Şimdi Ara

Anakartta fanlar için yeterli giriş yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gigabyte Aorus Ultra anakartım var. İşlemci ve arka fana ek olarak 4 adet fan aldım. Bunlardan 2sini full hızla döndürecek giriş var. Ancak kalan girişler pump girişleri ve fanları full hızda döndüremiyorlar. Dolayısıyla 2 fanım boşta kalıyor. Bu fanları anakarta nasıl ekleyebilirim?

Burada daha yakından görünüyor anakart: https://microless.com/cdn/products/d4f22d93a16ec627eb27de24ab01003b-hi.jpg

Fan 1, Fan 2, CPU Fan, CPU Fan OPT şu an kullandıklarım. Kalan 3 tanesinin 2'sinde pump yazıyor zaten ve full hızla döndürecek voltajı almıyorlar sanırım. Fan 4 yazan fanın normalde full hız sağlaması gerekir ancak sağlamıyor. Fan minimum hızda dönüyor sürekli. Bu girişlere fanları takıp sonra anakartın kendi yazılımı ile veya farklı bir yazılım ile kontrol etmek istediğimde dahil kontol edemiyorum.

Ne yapmak gerekir?

• Bir bilen eden yok mudur?

• ehhalil kullanıcısına yanıt

Teşekkürler!

Anakarta takılan dediklerin anakartın paketinden çıktı sanırım bu. Neye yaradıklarını anlamamıştım. Sanırım aynı kablo.

Doğru kablo ise bunu kullanabilirim doğrudan. Ama hem bunun hem de ilettiğin linktekilerin girişi fanın çıkışı ile uyumlu değil. Çoklayıcıları nasıl kullanacağımı anlamadım.

• Difference D kullanıcısına yanıt

Aynı kablo gibi görünmüyor. Bu kabloların fanlarla uyumlu olmadığını yazmışsın zaten ama ilginç şekilde linkini attığım ürünlerle de uyumlu olmadığını belirtmişsin. Anakartta fanlar için yeterli giriş yok Fanları anakarta takabiliyorsan, linkini attığım kablolara da takabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.