Şimdi Ara

25 liradan aşağı doymanın imkansız olması (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
2
Favori
15.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
252 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Köfte ekmek en ucuz 20 TL,
    İzmir kumru 25-30 bandında
    Izgara tavuk 25 TL
    Siz nerede yaşıyorsunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

Tanesi 9 liradan iki döner + 2 tl ayran = 20 TL’ye doyarsın
    bu adam koyu ak partili değilse bende ne olayım. kesinlikle bir çıkarı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhrstw

Dışardan söylerseniz 25 liraya doyamazsınız tabi ki. Ama kendiniz yapsanızda yağı unu tuzu pahalıya geliyor en ekonomik çözüm indirim kovalamak başka türlü geçinemezsiniz zaten. İndirim kovalayıp stok yapacaksınız başka yolu yok bilen varsa söylesin.
    Öyle maalesef. Migros'tan indirim kovalamaktan başka yapacak bir şey yok. Hele ekim ayı gibi kuruluş yıl dönümleri oluyor. O dönemlerde takip edildiği takdirde Türkiye koşullarında kaliteli sayılabilecek ürünleri nispeten uygun fiyattan satın alabiliyorsunuz.
  • unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    Akşam geç gelindiği ve yemek yapacak durumda olunmadığı da oluyor ama asıl mesele o değil. Öğlen evden getirdiğimi yiyemem çünkü iş yerinde ısıtma imkanım yok ve soğuk halde de yenilmez. Sonuçta yine dışardan söylemek zorundayız. Sağlıklı düzgün bir şeyler yemek istersen ve doymak tabi ki durum ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doksanlar çocuğu

Alıntıları Göster
    hakkımda atılıp tutulmuş
    Malum partiye en uzak kişi olabilirim forumda

Yav kardeşim bunu genel olarak benim yorumuma tepki gösterenlere yazıyorum. Ben de ekonominin ne hale geldiğini görüyorum ve üzülerek izliyorum. Her şeyin fiyatının roket hızında arttığının ve ateş pahası olduğunun farkındayım. Üç dört yıl önce 12 liraya aldığım menünün 22 lira olduğunu görmek beni de kahrediyor...
    Ama bu 25 liranın altına doyamayacağınız anlamına gelmiyor, gayet doyulur, tamam ekonomi kötü ama siz de abartmayın.

Verdiğim örnek ekmek-soğan veya çay-simit gibi absürt bir örnek de değil, döner-ayran köfte-ayran vs gayet yenilebilir şeyler, şahsen ben yerim, günlerce kendi isteğimle para sıkıntım olmadığı halde döner ayran yediğim de oldu, çok da severim.
    E o fiyata tabi ki tutup havyar yemeyi büyük boy kavurmalı pizza söylemeyi bekleme.

Bir de kalitesiz sağlıksız diyenler olmuş adam zaten dışarıdan yemekten bahsediyor, sağlıklı besleneceksen evde yapacaksın yemeğini.
    Verdiğim fiyatlar da İzmir’den.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tnuviel37 kullanıcısına yanıt
    Degilsin soguk yenebilecek seyler gotur sandavic yap. Disardan pispis seyler yemeyin olay sadece para degil.

• Cosmic Love kullanıcısına yanıt
    o yediğiniz döner değil benden söylemesi. Kediye verin yemez ama hayvanın yemediğini insana yediriyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • avrupa nin aksine ogle yemeginde sicak ya da sulu yemek yemek isteriz. ogle yemegi icin evden sandvic getirecek tipler degiliz, o ekmek yemegin suyuna banilmali her daim. avrupa da ogle yemegi vermez sirketler, yaninda getirirsin ofise-insaata falan ama en kotu bir markete girer meal deal yapip 3 kurusa sandvic+icecek+snack alirsin hem de bilindik kaliteli markalarin ama turkiye de bunu bile yapamazsin! varsa yoksa indirim marketlerinin kalitesiz uretimlerinden yersin ama o bile ederinden pahalidir.
    ekonomi berbat, vergiler agir, yiyecekler kalitesiz ve lezzetsiz olunca duzgun bir sey yemenin maliyeti giderek artiyor!
  • Şirket sodexosu 30 liraya dayanmış ise sağlıklı şeyler yiyerek doymak 35 lira olmuş demektir bu.
    25 liraya ancak pizza mc donalds gibi şeylerle doyulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkgncr

Bir forumda herkesin mi işi gücü troll olur ya. Adam çok haklı bir sebepten yakınıyor. İzmir'deyim, ofis işi yapıyorum. Öğle yemeği için günlük 35₺ veriyorlar. İnanın aşağısına yemek bulamıyoruz.
    Güzel yemek kartıymış. Biz 30 TL ancak görüyoruz :D

Onu da artık dışardan yemek yemeyi azaltıp evden daha sağlıklı şeyler götürmeye çalışıyorum. (CoVid-19 süreci hariç. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: doksanlar çocuğu

Alıntıları Göster
    Haklı olduğu noktalar var ancak ben;

Beyaz ette martıyı,
    Kırmızı ette eşek etini yiyemiyorum.

O açıdan kazıklanarak döner'e 9 lira yerine 27 lira vermek zorunda kalıyorum
  • adam akıllı tavuk döner 10-15 arası et dönerde 20 ve üstü altı kolay kolay yemeyin kardeşim sonra kanser hastalık derken hastane hastane gezersiniz.daha geçen markette meyve aldım
    erik 12 muz 11 şeftali 11 yazıyordu.
  • Yemeksepeti kavurma pide + kola + garnitür kampanya ile 12.5tl çok şükür bugün doydum ama dışarıda bir yere gidersen heleki aile varsa üç kişi 100-120tl aşağısına çıkamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Degilsin soguk yenebilecek seyler gotur sandavic yap. Disardan pispis seyler yemeyin olay sadece para degil.
    Her gün soğuk şeyler mi yiyeyim? Devamlı ekmek arası bir şeyler mi ayarlayayım? Sulu yemek Yemeyelim de hep kuru mu yiyelim? Sağlıklı bir öğün için çeşit lazım ve bunu dışardan yemek büyük külfet şu an. Bunu dile getirmek de gayet normal.
  • Mesajlara biraz baktık...
    Yaşamıyorsunuz siz arkadaş ! Yaşamıyorsunuz ! Şükret diye diye , müsriflik yapma diye diye bu hale geldiniz işte.

Simit ye şükret
    Donmuş içinde ne olduğu belli olmayan et ye ,şükret..

Tamam canım oldu..

• Sabah menemen 1 domates 1 biber 3 yumurta ort 5 tl - öğlen patates yemeği / karnıbahar yemeği / ton balıklı salata / fırında bütün tavuk + makarna / kabak yemeği / türlü yemeği + isteğe bağlı pilav + akşam yemeği olarakta Allah ne verdiyse :)

Bunlar öğrenci menüsü tabii

Bu devirde dışardan yenmez, hele hele öğrenciyseniz. Totoyu kaldırıp yemek yapmak zorundasınız bir zahmet. Evet gönül ister hep dışarda yiyelim ama ne yapalım işte. Olduğu kadar. imkanı olan bu devirde evde yemek yapacak yoksa yemek giderleriniz uçar gider. Maalesef ülkenin durumu böyle yapacak bişiy yok.

• Öğrencinin tavuk dönerden başka çaresi kalmadı hocam maalesef. Durum çok kötü
  • BİM'den makarna al diyenler var komedi. Bazen taraf tutacağım diye çok komik oluyorsunuz. Herkes bekar değil bu ülkede. Çocukları olan var okutan var. Yedir bakalım çocuğa her öğün makarna. Markete bile girdiğinde 50 TL'ye bir şey alınmıyor. Dışarıda yemek yemek lüks oldu. Ama özellikle çalışanlar için daha zor çünkü öğlen mecbur dışarıda yemek zorundasın. Bu kadar sığ olmayın artık ortada bir problem var ve bu büyük bir problem
  • 250 gram et salata içecek yaparsın 25 tl ye
  • MyDrama M kullanıcısına yanıt
    1.85 boy 90kg adamım 1 porsiyon yemeği ara öğün niyetine yerim. Spor da yaparım göbeğin g’si olmaz bende söylediklerin bunlardan bağımsız.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.