Binbaşı
04 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 3294 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Birçok kız ve kadın evli adamlar tarafından mesaj gelmesinden şikayetçi, bazılarıyla evli erkeklerle ilişki kuruyor, hiç de yakınmıyor. Bekar biri olarak merak ediyorum; zaten aynı yatağı paylaştığı bir dişi var ellerinde, daha ne uğraşıyorsun arkadaş! Piyasayı bekarlardan alıp darmaduman etmeleri yetmiyor mu? Yoksa evlendiğimizde biz de mi onlar gibi olacaz? Anlamadım şu işi.

1200 TL kira ödüyorum 1 senedir, sözleşme 10 Temmuz'da bitti, ev sahibi telefonda dedi ki yasal olarak %25 zam olayı var fakat ülke piyasasının durumunu biliyorsun, fiyatlar aldı başını gitti, ne sen mağdur ol, ne ben mağdur olayım, kirayı 2000 TL yapalım... Ben de birkaç gün düşünme süresi istedim. Ev sahibine de hak veriyorum, dedikleri doğru... Sizin düşünceniz nedir?

Edit: Ev sahibi kiraya %65 zam yaptı, 1200 TL'den 2000 TL'ye çıkardı. Yılbaşında da zam yaparız diyor. Ben buraya Temmuz 2021'de taşınmıştım, tam 1 yıl oldu, %65 zam yapıldı, fakat diğer zam için önümüzdeki Temmuz'u değil, yılbaşını bekliyor. Temmuz 2021'de yani ilk taşındığımda 1 yıllık sözleşme yapmıştık, şu an yeni sözleşme yapılmadı, geçen sene yaptığımız sözleşme yeterli zaten dedi. Kiralara bakıyorum, kenar mahallede bile 5000 TL'ye kira görüyorum, Manisa'daki ev sahipleri kafayı yemiş olmalı. Bizim devlet de ne işe yarar onu merak ediyorum, devlet %25 zam kotası koydu ama daha piyasayı kontrol edemiyor, ev sahibi bile dedi ki bak İstanbul'da mahkemeler dolup taşıyor ev sahipleri ile kiracılar arasında dedi, cümledeki gizli tehdidi kaptım, zaten o yüzden üstelemeden %65 kira zammını kabul etmiştim, uğraşmak istemiyorum. Şu ülkenin TSK hariç devletine de yazıklar olsun, insanına da yazıklar olsun. Tiksiniyorum artık.

Merhabalar. Motosikletle trafik kazası yaptım, araba yani karşı taraf %100 kusurlu çıktı. Tamirciye götürdüm. Dedi ki sen parasını ödeyeceksin, sigorta şirketi senin banka hesabına yatıracak o parayı. Sistem gerçekten böyle midir, dolandırıcılık durumu yok di mi? Ben dedim ki ustaya, ben zaten bankalara kredi borcu ödüyorum, ev kira parası dışında bana hiç para kalmıyor, kredi çekecek durumum yok... Fakat usta dedi ki sistem böyle; parayı sen bize ödeyeceksin, sigorta şirketi senin IBAN'a yatıracak 15 gün içinde... Böyle saçma sistem mi olur?

Merhabalar. Şemsiyemi şehir içi otobüsünde unuttum. Kooperatife telefon açıp gerekli bilgileri verdim, yarım saat sonra ararız dediler, ben bizzat aradım, eşyanız yok dedi telefondaki. Eşyam bulunamamış. Yasal haklarım var mı konuyla alakalı?

Başıboş köpeklerin toplatılmasına hükümeti ve milletvekillerini lobi aracılığıyla etkileyip engel olan hayvan dernekleri ve şirketleri teröristlikten yargılanmalıdır çünkü başıboş köpek çeteleri ülkenin iç güvenlik sorunudur! İnsanlar güvende dolaşamıyor belirli saatlerde! 

Türkiye'deki araç sayısı maalesef düşük... Cumhurbaşkanı Erdoğan dedi ya, "Her evde araba var, kapıcısında araba var. İkinci elde araç yetişmiyor. Hepsinin istatistiklerini tutuyoruz. Nerede ne oluyor, ne satılıyor bunların hepsini gayet iyi biliyoruz", diye, istatistikler Erdoğan'ı yanlış çıkarıyor maalesef. Türkiye'de 2021 TÜİK istatistiklerine göre 1000 kişiye 254 araç düşüyormuş, toplam araç sayısı 21,190,113... Bu rakamlara sadece araba değil, kamyonet, otobüs ve diğer araçlar dahil; motosiklet gibi iki teker araçlar dahil değil.

Fakir bildiğimiz birçok ülke bile daha iyi konumda... Kağıt üstünde bakıldığında asgari ücreti TR'den daha düşük, ama alım güçleri TR'den daha iyi... Araç sayısı listesinde Dünya genelinde Türkiye'nin sıralaması 66 maalesef...

Birçok Fakir Ülkenin Araç Alım Gücünün Bizden Daha Olması Gerçeği
Birçok Fakir Ülkenin Araç Alım Gücünün Bizden Daha Olması Gerçeğien.wikipedia.org
List of countries by vehicles per capita - Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_vehicles_per_capita
Merhabalar, bugün iş kazası geçirip ayak kemiklerimi çatlattım. Akşam üniversite hastanesinin acil servisine gittim, alçı yapıldı, doktor iki gün istirahat yazdı. İki gün olması normal mi?

"Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde okuldan dönen 9 yaşındaki çocuk başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. 4 köpeğin arasında kalan çocuğu, o sıra yoldan geçen bir kadın kurtardı. Edinilen bilgiye göre ilçeye bağlı Yavuzlar mahallesi semt pazarı civarında meydana gelen olayda 9 yaşındaki U.A., okuldan eve döndüğü sırada başıboş 4 köpeğin saldırısına uğradı. Yere düşerek köpeklerin arasında kalan U.A. o sıra yoldan geçen bir kadın tarafından kurtarıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan U.A., hastanede tedavi altına alındı. Olay anı güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedilirken, görüntülerde köpeklerin çocuğa saldırması ve yoldan geçen kadının köpekleri uzaklaştırarak U.A.'nın yardımına koşması görülüyor."

Sokak köpekleri okuldan dönen 9 yaşındaki çocuğu hastanelik etmiş, güvenlik kamerası olayı görüntülemiş. Birgün Çin'e turist olarak gidersem menüsünde köpek eti olan restoranta da uğrayacağım, saldırgan başıboş köpeklerden o derece nefret ediyorum.

https://www.gzt.com/video/jurnalist/kopeklerin-saldirdigi-cocugu-yoldan-gecen-kadin-boyle-kurtardi-2193985

Arkadaşlar arasında veya iş yerinde konusu açıldığı zaman diyom bütün okullar özelleştirilmeli, hemen bilindik argümanları söylüyorlar. Özellikle üniversitelerin hepsinin özelleştirilmesi taraftarıyım. Herşey bir yana, mezunlar kendilerine kazanacak, size ne ki? Adam/Kadın tıp fakültesini bitirince gidecek 7k üstü maaş alacak, sana yararı ne ki? Doktorluk mesleğini zengin veya orta sınıf çocuğu da yapabilir, yani doktor sayısında sıkıntı olmaz hiçbir zaman. Diğer bölümler için de öyle. O insanlar kendi hayatlarını iyileştirmek, sosyal statülerini yükseltmek için okuyor, biz özel sektör çalışanları niçin vergilerle besliyoruz onları? Bize hiçbir yararları yok, üstelik zararları var dolaylı olarak; dolaylı vergilerle devlet okullarını ayakta tutuyoruz. Ne kadar saçma bir sistem.

Pc'deki oyunlarda helikopter ve uçak kullanımı için gamepad mi yoksa joystick mi daha kullanışlı olur?

Hakkında
Meslek: Pres Operatör
İlgi Alanları: Motosiklet (Falcon Freedom 250); Oyun (Battlefield 1, Valorant, Total War: Warhammer II; Kitap
Forum İmzası:
Falcon Freedom 250
TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)-InteL Core I7 10700K-Liquid Freezer II - 280-GSKILL 16 GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16-Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO-Asus TUF GAMING VG27VQ
Forum İkinci El İmzası:
Falcon Freedom 250
TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)-InteL Core I7 10700K-Liquid Freezer II - 280-GSKILL 16 GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16-Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO-Asus TUF GAMING VG27VQ
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
gm
Operatör
turkcell
Oyun Platformu
PC
Steam
Daimon88
Ses Sistemi
Edifier
İşlemci
Intel® Core™ I7-10700K
Anakart
Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO
Origin ID
Daimon1988Pontus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.464
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 80.493 (Bu ay: 409)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.269 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.