Şimdi Ara

Uzun yolda balatadan duman çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
18.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bugün uzun yola çıktım 400 küsür km gittikten sonra inişlerde, virajlarda çok frene basmamaya özen göstermeme rağmen yanık lastik kokusu gelmeye başladı. İndim baktım ön tekerden hafif duman çıkıyor. Balatadır diye düşünüyorum başka ne olabilir? Balatalar yeni değişti acaba montaj sırasında hatalı bir işlem mi yaptılar? Bu durum Balatalar soğuyunca düzelir mi yoksa balataları değiştirmek mi lazım acaba?

Ekleme : balatalar soğuyana kadar bekleyip yoluma dikkatli bir şekilde devam ettim. Çıkan duman bir süre sonra yok oldu koku da dağıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -epica- -- 25 Eylül 2015; 19:26:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yeni olduğundan da fazla koku çıkmış olabilir belki
  • Yan sanayi mi taktiniz?

• Balatalarınız yeni olduğu için fren sıkı duruyordur, bu nedenle fazla ısınmış olabilirler üstüne fazla yükte binmiş olabilir, orjinal balata kullanın mutlaka.

• Balatalar sicakken su birikintisinden gecmis olabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Balatalarınız yeni olduğu için fren sıkı duruyordur, bu nedenle fazla ısınmış olabilirler üstüne fazla yükte binmiş olabilir, orjinal balata kullanın mutlaka.

Balatalar orjinal hocam. Bu durum geçici midir yoksa bu balatalardan artık hayır gelmez mi

• Bir sorun olmaz balatalar ısıya dayanıklı olarak üretilirler. Yanması sorun teşkil etmez yani.
  • Frende süngerimsi his oluşmuş ve hala devam ediyorsa fren hidroliğini değiştirebilirsinşz. Hidrolik 10-15 tl civarı olmalı

• Yokus asagi inerken frene cok bastıyssn normaldir.

• -epica- kullanıcısına yanıt
    aynı durum benımde basıma geldı aracımfulldoluyken yokuş asagı ınıyordum dık ve uzun yokuş ama viteste inip ara ara fren yapmama rağmen balata kokusu geldii inip baktığımızdaön sağ tekerın balatadan yanıkı dumaını cıkıyordu arabada bulunan ılık suyu doktum ve sogumasını bekleyıp yola devam ettım bı sorun cıkmadı arabamı ustaya goturdum balatalı degısmek ıcın usta dedıkı balataların ıyı durumda degısmene gerek yok bosa masraf yaparsın dedı bende tamam o zaman dedım ellemedım bır sorunda cıkmadı o gun bugundur sımdı yıne uzun yola gıdecegım bakalım nolucak
  • Unbelievable7 kullanıcısına yanıt
    Abi balataya su dökülürmü hiç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ılık su doktum o anda ne bıleyım zararı olurmu ki
  • Unbelievable7 kullanıcısına yanıt
    Ilıkta olsa atıyorum balata 70C su 30C.Bi seferlikten bi zarar gelmez ama daha yapmayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubilay61

Zararı ne hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: tavukjack

quote:

Zararı ne hocam

Diskte vs yamulma meydana gelebilir.

• balata yeni takıldığından birkaç yüz km geçmeden fazla yüklenilmez yoksa şişme yapıp duman vs olabilir. Sizin başınıza gelen normal bir durum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tavukjack

quote:

Zararı ne hocam

Diskte vs yamulma meydana gelebilir.

çayın üstüne dondurma yemek gibi
    O da ağızda aynı etkiyi yapıyor

• Ysn sanayilerde uzun süreli kullanimda böyle şeyler oluyor. Size uyarim bayram dönüşünü zde bi daha olacaktir. O zaman bunun yan sanayi olduğunu soylebiliriz. Uyaniklar cakma kore takiyorlar. Sanayide orj. Niyetine hemde. Basima geldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.