Şimdi Ara

25 liradan aşağı doymanın imkansız olması (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
2
Favori
15.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
252 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışarıda 15-20 tl ye yemek kapatıyorsanız şanlısınız.3 DOLAR bile etmiyor.Dünyanın her yerinde dışarıda yemek yemek lüks tür.

Kaşar peynir salam felan alır ekmeğin arasına koyun koyun yiyin.İsveçliler bile aynısını yapıyor.Ekmeğin üstüne yağ kaşar bide salatalık koyup yiyor adamların çoğu.

Dışarda yemek yemek bir hizmet almak neticede.Adam size bedava maliyetine çalışacak değil.
  • Cosmic Love kullanıcısına yanıt
    Döner dediğin beyaz ekmek sadece içi boş.
  • Dışarda satılan dönerleri köpeğe atsan yemez be.
  • redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Hocam dönercisiniz galiba hayırlı işler :D
  • 180 gram kontrafile et 14 TL 1 patates ile ekmek 3 TL
    Domates ve tereyağ 3 TL desek
    Döküm tavada kızgın ateş te pişirip tereyağ ile sonlandirip afiyetle nusret kalitesinde yersiniz , 20 TL ye dışarıda çöp yiyeceginize evinide yiyin imkan yoksa. Dışarıda ne yerseniz yiyin porsiyonlar ufak ve pahalı Türkiye de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-98B36D602

Hocam dönercisiniz galiba hayırlı işler :D
    yok sanayiide babamın yanında çalışıyorum
  • Dominosun dandik orta boy pizzası bile 25 lira olmuş, yanına bir kola alsan 30 lira. Tavuk dünyasına gitsen küçücük 1 porsiyon tavuk-makarna üstüne de içecek alsan 30-35 lira. Bunlar fast food yani, fastfood da bu kadar pahalı olmaz ki...
  • Phoebe_Buffay P kullanıcısına yanıt
    Hocam pizza olsa yine iyi, sattıkları bildiğin salçalı ekmek.
  • Söylediğiniz şey bulunduğunuz konuma göre çok değişken. Yani 15-20 TL yede doyarsınız 100 TL yede. Bizim karşıda kebapçımız var. Anormal derecede yoğun çalışıyorlar. 12 TL 1 Porsiyon 3 Şiş. 18TL 1,5 Posiyon 5 Şiş. Ayran da 1,5 TL. Eti de düve eti kullanıyor. Muhabbetimizden dolayı bazen kendime de et aldırıyorum. Kasapları muhtemelen güzel et veriyor çok fazla alıyorlar diye. Çünkü aldığım ette çok güzel oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-98B36D602

Hocam pizza olsa yine iyi, sattıkları bildiğin salçalı ekmek.
    Yani çeşidine ve şubesine göre değişiyor bu biraz. Sanırım müşteri sayısı yüksek olan şubelerinde daha lezzetli oluyor pizzalar. Bazı şubelerinde ise ekstra malzemeden kısıyorlar.
    Bu tip pizzacılar arasında favlrim Kadıköy'deki pizza2co. F/P olarak gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phoebe_Buffay -- 4 Haziran 2020; 3:11:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkikarahan

Hepiniz bir gün isyan edeceksiniz, umutluyum. İnsan gibi yaşamanın ne olduğunu bir gün anlayacaksınız o insanlara reva gördükleri asgari ücretin aslında şu şartlarda en az 2 katı olması gerektiğini anlayacaksınız. Geç olacak ama o isyanı bekliyorum insanlardan bir gün.
    Bence kaldırım taşı kemirseler bile "reis, reis" diye alkış tutabilecek insanların yaşadığı bir yer artık TR.

Ben kabul ettim artık.

• 1 domates 1 soğan 3 çarliston biber 3 yumurta ile efsane melemen yapıyorum.

25 lirayla ev halkını doyuracak menü çıkarabilirim.

Ev yemeği yapmasam ben 50 liradan aşağı doymam.
  • Zekası kıtlar, etle doyulmaz. Ette demir ve B12 bulunur. Bunlar mikrobesindir ve doymak için tüketilmez. Üzerine besin karşıtı fitatlı 'çay' içilmez, taninli 'kahve' içilmez. Yanında c vitaminli salata, sebze yenmez.
    Azıcık yol yordam bilin, gavur musunuz.
    Siz gidin mercimek çorbası ile doyun. Eti aydan aya yemekte sakınca yok, tersine sindirim sistemine fazla demirin ne yaptığını söylememe gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 4 Haziran 2020; 10:34:25 >
  • marketten yayla marka hazır ve katkısız çorba, pilav, yemek alıyorsun. 15 tl ye doyuyorsun

• konuda atılan mesajlara göz gezdirdim. çok üzülüyorum bu ülkenin durumuna, eskiden kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydik. şimdi bazı ülkeler bazı şeyleri yok satmıyoruz dese ( bi kısmı dedi hatta. ) bildiğin daha da aç kalacağız.

yediklerimizde eskisi gibi değil , tohumu vs hilesi hurdası, çalması çurpması, yiyecekler hepsi zararlı hormonlu gdo lu , tadı falan hep kötü. daha neler neler .

teknolojik olarak elimdeki aletler ne kadar gelişip ilerledi güzelleşti ise. yediklerimde bi o kadar kötüleşti. tereyağ diye margarin satıyorlar et desen hormonlu hazır yemli , süt desen dünya para ama su gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phoebe_Buffay

Dominosun dandik orta boy pizzası bile 25 lira olmuş, yanına bir kola alsan 30 lira. Tavuk dünyasına gitsen küçücük 1 porsiyon tavuk-makarna üstüne de içecek alsan 30-35 lira. Bunlar fast food yani, fastfood da bu kadar pahalı olmaz ki...
    Dominos bir de tavuk şarküteri kullanıyor yemiyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Turcopolo

Kesinlikle öyle, ulan fiyattan saplıyorsun madem gramajı düşürme. Hemde öyle ufak düşürmüyorlar gözle bile belli oluyor. Şirketler, abur cubur tedarikcisi, esnaf vs kar oranından feragat etmez, yine vatandaşa saplar. Kuruyemiş kısmına hiç girmiyorum, aburcubur pek sevmem ama kuruyemişe bayılırım, aile boyu bir kuruyemiş almak istesen min 60-70 TL bırakır çıkarsın. Ülkemizde, ulan şu ürün de iyi ki ucuz be diyebileceğimzi bir tane şey yok, sorsan yol köprü yapılıyor, asfalt kemireceğiz herhalde, Allahın suyu bile 1.50 lira.

Alıntıları Göster
    O yüzden ki tayyibin karşısına kim çıkarsa oy veririm fizyolojik ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale geldik

• paladinho kullanıcısına yanıt
    "hazır ve katkısız çorba" sana gerçekçi geliyor mu? bir de skt'si var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jorge Masvidal

Türkiyede bir porsiyon yemekle doymak imkansız. Esnaflar yemeğe kıyamıyor, sanki bedava veriyor gibi tabağa koklatıyor. Kısaca bir porsiyon yemekle doyan insan ya 50 kg kızdır ya da hastadır.
    Mesela Bulgaristan' da porsiyonlar minimum 2 kat daha büyük. Türkiye'de aslında yediğiniz yemekler yarım porsiyon.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.