Şimdi Ara

/-- ( 3dfx Unutmayanlar Kulübü ) --\ (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
2
Favori
23.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekleyin beni de, 2mb s3 virge'den voodoo3 3000'e geçmiştim :D
    kuzende s3'ün dandik savage4'ü vardı, ezerdim onu voodoo'mla :p
  • ah! ülen geçmişe göndüm. p16mmx işlemcili PC'imde 1 mb s3 trio 64 ile oyun açılacak diye taklalar atarken aldımdı ilk voodoo 2 mi. Bu ne yau diye ağzım burnum uçuklayarak oynamaya başlamıştım oyunları. Komşu oğlanlarını çağırıp hava atmak mı dersin NFS'de süper ultrasonik (NFS hot pursuit) yarışlar yapmak mı, quake2 de lan'dan o frag senin bu frag benim almak mı... Aynaya baktım şimdi yaş oldu 26 yaşlanmışız vesselam. Ama 3DFx unutulmazlarlar arasında yerini aldı...
  • ilk ekran kartım mystgue 440 dı 4 mb dı cok uzun sure kullandım dusunun artık 32 mb tntler cıkmıstı ben 4 le yıtınıyordum odnan sonra anneme babama tutturdum artık dayanılacak sevıyede degıldı cunkı 16 mb 3dfx Vodoo 3000 almıstık o hevesı o heycanı hıc unutamam fifa 2000 ılk denedıgım oyundu ve o grafıklerı gorunce resmen aglıyasım geldı need for speed 3 4 falan kopmaz oldum heygııd gunler ya sımdı yas 25 o gunlere donmek ıcın nelerımı vermezdım sımdı 2gb 4870 x2 ekrankartlı pc m var ps3 xbox var ama nerde o eskı keyıf heycan
  • sene 99...12 mb 3dfx voodoo kullanıyordum 8 mb ekran kartımla beraber...Ey gidi günler ey...Quake2 dönemlerinde çok güzel performansı vardı ki TNT serisinden bana göre kat kat daha iyi görüntü veriyordu.
  • Arkadaşlar benim ilk ekran kartım sene 1999'da 16MB Nvidia TNT Vanta idi ve ozaman Nvidia piyasaya daha yeni yeni giriyordu, fakat bilgisayarı aldığım dükkanda 16 MB Voodoo 3 3000 vardı ve benim aklım o kartta kalmıştı ve kendisi Vantadan yaklaşık 40$+KDV kadar pahalıydı yalnız daha sonradan 16 MB Voodoo Banshee ve Voodoo 3 3000 kullanma şansım oldu ve gerçekten çok güzel kartlardı özellikle Test Drive 5 gibi Bazı Glide destekli oyunları Voodoo kartlarda oynamak gerçekten bir ayrıcalıktı. Çok yazık oldu bu firmaya 3D Grafik hızlandırıcılarının atasıdır kendileri ve gerçekten o günlerde muhteşem kartlar üretiyorlardı.

Bu arada bu konuyu açan arkadaşa da teşekkürler bu tip öncü firmalar unutulmamalı...

Benide eklerseniz sevinirim...
  • Ben de varım :) Duke Nukem oynardım o zamanlar :)) Hey gidi günler hey..
  • alın size hatıra. sene 1997, orta son..mahallede elemanın teki almış yeni bilgisayar. kart voodoo ve yanlış hatırlamıyorsam 4mb..genelde s3le beraber kullanıldığından kaynaklanan hızlandırıcı kavramı tek kartlar için bile hala kullanılıyor günümüzde ilginç değil mi..her neyse oyun o sıralar yeni çıkan NFS2 SE..sürücü de meşhur kumandalı creative infra...cızzt diye iteledik cdyi açtık oyunu..yağmur damlaları cama vuruyordu..kaldım öyle..daha sonra çok software modda nfs2se oynadım hatta geforce 2 li 1350$ lık bilgisayarımda da o görüntüyü görürüm zannediyordum 2001de ama GLIDE apisinin geforce larda olmadığını öğrendim ve 3dfx e has bir özelliği ilk ve son görüşüm o 1997 senesiydi....selamlar
  • s3 triom vardı:) pentium mmx'm İLE :D:D:d minicik bi ekran vardı siyah beyaz :D:D windows 3.1 m vardı ahh
  • 99 senesinde arkadaşın 64 MB SDRAM'li Pentium 233 MMX işlemcili bilgisayarında Motorhead oynamıştım. 2 MB Voodoo'nun verdiği grafiklerini hala unutmam. (Malum o zamanlar S3 ile Software takılıyorduk.)
  • bir zamanlar 32mb lik olanı çıktıgında vay beee karta bak diyorduk delta force ydi yanlış olmasın ne oynardım yaahuu 8-ve16 olan larıda gördum ama bende 32lik vardı hatta şu anda konu dışı ama çatıda hali hazırda duran bir çuval disket oyun ile COMODOR 64 var ... onunlada az oynamadım yani
  • ne günlerdi:)
  • ekle birader, anılarım canlandı :)
  • Benim ilk PC'de de TNT2 32MB vardı. O zamanlar tabi ekran kartı nedir, ne işe yarar, pc'nin içindeki hangi parça olduğunu bile bilmiyordum. Sadece ekran kartı seçme kutucuklarındaki vodoo yazılarını hayal meyal hatırlıyorum.
  • Bendede 5500 vardı o zamanlar çok popülerdir.
  • 10 yıldan fazla oldu ama küçükken bilgisayarımda 8 mb lik bi vodoo oldugunu hatırlıyorum
  • ben sizlere göre biraz geç kaldım 2003 yılında almıştım pc yi ozamanlar nvidia nın ilk 128 mb ekran kartı vardı onu kullanıyordum daha bu yaz haziran başında pc değiştirdim ve imzdaki pc yi aldım
  • fx5200 dü benim kartım nvidia
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7-24 Jojuk

fx5200 dü benim kartım nvidia

maşallah fx 5200 den 5970 ,hmmmm dağlar taşlar kadar fark yaşamışsındır
  • Benide ekleyin. 3dfx nvidadan güçsüz olduğu için değil, yanlış kararlar verdiği için çöktü. Ve gerçekten o zamanlarda yapmış yapacağını.
  • ilk bilgisayarım bir compaq preserrio idi. 1998 de almıştım. onboard ati rage xl grafikli vede dvd romlu bir pc idi. ama gözüm hep vodoo 2 lerde idi. babama 2 tane birden aldırıp sli yapmıştım. hala evde duruyorlar. ama acayip performansı vardı. yapısı gereği scanline interlive yaptığından tek kartın 2 katı perforans veriyordu. köye gidince bir foto koyayım. çok özledim o günleri
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.