Şimdi Ara

Abdülhamid ne yaptı ki ulu hakan oldu? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
7
Favori
9.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam övulecek tarafi ne ozaman?Sadece Israilin kuruluşunu engellemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreee23

Eğitimden sanayiye kadar yaptığı yatırımlara bir bak. Sadece İsrail'i ertelemedi, ki öyle olsa bile ne kadar ileri görüşlü olduğunu anlayabiliriz İsrail'in kuruluşundan beri yaptıklarını görünce. İsrail Orta Doğu'daki hatta Dünyada bir çıban gibidir. Orta Doğu siyonistler yüzünden bu halde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yeni moda sanırım bir taraftan Atatürk'e sallayanlar diğer tarafta Osmanlı'yı kötüleyenler. Ata kavramının içini boşaltmakla neden bu kadar uğraşılıyor anlamıyorum. Asya Hun'dan itibaren hepsi biz değil miyiz? Her gün geçmişe dönüp bakmayı bırakıp ne zaman geleceğe bakmaya başlayacağız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

quote:

Orijinalden alıntı: emreee23

Eğitimden sanayiye kadar yaptığı yatırımlara bir bak. Sadece İsrail'i ertelemedi, ki öyle olsa bile ne kadar ileri görüşlü olduğunu anlayabiliriz İsrail'in kuruluşundan beri yaptıklarını görünce. İsrail Orta Doğu'daki hatta Dünyada bir çıban gibidir. Orta Doğu siyonistler yüzünden bu halde.

Bu mu yani? Yenilikler onun ulu hakan olmasini mi sağliyor? Diş siyasette 0.Durmadan toprak kayiplari.Iflasin eşiginde oldugumuz icin Israil paraya karsilik toprak teklif etmiş.Bu mu yani ? Bildigin rezilmişiz.O dönem Hasta Adam ünvani almiştik.

• trt ye cikti ondan

• para karşılığı kıbrısı ingilizlere SATAN abdül mü ulu? komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: oğuz730

Sen ne anlatıyorsun ya? Osmanlı imparatorluğu alman ve ingiliz sömürgesi olan bir ülkeydi.Ekonomik olarak tamamen dışa bağımlı bir ülkeydi.Ve tamamen büyük devletlerin diplomatik çatışmalarından yararlanarak ayakta kalmaya çalışan bir ülkeydi.Kendi ülkesindeki valinin ayaklanmasını bastıramayacak kadar guçsüz bir ülkeydi.Osmanlı'nın 33 yıl daha ayakta kalmasını sağlayan Sultan Abdülhamid değil ingiltere'dir.Abdülhamid 1876'da tahta çıktı.1878 de ruslar yeşilköye kadar geldi.Devlet yıkılmanın eşigine geldi. kars batum ardahan gitti bütün trakya gitti.Tahttaki Abdülhamid kıbrısı ingiltereye vererek osmanlıyı kurtarmasını istedi.İngilizlerde rusya'nın güclenmesini istemedikleri için hayatımızı kurtardılar.İngiltere olmasaydı değil 33 yıl 3 yıl bile tahtta kalamayacaktı.Osmanlı eninde sonunda yıkılacaktı.Atatürk'le Abdülhamit'in uzaktan yakından alakası yok.Abdülhamid arapçı ümmetçiliği önde tutan bir zihniyetin adamıydı.Türk milletini yobazlıktan kutaracak olan bir Atatürk'te eninde sonunda gelecekti.Atatürk olmasa Enver Paşa batum'da bekliyordu.Abdülhamit'te dönersek tamamen şuanki hükümetin propaganda aracı olmaktan öteye gidebilecek birisi değil.Eğitim reformları haricinde.Sultan Abdülaziz çok daha nitelikli birisiydi.

dedi Palavrakistan Üniversitesi profesörü.

Halil İnalcık ve İlber Oltaylı'nın hocası konuştu sanırsın. İdelojik saplantılarını git başkalarına yuttur. Abdülhamit'in büyük bir padişah olduğunu söylemeyen gerçek tarihçi yok. Abdülhamit neyinize batıyor?

http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/316887/ilber-ortayli-ii-abdulhamid-buyuk-hukumdardir

Ne ideolojik saplantısı lan.Sana tarih-tarih,mekan-mekan açıklıyorum.Zerre bilgin yok Burda destanlar yazıp okutuyorsun millete.Bilmeyen seni bişey biliyor sanacak.Dağılma döneminin en iyi padişahı Sultan Abdülaziz'dir.Osmanlı tarihinin gelmiş geçmiş en modern ordusunu kurdu adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz730 -- 27 Mayıs 2017; 11:56:35 >

• Ulu bir diktatördü

• Beyler tarihimizi sevelim iyisi ile kötüsü ile bizim ayrismaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Payitaht Abdülhamid adlı bir dizi var şuan trt1'de azıcık izlesen anlarsın neden ulu hakan dendiğini cahil herif.
  • Ben eskiden Osmanlı aşığı biriydim, günümüzde Osmanlı'yı malum şahıslar sahiplendiği icin soğudum gittim iyice.

• Vatan hainleri yine iş başında... Ya ben anlamıyorum bir insan grubu kendi ataları hakkında bu kadar kötü, çirkin şeyleri nasıl söyleyebiliyor, konuşabiliyor? Tamam herkesin farklı siyasi görüşleri, ideolojik görüşleri olabilir. Fakat bu farklılıklar hiçbir zaman kendi atalarına, ülkesinin menfaati için canını dişine takıp çalışmış insanlara hakaret etmeyi haklı çıkaramaz. Kimisi gider alkol aldığı için Atatürk'e söver, kimisi gider muhafazakar bir insan olduğu için Abdulhamid'e söver . Bu söylediğim iki grup da net bir şekilde vatan hainidir. Bunları biz mümkünse çok sevdikleri, aşık oldukları avrupa ya da arap ülkelerine gönderelim de güzel ülkemizde gerçek Türkler'ê kalsın. Kültürüne,atalarına sahip çıkmayan insan bizden değildir!!!
  • Kara cahil klavye delikanlıları yine çıkmış Osmanlı'ya saldırmaya başlamış.

Hiç bir halta yaramazsınız, çalışmazsınız, babanızın ananızın eline bakarsınız, çayı bile kalkıp doldurmaya üşenir, odanızı bile toplamazsınız, herhangi bir şey olduğu zaman; bu ne beyaaahh benmi yapacağım dersiniz.

Aldığınız nefes boşa, yürüdüğünüz yollara yazık.

Ama birilerini eleştirmeye geldiği zaman, sizden iyi bilen yoktur sizin dediğiniz doğrudur kanundur.

Telefonda, bik bik yazı yazmaktan, face ve instagram harici bir halt bilmemekten başka ne işe yararsınız???

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptanreis60

Payitaht Abdülhamid adlı bir dizi var şuan trt1'de azıcık izlesen anlarsın neden ulu hakan dendiğini cahil herif.

Şu kraliçe'yi zehirleyip, panzehir'in sadece Abdülhamid de olduğunu gösteren efsane hayali senaryo'ya sahip dizi'den mi öğreniyorsun tarihi? Puhahaah hiç güleceğim yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medcezir55 -- 27 Mayıs 2017; 12:17:10 >
  • http://www.nihal-atsiz.com/yazi/abdulhamid-han-goksultan-h-nihal-atsiz.html

• Türk ata ayırmaz. Abdülhamid'e bir düşmanlık ya da olumsuzluk beslediğim yok, ama benim için ulu hakan varsa Osmanlıda Fatih'dir. Muazzam bir bilgin,müthiş entellektüel, harika bir askeri deha. Tabii osmanlı padişahlarının hepsi olmasada çoğu askeri deha yoksa devlet kolay kolay ayakta kalamazdı o kadar.

Burada O niye böyle,şu niye böyle demek yerine hepsini sahiplenip araştırmak zor değil. Bu adamlar Türklüğün bekası için çalıştı. Tamam abdülhamid ümmetçi bir politika izledi ama sonuçta bu coğrafyayı da denildiği gibi uzun süre siyasi hamlelerle ayakta tuttu.

Gurur duymak,örnek almak yerine hep bir eksik aramak zorunda hissediyoruz kendimizi. Başka bir milletin kahramanı yok arkadaşlar bu kadar. Her devirde bir kahraman çıkaramadı diğer devletler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDRAGON*

Sanirim gorev arkadasindi

tarih diye bir bilim var çok güzel
  • Sevr antlaşmasını imzalamıştır yetmezmi
  • Osmanlı devletindeki önemli başarı kazanmış padişahlara bakıldığında iç ve dış politikada ve ekonomide oldukça güçlü olduğunu görürsün. Abdülhamit zamanında bu yoktu aksine iç siyaset batmış durumda, dış politika da daha beter durumda. Böyle bir dönemde padişah olmak ve uzun süre bu durumu idare etmek cesaret ister. En büyük başarısı budur. Osmanlı bir an da bitebilecek potansiyel de. Bunu sağlayan bundan önceki süreçler zaten, ama Abdülhamit bu son darbenin gecikmesini sağlamıştır.
    Yapmış olduklarını şuan ki koşullara göre de değerlendirmeyin.
    ---------
    Ekleme; Şimdi bizde şöyle bir sıkıntı da var. Tarihimizle barışık değiliz. Osmanlı padişahları hakkında konuşursanız gerici, yobaz vs. olabilirsiniz. Atatürk hakkında da konuşursanız kafir, din düşmanı vs. hakaret alabilirsiniz.

Tüm bunları bir kenara koyup, tarihimizi bir bütün olarak değerlendirebilsek keşke.
    Birde benim atam Fatih diyen tipler var. Atatürk'ü kabullenememe durumu var.
    Sırf Atatürk dini üzerinden yürümediği için buda.
    Aynı şekilde Fatih'i hor gören tipler var, sırf din üzerinden yürüdüğü veya başka bir sebepten ötürü.

Bu anlayışla hareket ve hakaret ettiğimiz sürece ortaya objektif bir yorum koyamayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 27 Mayıs 2017; 13:5:54 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.