Şimdi Ara

Polo 2012 Comfortline mı İbiza 2015 1.4 Style+LPG mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir çok seçenek arasından 2 araç arasında tereddütte kaldım son olarak arkadaşlar.

40 bin civarı maksimum bütçem vardı. İlk arabam olacak acemiyim ve az yaksın istiyorum.

1) Polo 2012 1.4 Comfortline 55bin km kazasız 42 bin tl
    2) İbiza 2015 1.4 Style +LPG 25bin km kazasız 43 bin tl

Önceliklerim: Az yakması, Az vergi-bakım vs olması ve ikinci elinin düşmemesi

Sizce hangisi 1 hafta içinde seçip anlaşırsak adamlardan biriyle alacağım.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic_fth -- 18 Aralık 2016; 2:29:17 >

• İbiza.
  • Bir İbiza sahibi olarak İbiza diyorum. Sorularınız varsa sorabilirsiniz İbiza hakkında.
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Valla kardesım acemiyim. İlk arabam olacak onu baştan soyleyım. Sende hangi model ve yıl var ?

Bakımı pahalı mı ? Kronik arızaları var mı? Servisi sorunlu mu ?

İkinci eli sence yukardaki Polo'ya göre fazla düşük mü kalır?

Atiker gold tüp sıkıntı yaratır mı sence bilgin varsa

Arkaya 3 kişi uzun yolda rahat gider mi ?

Teşekkür ettim
  • Kesinlikle ibiza
  • frantic_fth F kullanıcısına yanıt
    Bende 2014 1.4 Reference olanı var. Sizin düşündüğünüz ile ayni fakat Style paket daha doludur. En son bakıma 520 Lira civarında bir şey ödemiştim. Kronik bir sorunu yok, sorunsuz bir araç. Seat servislerini pek sevmiyorum açıkçası fakat hır gür çıkarmadan yardımcı oluyorlar sorun olduğuda. Garanti bitti artik, bakımlarını kendim yapıyorum servise gitmiyorum. Bazı servisler LPG ve Garanti sorunu yapıyor. Ben araba 0 kmdeyken LPG taktırdım, servis bana servise girebileceğim ama motor aksamının garanti dışına çıkacağını söyledi, ben de LPG ustasının önerisi ile Landi marka kit taktırdım. Eski aracımda Atiker vardı gayet memnundum fakat Lpgci "Abi bunlara pek gitmiyor bu" diye bana Landi'yi önerdi, 50.000km oldu tık yok maşallah Ama herşeyden önce iyi bir usta bulman lazım, bak usta en önemli şey Lpgde. İkinci eli en az Polo kadar hızlı. Piyasası canlı nispeten. İkinci el konusuna fazla takılma, temiz bir araç birkaç güne gider hemen. İbiza'da tek şikayetçi olduğum konu, yapısı itibari ile spor görünümlü olduğu için arka kısım çok dar, 3 kişi biraz zor sığar öyle diyeyim hele ki balık etli iseler biraz Ve de stepne ile gerçekten baya ufalıyor bagaj, bunun için ya tamir kiti kullanılacak, ya mini stepne, ya da direk stepne hiç olmayacak.

Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İbiza daha iyi olur km dusuk zaten yasi da dusukmus polaya gore cokkk mantikli
  • Ibiza tabiki.

Boş bir araca bineceğine dolu arabaya binersin.
  • Polo alacaksaniz 1.2 tsi alin 45 civarina 2014 model bulabilirsiniz.hem.mtv avantaji olur, hem daha atik bir araciniz olur.Ama daha yuksek modelli olsun derseniz ibiza alin.

• alperdgal A kullanıcısına yanıt
    başka bir secenegım yok su an bugun karar verıp alacağım :)

performans beklentım fazla yok dedıgım gıbı

1) Yakıt
    2) Giderler mtv bakımvergi vs.
    3bu durumda ibiza mı polo mu ?) İkinci el piyasası
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic_fth

başka bir secenegım yok su an bugun karar verıp alacağım :)

performans beklentım fazla yok dedıgım gıbı

1) Yakıt
    2) Giderler mtv bakımvergi vs.
    3bu durumda ibiza mı polo mu ?) İkinci el piyasası

2.el derseniz direk polo, ama bence ibiza alin, hem daha yeni , makyajli son kasa.Alacaginiz polo eski kasa olacak cunku.

Bu arada 0 icin showromm gezdiniz.mi? Cunku ozellikle ibiza icin arada pek fark yok 0 iyla

• alperdgal A kullanıcısına yanıt
    yok gezmedim pek arabadan da anlamadığım ıcın ama . Fiyatlara baktım ınternetten ;

1.0 44 mılyar
    1.2 tsi 48 milyar boşu
    1.2 tsi 52 milyar dolusu

Bunların arasından 48 milyar olan alınır 1.2 tsi en iyis ama

bu aracında yakıtı bana fazla gelecek 35 kuruş falan lpg lı aracı alırsak 18 kuruş yakıyor. Ama yınede zor secım olacak benım ıcın sıfır 48 mılyar mı ıkıncı el 43 mılyar mı 1 senelik de olsa..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.