Şimdi Ara

fakir hali yikama makinasi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
42.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Fakir hali yikama makinasi var.Su vermiyor icini actim borularda falan tikanma yok bobin falan manyetik alan veriyor.Hersey normal nelere bakmami onerirsiniz.Yardimlariniz icin tesekkurler.

• MOTOR DÜĞMESİNİN YANI SIRA POMP DÜĞMESİ KULLANILACAK
  • e okadarini biliyorum yani yardimci olabilirseniz sevinirim.
  • Pompa motoru devreye giriyor mu?Giriyorsa görmediğiniz bir yerde tıkanıklık vardır.Girmiyorsa kabloları kontrol edin veya pompa motorunu değiştirin.
  • Evet pompa motoru devreye giriyor ama suyu hic cekmiyor borularda tikaniklik yok bir turlu cozemedim hersey normal anlamadim gitti!?
  • arkadaşlar benim halı yıkama makinem motorundan su verdi sorun nedir acele cvp
  • Büyük ihtimal kirli su haznesinde köpürme olmuştur.O üzden motordan su çıkışı olabilir. Bizimde de başımıza birkaç kez geldi. Ucuz diye bir halı şampuanı almıştık hava çıkış deliğinden köpükler fışkırdı.
    quote:

Orjinalden alıntı: visiter215

arkadaşlar benim halı yıkama makinem motorundan su verdi sorun nedir acele cvp

• aynen katılıyorum ucuz deterjanların aşırı köpüğü sorun yaratabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 19 Nisan 2009; 21:23:02 >
  • fakirden yana hiç yüzüm gülmedi.

halı yıkama makinası almıştım zamanında parçaları kırılıyor ve pahalı fiyattan satılıyordu.

şarzlı el süpürgesi aldım çekimi çok güçsüzdü.

dahada alman malı diye fakir falan almam.
  • Fakir classic 1600 w halı yıkaması almıştım bir zamanlar dünyanın parasını vermiştim...halıları 2.yıkamamdan birkaç bağlantı noktasından su kaçırmaya başladı..servise götürdüm..su kaçırılan yerlere vazelin sürdü...kar etmedi... halı yıkamadan vazgeçtik...bari kuru temizlik için kullanalım dedik...bir süre sonra hortumu tutma yerinden yırtıldı...koli bant ile yapıştırdık ..süpürmeye devam ediyoruz..yakında hortumun gövde kısmıda kopacak gibi...

Yazıklar olsun içimdeki fakir sevgisine:)))
  • Alman sandığımız Fakir'in bir çok ürünü Çin malı.
  • BEYAZ EŞYADA SIMENES Mİ BOSHMU
  • BEYAZ EŞYADA SIMENES Mİ BOSHMU TAVSİYE EDERSİNİZ.
  • SİZE NASIL ULAŞIRIM. SORULARIMA CEVAP ALMIYORUM. MSN ADRESİNİZİ VERSENİZ.
  • kon hortlatmak gibi olmasın ama bende fakir 9800s modeli halı yıkama makinesi var... 2 yıldır sıkıntısız kullanıyorduk ancak bu aralar su püskürtmede sıkıntı var. boruların arasından su kaçırıyor,tıkanıkmı diye baktım değil ayrıca su gecen borulara porçöz döktümkireçlem
    nme vardır diye yine kar etmedi bir çözüm önerebilecek arkadaş varsa sevinirim...
  • 55_42 kullanıcısına yanıt
    Borulardan su kaçırdığına göre borular delik. Yeni boru almanız gerekiyor. Ama yine de servisine götürün bence.
  • Yaklaşık 7-8 aydır kullanmadığım halı yıkama makinası ile halıları yıkayayım dedim. Makinayı kurmak, hazırlamak biraz zahmetli. Neyse makinayı hazırladım, çalıştırdım bir de ne göreyim hiç su püskürtmüyor. Halıyı kuru kuruya süpürüyor ama su püskürtme bozulmuş. Makinayı her kullandığımda işi bittiğinde borularında deterjanlı su kalmasın diye mutlaka deterjansız su ile çalıştırır su püskürtürdüm. Daha önce de bir kez aynı durumu yaşamıştım.

Servise götürdüm. Pompa değişecek 65 TL dediler. Mecburen bıraktım tamir edilmesi için ve sordum niye böyle olduğunu. Servis çalışanı makinayı ayda bir kez çalıştırmalısınız pompa çalışmalı yoksa böyle arızalanıyor, bütün halı yıkama makinaları böyledir ayda bir mutlaka çalıştırın dedi. Bir gün sonra tamir edilen makinayı almaya gittiğimde 25 TL ücret aldılar pompa değişmemiş sadece temizlenmiş. Başka bir servis çalışanı orjinal Fakir marka deterjan kullanın diğerleri kalın geliyor ve pompayı bozuyor dedi. Bir adet de deterjan aldım. Henüz çalıştırmadım, bir daha bozulursa hurdacıya vereceğim. :)

• insaat2121 kullanıcısına yanıt
    cevap biraz basit ama ben yinede açıklamada bulunayım... makinayı biliyormusunuz bilmiyorum ama görselleri var 9800s.. borular plastik ve birbirine geçmeli, boruların altından küçük bir kanalla alt tarafından su gidiyor püskürtme yerine. tetiğin olduğu yerde borular birbirine geçiyor tetiğe bastığımızda da ek yerlerinden su kaçırıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55_42

cevap biraz basit ama ben yinede açıklamada bulunayım... makinayı biliyormusunuz bilmiyorum ama görselleri var 9800s.. borular plastik ve birbirine geçmeli, boruların altından küçük bir kanalla alt tarafından su gidiyor püskürtme yerine. tetiğin olduğu yerde borular birbirine geçiyor tetiğe bastığımızda da ek yerlerinden su kaçırıyor...

Görseline bakmadım benim kullandığım makinanın da boruları bahsettiğiniz şekilde. O ek yerlerinde contalar var. O contalardan da su kaçırıyor olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.