Şimdi Ara

7-8Lt yakıt tüketimi olanlar ne kullanıyor acaba? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
173
Cevap
3
Favori
9.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otomatik TSI motor 7-8 trafikte 10 dan aşağı yakmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 320 ied m paket 3 kişi sabah karşıyaka alsancak trafiği ve sonuç. Araç 170 hp 1.6 turbo benzinli motor.

7-8Lt yakıt tüketimi olanlar ne kullanıyor acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öner kullanıcısına yanıt
    En doğru cümle en sonunda gerçekten arabalar çok yakmıyor yakıt çok pahalı

• bende diyorum bu rampaya gelince arabaya gaz vermeyen kimler diye. alayı bu konuya toplanmış. aracın anlık yakıtına bakarak araba kullanacaksanız gidin bisiklet alın hiç yakmayın. tuhaf tuhaf insanlar var borca harca girer özene özene araç alır 1 lt fazla yakacak diye 50 yi geçmez ne desem bilmiyorum. bilen bilir E5 yolunda yenibosna dan bakırkö ye doğru giderken şirin evleri geçtikten sonra bir rampa var oraya gelince trafik oluşuyor önüde arkası da boş sadece orası yoğunlaşıyor sırf bu yakıt takipçilerinden oluyor gözü yol bilgisayarinda rampaya gelince bir bakıyor artmış anlık yakıt hemen gaz kesiyor lan versene gazı çıksın araba !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JQKER -- 16 Aralık 2017; 19:14:43 >
  • Yağın azalmış senin belli

• erkmenson kullanıcısına yanıt
    Aynen, bende de 2015 dci 90hp symbol var 6,5 litre civarı şehir içi. Nasıl oluyor da bunlar 4 litre yakıyor inanması zor. Şehir dışı bile 4,8 yakıyorum ben :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Birincisi, 1.4 tdci motor bu ufak hacim dizel motor aleminde gördüğüm en kepaze motor. İki sene maruz kaldım ona. 1.4 hdi motor aslında. 68 hp. Hem yakıyor hem de gitmiyor.

İkincisi, o motordan ve arabadan kurtulmak gerekir. 1.6 tdci motoru çok daha mantıklı. He benzin lpg dersen, jazz şehiriçi 6.5 yakıyor gerçekte. Tüpte 23 kuruşa tekabül ediyor forumdakilerin anlayacağı hesapla. Fiesta ise direkt 5 yakar, o da dikkat edersen ancak. 25 kuruş. Şehirler arasında makas açılıyor. Çünkü fiestayı kullandım, bilirim. Aynı yakıyor neredeyse şehiriçi-şehirdışı.

Üçüncüsü, gidip de paranı son kuruşuna kadar arabaya basıp yeni model araç alırsan öyle yırtınırsın kardeş.

Bu arkadasinki intercoolerli miydi neydi, eskilerde yok galiba. Gene de 4.5 5 falan yakamaz. Belki muğla sehir icinde yakar o da trafiksiz saatte.

10 litre demisken de 98 2.0 vectra b dik ve uzun rampali guzegahta 100 km de 10 lt yakiyor. Ya da 9 10 arasi bir yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 16 Aralık 2017; 19:33:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Birincisi, 1.4 tdci motor bu ufak hacim dizel motor aleminde gördüğüm en kepaze motor. İki sene maruz kaldım ona. 1.4 hdi motor aslında. 68 hp. Hem yakıyor hem de gitmiyor.

İkincisi, o motordan ve arabadan kurtulmak gerekir. 1.6 tdci motoru çok daha mantıklı. He benzin lpg dersen, jazz şehiriçi 6.5 yakıyor gerçekte. Tüpte 23 kuruşa tekabül ediyor forumdakilerin anlayacağı hesapla. Fiesta ise direkt 5 yakar, o da dikkat edersen ancak. 25 kuruş. Şehirler arasında makas açılıyor. Çünkü fiestayı kullandım, bilirim. Aynı yakıyor neredeyse şehiriçi-şehirdışı.

Üçüncüsü, gidip de paranı son kuruşuna kadar arabaya basıp yeni model araç alırsan öyle yırtınırsın kardeş.

Bu arkadasinki intercoolerli miydi neydi, eskilerde yok galiba. Gene de 4.5 5 falan yakamaz. Belki muğla sehir icinde yakar o da trafiksiz saatte.

10 litre demisken de 98 2.0 vectra b dik ve uzun rampali guzegahta 100 km de 10 lt yakiyor. Ya da 9 10 arasi bir yerde.

Intercooler'lı fiesta 1.4 yok diye biliyorum. Bende 2012 vardı, intercooler yoktu. Aracın güncel şehiriçi tüketimi 5.5-6 ydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Camaro ve Mustang'e binmediğini anlıyoruz bu yorumdan öncelikle.

Şehir içi verileri bu araçların 20 litrenin altına düşmüyor.

Kaldı ki şuan piyasada ki C ve D segmentlerin her biri de 6 litrenin altını göremiyor yoğun ve büyük şehir İstanbul-Ankara'da.

Fiesta veya herhangi bir B segment aracın dizel ise 4.5/5 litre arası gezinmesi ise gayet doğal.

Lastik taban kalınlığı ince, çap küçük ve ağırlık az.

-

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

• zx6r kullanıcısına yanıt
    Hangi TSI bu?
  • Acaba neden? Araba ihtiyaçtır keyif değildir. İnsanlara 1 lt hesabı yaptıranlar ve destekçileri utansın.
  • 250 cc scooter ile 3.5 lt tüketimim var kimse kimseyi yemesin 1-1.5 ton araçla 4 lt yakıyorum diye.
  • 10lt doğan L benzin

8lt corolla benzin

Aslan besleyen yemini düşünmez

Fakirliğin alemi yok

Yürütemiyorsan binmeyeceksin

Vs vs...

• megane 2 dci 80 bg ile "ortalama" yakıt tüketimini aşırı kasarak 4.8'e düşürebildim ki fabrika verisi 5.7 şehir içi 4.1 şehir dışı. Rampada azcık basınca hemen 11-12 lt yakıyor. Normal bir dizelin şehir içi 6 litre yakması için özel bir çaba lazım zaten 6 litre altı yakan azınlıktadır. 3 sene evvel clio 2 dci 65 bg vardı o da 5.5 civarı yakıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Acaba neden? Araba ihtiyaçtır keyif değildir. İnsanlara 1 lt hesabı yaptıranlar ve destekçileri utansın.

sen o hesabı yaparken oluşturduğun trafikte arkandaklilerin yaktığı yakıtları kim ödeyecek? sen ya yanlış okumuşsun yazımı yada çok yanlış gelmişsin ağlama duvarı bir alt katta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Bununla

• Atasehir Besiktas is trafigi 1 Hafta tsi 122 dsg kullandim 6.5litre/100Km diyen arkadasla tanismak istiyorum.

Mustang 10lt/100km diyen arkadasla da bir tanisalim

Ben depoya işiyorum gidiyor diyen cikacak mi acaba ?

• Şehiriçi şehirdışı bilmem.

1.2 tsi golf. Yaşadığım şehrin rakımı 1030. Kışın çok soğuk.

Hiç kasmadan, dikkat etmeden ve sert kullanarak kışın , kış lastikleri ile 8-9 ortalamam oluyor.

Ancak uzun yolda kasarsam 4.5 ortalama ile gidebiliyorum.

4-5 litre şehiriçi değeri mümkün değil.........

Gerçekten bu değerleri yakalıyorsan ve yüksek geliyorsa bu araba işi sana göre değil. Sat sen o arabayı....

• Ne o sinirlenmişsin kıymetlilerine laf ettim diye. Sen asgari ücret çok fazla (1400 TL konusu konuşulurken daha yapılmamışken) azaltılmalı dedikten sonra ufak bir araştırmayla yeni AUDI alan arkadaş değil misin?

Ayrıca oradaki trafiğin duraklamayla da bir ilgisi yok kaç senedir kullanıyorum orada her zaman trafik olur. İnsanlar dur kalkla gidiyor sen yakıt hesabı yapıyorlar diyorsun. 1 şerit alındığından beri daha da beter durumda.
  • İstanbul içi bol trafikli ortalamam 13.9Lt/100km, çok trafikte kalmazsam 12Lt/100km, TEM otoyolu İstanbul-Ankara arası genelde 110-120km/s sabitlediğimde ise ortalamam 10.2Lt/100km.
    Araç Ssangyong 2.0 dizel pikap 2ton net ağırlık, 6AT tork konvertörlü şanzıman, arazi lastiği + yükseltmenin de olumsuz etkisi var.

Daha önceki aracım 2012 Peugeot 308 1.6 E-HDi 112hp yarı-otomatik start-stop'luydu, yine bol trafikli şehiriçi ortalamam 5.5-6lt/100km civarı idi. 110-120 sabit uzun yolda da 4.5Lt/100km civarında geziniyordu. Pejo gerçekten çok ekonomikti.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.