Şimdi Ara

30 m2 Alana Laminat Parke Döşetmek Kaça Patlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
137.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum :).Sorum şu; 15 metrekarelik 2 odamız var.Bu iki odaya laminat parke döşetmek istiyoruz.Sizce tahmini ne kadar bir fiyata yapılır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak0671 -- 11 Haziran 2016; 4:54:50 >

• 31. Sınıflarda belirli bir miktar cilalı boya maddesi var. Çizilmeleri geciktirmek için, bunun seviyesi var hocam. Yetişkinler için pek zararlı olmasa da maalesef bebekler için zararlı olduğu tespit edilmiş. 32. Sınıf ve mavi melek (blueAngel) sertifikası almış parkeler tamamen ham ve doğal ahşaptan oluştuğu için zararlı madde yok. Sadece işçiliği çok fazla olduğundan pahalı. Az da olsa kanserojen cila maddesi olanlar metrekaresi 25 TL’ye satılırken, tamamen doğal olanlar 35-40 TL’ye satılıyor. Ve bence değer bu farkı vermek.
  • Laminat parke metrekaresi 18-25 tl arasıdır işçilik hariç begeneceğiniz marka modele göre fiyat değişir. İşçilik 3 tl ile 5 tl arası metrekare fiyatıdır.
    Ortalama işçilik malzeme dahil 25-30 tl metrekare fiyatı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan45

Laminat parke metrekaresi 18-25 tl arasıdır işçilik hariç begeneceğiniz marka modele göre fiyat değişir. İşçilik 3 tl ile 5 tl arası metrekare fiyatıdır.
    Ortalama işçilik malzeme dahil 25-30 tl metrekare fiyatı var.

25 lira parke fiyatı diyelim 30 metrekarelik bir yerin toplam maliyeti ne olur sizce ?
  • 25 lira parke fiyatı 2 tl de altına serilen şilte ve süpürgelik 27 işçilik ile 30 tl metrekaresi olur oda size 900 tl civarı bir masraf çıkarır toplamda

Parkeyi malzemeciden yani sanayi esnafından alırsanız onlar size uygun usta bulurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslan45

25 lira parke fiyatı 2 tl de altına serilen şilte ve süpürgelik 27 işçilik ile 30 tl metrekaresi olur oda size 900 tl civarı bir masraf çıkarır toplamda

Parkeyi malzemeciden yani sanayi esnafından alırsanız onlar size uygun usta bulurlar.

Anladım teşekkür ederim
  • burak0671 B kullanıcısına yanıt
    en iyisi 8 mmlik parke işçilik,şilte,süpürgelik dahil m2si 26,5tl, 4mmlik olan 18tl. 30x26,5= 795tl daha ince mmlik alırsan fiyat düşer, bizim inşaat için araştırdığımdanen düşük fiyat buydu.
  • merhaba. 5 m2 parke döşeme için fiyat teklifi lazım istanbulda. var mı önerebiileceğiniz yer.
  • aslan45 A kullanıcısına yanıt
    Selam inşaatı bitmemiş bi daire almak istiyorum parkesi eksik ama eski tip birbirine çapraz geçmeli parke yaptırmak istiyorum yerleri. Bunu nerde bulurum

• Biz de kurban bayramından önce Bauhaus’dan yaptırdık; tam 31 m2 = 1000 TL malzemeler peşin fiyatına 9 taksit , gene onların nakliye ve Ustası geldi 300 TL de onlara verdik. Ama tabi bizim beğendiğimiz parke 8mm ve 6mm süpürgelik olarak, 28.5 TL m2 fiyatı vardı. Tek şüphe duyduğum nokta şu kanserojen madde hepsinde varmış. Olmayanları 70 TL falandı, çok farkediyor mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 3 Eylül 2018; 2:58:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Merhaba. O kanserojen madde dediğiniz nedir acaba?

• JuMu kullanıcısına yanıt
    31. Sınıflarda belirli bir miktar cilalı boya maddesi var. Çizilmeleri geciktirmek için, bunun seviyesi var hocam. Yetişkinler için pek zararlı olmasa da maalesef bebekler için zararlı olduğu tespit edilmiş. 32. Sınıf ve mavi melek (blueAngel) sertifikası almış parkeler tamamen ham ve doğal ahşaptan oluştuğu için zararlı madde yok. Sadece işçiliği çok fazla olduğundan pahalı. Az da olsa kanserojen cila maddesi olanlar metrekaresi 25 TL’ye satılırken, tamamen doğal olanlar 35-40 TL’ye satılıyor. Ve bence değer bu farkı vermek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Ben de dikkat edeyim alırken.
    iyi günler.
  • Avcılarda daireme 120m2 laminant yaptırıcam. Eski parke ve fayans üzeri kirmadan yapılacak. En iyi fiyat 8mm için nereyi tavsiye edersiniz?

• Arkadaşlar İstanbul anadoluda 10 m2 için uyguna parke yapabilecek bir yer bilen var mı. Bi de banyoyu fayans yaptıracağız. O da bi 10 m2. Onun için de uyguna yapacak bir yer biliyor musunuz

• Ölüyorum şu başlıklara.

M2 fiyatı olarak ustaya 2 lira verdi adam.

2000 m2 alansa olabilir.

25 m2 oda için 50 lira öyle mi? 3 lira farkla akşam yemeğini de yapsın bari.
  • Konu eski ama birinin işine yarar belki.

Camsan marka 8mm laminant parke işçilik dahil 40tl şuan Ankarada.

• Evine alıyorsun bir kere al sağlam al. Zaten hepi topu 30 m2 alan. önerim vatandaşın şilte diye yazdığı shulte marka Alman laminanttir ve asgari 10mm olsun. taş kesim deseni bir kaç tl fazla tutar ama çok hoş duruyor zeminde..Bu yaz 33m2 misafir odası ve 20m2 oturma odasını işçilik dahil, 3000 tl civarında yaptırmıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.