Şimdi Ara

25 liradan aşağı doymanın imkansız olması (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
2
Favori
15.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
252 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekmek yiyin neyinize yetmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepiniz bir gün isyan edeceksiniz, umutluyum. İnsan gibi yaşamanın ne olduğunu bir gün anlayacaksınız o insanlara reva gördükleri asgari ücretin aslında şu şartlarda en az 2 katı olması gerektiğini anlayacaksınız. Geç olacak ama o isyanı bekliyorum insanlardan bir gün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 Lahmacun = 21 TL

Küçük ayran = 2 TL

1 TL yede gofret alırsın tatlı yerine

alsana 24 tl ye mis gibi yemek
  • Xakler kullanıcısına yanıt
    spor yapıp sağlıklı yaşayıp sağlık yerinde olduktan dediğiniz gibi ne kadar yediğiniz önemli değil çünkü siz kendinize dikkat ediyorsunuz. sıkıntı kendi bünyesine göre fazlasıyla yiyip bunu harcamayıp biriktirip sağlığını bozanlarda.
  • tnuviel37 kullanıcısına yanıt
    Her gun kilit sozcuk burda, her gun disardan yemeyin 2 gun ekmek arasi gotursen olmezsin dimi? Hicbirinizin mi isinde ofisinde mikrodalga yok nasi yerlerde calisiyorsunuz?

• unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    Kitapçıda çalışıyorum ve evet microdalga, ocak ya da başka bir cihazımız yok yemek ısıtacak. Asıl siz her iş yerini nasıl canlandırıyorsunuz gözünüzde? Her şeyi geçtim buradaki asıl sorun dışarıdan düzgün bir yemek yemenin neden bu kadar pahalı olduğu. Lüks bir yemek istemiyoruz. Sağlıklı ve doyurucu olsun yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CECCBCE5F

Kızarmış bütün tavuk 25₺ (doydum)
    500gr tavuk kanat 25₺ (doydum)
    1 porsiyon tavuk şiş 25₺ (doymadım)
    ortanın bir tık altı hamburger 23₺ (doymadım)
    ev yemeği tabldot 10₺ (midem bulandı)
    1 ekmek arası tavuk tantuni 11₺ (dişimin kovuğuna bile yetmedi-3 tane ile doydum)
    1 küçük pizza 21₺ (sadece somun ekmek yesem daha iyiydi-doydum)
    1 hatay soslu mega dürüm 22₺ (doydum)
    1 porsiyon has konyalıdan köfte 17₺ (mideme taş gibi oturdu yediğime bin pişman oldum- doymadım)
    1 mega tost 25₺ (doymadım)
    1 adana dürüm 16₺ (at eti-eşek eti derken kedi etine geçtiler- iğrençti ve yiyemedim)
    1 bütün ekmek arası tavuk döner 10₺ (Allah düşürmesin)
    1 porsiyon bol tavuklu pilav 11₺ (doydum-ilginç)
    1 et tantuni dürüm 14₺ (3 tane ile doydum ancak)
    1 porsiyon pilav üstü tavuk döner 25₺ (kedi eti pek doyurmuyor)

Yukarıdaki liste benim aklıma gelen ofisime son 1-2 haftada verdiğim yemek siparişleri. Ben ortanın bir tık üstü maddi imkanlara sahip biriyim. İstersem 50 liralık yemek de isterdim ancak maalesef bu parayı vermek bana koyuyor. Bir öğüne 50 lira verecek kadar zengin değilim. Her gün her gün öğlen yemeğine 50 lira versem ayda 1500 lira eder. Yazık günah değil mi?
    Teşvikiyedemi oturuyorsun hocam bizim burda porsiyon et döner 23 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yıl 2.5 tl tavuk döner ayran yiyordum şimdi döner 7 tl ayran 3 tl 10 tl dandik döner.

• tnuviel37 kullanıcısına yanıt
    Disarida saglikli yemek bulmak imkansiza yakin fiyat bagimsiz olarak. Icine ne konuldugunu asla bilmiyorsun ne sartlarda hangi yagda pistigini bilmiyorsun pisiren kisi ellerini yikadimi bilmiyorsun... parayla satin alinabilecek seyler degil bunlar. Benimde disarida yemek yedigim zamanlar oluyor elbet ama minimumda tutmaya calisiyorum hele su kovid zamani asla yemem disarida hergun ekmek arasi yerim soguk yerim yine disaridan yemem. Ayrica soyleyin isyeri sahibine 1 tane mikrodalga alsin pukadar pinti olmasinhttps://www.hepsiburada.com/samsung-ms23f300eek-solo-mikrodalga-firin-p-HBV00000NF1C2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiven1127 -- 3 Haziran 2020; 21:10:57 >
  • Cift lavas hatay 7-8 lira eve soyluyosan icecege de gerek yok disarda yiceksen kola 2 lira

• Ne nankör bir milletiz ya! Pardon zillettik en son!

Bundan 18 sene önce döner-pizza-hamburger-lahmacun-kebap mı vardı? Evlerde doğru dürüst buzdolabı-çamaşır makinesi bile yoktu! Tv desen karaborsaydı. Bulaşık elde yıkanırdı!

Şimdi bunlar var ve 25 tl ye yemek yok diyorsunuz! Bim'de markası belli olmayan mantı var, sucuk var, sosis var. Mesela sağda solda 6 tl ye tavuk döner artı ayran var. Eskiden bunların hiç biri de yoktu!

Nankör olmayı bırakın. Yoksa kuyruk günlerini çok mu özlediniz?
  • cübbeli gandalf kullanıcısına yanıt
    anlatamazsın yorma kendini hocam kafalar "mayalı"
  • bugün 70 liralık burger king paketi 30 liraya alacaktım kupon vardı 10 liraya aldım. İşte kafa budur her şeyi değerlendirmek. 2 günlük yemeğim çıktı.

• Turcopolo kullanıcısına yanıt
    Almanyada steak house da et yedim yanında cola ve salatası ile 19 euro ödedim. Burda 100 liraya yiyemezsin onu aylık kazancı birim olarak aşağı yukarı aynı alıyoruz ama yediğimiz 5 katı malesef

• Düzgün bir lahmacun bile artık 8-9 lira. 3 lahmacundan aşağı doymak zor. Hadi 2 olsun. Ayranı da koy direkt 20 lira.

Benim tespitim, tam anlamıyla doymanın (çorba, ana yemek, tatlı veya kebap + meşrubat) menüsü falan kişi başı 35-40 lira civarına geliyor. Ehonomi çoh eyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Haziran 2020; 23:46:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayat pahalılığını yaşadığı halde, bunu dile getiremeyip, "şunu ye, böyle yap" diye cambazlık önerileri sunanlar, amacınız ne? giderek artan yoksulluğu gizlemek mi, kendi düşük beklentili, ucuz hayat tarzınızı genele yaymak mı? her şey gitgide daha pahalı hale geliyor kardeşim. bırakın tatavayı. şimdi paranız vardır belki, böyle giderse siz de aç kalacaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siceyy

Bi de en az bi öğün 25 tl olduğunu düşünün adam akilli 3 öğün yesek 75 tl günlük gider olcak heralde ama öyle olmuyor çoğu şeyden kisarak kalitesiz seylerden besleniyoruz cokta çoğu bugün bi kac bi sey aldım makarnadan dolayi anca bi poset doldu

Markette hiç bir şey almamak 100 tl

• Yemek sepetinden bir şey söylemeye kalk zaten çoğu restoran minimum 25 lira kuralı koymuş.Bundan 5 sene önce 2liraya tavuk döner yiyorduk.Şimdi hey dönerde tabuk dürüm 10 lira.

• 2 lira ekmek desek 2 lira aç bitir salam desek 2 liraya kutu meyve suyu desek 6 liraya doymuş olursun ama gel gör ki köylü olman lazım. Arkadaşlar sağlığınızı hiç mi düşünmüyorsunuz aq? Adam çikolata, çiğ köfte diyor amk asuydfuoasfydouasd. Dışarıda arkadaşların iskender yesin sen aç bim çiğköftesini birde yanına dost ayran. Kafalarınız mükemmel.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.