Şimdi Ara

Amazon.de PS4 Ön Siparişi... PS4 + Killzone: S.F. + 2. DS4 + Kamera 1579 TL!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.950
Cevap
46
Favori
96.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DAVID GILMOUR

Şimdi verdim ben de siparişi hocam 22 Euro verip dhl kargoyla aldım, PTT'ye güvenemiyorum. Amazon daha önce 150 dolarlık kulaklık aldığımda gümrük-ardiye ücreti ödetmemişri. 930 liraya geliyor herşeyiyle.

dhl express ile aldıysanız %18 vergi + 65 tl depo ücreti alacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

quote:

Şimdi verdim ben de siparişi hocam 22 Euro verip dhl kargoyla aldım, PTT'ye güvenemiyorum. Amazon daha önce 150 dolarlık kulaklık aldığımda gümrük-ardiye ücreti ödetmemişri. 930 liraya geliyor herşeyiyle.

Dostum daha önce kulaklık aldım 150 dolara amazon bütün gümrük masraflarını ödedi. Ardiye ücreti alınacak diye biliyordum onu bile almadılar. DHL ile gelmişti o da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Dostum daha önce kulaklık aldım 150 dolara amazon bütün gümrük masraflarını ödedi. Ardiye ücreti alınacak diye biliyordum onu bile almadılar. DHL ile gelmişti o da.

çünkü bazı ürünlerde amazon "import fees deposit" adı altında sizden ekstradan bir ücret alıyor ve size başka hiçbir masraf çıkmamasını garanti ederek ürünü teslim ediyor.
    ancak ps4'te bu uygulama yok o yüzden gümrük masrafları size ait. dediğim gibi %18 vergi (60 euro) + dhl ile aldığınız için de 65 tl depo parası ödeyeceksiniz.
    bence standart kargo ile almak çok daha mantıklı herhangi bir sıkıntı olmuyor sadece 2 haftada geliyor o kadar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

çünkü bazı ürünlerde amazon "import fees deposit" adı altında sizden ekstradan bir ücret alıyor ve size başka hiçbir masraf çıkmamasını garanti ederek ürünü teslim ediyor.
    ancak ps4'te bu uygulama yok o yüzden gümrük masrafları size ait. dediğim gibi %18 vergi (60 euro) + dhl ile aldığınız için de 65 tl depo parası ödeyeceksiniz.
    bence standart kargo ile almak çok daha mantıklı herhangi bir sıkıntı olmuyor sadece 2 haftada geliyor o kadar.

Kulaklık aldığımda herhangi bir ücret kesilmemişti fakat gümrük için herhangi birşey almadılar. Forumdan bir arkadaş da öyle almıştı ve sorunsuz ulaşmıştı kulaklık. Olur da gümrüğü karşılamazlarsa da mağdur etmez hiçbir şekilde amazon. Ama sanmıyorum karşılamayacağını

• amazon gümrük masraflarını karşılamaz bu şekilde, alıcı karşılamak zorunda. siz eskiden aldıysanız önceleri gümrük sınırı 150 euro idi o yüzden sıkıntı olmamıştır.
  • quote:

amazon gümrük masraflarını karşılamaz bu şekilde, alıcı karşılamak zorunda. siz eskiden aldıysanız önceleri gümrük sınırı 150 euro idi o yüzden sıkıntı olmamıştır.

Bu yıl aldım ve cebimden ekstra kuruş çıkmadı. Dhl e-mailden bir iki belge yollayıp imzalattı sadece.

• DAVID GILMOUR kullanıcısına yanıt
    valla o zaman baya şans olmuş, kulaklık olduğu için kutusu da çok büyük değil herhalde o yüzden sorun olmadı. yoksa ps4 imkanı yok gümrüksüz geçmez.
  • quote:

valla o zaman baya şans olmuş, kulaklık olduğu için kutusu da çok büyük değil herhalde o yüzden sorun olmadı. yoksa ps4 imkanı yok gümrüksüz geçmez.

Yav şans filan değil amazon ödedi gümrüğünü

• DAVID GILMOUR kullanıcısına yanıt
    bunda ödemez emin ol
  • Valla param olsa ps3 alacam.

Neden derseniz
    - ilk parti çok satacak zaten tahmini satış rakamını yaklasaktir ve ilk parti mal genelde bozulması kolay oluyor gerçi biraz şans ısı bu is
    - oyunlar konusu ayrı bir yer oyunların ne kadar olacağı falan bunlar hakkında kesin bir şey yok
    -girişi çıkış mevzusu arkadaslar yeni tv alacaksa bunu bekleyeceklerdir diye tahmin ediyorum

• güzel konu.. ben 14 haziranda amazon.com (ABD) üzerinden PS4 siparişimi verdim.. toplamda 601$ tutarında ama 172$ import deposit fees olarak görünüyor ki 400$lık ürün için 80$ gümrük masrafı alacaklar. 25$ da kargo.. 95$ iade edilecek, eğer DHL 65 TL = 35$ depo masrafı da alırsa o zaman 540$ = 1080TL gibi bir maliyetle almış olacağım.. amazonun öngördüğü teslim tarihi 19-21 kasım..

bu arada amazon ödemez diyenler şu ifade (sipariş detayları sayfasının altında yer alıyor) sizin dediğinizin tersini söylüyor :
    ALL ITEMS IN THIS ORDER ARE SOLD BY AMAZON EXPORT SALES, INC. (AES), UNLESS OTHERWISE NOTED. BY PLACING YOUR ORDER, YOU AUTHORIZE AES TO DESIGNATE A CARRIER TO CLEAR THE PACKAGE AND PAY THE IMPORT FEES ON YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF. CUSTOMS DECLARATIONS WILL BE MADE IN THE NAME AND ON THE BEHALF OF YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF BY THE DESIGNATED CARRIER. YOU CAN FIND THE COMPLETE TERMS AND CONDITIONS OF YOUR ORDER HERE

eğer amazon import deposit fee almışsa, başka ek masraf çıkarmadan (fazla almışs ada fazlasını iade ederek) ürünü kapıya kadar getiriyor.

• Alternatif olarak iyi bi seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn1905

güzel konu.. ben 14 haziranda amazon.com (ABD) üzerinden PS4 siparişimi verdim.. toplamda 601$ tutarında ama 172$ import deposit fees olarak görünüyor ki 400$lık ürün için 80$ gümrük masrafı alacaklar. 25$ da kargo.. 95$ iade edilecek, eğer DHL 65 TL = 35$ depo masrafı da alırsa o zaman 540$ = 1080TL gibi bir maliyetle almış olacağım.. amazonun öngördüğü teslim tarihi 19-21 kasım..

bu arada amazon ödemez diyenler şu ifade (sipariş detayları sayfasının altında yer alıyor) sizin dediğinizin tersini söylüyor :
    ALL ITEMS IN THIS ORDER ARE SOLD BY AMAZON EXPORT SALES, INC. (AES), UNLESS OTHERWISE NOTED. BY PLACING YOUR ORDER, YOU AUTHORIZE AES TO DESIGNATE A CARRIER TO CLEAR THE PACKAGE AND PAY THE IMPORT FEES ON YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF. CUSTOMS DECLARATIONS WILL BE MADE IN THE NAME AND ON THE BEHALF OF YOUR (OR THE RECIPIENT'S) BEHALF BY THE DESIGNATED CARRIER. YOU CAN FIND THE COMPLETE TERMS AND CONDITIONS OF YOUR ORDER HERE

eğer amazon import deposit fee almışsa, başka ek masraf çıkarmadan (fazla almışs ada fazlasını iade ederek) ürünü kapıya kadar getiriyor.

o para iade edilmezse yalniz 1280 tl'ye gelir ki türkiye 12 ay vadesiz satış fiyatı o civarda olacak ..umarım dediğin gibi öderler keza 200 tl az buz para değil.o senden ilk başta kestikleri 172 dolar içinde 80 dolar türkiye vergisi + 95 dolar farklı bir vergi masrafi mi var hesap böle midir ?

• Amazon com ps 4 satışlarını kesti. yaklaşık 1 aydır önsipariş almıyor......
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin
    o para iade edilmezse yalniz 1280 tl'ye gelir ki türkiye 12 ay vadesiz satış fiyatı o civarda olacak ..umarım dediğin gibi öderler keza 200 tl az buz para değil.o senden ilk başta kestikleri 172 dolar içinde 80 dolar türkiye vergisi + 95 dolar farklı bir vergi masrafi mi var hesap böle midir ?

o para amazon sistemi tarafından otomatik hesaplanıyor. şu an sipariş toplamım (amazon ile yaptığım bazı görüşmeler neticesinde) 508$ (gümrük kesintisi -149$- dahil) .. yani amazon aslında 80$+ 95$ hesaplamıyor.. amazon bilmez hangi ülke % kaç gümrük vergisi kesiyor. o kafasına göre bir methodla hesaplıyor. 601$ için 172$alıyorken (%28) , 508$için 149$ (%29) hesaplamış.. kaldı ki bu paranın fazlalık kısmı da iade edilecek.
  • Garantisiz olacaktir
    Ptt ile ps4 almak tam saflik olacaktir atarlar kirarlar kapiya birakirlar calinir calinmasa zile bile basmadan giderler paket geri gider kalirsiniz.

Ben irmaktoysland dan 999tl ye garantili sekilde preorder yapmayi dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: SeçmeceKarpuz

Garantisiz olacaktir
    Ptt ile ps4 almak tam saflik olacaktir atarlar kirarlar kapiya birakirlar calinir calinmasa zile bile basmadan giderler paket geri gider kalirsiniz.

Gümrük vergisini ödemeden nasıl kapıya bırakıp çalınacak onu anlamadım gidip kendin alıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: xrico

quote:

Orijinalden alıntı: SeçmeceKarpuz

Garantisiz olacaktir

Gümrük vergisini ödemeden nasıl kapıya bırakıp çalınacak onu anlamadım gidip kendin alıyorsun

Amazon oduyor diye biliyordum beats mixr almistim arkadasima kotayi geciyordu fiyati amazon butun odenmesi gerekenleri kendi odedi bir belge yolladim sadece kapima attilar kulakligi allahtan komsum almis

• ps4 ün çok dar bir aralıkta ortalama 1299 TL ye çıkacağını düşünürsek, bu kadar çileye hiç değmez. az bekleyin arkadaşlar, sony yeterince cihaz üretecektir, apple ile karıştırmayın sony'yi.

arkadaş güzelce anlatmış sağolsun, fakat 1299-1080= 219 TL,
    bir oyun parası fazla vereyim, cihazı zevkiyle mağazadan kendim alayım. 219 TL için bir sürü başağrısı, yok geldiydi, gelmediydi, vergisiydi falan. insanlar bu cihazı zevk için alacak, daha başından bu kadar sıkıntıya değmez. hadi 650-700 TL ye falan gelse, değerdi o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

ps4 ün çok dar bir aralıkta ortalama 1299 TL ye çıkacağını düşünürsek, bu kadar çileye hiç değmez. az bekleyin arkadaşlar, sony yeterince cihaz üretecektir, apple ile karıştırmayın sony'yi.

arkadaş güzelce anlatmış sağolsun, fakat 1299-1080= 219 TL,
    bir oyun parası fazla vereyim, cihazı zevkiyle mağazadan kendim alayım. 219 TL için bir sürü başağrısı, yok geldiydi, gelmediydi, vergisiydi falan. insanlar bu cihazı zevk için alacak, daha başından bu kadar sıkıntıya değmez. hadi 650-700 TL ye falan gelse, değerdi o zaman.

yeterince cihaz elbette üretecektir. ancak japınya'da bile 22 Şubat'ta piyasaya sürülüyorken, TR'de ne zaman sürüleceğini öngörüyorsun hocam ? şahsen ben en erken şubat sonu, yada mart nisan gibi ancak getirir düşüncesindeyim bu beceriksiz Mustafa Yiğit ve saz arkadaşları. dolayısıyla garantiden vazgeçip hem kasım sonu gibi cihazın elinde olması hem de cihazı buradan 200TL de olsa daha ucuza almak ile taaa mart nisan ayını bekleyip daha fazla para vermek arasında herkes tercihini yapıyor zaten.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.