Binbaşı
04 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 3212 (Bu ay: 10)
Gönderileri

Merhabalar. Yaklaşık 1 aydır kiralık daire arıyorum. Şu an oturduğum dairede 2.5 senedir tek başıma kalıyorum, çıkacak olmamın sebebi ise ev sahibinin, ilk karısıyla ve ilk karısından olan çocuklarıyla 3 senedir mahkemelik olması, mahkemeyi kaybetmiş ev sahibi ve mahkeme satışa çıkaracakmış daireyi, bana dediler ki ev satılığa çıkacak, sen istersen ev ara. Belirsizliği sevmiyorum, yaklaşık 1 aydır ev arıyorum. Neyse.

Sahibinden'de seçeneklerde doğalgazlı ve üç tane mahalle işaretleyerek daire arıyorum, emlakçı soruyor meslek nedir, x adlı fabrikada işçiyim diyorum. Bana diyor ki daire tutuldu, eğer elimizde daire olursa sizi arayacağız. Nazik bir şekilde olumsuz yanıt aldım yani. Mesela başka bir ilanda emlakçı mesleğimi sorduktan sonra ev sahibini arayıp konuşacağını söylüyor, dönüş yapan emlakçı diyor ki bir kefil gerekiyor, çalışan ve sigortası olan. Fabrikadan iş arkadaşlarımı ve samimi olduğum iki arkadaşımdan kefil olmalarını istiyorum, hiçbiri kabul etmedi. Mesela başka bir emlakçıyı aradım, ev sahibiyle görüştükten sonra dönüş sağladı, dedi ki bir memur kefil istiyor. Zaten önceki ilanda kefil bulamamışım, bu ise bir de memur kefil istiyor. Neyse. Başka bir ilanı aradım, mesleği falan sordu, dedi ki Pazartesi günü evi göstereyim. Fakat ben Pazartesi günü aradığımda ise daha önce birine söz verildiğini, benim ikinci sırada olduğumu söyledi. Fakat konuşma sırasında anladım ki beni nazikçe, kalbimi kırmadan başından sağıyor. Yedi-sekiz dairede benzer sorunlar yaşadım.

Facebook'ta bir grupta bir kiralık daire ilanındaki başlıkta memura kiralık daire yazısını görünce anladım ki sadece benim yaşadığım ilde olmuyormuş bu.

Kafayı yiyeceğim. Tamam, ben mavi yakalı, vasıfsız bir işçiyim, bir fabrikada resmi olarak operatör olarak çalışıyorum. Fakat yaşım 33, tek yaşayan birisiyim, yani işsiz kalma lüksüm de yok. Eskiden emlakçılar ve ev sahipleri yakamı bırakmazlardı kiralık daire ararken. Şu 1 aydır ise işçi olduğum için tek başıma kiralık daire tutamadım. Artık o kadar gururum incindi ki artık kiralık daire ilanlarını ararken sesimi inceltiyorum, tavlamaya çalışıyorum. Sanki bedavaya tutmaya çalışan bir dilenciyim, şu duruma bak. İlla beyaz yakalı veya üst vasıflı veya devlet memuru mu olmak gerekiyor, nedendir bu saçma kriterler, kafayı yicem resmen.

Merhaba arkadaşlar. Ne zaman ürün satışa koysam gelen mesajlar yüksek indirim üzerine. Piyasa değerinin çok altında. Bizim millet hala ülkede değişen piyasa şartlarını sosyal medyada karşılarına çıkan abartı sanıyorlar herhalde. Özellikle teknoloji ürünlerindeki tepkileri sinir bozucu.

Size bir örnek vereyim. Ben GTX 1060'ı sıfır almıştım, fiyatı 1650 TL'ydi 4 sene önce. Bu sene başında 1900 TL'ye ilanlara koydum. Gelen mesajlarda deniyor o paraya etmez. Fabrikadaki ustam dedi vereyim 1200 TL, zaten daha fazla etmez. Hiçbir indirimi kabul etmedim, satmadım. Çünkü piyasanın gidişatını idrak edebiliyordum az çok. Geçen ay 4200 TL'den satışa koydum. Geçen hafta 4000 TL'den sattım. Aynen öyle; birkaç ay önce 1900 TL'den satışa koyduğum 1060'ı 4000 TL'den sattım geçen hafta.

Ölücü arkadaşlara sesleniyorum, sosyal medyada gördüğünüz ülke piyasası hakkındaki pesimist paylaşımlar şaka değil maalesef, durum böyle ve gidişat kötü. Saçma sapan indirim istekleriyle kafa ütülemeyin. Şu an monitörmüş, cartmuş curtmuş satıyorum ve indirimleri kabul etmiyorum.

Hatta size şunu söyleyeyim ki ekran kartını sattığıma biraz da pişmanım; çünkü bu gidişata bakılırsa gelecekte daha da değerlenecek. Bunun sadece kripto para madenciliğiyle de alakası yok, diğer ürünler için de dengi geçerli. İki sene önce 10 bin TL'ye ikinci el motosiklet aldım, aynı motosiklet şu an 22 bin TL, üstelik yaşı büyümesine rağmen! İlanlara koydum fakat gelen saçma sapan indirim istekleri üzerine sildim ilanı. Bir de bazıları utanmadan diyor o kadar etmez o. Hala ülke piyasasının geldiği durumu idrak edemeyenler var.

Tabii bu durum sadece TR için geçerli değil arkadaşlar, ABD'de bile zenginler ellerindeki nakiti çeşitli materyallere yatırıyorlarmış. Çünkü 1 seneyi aşkın süren coronavirüs pandemisi yüzünden ülkeler para bastı, paralar değer kaybediyor, dolar bile düşüyor (bizim ülkede doların yükselmesinin sebebi TL'nin değeri daha yüksek oranda düşüyor).

O yüzden ölücülerin mesajlarını ve saçma sapan "o kadar etmez o" blöflerini kaale almıyorum arkadaşlar. Daha beklesinler onlar, bekledikçe daha da zorlaşacak elde etmeleri her geçen gün.

Not: Bugün bir ilan hakkında bir müşteriyle mesajlaşmadan sonra içimi dökmek istedim arkadaşlar. Saygılar.

Merhabalar, GM 9 PRO kullanıyorum 2 senedir, garantisi 1-2 ay önce bitti. Wi-fi sinyali zayıf telefonda (modem ve internet altyapısı sağlam, tarife ise fiber 100 mbps), şebeke sinyali de zayıf (o yüzden Vodafone'den Turkcell'e geçtim, bir nebze iyi oldu ama gene de zayıf kalıyor bazı yerlerde).

Bu sorunu daha önce yaşayanlar oldu mu? Garantisi bitmiş bu telefonu servise göndersem toplam kaç lira masraf çıkarırlar?

Valorant'ta biraz önce böyle bir bildirim gelerek maç sonlandı. Counter Strike hala çöp mü?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7e/76/a1/7e76a1ff2e6339e38404857a86dec089.png&t=0&width=480&text=1

Merhaba arkadaşlar. Gelecek ay şu an oturduğum evden çıkmam gerekecek, ev sahibi kaybetmiş davayı, mahkeme satacakmış, bana da kiralık ev aramamı tavsiye etti. Neyse. Ben Manisa merkezde oturuyorum, organize sanayide çalışıyorum. Dört-beş senedir bu şehirde oturuyorum. Motosikletim var sadece. Bu şehirden sıkıldım. İzmir'de yaşamak istiyorum. Fakat iş olmadığı için de İzmir'den iş bulamıyorum. Acaba İzmir'de kiralık eve taşınıp, hergün işe Manisa'ya motosikletle gidip gelmek nasıl olur?

Merhabalar, interkom bağlantısı uyumlu olacak bir kask modeli önerir misiniz, fullface kask?

Merhabalar, aküsüz motosiklet kullandınız mı hiç? Ayakla vurdurup da trafiğe çıktınız mı? Herhangi bir sorun yaşadınız mı trafikte, aküsüz çıkılır mı yola?

Merhabalar. Gpu Tweak II programını OSD hata veriyordu, oyunları ve birçok progrmaı açamıyordum, daha ekran gelmeden kapanıyordu. Son Windows güncellemesinden sonra oldu. Ben de programı kaldırdım. Tekrar son sürümünü indirip kurmak istedim fakat kuramıyorum. 1605 hatası veriyor, hesap zaten yüklü yazısı çıkıyor... Cclenar ile kayıt defterleri temizliği yaptım, fakat hala aynı sonuç... Uygulamalar listesinde de görülmüyor uygulama, fakat gene de yükleyemiyorum programı... Ne yapmam gerekir başka?

Merhabalar, oyun için video kayıt programı önerir misiniz? 165Hz kayıt yapan uygulama lazım yanlız, Nvidia Geforce Experience gibi programlar en fazla 60Hz video kayıt yapıyor... OBS Studio denedim fakat 100-150 FPS birden düşüş yapıyorum kayıtta, google'dan bulduğum ayarlar daha da berbat etti, öneri ayarlarınız nedir 165Hz'de kaliteli kayıt yapabilmek için?

Merhaba arkadaşlar. Kasım ayındaki Black Friday Kara Cuma indirimlerinde üst düzey pc topladım, başka parçalar da aldım, harcadığım parayla gider ikinci el chopper motosikler çekerdim altıma. Fakat sonraki haftalar fark ettim ki indirimler göz doldurmacaymış. Çünkü sonraki haftalarda indirimli fiyatlarına düştü tekrar. Sadece aldığım ürünler değil, takip listesine aldığım onlarca ürün aynı şekilde. Hatta yeni yıla girdk, neredeyse Şubat'a gireceğiz, aldığım monitör ve anakartın fiyatı ve takip listemdeki onlarca ürünün fiyatı black friday indirimlerinde aldığımdan da ucuz! Sadece aldığım değil, takip listemde ekli olan ürünler de denk şekilde daha ucuz. Seneye black friday indirimlerinde şimdiden plan yapacaklar arkadaşlara şiddetle öneriyorum: Seneye alacağınız veya sadece takip etmek istediğiniz şimdiden takip etmeye başlayın, göreceksiniz fiyat istatistiklerini. Maalesef indirim stratejilerinde iyi dolap dümen kurulmuş. Güzel para kaldırmaları sorun değil fakat indirimlerde böyle stratejiler güdülmesi dokundu açıkçası, kendimi resmen salak gibi hissediyorum. Fiyatları uzun süreçli takip edin arkadaşlar, anlık heyecanla indirim tuzaklarına düşmeyin, para cebimize gökten yağmıyor sonuçta, dikkatli olun o yüzden. Saygılar.

Hakkında
Meslek: Pres Operatör
İlgi Alanları: Motosiklet (Falcon Freedom 250); Oyun (Battlefield 1, Valorant, Total War: Warhammer II; Kitap
Forum İmzası:
Falcon Freedom 250
TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)-InteL Core I7 10700K-Liquid Freezer II - 280-GSKILL 16 GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16-Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO-Asus TUF GAMING VG27VQ
Forum İkinci El İmzası:
Falcon Freedom 250
TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)-InteL Core I7 10700K-Liquid Freezer II - 280-GSKILL 16 GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16-Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO-Asus TUF GAMING VG27VQ
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
gm
Operatör
turkcell
Oyun Platformu
PC
Steam
Daimon88
Ses Sistemi
Edifier
İşlemci
Intel® Core™ I7-10700K
Anakart
Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO
Origin ID
Daimon1988Pontus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.348
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 80.493 (Bu ay: 3.914)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.200 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.