.donanimhaber.com/m_82343326/f_//tm.htm#82343326] giderek*** (başka iller için oranın ptt kargo işleme merkezine giderek) ürün fiyatının %18'i +3.65 tl vergi ödeyip alabilirsiniz. Yani €335x0.18 = €60.
    ***İstanbulda olanlar standart ile yani PTT ile alındığında artık ikitelliye gitmeye gerek yok. Ürün kapınıza kadar geliyor ve vergiyi kapıda tahsil ediyorlar.

Böylece PS4 toplamda her şey dahil €413'ya yani 1264 TL'ye mal oluyor.

Express kargo ile alınırsa her şey dahil €442 yani 1353 TL tutuyor. Bu şekilde alırsanız DHL Express veya UPS ile ekstra hiçbir masraf almadan ürünü kapınıza kadar 3-5 günde teslim ediyor.

Bitmedi, eğer Axess veya World kartınız varsa yurtdışı alışverişlerde vade farksız 5 taksitle alabilirsiniz.

Hayırlı olsun.

NOT: Bileniniz vardır, daha önce amazon.it'den super slim ps3 getirmiştim. Konuyu inceleyebilirsiniz: http://forum.donanimhaber.com/m_67095905/f_//tm.htm#67095905

EDİT: Axess ve World kart yurtdışı 5 taksit kampanyasından faydalanmak için ilk önce kayıt olmalısınız.

Axess kart yurtdışı 5 taksit için: http://m.axess.com.tr/mobil.aspx?cmp=yurt-disi-ve-ana-duty-freelerde-5-taksit

World kart yurtdışı 5 taksit için: http://www.worldcard.com.tr/kampanyalarimiz/world-kampanyalari/yurt-disi-ve-duty-free-alisverislerinize-5-taksit-firsati/s-23/c-913.aspx

EDİT 2: Fırsat Paketi: PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera bundle paketi kargo ve %18 gümrük vergisi dahil €516 yani 1579 TL.

Express kargo ile alınırsa her şey dahil €547 yani 1674 TL tutuyor. Bu şekilde alırsanız DHL Express veya UPS ile ekstra hiçbir masraf almadan ürünü kapınıza kadar 3-5 günde teslim ediyor.

Amazon.de PS4 Ön Siparişi... PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera 1579 TL!!!  Amazon.de PS4 Ön Siparişi... PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera 1579 TL!!!

NOT: Ödeme yaparken TL değil EURO olarak ödeyin daha avantajlı. Amazon fazladan aldığı gümrük ücretini gümrük işlemleri bittikten sonra iade ediyor. Örneğin bundle paketi için €83,47 gümrük depoziti alıyor. Fakat gümrük ücreti normalde ürün fiyatının %18'i yani €75,47 tutuyor. Size €8 iade etmeli. Standart pakette ise €7 iade etmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 29 Ocak 2014; 15:30:46 >

• ÖTV?
  • xoe kullanıcısına yanıt
    bireysel kullanım amaçlı alıyorsunuz, ötv ödemeniz söz konusu değil sadece %18 vergi alınıyor.
  • iyimis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye fiyatı uçuk olursa böyle yaparız artık.
    Ama garanti Türkiyede geçerli olmaz sanırım, o kötü.
  • bilgilendirme için teşekkürler dostum ben de yeni led tv ile ps3 alayım diyordum artık 1000 tl 'ye yeni nesil ps4 alırız hoş açıkçası kimse alıp burada sorunsuz aldım demediği sürece almayı dusunmuyorum ama gene de önemli bir haberdir.

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00BIYAO3K/sr=/qid=/ref=olp_tab_all?ie=UTF8&colid=&coliid=&me=&qid=&seller=&sr=

dostum sadece bu satıcılar gözüküyor onlarda zannedersem ''domestic'' kargolama yapıyor yani ya almanya yada avrupa birliği ülkelerine ..eğer türkiyeye'de yollayabilen bir satıcı biliyorsan ve paylaşırsan seviniriz dostum ..

@Muss@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 15 Ağustos 2013; 16:14:44 >

• gümrük vergisi %18 değil %20 dir
  • İstanbul da oturmuyorum oradan bir tanıdığımı PTT Kargo İşlem Merkezine göndersem benim adıma teslim alabilir mi yoksa sadece kargo da adı yazılı kişiye mi teslim ediyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savior Fenix

İstanbul da oturmuyorum oradan bir tanıdığımı PTT Kargo İşlem Merkezine göndersem benim adıma teslim alabilir mi yoksa sadece kargo da adı yazılı kişiye mi teslim ediyorlar?

Amazon'un siparişleri DHL ile gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Türkiye fiyatı uçuk olursa böyle yaparız artık.
    Ama garanti Türkiyede geçerli olmaz sanırım, o kötü.

Kafadan 1500 TL ile gelir ülkemize en az
  • Standart kargo seçilirse DHL paket international ile geliyor, bunun dağıtımını PTT yapıyor. DHL express ile gelirse o zaman dağıtımını DHL yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 10 Kasım 2013; 22:18:39 >
  • Savior Fenix kullanıcısına yanıt
    İstanbul sadece bir örnekti. Hangi ilde ikamet ediyorsanız oranın kargo işleme merkezine gelir, istanbula gelmenize gerek yok.
    Paketin üstünde kimin adı varsa sadece o kişi alabilir.
  • Garanti işi nasıl olur ilk makinelere güvenilmez.
  • Gözüm döndü
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

gümrük vergisi %18 değil %20 dir

AB ülkelerinden gelen ürünlerde %18, diğer ülkeler için %20'dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

ilk mesajımda link var aslında: http://www.amazon.de/Sony-PlayStation-4-Konsole/dp/B00BIYAO3K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1376569018&sr=8-1&keywords=ps4

hmm domestic shipment demesine ragmen türkiyeye yollaniyor diyorsun ayni sekilde amazon.com'dan almak istersek özellikle ''international shipmen '' aramak gerekiyordu o açıdan sordum ..neyse peki adres kısmını girerken cadde, sokak ,ilçe sozcuklerinin almancasini mi girecez yoksa direk türkçe karakter ** icermeyecek sekilde bilindik adresimizi girebilir miyiz

cennet mah. derecibey sok. no:35 kat 4 istanbul/turkiye

mesela ..vb

• streamin S kullanıcısına yanıt
    TR'ye kesinlikle gönderiyor, göndermese ekran görüntüsünü koyduğum ekrana gelmesine sistem izin vermiyor zaten.
    Aynen o şekilde Türkçe karakter kullanmadan girebilirsiniz.
  • Muss@ kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler.

Garanti durumunu umursamazsak çok iyi fiyat çünkü bence 1500TL'den fazla olacaktır PS4'ün giriş fiyatı.
  • Ps4 için 1300 tl az olacak dendi diye hatırlıyorum arada 100-200 tl oynayacaksa garantili almak daha mantıklı en azından kafamız rahat olur. Ama tr fiyatı 1500 geçerse bu yöntemle almak daha iyi elbette.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.