Yüzbaşı
19 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
merhabalar arkadaşlar,

eski bir masaüstü bilgisayar var. i7 2600 işlemcili ekran kartı yok. başlıkda da dediğim gibi işlemcinin darboğaz yapmıyacağı güncel ve güçlü ekran kartı önerebilir misiniz?

bu arada psu 300 watt
merhaba arkadaşlar,

başlıktada yazdığı gibi ubuntuyu ilk kurduğumdan beri pc başlarken grub(bootloader) açılmıyor. doğrudan windows açılıyor. aslında muhtemel sebebini biliyorum .
benim notebook Hibrit SSHD'li. 8gb lık bi ssd kısmı var(galiba?) ve ben galiba grub u buraya kurdum hatta belki ubuntu'yuda. çünkü pc yi boot menü ile açınca 8 gb lık kısımdan başlat değince grub açılıyor (sadece ubuntuyu görüyor) ama normal açınca doğrudan windows 10. hatta windows'a easybcd kurdum belki görür diye oda ikisini birden görmedi. acaba ubuntuyu tekrar kurmadan bu sorunu halledebilir miyim? bu arada 8 gb lık kısma 20 gb ubuntu nasıl yüklenir anlamadım?
arkadaşlar mağazadan ne yüklesem başlıktaki hata kodunı alıyorum sebebi nedir acaba?
Selam arkadaşlar

Yaklaşık 2000-2500 liraya monitor dahil sistem toplamaya calışıyorum aklımda olan sistem;

İşlemci,
Amd fx 8320 : 407₺
Yada
Amd fx6300 : 296₺

Anakart,
Asus m5a97 r.2.0 amd 970 ddr3 2133(o.c) : 256₺

Bellek,
Hi level 8gb 1600mhz ddr3 :202₺ (exa fiyatı)
Yada
Corsair 16(2x8)gb vengcane ddr31600mhz gl10 : 494₺

Harddisk,
Wd 3,5" blue sata3 7200rpm 64 mb : 153₺

Ekran kartı,
Powercolor r7 265 turbo duo gddr5 2gb 256bit dx:11,2 : 392₺
Yada
Asus gtx750 gddr5 2gb 128 bit dx:11 : 367₺

Kasa,
Gıgabyte if-133 550watt midt atx siyah : 247₺

Dvd,
Samsung sh-224db/rsbs : 50₺

Monitor,
Philips 19" 190v4lsb/01 led : 287₺

Klavye mause,
Logitech mk 120 desktop set : 53₺

Not: arkadaşlar üstte de belirttiğim gibi birkaç tane "yada" larım var işlemci ve ram için pahalı olanları secsem bu sisteme fazla mı gelir yoksa tercih etmeli miyim? ekran kartında ise iki karttan hangisi daha iyi bilmiyorum. Yazılan fiyatlar ise vatan bilgisayara aittir bir tek ram de exa dan fiyat verdim. Sisteme sogutucu veya esktradan bişey daha almama gerek var mıdır? Sistem için her turlu görüş ve önerilerinizi bekliyorum :) (bütçem 2000-2500) şimdiden teşekürler.
arkadaşlar 800 liraya kadar 3g li mini 7-8 inç tablet almak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?
arkadaşlar 800 liraya kadar 3g li mini 7-8 inç tablet almak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?
arkadaşlar 400 lira civarında 2. el komple sistem toplıyabilir miyim? ortaokula giden okul için basit ve piyasada bulunabilecek bir sistem önerebilir misiniz?
arkadaşlar benim peder gitmiş şirket adına 2100 liraya notebook almış tabi satıcı ne dediyse inanmış hem performansı düşük hemde teşir ürünü almış. ben yarın iade edicem belki üstüne 200 lira katabilriim ama şirkete fatura edildiğinden dolayı para iadesi olmaz heralde o yüzden teknosandan 2100-2300 lira arası tavsiye istiyorum bide teknosa iade için sorun çıkarmaz herlde? şimdiden teşekürler.
Sim kart girişli şimdilik en ucuz tablet. piyasadaki fiyatı 400 lira;

http://www.gold.com.tr/piranha-aristo-2-7inc-3g-gps-tablet-pc_u

http://www.tekzen.com.tr/urun/piranha-aristo-ii-tab-70inc-8-gb-cift-k-2118857

http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-aristo-ii-tab-8gb-7-3g-tablet/productDetails.aspx?productId=bd600323&categoryId=3008012

KUTU RESİMLERİ

TABLET

ÖZELLİKLER

-> Sim Kart girişi

-> GPS Navigasyon

-> 1080P HDMI TV Çıkışı

-> Bluetooth

-> Micro SD kart girişi (Max 32 GB)

-> Dahili mikrofon ve dahili hoparlör

-> Wi-fi

-> Adobe Flash 11 desteği

-> Hareket algılayıcı 3 axis (G-Sensor)

-> Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme

-> OTG Bağlantısı - USB 2.0

-> E-Book Özelliği

TEKNİK ÖZELLİKLER

* Ekran Boyutu; 7.0 inç

* Ekran Çözünürlüğü; 1024x600 px

* İşlemci Modeli; MT6577 Dual Core 1.6 GHz Cortex A9

* Dahili Hafıza; 8 GB

* RAM; 1 GB DDR3

* Kamera; 8.0 mp arka - 3.2 mp ön

* 3.7 V 3000 mAh dahili pil

*355 gr hafifliğinde ve 187.3x119.5x11.5 mm inceliğinde

PAKET İÇERİĞİ

* Cihaz, USB Kablo, Şarj Aleti, Araç Çakmak Şarjı, Vakumlu Ayak, OTG Kablo, Kılıf, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

GENEL DEĞERLENDİRME

menüler arası geçiş ve sosyal uygulamalar rahat kullanılıyor. Bana göre cüssesine ve fiyatına göre iyi performans sergiliyor. Kötü yanları ise sistem depolama diye 503 MB lık yer ayırmaları. bilmeyenler için söyliyim an fazla toplam 503 mb lık uygulama veya oyun yükliyebilirsiniz tablete 16GB lık micro sd taktım yinede 503 mb artmadı malesef 2. kusru ekran beyaz veya açık renkken sanki ekran paneli çamurlu gibi içinde su kalmış gibi tam tarif edemedim ama ekranın dış panelinin kalitesizliğinden kaynaklanan bi çamurumsu görüntü var bu fiyat aralığındaki çoğu tablette de var. en son olarak da ipad 2 de kullanan biri olarak bataryası çabuk bitio gibi ama ipad le bu tabletin pilini kıyaslamak ne derece doğru orası ayrı :)

şimdilik bu kadar başka sorularaınız olursa cevap vermeye çalışırım.
kendime yeni android aristo 2 tab aldım. 8gb dahili ve 8 gb da micro sd var. ama garip şekilde uygulamalar için ayrılmış 503 mb lık bir sistem depolama var. o yüzden uygulama yükliyemiyorum öncelikle bu sistem depolama tam olarak nedir ve amacı nedir. htc desire hd de yoktu böyle birşey? ikincisi nasıl arttırırım bu hafızayı? şimdiden teşekürler.
Hakkında
Meslek: İnşaat Mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
huawei
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Steam
erkayer62
TV
LG
Tablet
apple
Notebook
Lenovo
Basketbol
Beşiktaş
İşlemci
AMD
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Sapphire
Modem
Zyxel
Beyaz Eşya
Vestel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.278
İkinci El Bölümü Mesajları: 19
Konularının görüntülenme sayısı: 67.335 (Bu ay: 230)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.