Şimdi Ara

ACIL! Sifir aracimin henuz 10 gunluk iken beyni gitti, degisim icin gereken yasal prosedur nedir? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
6
Favori
19.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anket açılsın bence araç hakkında tahmin oylaması yapılsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

geçmiş olsun
    zor bır durum
    tonla para ver araç ılk km lerde arıza yapsın

marka model versenız ne olurki
    lütfen marka model verir
    eyer buradan vermıyorsanız neden konu açtın

pm aldım

gereklı açıklamayı yapmışsınız
    dogrusu haklısınız .
  • Geçmiş olsun arkadaşım. Yukarıda verilen tavsiyede olduğu gibi derhal konuyu yazıya dök. İhtarnameyle iade günün dolmadan yasal işlem başlat, avukattan yardım al. Söz uçar yazı kalır derler.

Cidden çok üzücü bir durum.

Ben de aracı merak ettim. PM atabilir misin?
  • Öncelikli geçmiş olsun ufak bir arızada bile insan araçtan soğuyor başınıza gelen olay çok talihsiz olmuş.Kesinlikle hakkınızı arayın.Ayrıca tabi sizin seçiminiz ama bence marka modeli söylemelisiniz. Burası Türkiye'nin en büyük forumlarından biri kendine göre takipçileri olan bir çok sıfır araba alacak insanın incelediği kamuoyu oluşturup bayi ve marka üzerinde baskı oluşturabileceğiniz bir yer.Belli başlı markaların ve büyük bayilerin elamanlarının forumda yazdığı söylentisi yaygın. ( özellikle Aveo önerisi meşhur:) ) Bu olay aslında markanın müşterilerine ne kadar değer verdiğini bize gösterecek.Bunlar makinedir arıza yapabilir ancak nedeni bulunamayan bu kadar büyük bir arızayı 600 km 10 gün içinde vermesi gerçekten çok kötü marka müşteri memnuniyetine önem veriyorsa hemen değişmelidir.Bayi talebinizi reddettikten sonra açıklamanın size bir yararı olmaz artık mahkeme süreci başlamış olacak.Talebinizi kabul etsede bence bu müşteriye verdiği değeri gösterir marka için olumludur.Sonuçta Toyota ve Honda bir çok arabasını geri çağırmıştır bence bu markaların değerini düşürmez aksine güvenilirliği arttırır.Tekrar geçmiş olsun yakın zamanda sıfır araba alacaklar özellikle bu konuda çok takılacak sanırım

Unutmadan pm alabilirsem çok sevinirim, bir tahminim var bakalım tutacakmı

• PM AT MUBAREK ÖLDÜK MERAKTAN
  • Ben de bir pm alabilir miyim, konudaki hemen hemen tüm mesajları okudum ne kadar sürerse sürsün hakkınızı aramanız düşüncesindeyim.
  • Bende çok merak ettim marka ve modeli?
  • pm alanlar bana da atsın bi zahmet ailecek meraktan öldük be yaa..
  • ben de merak ettim şimdi. pm rica ediyorum bende.

diğer taraftan 10 günlük aracın beyninde sorun olmuşsa bu ayıplı mala girer ama yine de iyi bir avukata danışmakta fayda var. yine de beyin elektronik bir aksam olduğu için değiştirilmesine çok da soğuk bakmayın bence. kesinlikle tamiri kabul etmeyin, sıfırı ile değiştirsinler.
  • Dedinizde haklısınız. Merakımızı da giderdiniz. Gecmis olsun dilerim.
  • pm lütfen.
  • selamm
    kimsenin başına gelmesin inş. da
    ya ii ce esrarengiz olmuş gel de merak etme
    pim alan arkadaşlardan rica ediyorum biriniz bana da haber ediversin
    yoksa anket mi yapsak??
    tam da kardeşe yeni astra bakarken bu olmadı acaba opel mi??
    bi pm lütfen
    pim çek bomba at
  • öyle bir araba yok. arkadas makara yapıyor
  • biraz evvel son dakika haberlerinde "dh hala marka/modeli bulamadı " geçtigini görünce bende merak ettim markayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkgezgin

Merhabalar,

Henuz 10 gunluk aracim 600 km bile olmadan yolda giderken kendi kendine bozuldu ve tekrar calismadi. Arac servise cekildi ve serviste beynin gidik oldugu bilgisi verildi, butun gun arastirdilar ama neden gittiginide tam olarak anlayamadilar. Arac halen yetkili servisinde. Marka/model bilgisi vermek istemiyorum cok gerekirse ozelden verebilirim. Aracin sifir baska bir arac ile degistirilmesini talep ettim. Servis bugun bana gecici ikame arac tesis etti ve bozuk parcanin en kisa surede degistirilecegini soyledi. Israrla kabul etmeyecegimi ve yeni arac ile degisim yapilmasi gerektigini soyledim. Bolge mudurlugu ve fabrika ile gorusup degerlendirilecegini soylediler. Bilincli bir tuketici olarak yapmam gerekenler nelerdir? Daha once buna benzer durumla karsilasan var midir? Haklarim nelerdir?

10 gunluk aracin bu sekilde bir bozuklugu olmasi inanilir gibi degil, hatta arac gider haldeyken istop etti ve direksiyon/frenlerde kilitlenmeye kadar gitti. Cok yavas gittigim icin bir sorun yasamadim ama otobanda ve hizli gitseydim olumlu bir kazaya bile yol acabilirdi...

Ilgilenip cevap yazabilen arkadaslara cok tesekkurler.

Saygilar.

Edit: ARKADASLAR KONU ALTINDA MARKA/MODEL/BAYI bilgisi kesinlikle yazmayin lutfen, olay yargiya intikal edecektir...

Overlock mu yaptın işlemciye hocam

• bende 2010 model yeni astra vardı. 30 binde piston kırdı. garanti kapsamında motor revize edildi. yoksa opel mi ?? pm lütfen....
  • opel 1.20 woswos 2.15 veriyormuş :)
  • 100 Kişiye Pm Yollamaktansa Konuda Markayı İfşa Etmek Daha Mantıklı Dealmi :)
  • bence marka model yazmanız daha iyi olurdu sonuçta lehinize karar verildiğinde burada o marka ve modele ait düşünceler artı yönde olacaktır aleyhinize karar verirlersede ona göre yorumlar gelecektir ayrıca ilgili marka yönetici ve elemanlarının takibinde ise burası daha dikkat çekici hale gelecektir emin olun.durumunuza gerçekten üzüldüm Allah korusun ailenizle son sürat gittiğinizi düşünün çok ağır sonuçlara yol açabilirdi.
    satarken binbir söz ve güzel kelimeler sattıktan sonra biz sizi tanımıyoruz tavırları ne olursa olsun sıfır arabayı alın...bol keseden atanlar kimse beyni değişen bir araca emsalleri gibi bakmaz.inşallah yargıya varmadan lehinize karar çıkar...pm atarsanız sevinirim...geçmiş olsun kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.