Şimdi Ara

/-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
2
Favori
23.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Acharad

Hey gidi eski günler...

İlk ekran kartı hızaşırtma denemelerini yaptıgım ve Belleklerini 166 dan 183MHz e zorladıgım ancak cpu darbogazlarına yenik düşen 3Dfx voodoo 3 3000 imi unutamıyorum. PC'deki 2. ekran kartımdı. (İlki Savage3d idi)
    Listeye ismimin eklenmesini rica ediyorum..

Aramıza hoşgeldin
  • bende voodoo3 3000 32mb vardı, efsane karttı o zamanlar. benide ekleyin listeye :)
  • Bende unutmadım. Benide ekle
  • Aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar
  • benide eklersen sevinirim :)

su an voodoo2 var ama ilerde mumkun mertebe digerlerinide toplayip evde camekanli bir muze yapicam.

3dfx öyle bir teknoloji yaptıki "glide" görüntü teknolojisi; halen geçemediler. directx10 nun bile gücü yetmedi buna. sonrakilerinde yeteceğini sanmiyorum.
    bir örnek glide a
     /-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\

simdiki kartlar goruntu olarak bile yavan ya. bi 3dfx çipli quantum obsidian'ın ihtisamli goruntusu yanında diger marka kartlar pek göze hitap etmiyor.

şu kartın güzelliğine bakın. quantum 3dfx üstüne savaş makinasi yapiyor sanki

• Bendekinin resmini çektim iki işlemciliymiş ve pci model ismini hatırlayamadım boyut olarak GTX275'den 1cm falan daha kısa ve daha ince o zamanlar işlemcilerin üzerinde fan bile yoktu ne günlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Mayıs 2009; 10:12:35 >
  • bir dandik kablo ile sli zevki başka oluyordu...
  • 64mb olanı vardı bende
  • heyy gidi günler o yıllarda voodoo3 3500 wardı bende.. tamamiyle efsaneydi diyebilirim.. teknolojinin çok hızlı geliştiği günümüze nazaran o yıllarda teknoloji nistepen daha yavaştı kanımca.. bide overclock yapmıştım ben güzelde bi soğutma mekanizması.. senelerce oyunları çok verimli oynadım.. en sevdiğim yönü ise oyun acılırken 3dfx yazısının çıkmasıydı.. tamamiyle farklı bi dünyaya götürüor insanı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deathulazam

64mb olanı vardı bende

Yani Voodoo 5 5500
  • yaw kırmızı voodoo 2 kutularınu gördüm bi garip oldum ya

zamanında ne çok istemiştim... hatta mavisi yeşili moru falan vardı. pc dükkanlarının önünden geçerken 5-10 dk takılı kalırdım sırf şu voodoo kutuları yüzünden...

benide ekleyin benide....
  • Bir anda walla bütün yazıları okumak geldi içimden hepsini okudum.
    Kesinlikle 3DFX bambaşka bir firmaydı. Hele ki Banshee aldığım günleri hatırlıyorum da, Sabah akşam ANET veya Turk.Net server'ından Quake2 oynardım. Bi açardım Glide'i aman allahım amma değişirdi renkler, boyutlar falan. Suya gidince böyle silah mavi gibi olurdu, ateş edince roket atarın arkasından pıtır pıtır kıvılcımlar düşerdi yuvarlak yuvarlak... FIFA oynardım, bakarım Software bi de 3DFX diye seçenek vardı sanırım. Amma değişirdi görüntü, çığır atlardı. Heretic oynardım hele bir de offf, sis'ler dumanlar, patlamalar o kadar şahaneydi ki, kalmadı artık o zevkler nedense. Ya çocuktuk çok etkilendik, ya da artık iş zevkten çıktı iyice ticarete girdi.
    3DFX Voodoo Banshee almaya paramız yetmemişti, Innovision'ın Mighty Banshee diye bir ürününü almıştık. Sonra da XPentor adıyla yayımlanan bir sürücüsü vardı ki XP'de bile cillop gibi çalışıyordu, bilen bilir XPentor Driver'ı : )))
    Hiç 5500'e geçemedim, çok pahalıydı ve NVidia'ya kaydım sonraları ama 3DFX'in yeri bambaşka, hala içimde bi umutla acaba geri gelecekler mi diye ümit ediyorum biliyor musunuz? Bir dönseler varyaaaaaa...
    Ekleyin beni de lütfen dostum...

• Geri dönmez sanırım artık bitti ama çok büyük bir devrim 3dfx. Gerçekten ayrı bir havası ve kalitesi vardı.
  • Liste güncellenmiştir, aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar
  • pehhh ,s3savage vardı bizde. ancak mağaza reyonlarında görüyoduk 3dfx leri, oyun alacakken belirtiyolardı " 3dfx yoksa çalışmaz " diye... yıllar boyu nvdia ya kazıklandık tnt2,mx440,fx5200 ler...
  • Heyy gidi günler hey.

İlk kasamda 2 MB 3dfx ekran kartı vardı. Windows 95 ve Windows 98'de sorun yaşamamıştım ama Xp'yi kurmak isteyince bilgisayarcı bir arkadaş kaldırmaz dedi ama ben şansımı denedim ve kurdum. :) Evet 2 mb 3dfx ile xp kullananlardandım. Gerçi xp kurulumu 1.5 veya 2 saat sürmüştü :)

Yıl 1997 ilk aldığım zamandı

2001 yıllarındaydı yanılmıyorsam xp kurmuştum.

MMX 233 işlemci
    2 MB ekran kartı
    3.2 GB HDD
    16x CD-Rom
    32MB Ram (XP kurmak için 32+32 yapmıştım :))
    14" CRT
    Klavye Mause
  • quote:

Orjinalden alıntı: KiLLeR©

Heyy gidi günler hey.

İlk kasamda 2 MB 3dfx ekran kartı vardı. Windows 95 ve Windows 98'de sorun yaşamamıştım ama Xp'yi kurmak isteyince bilgisayarcı bir arkadaş kaldırmaz dedi ama ben şansımı denedim ve kurdum. :) Evet 2 mb 3dfx ile xp kullananlardandım. Gerçi xp kurulumu 1.5 veya 2 saat sürmüştü :)

Yıl 1997 ilk aldığım zamandı

2001 yıllarındaydı yanılmıyorsam xp kurmuştum.

MMX 233 işlemci
    2 MB ekran kartı
    3.2 GB HDD
    16x CD-Rom
    32MB Ram (XP kurmak için 32+32 yapmıştım :))
    14" CRT
    Klavye Mause

Bende GTA III voodoo 3'le oynayanlardanım kartın limitlerini zorluyordu ama yinede oynuyorudum tüm ayarları en düşük halde

• benim voodoo ekran kartım hiç olmadı ama kullanma sansım oldu.
    voodoo 3 3000 ile voodoo 5 5500 kullandım unreal oynuyoduk zannedersem game of year editions dı ve ozamanlar oyun oynamak mükemmeldi bende bakıp bakıp alamayanlar kervanındandım.
  • Elinde pci voodoo kartı olup satmak isteyen var mı?

Hiç voodoo sahibi olmadım. Nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: voodoosli_16

benim voodoo ekran kartım hiç olmadı ama kullanma sansım oldu.
    voodoo 3 3000 ile voodoo 5 5500 kullandım unreal oynuyoduk zannedersem game of year editions dı ve ozamanlar oyun oynamak mükemmeldi bende bakıp bakıp alamayanlar kervanındandım.

O zaman senide kulübümüze bekleriz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.