Şimdi Ara

3080 için 8x pin yeterli değil mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GeForce RTX™ 3080 GAMING X TRIO 10G ekran kartı aldım eski kart 1660ti idi. psudan 8x pin ile besliyordum sıkıntı yoktu.

3080de sinyal yok hatası aldım. bu kart için illa 3tane 8x pin mi gerekli. 3080de ortadaki güç girişine takınca ledi yanıyor fakat görüntü gelmiyor.

yardımcı olur musunuz. güç kaynağım 750W AOPEN Z750 80+

• 3080 için 8x pin yeterli değil mi?

bu şekilde altında 2tane kırmızı çıkış var 2tane 8x pin kablo alıp karta takmam mı lazım.

• tanerbaba396 kullanıcısına yanıt

Ekran kartındaki bütün güç girişlerine ilgili kabloları takmanız gerekli. Hepsi dolmalı.

• Bu kart 3x8 pin ile çalışıyor.

Gördüğüm kadarıyla elinizdeki psuda 3 tane 8 (6+2 diye geçer) pci-e güç çıkışı mevcut değil.

Psu değiştirmeniz gerekecek.

• 3080 için 8x pin yeterli değil mi?

psu'daki kırmızı yerler pci-e güç çıkışı, bitane bu kablodan alıp deneceğim.

• Bence şansınızı çok fazla zorluyorsunuz. Tahminim psu nuz oldukca eski ve çift 12 volt kanal çıkış veriyor. Ben olsam hiç riske girmez bütçeme uygun düzgün bir psu alırdım.

• Çoklayıcı almayın psu değiştirin.

• İki kırmızı çıkışın olduğu yer ekran kartı girişi için. Elinizde 2 adet orası için kablo vardır. Onlarda muhtemelen psu eski olduğu için 8+6 pin şeklinde 2 adet olabilir.

Yani işinizi pek görmez, size 3 adet 8 pin olan kablolar lazım. Sizdeki pek çevirici ile verimli olmaz. 3 * 8 pinli 3080 için ayrı ayrı kabloların takılabileceği bir psu lazım o daha sağlıklı olur.

• İşlemci 10700k ve ekran kartı MSI 3080 için hangi PSU önerirsiniz peki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bütçeniz ne kadar?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3-4 bin arası modeline göre

RM850e'yi alabilirsiniz o halde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.