Şimdi Ara

/-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
2
Favori
23.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuda düzenle seçeneği kalktığı için kimseyi ekleyemiyorum
  • ilk ekran kartım 16mb voodoo banshe'idi.Sonra yeğenimin bilgisayarına bi monster 3d grafik hızlandırıcı almıştık 4 ya da 8 mb olması gerekir tam hatırlamıyorum :}
  • bende de hala Diamond Monster 3DII 12mb lık kart durur. satmaya atmaya kıyamam. zamanında voodoo alacak param yoktu, intel o ara ucuz ve cok başarılı bir çipset çıkarmıştı: i740. onla uzun süre takıldım quake 2 falan. v2 demode olmaya başlarken ancak 2.el alabilmiştim voodoo'yu. tabi o zamanki eski oyunların tadı yok onu da ekleyeyim. Unreal 1 i bilenler bilir. :) voodoo'yu çakınca oyun nasıl bambaşka oluyordu ah.
    monster şu anda pII300 ümün arkadaşı. :)
  • beni de ekle hocam

16 mb creative blaster banshee agp'm hala durur arada bi raftan çıkarır tozunu alırım
  • Ah 3dfx kendini yaktın bizi de yaktın.Nolurdu 4000'lere gpu koysaydın.Glide apisi her zaman directx'in eline verirdi eski günlerde.Eğer glide bugüne kadar gelişseydi cgi kalitesinde oyunlar oynuyor olacaktık.
  • hala çalışır vaziyette voodoo 3 3000 im durur :) 4 mb savagemi atıp 150 $ biriktirmiştim seneleeer önce alcam diye o zamanlar NFS4 te sis efektini falan çok iyi vermişti 3dfx im :)
  • Hocam benide ekle ağlıycaktım okurken o zamanlar hiç unutmuyorum soğuk bi kış günü sinemaya gitmiştim matrix e 99 yılında görmüştüm bilgisayarcıda ekran kartını ve oyunlarını. Sonra nfs oynadığımı hatırlıyorumda o damlalar neydi öyle arabanın camına gelen. Küçüktüm o zamanlar düşünmüştüm neler çıkabilir acaba ileride diye. Şimdiyse 5 dakikamı almadı okumak. Vay be
  • S3 3d 2x (üstüne ram ekliyoduk) ile başladım
    voodoo 3 3000 (16mb)
    tnt2 m64 (32 mb)
    mx4000 (128mb pasif soğutma)
    radeon 9250se (128mb)
    radeon 9550 (256 mb) 1 hafta kadar kullandım gpu recovery hatası veriyodu geri iade edip
    FX5500 (256mb)
    Gma 3000(on-board) (256mb idi ama 512'ye kadar yükseliyodu bi halta yaramıyodu )
    8600gt (256mb ddr3)
    HD4650 (512mb ddr3)
    8800gt (g92 512mb ddr3)

Eskisi kadar zevk almıyorum ama.Radeon 9250se'yi yerde bulmuştum.Eve götürüp temizleyip çalıştırmıştım o.c'den yaktım kartı.Güzel günlerdi...
  • benide yaz
  • benim amcaoğlunda vardı, abimde, nfs max payne ve daha niceleri gözüm kamaşa kamaşa izlerdim benim makine ise onboard du
  • ahhh ahhh ne nostalji olmuş..

ben de şu kartları kullanmıştım sırasıyla;

1 MB Trident ET4000 ISA
    4 MB Riva 128 PCI
    4 MB Voodoo (1) PCI
    16 MB Voodoo3 2000 PCI
    64 MB ATI Radeon 7000 AGP
    128 MB ATI Radeon 8500 AGP
    256 MB Geforce 6800 TDH PCI-e
    512 MB ATI HD3870 PCI-e

Bütün bu kartların arasında bana oyunları en heyecanlı, en mükemmel şeilde oynatan kartlar da 3dfx kartlar oldu, en ufak tereddütüm yok. Hele ki voodoo1'den sonra aldığımız Voodoo3'ün Türkiye'deki ilk sahiplerindendim. Mavidonanım'dan ayırtmıştık, geldiği zaman ayırın diye her gün arıyoduk geldi mi, geldi mi diye :D Geldiği gün de sabah aradık, öğlen gelicek dediler, daha koliyi indirirlerken kaptık ellerinden Unutamayacağım anlardandır... En ufak bir sorun da çıkarmadı kullandığım süre boyunca.. Babam ben okurken evdeki eski pc'yi toplayıp içinde voodoo3'ümle birlikte kuzenime vermiş.. Acaip üzülmüştüm..

Bu arada Voodoo2 ya da özellikle Voodoo3 (daha üstü de olur, PCI olmak şartıyla) satan arkadaş olursa bana ulaşabilirse çok sevinirim. Facebooktan Tuncay Nergis ismine mesaj atabilirler, buralardan zor görürüm sanırım

• Benide ekle hadi :)
    99 da voodoo 3 3000 almıştım.millet telefonuna voodoo diye kaydediyodu beni.ne günlerdi be.hala duruyor voodoo kartım.başka kartlarımı hep sattım ama onu bi kenara ayırdım müzelik kartım benim :)
    Quake 3 Arena
    Half Life
    Counter Strike
    Need for Speed 4 ....
  • perns of persia nın demosu vardı azmı oynardım voodoo3000 le
  •  /-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\
  • beni de yaz beni de..

16 voodoo 3 vardı bende de :) o zamanlar en kral kartlardan biriydi bee..
  • Bendeki Voodoo 5 5500 64MB'dan bir resim

/-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\
  • Arkadaşlar kimsede satılık PCI VOODOO yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Arkadaşlar kimsede satılık PCI VOODOO yok mu?

Var ama satmam ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Arkadaşlar kimsede satılık PCI VOODOO yok mu?

Var ama satmam ben

Ben de zaten bunu bildiğim için "satılık olanı" sormuştum.
  • BENDE ILK PC Mİ MAYIS 2000 DE TOPLARKEN CAHILLIKTEN NVIDIA TNT2 VANTA KART İSTEMİŞTİM ADAMDAN....O DÖNEMDE OYNADIĞIM NFS 2-3-4 FIFA 97-98-99-00 SERİLERININ 3DFX EFEKTLERINDEN MAHRUM OLMUSTUM MAALESEF....HALA DA İÇİMDE UKDEDİR....

BELKİ NOSTALJİK PC TOPLAYIP WIN98 KURUP O OYUNLARI OYNARIM AMA EKSIK OLAN TEK SEY GENCLIK....

HERSEY GERI GELIR AMA GENCLIGIM GERI GELMEZ....

NOT:DAHA 25 YAŞINDAYIM AMA 15-16 YAŞLARINDA OYUN OYNARKEN ALDIĞIM ZEVKIN YARISINI BILE ALMIYORUM BU YAŞLARDA.....
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.