Şimdi Ara

ACIL! Sifir aracimin henuz 10 gunluk iken beyni gitti, degisim icin gereken yasal prosedur nedir? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
281
Cevap
6
Favori
19.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar haklisiniz belki buradan marka model yazsam daha kolay olacakti benim adima ama bana cikarabilecegi legal zorluklar bu saglayacagi kolayliktan kat ve kat fazla olacaktir. O yuzden su asamada yazmayi uygun gormedim.

Su an itibariyle markanin Turkiye musteri iliskileri ve yabanci musteri iliskileri ile iyi niyet cercevesinde gerekli emailleri gonderdim. Kisaca durumu acikladim ve persembe gunune kadar bekleyip olayi yargiya intikal ettirecegimi belirttim. Ben onlari ifsa etmemek adina elimden geleni yaptim ve yapiyorumda. Sonucta X Y Z markasi ne farkederki bu tur seyler uc ornekler, bizim basimiza geldi diye herkesin basina gelecek diye birsey yok... Gidisata gore gerekli aciklamalari yapacagim konu baya kalabaliklasti. Hayatimda butun forumlardaki gecmisimde gondermedigim kadar ozel mesaji bir gunde gonderdim herhalde. Birde buraya marka model yazsak herhalde konu 10 larca sayfa olacak...

Yorum yapan herkese cok tesekkur ederim. Yapici bilgi paylasimina acigim. Yarin noterden ihtar islemlerini halledecegim persembe gunude avukatimla bir ziyaret gerceklestirecegim nasipse firmaya egerki durum olumlu bir sekilde duzelmez ise.

Saygi ve sevgilerimle,

• arac audi oldugunu tahmin ediyorum ... araci sonunda degistirirsiniz diye tahmin ediyorum yasal olarak ayipli mal satildi .tabiki kolay olmiyacak uzun bir mahkeme sureci bekliyecektir sizi.
  • Marka/Modeli merak etttim, PM alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Sizin gibi aynı sorunu bizde yasadık mercedes s350 aracımız bayiden alıp eve giderken beyni yandı arada 5km mesafe var beyin değiştirildi tekrar 2hafta sonra otobanda yüksek bir hızda giderken beyin tekrar yandı direksiyon ve fren kilitlendi kapıları bile açamadık aracı el freni ile zar zor durdurabildik camı kırarak araçtan çıktık. Servis geldi tekrar beyni değiştireceklerini arabayı değiştirme veya iade şanslarının olmadığını söyledi. Bizde dava açtık. Hem aracın parasını hemde maddi ve manevi zarara uğradığımız için tazminat ödediler.
    Sizin ilk 30 gün içinde olan bir arızadan aracın değişimini isteme hakkınız var zaman kaybetmedentüketici haklarına başvurun bence

serin hikaye

• quote:

Orijinalden alıntı: turkgezgin

Arkadaslar haklisiniz belki buradan marka model yazsam daha kolay olacakti benim adima ama bana cikarabilecegi legal zorluklar bu saglayacagi kolayliktan kat ve kat fazla olacaktir. O yuzden su asamada yazmayi uygun gormedim.

Su an itibariyle markanin Turkiye musteri iliskileri ve yabanci musteri iliskileri ile iyi niyet cercevesinde gerekli emailleri gonderdim. Kisaca durumu acikladim ve persembe gunune kadar bekleyip olayi yargiya intikal ettirecegimi belirttim. Ben onlari ifsa etmemek adina elimden geleni yaptim ve yapiyorumda. Sonucta X Y Z markasi ne farkederki bu tur seyler uc ornekler, bizim basimiza geldi diye herkesin basina gelecek diye birsey yok... Gidisata gore gerekli aciklamalari yapacagim konu baya kalabaliklasti. Hayatimda butun forumlardaki gecmisimde gondermedigim kadar ozel mesaji bir gunde gonderdim herhalde. Birde buraya marka model yazsak herhalde konu 10 larca sayfa olacak...

Yorum yapan herkese cok tesekkur ederim. Yapici bilgi paylasimina acigim. Yarin noterden ihtar islemlerini halledecegim persembe gunude avukatimla bir ziyaret gerceklestirecegim nasipse firmaya egerki durum olumlu bir sekilde duzelmez ise.

Saygi ve sevgilerimle,

Emsal davaları inceleyin. Ortalama ne kadar sürede sonuçlanmış öğrenin. Bu süre zarfında araca ödenen para ile farklı alanlarda yapılabilecek potansiyel yatırımlardan faydalanamayacağınız için fırsat maliyet kaybınızı hesaplayın. Eğer ki davayı kazanırsanız bu fırsat maliyeti (yani muhtemelen yasal faiz olacaktır o) alıp alamayacağınızı öğrenin. Dava süresince size aynı standartta bir ikame araç tahsis edip etmeyceklerini öğrenin. Eğer etmeyceklerse siz kendi cebinizden ayrıca bir otomobil için masraf edeceksiniz, onu da hesaba katın. İlk aşamada aklıma gelenler bunlar...

Tabiki maddi olduğu kadar manevi olarakta yıpranacaksınız mahkeme sürecinde, bunun maddi karşılığınıda tahsil edebileceğinizi sanmıyorum. Ancak davayı kazanıp koca firmayı mahkum ettirmekte mutlaka bi tatmin sağlayacak, daha da önemlisi kendinize olan saygınızı artıracaktır.

Neticede artıları ve eksileri etraflıca düşünüp, profesyonel olarak hareket edilmeli. İyi niyet falan bunlar hikaye bence... O firmada, sizde, çıkarlarınız doğrultusunda hareket edeceksiniz.

• Pm alabilir mıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

vw değil biliyorum premium markada böyle arızalar olmaz çünkü

O zaman bi yığın vw servisi neden var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtual -- 11 Nisan 2012; 3:58:30 >
  • geçmiş olsun diyelim talihsiz bir olaymış ,

marka modeli bende merak ettim ama pm istemiyorum ,neme lazım dayanamayıp bir yerde söylerim falan :)

sırrını söyleme dostuna ,dostunun dostu vardır ,o da gider söyler dostuna misali

dilerim sorununuz kısa sürede sizin istediğiniz tarzda hallolur ,moral bozucu bir durum ama ölümden gari her şeyin çözümü var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: ironbird

Sizin gibi aynı sorunu bizde yasadık mercedes s350 aracımız bayiden alıp eve giderken beyni yandı arada 5km mesafe var beyin değiştirildi tekrar 2hafta sonra otobanda yüksek bir hızda giderken beyin tekrar yandı direksiyon ve fren kilitlendi kapıları bile açamadık aracı el freni ile zar zor durdurabildik camı kırarak araçtan çıktık. Servis geldi tekrar beyni değiştireceklerini arabayı değiştirme veya iade şanslarının olmadığını söyledi. Bizde dava açtık. Hem aracın parasını hemde maddi ve manevi zarara uğradığımız için tazminat ödediler.
    Sizin ilk 30 gün içinde olan bir arızadan aracın değişimini isteme hakkınız var zaman kaybetmedentüketici haklarına başvurun bence

serin hikaye

2 yıl önce gaste vb. Okusaydın görürdün liseli

• Sıfır araba düşünen biri olarak bende bir pm alabilirmiyim lütfen :)
  • Yeni araç almaktan da korkar olduk.
  • Büyük konuşmayayım ama benim sıfır aracın beyni 10 gün sonra gidecek, yeminle sıfırıyla değiştirmesinler aldığım bayinin içine çekip orada yakarım o arabayı.

7.5 aylık aracımın km si 3475 te, buradan hesapla günlük ortalama 15.44 km km yapmış oluyorum. 10 günlük kullanımım sonunda 154.40 km iken aracın beyni arızalanacak ben de beynini değiştirin tamam diyeceğim öyle mi?

ACIL! Sifir aracimin henuz 10 gunluk iken beyni gitti, degisim icin gereken yasal prosedur nedir?

• bence araç opel...
  • aracın alman arabası oldugu kesin... Ve degısım yapılmayacak. Parca degısecek demedı demeyın. Zıra sıfır dıye satılıpda boyalı cıkan araba vardı forumda. Adam ne yaptı bılmıyorum ama sız o arabayı bı ekspere gosterın. Tasıma esnasında kaza yapabılıyor. Tırdan dusuyor vs. Ama fırmalar sıfır dıye satıyor.

Bana pm atarsanız sıze yardımcı olayım.
  • 1990 yılıydı sanırım. komşumuz, uzun araştırmalar sonucu eşi ve çocukları için en ideal ve güvenli aracı aldığını düşünüyordu. Zira arabayı hanımı kullanacaktı. Araba alındıktan bir iki hafta geçmeden Ankara Çankırı karayolunda henüz Ankaradan yeni çıkmışken takla atmıştı. Arabada sistem kilitlenmiş. Beyin gitmiş falan dediler. Aman duyulmasın basına yansımasın diye satıcı firma araç sahibinin etrafında takla atıyordu. Ölümlü bir kaza olmamıştı çok şükür. Pskolojik olarak çok etkilenilmişti. O dönem internet bile yokken firmalar ayıplı malları deşifre olmasın diye maximum çaba gösterirken; içinde bulunduğumuz zaman diliminde bu tür olumsuzlukların forumlarda dillere pelesenk olacağının biliniyor olmasına rağmen hangi maksatla müşterinin talebine red cevabı verilir anlayamıyorum. Sanırım bu arızadan kaynaklı küçük bir temas ettirmeliydiniz aracı herhangi bir bariyer ya da duvara. O marka da Alman markasıydı. Bayern Munih'e bile yıllarca forma reklamı vermişlerdi.

• inşallah istediğiniz gibi olur...

PM alabilir miyim???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Arkadaslar haklisiniz belki buradan marka model yazsam daha kolay olacakti benim adima ama bana cikarabilecegi legal zorluklar bu saglayacagi kolayliktan kat ve kat fazla olacaktir. O yuzden su asamada yazmayi uygun gormedim.

Saygi ve sevgilerimle,

Emsal davaları inceleyin. Ortalama ne kadar sürede sonuçlanmış öğrenin. Bu süre zarfında araca ödenen para ile farklı alanlarda yapılabilecek potansiyel yatırımlardan faydalanamayacağınız için fırsat maliyet kaybınızı hesaplayın. Eğer ki davayı kazanırsanız bu fırsat maliyeti (yani muhtemelen yasal faiz olacaktır o) alıp alamayacağınızı öğrenin. Dava süresince size aynı standartta bir ikame araç tahsis edip etmeyceklerini öğrenin. Eğer etmeyceklerse siz kendi cebinizden ayrıca bir otomobil için masraf edeceksiniz, onu da hesaba katın. İlk aşamada aklıma gelenler bunlar...

Tabiki maddi olduğu kadar manevi olarakta yıpranacaksınız mahkeme sürecinde, bunun maddi karşılığınıda tahsil edebileceğinizi sanmıyorum. Ancak davayı kazanıp koca firmayı mahkum ettirmekte mutlaka bi tatmin sağlayacak, daha da önemlisi kendinize olan saygınızı artıracaktır.

Neticede artıları ve eksileri etraflıca düşünüp, profesyonel olarak hareket edilmeli. İyi niyet falan bunlar hikaye bence... O firmada, sizde, çıkarlarınız doğrultusunda hareket edeceksiniz.

Soylediklerinizde tamamen haklisiniz, paylasim icin tesekkur ederim...

OM isteyen arkadaslar OM istediklerini mesaj ile gonderirlerse sevinirim, boylece konu altinda daha fazla mesaj birikmez. Elimden geldigince cevaplamaya calistim istekleri... Cevapsiz biraktigim olduysa kusura bakmasin arkadaslar...

• quote:

Yorum yazan herkese tesekkurler. Arac bilgisini OM gonderdim talep eden arkadaslara. Forumda desifre etmek istemiyorum henuz, magdur olduguma ve giderilecegine inaniyorum. Neden magdur oldugumu soranlara ise cevabim sudur: Hangi sifir arac 10 gun icinde ciddi bir ariza olusturur? Ayrica arizanin kaynagi bile adam akilli tespit edilemez. Ayrica dusununku beyni degisecek, ben bu araci 1-2 sene sonra satacagimda hicbir kazasi olmasa bile servis kayitlarinda beyninin degistigi yazacak. Ben sahsen ikinci el araba alirken bu sekilde sorunu olmus bir arabayi fiyati cok cok uygun olmadikca almam... Ayrica ayni sorun tekrar otobanda vs gelse basima olumlu kazayada yol acabilirdi (direksiyon ve frenlerin kilitlenmesi)... Ben bu araca guvenip colugum cocugum ile tekrar nasil binecegim?

Hocam kesinlikle seninle aynı şeyleri düşünüyorum,geçmiş olsun . Ya otobanda giderken ve arabada çocuğunuz olsa ne olurdu,Allah korumuş iyi ki böyle bir olay yaşanmamış.

Bende sizin gibi bu araca binerken her zaman tereddüt yaşarım ve yüksek hızda gitmemeye çalışırım. 100 km/h da gittiğinde aynı sorun olursa Allah göstermesin dediğin gibi ölümcül bir kaza olabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaLLkHaN1905 -- 11 Nisan 2012; 11:45:25 >

• DELİ. KUYU. TAŞ konusu olmuş.

Araç büyük ihtimalle Jetta
  • quote:

Saygi ve sevgilerimle,

Arkadaşım sen istediğin kadar iyi niyetli ol istediğin kadar marka yada firmayı afişe etmemeye çalış ayrıca buradan size çıkabilecek bir legal zorluk olabileceğinide hiç zannetmiyorum kaldıki burada yazılılan paylaşılan şeyler neden ve niçin sizi bu konuda mağdur ettsinki zaten ortada bir mağdur varsa ki var mağdur olan sizsiniz .Konuyu uzatmadan diyeceğim şu ki firma sizin iyi niyetinizi görmiyecek sizin gibi iyi niyetli düşünmüyecek ve hareket etmeyecek , firma günü anı yada sorunu en az hasarla kurtarmaya çalışacak Sizin iyi niyet ile firma ve markanın ismini açıklamamız sadece sizin açınızdan iyi niyet olarak kalacak firma yada marka sizin gibi düşünmez siz kişisel olarak düşünüyorsunzu onlar kurumsal olarak düşünüp o şekilde duygusuz hissiz ve açıkcası iyi niyetsiz olarak hareket ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asityanığı -- 12 Nisan 2012; 18:08:05 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.