Şimdi Ara

19 Yaşındaki Kıza Teklif Ettim ve Sonra Olanlar (Yaş 32) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
312
Cevap
5
Favori
63.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaşın önemi var eğer evlilik ve ciddi düşünüyorsan. Sen 32 yaşına kadar gelmişsin, 32 sene bekar yaşamaşsın. 19 yaşındaki kız daha geçen sene çocuktu. Ne hakkın var o kızın hiç bir hayalini gerçekleştiremeden seninle cefa çekmesine? Daha aşkın ne olduğunu bile öğrenmemeiştir.

Ben 31 yaşındayken, 20 yaşında kızla 6 ay çıktım. 34 yaşındayken de yine 20 yaşında kızla flört ettim. Şu an 37 yaşındayım, 1,5 yıllık ilişkim var 31 yaşında kendisi. İkimiz de eşit şartlarda sayılırız hayat ve tecrübe açısından. Kendi yaşına uygun birini bul evlenmek istiyorsan, evlilik olmadan da o yaş farkıyla da olsa flört edebilirsin. Tabi cebinde paran olacak
  • Öncelikle yazı dilinden dolayı tebrik ederim. Ülkemizde şu kalitede anlaşılır metin yazacak Türk Dili ve Edebiyatı mezunu az bulunur. Bazı -de ekleri gereksiz ayrılsa da genel anlamda akıcılık çok iyi. Bu metni yazacak kişinin kız arkadaş bulamama durumu hiç inanılır değil. Büyük bir ihtimalle bilimsel bir çalışma yapıyor ve görüşlerinizi veri olarak kullanıyor. Başarılar dilerim.
  • Ulan herkes saçma sapan konuşmuş yine. Bir kere her iki taraf da 18 den büyük. Diyelim ki iki tarafın da rızası var. Erkek 70 yaşında kız 18 yaşında olsa bile, iki tarafın da rızası olduktan sonra yaşa kim bakar? Yaş farkı çok diye bik bik ötenlere söylüyorum, örnek verdiğim bu yaşlarda bile iki insanın resmi nikah kıymasında herhangi bir engel yokken, yani yasalar ve devlet bile buna izin veriyorken siz kim oluyorsunuz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleeptalkercat

Yaşın önemi var eğer evlilik ve ciddi düşünüyorsan. Sen 32 yaşına kadar gelmişsin, 32 sene bekar yaşamaşsın. 19 yaşındaki kız daha geçen sene çocuktu. Ne hakkın var o kızın hiç bir hayalini gerçekleştiremeden seninle cefa çekmesine? Daha aşkın ne olduğunu bile öğrenmemeiştir.

Ben 31 yaşındayken, 20 yaşında kızla 6 ay çıktım. 34 yaşındayken de yine 20 yaşında kızla flört ettim. Şu an 37 yaşındayım, 1,5 yıllık ilişkim var 31 yaşında kendisi. İkimiz de eşit şartlarda sayılırız hayat ve tecrübe açısından. Kendi yaşına uygun birini bul evlenmek istiyorsan, evlilik olmadan da o yaş farkıyla da olsa flört edebilirsin. Tabi cebinde paran olacak
    Şu para düzeninden bıktım artık yahu erkekte para olmayınca sıkıntı oluyor da kadında para olmayınca niye sıkıntı olmuyor ya.

• Ben bu kız konularında çok üzülüyorum ya. Bakıyorum konuya 30 yaşında insanlar hiç sevgilim olmadı vs yazıyor darmadağın oluyorum. Ben de 22 yaşına geleceğim benim de skor 0. Büyük ihtimalle ben de 30'ları bulacağım bu gidişle. Daha şimdiden sevgisizliğin ızdırabını çekiyorsam sizin haliniz nicedir bilemiyorum. Sağda solda niteliksiz bir iki yakışıklı oluyor çark onların etrafında dönüyor işte...
  • Konuyu açan arkadaşı, evlenmek için evlenen birisi olarak görüyorum. Haliyle bir çok şeyi görmezden gelip, yeter ki yalnız kalmayayım diyerek gözünü karartmış. 31 ve 19 yaşındaki bireylerin hayat görüşü, tecrübeleri ve beklentileri ister istemez çok farklıdır. Bu fark evlilikte çok daha fazla göze batar ve rahatsız etmeye başlar...Mutsuz, huzursuz evliliklerde zaten bu tarz uyuşmazlıklardan kaynaklanıyor.

19 yaşındaki kadın, ne kadar tecrübeli ve olgun olursa olsun 31 yaşındaki bir erkeğe uyum sağlaması ve hayattaki eşi olması kolay değildir. Mesela 28 29 yaşındaki bir kadınla 40 41 yaşındaki erkek arasında çok sıkıntı olmayabilir, çünkü kadın ve erkek belli oranda yaşanmışlık, tecrübeye sahiptir. Fakat 19 yaş erkek ve kadın fark etmez, evlilik için çok erken bir yaş...
  • abi 32 yaşındasın kadın istiyorsun ama bunca sene keşke okumasan bile kendini gelişrtirmeye çalışsaydın en kötü eve gelip yazılım öğrenip oyun yapıp piyasaya sürerdin ya.
  • belkide sorun aradaki yaş farkı değilde bizzat sensindir ve kız bunu söyleyemeyip yaş farkını öne sürmüştür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zatrox

Kimse de önceki mesajlara bakıp dememiş ki 2000 lira maaşla ne güzel hayat yaşıyorsun böyle :)
    Serin hikaye kardeşim. Yalnız bir dahakinde bağlaç olan ekleri ve noktalama işaretlerini bu kadar düzgün kullanma ki inandırıcılığın artsın :)
    Hocam bizim iş öyle böyle amele işi değil, gerçekten baya stres yapan zorlayıcı bir iş, borcu harcı olan, yeni evlilik yapmış adamlardan bile kaçanları var, dolayısıyla sözleşmeli olarak aldıkları işçileri bir müddet sonra kadroya alıyorlar, ben de kadroluyum, dolayısıyla maaşım 2850 TL aylık, 2000 değil, yani kadrolu maaşa rağmen işten kaçan ameleler var, o yüzden o parayı veriyorlar. Fakat yine de hayatımı güzel görmüyorum, borçları ödemekle uğraşıyorum, ha bunlara rağmen harcama yapıyor muyum evet yapıyorum, borca borç katıyorum, bazen mecburiyetten bazen de heves için, fakat hayatım güzel değil yani, bunu kesinlikle belirteyim.

*

İmla kurallarına uymamın sebebini yukarıda bir arkadaşa cevap vermiştim, sana söyleyeyim: Uzun yıllar işsiz kaldım, o süre zarfında iki haftada üç kitap bitiriyordum (halk kütüphanelerinde üyelere tek seferde en fazla üç kitap kitap ödünç verilebilir ve 15 gün süre verilir en fazla). O yüzden yazı dilim iyidir hocam, serin hikayelik bir durum yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MrOneoguzhanPro

abi 32 yaşındasın kadın istiyorsun ama bunca sene keşke okumasan bile kendini gelişrtirmeye çalışsaydın en kötü eve gelip yazılım öğrenip oyun yapıp piyasaya sürerdin ya.
    Adam işletim sistemi bile yazsa yaptığı işin zorluğunu ve niteliğini anlamaktan/kavramaktan aciz kızlar var. Kendini bu alanda geliştirmesi evlilik için kızı ikna etmeye yetmez. Tabi eğer kız yüksek profilli ve aynı şeylere ilgi duyan birisi ise etkilemeye yarar ancak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Arkadaş derdini yazmış hem de kendisi gibi olmasın diye sosyal bir bilgilendirme yapmış tebrik ediyorum. Bence yaş farkının hiçbir önemi yok. İnşallah iyi anlaşabileceğin bir kız ile karşılaşırsın kardeşim.
    Sağolasın hocam. Girişimciliğe devam ediyorum hala.

Ben ergenken büyükler derdi bana kimse senin sadece kaşına gözüne bakmaz, bir işe gir birikim yap, oku güzel meslek edin, vd., ben ise ergen arkadaşlara sadece nasihat vermek yerine tecrübelerimi paylaşarak nasihat vermek istedim, en azından bir kulaklarından girip diğerinden çıkmasın diye, umarım olumlu etkisi olur da gelecekte daha iyi bir hayat yaşarlar, boş adam olana kimse adam yerine koymuyor çünkü belli yaştan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleeptalkercat

Yaşın önemi var eğer evlilik ve ciddi düşünüyorsan. Sen 32 yaşına kadar gelmişsin, 32 sene bekar yaşamaşsın. 19 yaşındaki kız daha geçen sene çocuktu. Ne hakkın var o kızın hiç bir hayalini gerçekleştiremeden seninle cefa çekmesine? Daha aşkın ne olduğunu bile öğrenmemeiştir.

Hocam flörtün amacı çiftin birbirlerini tanımasıdır, flört olmadan evlilik yapmam zaten. Hocam kız fabrikada amele olarak çalışıyor zaten, ne tür hayaline engel olabilirim ki? Dünya turu mu yapacak, hayır. Üniversite mi okuyacak, bilmiyorum, ha evlensem ve üniversite okumak isterse ben de destek olurum, hangi il veya ilçeyi kazandıysa oradan iş bulurum şu anki işimden ayrılıp. Ben niye engel olayım kızın hayalini gerçekleştirme çabasına.

• quote:

Orijinalden alıntı: baidoo

Öncelikle yazı dilinden dolayı tebrik ederim. Ülkemizde şu kalitede anlaşılır metin yazacak Türk Dili ve Edebiyatı mezunu az bulunur. Bazı -de ekleri gereksiz ayrılsa da genel anlamda akıcılık çok iyi. Bu metni yazacak kişinin kız arkadaş bulamama durumu hiç inanılır değil. Büyük bir ihtimalle bilimsel bir çalışma yapıyor ve görüşlerinizi veri olarak kullanıyor. Başarılar dilerim.
    Teşekkürler hocam. Kızlar imla kurallarına uyanlara düşmüyorlar yanlız, ha ona dikkat eden kızlar da var fakat sadece o konuya dikkat etmiyorlar, daha bunun fiziki nitelik durumu var, sosyal statü durumu var, vs. Ortada kesinlikle bilimsel bir çalışma durumu yok yani :)

Yukarıdaki bir arkadaşa şunu yazmıştım: "...İmla kurallarına uymamın sebebini yukarıda bir arkadaşa cevap vermiştim, sana da söyleyeyim: Uzun yıllar işsiz kaldım, o süre zarfında iki haftada üç kitap bitiriyordum (halk kütüphanelerinde üyelere tek seferde en fazla üç kitap kitap ödünç verilebilir ve 15 gün süre verilir en fazla). O yüzden yazı dilim iyidir hocam, serin hikayelik bir durum yok).

• Ben de bir zamanlar kendimden 5 yaş büyük birine aşık olmuştum. (Erkeğim bu arada ) Yaş konusu garip bir olay. Eğer o kız ile sizin ilişkiniz başlamış olsaydı bu sefer de "Erkek dediğin zaten yaşlı olacak" gibisinden sözler duyabilirdiniz.sağlık olsun ama. Bu konularda biraz kaderci davranma taraftarıyım ben. Boş boş bekleyin de demiyorum. Yine de yaş geçti diye kendinizi çok kaptırmayın etrafa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastStand

Şu para düzeninden bıktım artık yahu erkekte para olmayınca sıkıntı oluyor da kadında para olmayınca niye sıkıntı olmuyor ya.

Alıntıları Göster
    Hocam aslında para bir araç; kaynaklara ulaşabilirliği yüksek olan erkekleri tercih ediyor kızlar. Yani para icat edilmeden önce de öyleydi. Diğer hayan türlerinde de denk durumlar mevcut: Örneğin dişi aslanlar olsun, dişi geyikler olsun, erkekler arasındaki kavgada galip gelenle eşleşirler, çünkü yavrunun güçlü olması genlerin devamını sağlamada olasılığı arttırır. Tavus kuşlarında dişiler erkeğin kuyruklarındaki parlaklığa bakarlar çünkü kuyruğun parlaklığı sağlık durumunu gösterir. İnsan türünde yavrular doğar doğmaz ayaklanıp koşamıyor, o yüzden kadın erkeğe bağımlı oluyor. ABD'de bir antropolog ekibinin araştırmasına göre kadının salgıladığı "aşk" hormonu ortalama 4 yıl sürüyormuş. O hormon bitince kadının da aşkı bitiyor. O saatten sonra devam eden ilişkilerin üç sebebi var: Ekonomi, sosyal ve kültürel. Bunlardan biri veya birkaçı. Bütün bunlardan dolayı para düzenine suç atmanın manası yok, parayı ortadan kaldırsak da herkes her istediğine ulaşamayacak.

Benim teklif ettiğim kız kısa boylu, zayıf ve güzellik açısında ahım şahım değil, yaş konusunu bir kenara bırakırsak bir sakınca görmemiştim teklif etmek konusunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Konuyu açan arkadaşı, evlenmek için evlenen birisi olarak görüyorum. Haliyle bir çok şeyi görmezden gelip, yeter ki yalnız kalmayayım diyerek gözünü karartmış. 31 ve 19 yaşındaki bireylerin hayat görüşü, tecrübeleri ve beklentileri ister istemez çok farklıdır. Bu fark evlilikte çok daha fazla göze batar ve rahatsız etmeye başlar...Mutsuz, huzursuz evliliklerde zaten bu tarz uyuşmazlıklardan kaynaklanıyor.

19 yaşındaki kadın, ne kadar tecrübeli ve olgun olursa olsun 31 yaşındaki bir erkeğe uyum sağlaması ve hayattaki eşi olması kolay değildir. Mesela 28 29 yaşındaki bir kadınla 40 41 yaşındaki erkek arasında çok sıkıntı olmayabilir, çünkü kadın ve erkek belli oranda yaşanmışlık, tecrübeye sahiptir. Fakat 19 yaş erkek ve kadın fark etmez, evlilik için çok erken bir yaş...
    Hocam ben kalabalık bir fabrikada çalışıyorum, dolayısıyla bu yaşta bekar kalmak çok kötü bir duygu, insan kendisini yetersiz hissediyor. Her toplu işçi alımlarında yeni gelen kızlardan birini ayarlama tavsiyesi veriyor kadınlar. Adamlar da ezik muamelesi yapıyor. Hele bu Doğu ve İç Anadolu'nun doğu taraflarından gelmiş olanların daha salakça ve cahilce düşünceleri oluyor bu yaşa kadar evlenmeyen adamlar hakkında. Bütün bunlardan sebeple evlilik için arayışlarımı hızlandırdım ben de. Evlilik için çabaladığım doğrudur birikimim olmamasına rağmen, onun için de kredi çekeceğim eğer evlilik yapabilirsem.

• 45 yaşında olsan 30 yaşında ki bir kadına ilgi duymanı anlayabilirim ama 19 yaşında daha yeni reşit olmuş bir kıza teklif etmen garip olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: november27

Burda yaş farkına atıp tutuyonuz da,
    Üniversitelerde koskoca Pr. Doc. olmuş Gelişim Uzmanları, yaş farkının en az 8 olmasının daha iyi olacağını söylüyor
    Gidin istediğinize sorun :)
    Ekleme yapayım normalde kadınlar erken olgunlaşıp erkeklerin daha geç olgunlaşması. Sırf bu yüzden geçmişte bu tür evlilikleri milyonlarca örneği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmaz göze batıyor diyen lalelere hiç aldırış etme sana çok açık sölim bunu söylemelerinin tek bir sebebi var. hayvan gibi kıskanıyorlar. çıtır kızı alırsın diye akılları çıkıyor. sakın inanma onlara ve asla vazgeçme. sadece ünlülerde yok o yaş farkı eskiden beri var bir sürü evli olan o şekilde. sonradan çıktı bu söylemler aldırma sen onlara bildiğin yolda ilerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymirza -- 27 Ağustos 2019; 21:14:29 >
  • Mesajları okumadım bu konuyu açan vasıfsız amele olamaz. Yazım,imla okumamış birine ait değil:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.