Şimdi Ara

2017 - BMW 118i aldım sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
0
Favori
29.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar eski aracımı ( vw polo 1.2 tsi lounge - 2015 ) takasa verip yeni bir araç almak için aylardır belli başlı araştırmalar yapıyorum ve hemen hemen bütün markalarında test sürüşünü aldım. Son olarak gitmiş olduğum borusan oto testinde 118i almaya karar verdim ve işlemleri gerçekleştirdik. Şuan da aracım almanyadan gemi ile geliyor. Sizin bu araç hakkında ki düşünceleriniz nedir?

Yeni kasa kullananlardan genel bir yorum alabilir miyim? İyisiyle kötüsüyle.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• 3 senedir 3. f20 kasa bmw sahibi olarak hayırlı olsun diyorum. Sınıfının en iyi şasisine sahip ve en dinamik aracını almışsınız. Mercedes bmw den daha iyi marka olabilir ama a serisi, 1 serisinden asla daha iyi değil. Mercedes a serisi alsaydınız diyenler sadece ya şekle önem veriyor ya da iki aracın en az birinin direksiyonuna oturmamışlar bence. A serisi ve 1 serisi arasındaki sürüş kalitesi, kıyas kabul etmeyecek kadar alakasız.
    116d kullanicisi olarak diyorum. araci almadan once muadili olan 2 araci da uzunca arastirdim (a3 ve a class)

1 serisi bu iki aractan da sanzuman olarak daha iyi. manuel sever bi insan olarak tek guvenebildigim sanzuman oldu zf. elbette hepsi kul yapimi ama ariza orani em dusugu bu.

1 serisi motor olarak da iki aractan da iyi. a class zaten reno motorlu. millet cla ile bile hala alay ediuor clio motoru diye. a3te kullanilan vw motoru ise bmw ile yine de yarisamaz.

bu araclarin esas olayi olan surus zevkine gelince 1 gunlugune kirala 3 araci da. kimse diger 2sine donup bakmaz bile. arac kafadan bir eglence makinesi. spor modu ac, espyi kapat. bir arac arladan itisle ne kadar eglenceli olur sen de sasacaksin. sedan versiyonu olan 3 serisi bu kadar tatli deil cunku arac o hareletler icin fazla buyuk geliyor bana.

bu segmentin tek sikintisi ic hacimdir. o da aracin uretim amaciyla alakali. kimse bu araclarla yuk tasi veya 7 kisi dolusup uzun yol tatiline gidin demiyor.

baska arac alsaydin diyenlere ise hic takilma. d segmenti araci 40indan sonra da alirsin. ama bu aracla yapacagin seyleri 40indan sonra yapamazsin
    Makyajlı 1 serisi candır canandır. Tek kronik sorunu kapı fitilleri belli km den sonra ses yapar.Onuda serviste hallediyorlar.

Sadece ZF şanzıman bile 1 serisini a serisine tercih ettirir. Aracı sürekli sürmek istemeniz ve sürerken aptal aptal gülümsemeleriniz size bonus olarak kalır

1 serisi sınıfında tektir.Rakipleri ile karşılaştırıldığında bana göre gerçek bir "otomobil" olan tek araçtır.
  • Hocam aracınızı kaça aldılar üzerine kaç bin papel verdiğinizi sorabilir miyim acep? Hayırlı olsun 1 serisi beğenilen bir araçtır makyajlı kasa da üzerine koyduğundan şüphe yok memnun edecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Aracımı 2015 de 49 bine almıştım ama teslim ederken aracım 56 bin de olup 2 adet hasar kaydı vardı 300-500 tllk hasarlar bunlar.

51.500TL ye verdim iyi bir fiyattan gitti açıkcası. sağolsunlar borusanda çok yardımcı oldular aracın vergi dilimi %60 iken %50 den gösterip euro kurunuda 3.8 den hesapladık. toplamda aracım bana 125.700 TL ye geldi JOY PLUS ( sunroof dahil) olmak üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikdeli

Aracımı 2015 de 49 bine almıştım ama teslim ederken aracım 56 bin de olup 2 adet hasar kaydı vardı 300-500 tllk hasarlar bunlar.

51.500TL ye verdim iyi bir fiyattan gitti açıkcası. sağolsunlar borusanda çok yardımcı oldular aracın vergi dilimi %60 iken %50 den gösterip euro kurunuda 3.8 den hesapladık. toplamda aracım bana 125.700 TL ye geldi JOY PLUS ( sunroof dahil) olmak üzere.

Tekerinize taş değmesin hayırlı olsun

Ötv dahil 127 bin mi ? Ötv ücreti ne biliyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • A180 amg alsaydınız keşke.Neyse hayırlı olsun :)

• A180 amg bir kaç ay önce 160 bin tlydi

• İplenmemekten Bıkan Adam kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, daha iyileri sizin olsun inşallah :)

İndirimsiz fiyat teklifi üzerinde yazıyor ötv oranı net olarak 11377 euro kdv olarakta 5641 euro yazıyor.
  • Şimdi eleştirmek olmaz Bmw 1 serisi iyidir tekerinize taş değmesin kazasız belasız inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

A180 amg bir kaç ay önce 160 bin tlydi

Şimdi 200bindir Eyvah!

• Açıkcası bir mercedes alıcaksam bu sedan olmalı diye düşündüm, 1 serisinin arkadan çekişli olması biraz cezbetti açıkcası.

Ve arkadaşımızın dediği gibi 160-170 civarlarında fiyatları seyir ediyordu.
  • Yakıt tüketimi fabrika verilerinin ciddi üstünde. Performans da fabrika verilerine uzak. Bunun dışında özellikle sürüş dinamikleri ve konfor dengesi, yalıtım, kalite olarak mükemmele yakın bir alet, kalas A serisine neyim basar geçer. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Yakıt tüketimi fabrika verilerinin ciddi üstünde. Performans da fabrika verilerine uzak. Bunun dışında özellikle sürüş dinamikleri ve konfor dengesi, yalıtım, kalite olarak mükemmele yakın bir alet, kalas A serisine neyim basar geçer. Hayırlı olsun.

A serisi kullanan arkadaşlardan tepki almamak için böyle bir yorum yapmamıştım ama düşüncelerime tercüman oldunuz :) Yakıt pek umrumda değil açıkcası
  • quote:

Açıkcası bir mercedes alıcaksam bu sedan olmalı diye düşündüm, 1 serisinin arkadan çekişli olması biraz cezbetti açıkcası.

Ben mazilerdeki fiyatını bekliyordum.Fiyat Uçmuş Meğersem uçmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Açıkcası bir mercedes alıcaksam bu sedan olmalı diye düşündüm, 1 serisinin arkadan çekişli olması biraz cezbetti açıkcası.

Ben mazilerdeki fiyatını bekliyordum.Fiyat Uçmuş Meğersem uçmuş.

Evet ekstra olarak önümüzdeki ay araçlara bir vergi daha geliyor %10 luk ne saçmadır ki Toplu konut vergisi :D
  • Hayırlı olsun güzel ve doğru bir tercih

• quote:

Borusan hakkını veriyor gerçekten. 2016 ağustosda 102bine almıştım joy plusu o zaman %45di ötv şimdi ne değişti %5 ötv farkı 23 bin lira olamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 senedir 3. f20 kasa bmw sahibi olarak hayırlı olsun diyorum. Sınıfının en iyi şasisine sahip ve en dinamik aracını almışsınız. Mercedes bmw den daha iyi marka olabilir ama a serisi, 1 serisinden asla daha iyi değil. Mercedes a serisi alsaydınız diyenler sadece ya şekle önem veriyor ya da iki aracın en az birinin direksiyonuna oturmamışlar bence. A serisi ve 1 serisi arasındaki sürüş kalitesi, kıyas kabul etmeyecek kadar alakasız.

• quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

3 senedir 3. f20 kasa bmw sahibi olarak hayırlı olsun diyorum. Sınıfının en iyi şasisine sahip ve en dinamik aracını almışsınız. Mercedes bmw den daha iyi marka olabilir ama a serisi, 1 serisinden asla daha iyi değil. Mercedes a serisi alsaydınız diyenler sadece ya şekle önem veriyor ya da iki aracın en az birinin direksiyonuna oturmamışlar bence. A serisi ve 1 serisi arasındaki sürüş kalitesi, kıyas kabul etmeyecek kadar alakasız.

Katılıyorum. Bende iki araç arasında kalıp BMW1 kararı vermiştim, sürüş dinamikleri ve kullanım keyfi bakımından 1 serisi A serisinden çok daha iyi.

*Aile de 180d AMG aracımız var. Uzun sürüe kullanma fırsatlarım oldu, kıyas ve karşılaştırmayı kolay yapmamı sağladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

quote:

Borusan hakkını veriyor gerçekten. 2016 ağustosda 102bine almıştım joy plusu o zaman %45di ötv şimdi ne değişti %5 ötv farkı 23 bin lira olamaz.

Ekstra olarak euro kurunuda düşünmek gerekiyor geçen sene 3.20 lerdeydi kuru o zaman alamadık kısmet şimdiyeymiş :)

ama ekonomi bazında çok değişken bir ülkeyiz malum x biri ya da y biri çıkıp bir açıklama yapıyor bir gün sonra bütün dengeler değişiyor. x ya da y dediğim kişiler yanlış anlaşılmasın herhangi bir siyasetçi ya da bakan diyebiliriz buna dış sürkilasyonlarda dahil.

• o paraya ben olsam az binilmis d sınıf bakardım. hayırlı olsun.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.