Binbaşı
04 Mart 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 3417 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar, alışveriş sitesinden hesabımdan siparişler verilmiş, telefonuma ve mail adresime bildirim geldi. Alışveriş sitesine giremedim, şifrem değiştirilmiş, şifreyi yenile yapmak istedim fakat mail adresime link gelmedi. Alışveriş sitesinin müşteri hizmetlerini aradım, o da sipariş verildiğini ve hesaptaki mail adresinin değiştiğini doğruladı, ve dedi ki bankayı bilgilendirip siparişin iptal edilmesi için kayıt açılacağını söyledi. Bu olayı savcılığa şikayet etme gibi hakkım var mı, sipariş eden kişiyi bilmiyorum ama savcılık ilgilenip buluyor mu, ne yapmam gerekir?

Analiz videosu linki:

Gazze'de Hastane Bombalanmasına İlişkin bir Analiz
Gazze'de Hastane Bombalanmasına İlişkin bir AnalizLord Bebo on Xtwitter
🇵🇸🇮🇱🚨‼️ Hospital bombing video analysis, Israeli jet is in the air. I’d say it is undeniable. UPDATE: Added stop motion to see the jet flares during the explosion at the end.
https://twitter.com/MyLordBebo/status/1714646537555337529

İki gün önceki Gazze'deki hastane bombalamasına ilişkin en iyi analiz bu videodur sanırım; Lord Bebo'nun analizi. Özetle hastaneyi İsrail jeti vurmuş.

Kullanılan bomba JDAM; BF4 simülasyon oyununda en sevdiğim bombadır, tankların zırhını da deler geçer. Aynı zamanda temassız patlama özelliği de olduğundan bina imha gücü yüksek. Ben ABD ordusu jetlerinin JDAM bombasının atışlarını da izlemiştim, zemine yaklaşırken çıkardığı ses aynı, oradan da anlaşılıyor JDAM olduğu...

Videoda görüldüğü kadarıyla flare kullanıyor malum jet JDAM bombasını bıraktıktan sonra. Konudan ayrı bir not (1): Bu da demek oluyor ki terör örgütü Hamas'ın elinde MANPADS mevcut hava araçlarına karşı savunma olarak. Hamas'ın cephane ve mühendislik desteğinde İran ve Katar'ın açıktan destek verdiği düşünülürse büyük bir ihtimal Misagh model omuzdan fırlatından karadan havaya füze sistemi var. Jetler başka türlü flare kullanmaz; güdümlü füzeler uçaktan ziyade uçağın motorunun ısısına kilitlenir, güdümlü füzeden kurtulmak isteyen jet flare yani ateş topları fırlatarak füzenin hedefinin değişmesine sebep olur, füze o fırlatılan flare'lerden birini vurur, jet kurtulur.

Not 2: İsrail haklı taraf da olsa, bu savaşı Hamas yaklaşık 1300 kişinin k*atlimı, talan ve esir alımlarıyla başlatmış da olsa, sivil kayıpları kabul edilemez, hele ki bir hastanenin hedef alınması tartışmasız yanlış olmuş... Siviller hedef alınmamalıdır kesinlikle. Bu konuda İsrail sorumludur, fakat Hamas da sorumludur; çünkü İsrail hava saldırılarına başlamadan 24 saat öncesinde Gazze halkına haber verdi, Hamas ise kamyonlarla bariyer kurup Gazze halkının göçüne engel oldu, Hamas'ın siyasi lideri de Gazzelilerin kökü burasıdır diyerek açıkça belirtmiş oldu sivillerin ayrılmasına izin vermeyeceklerini. Dolayısıyla sivilleri kalkan olarak kullanan Hamas da sivillerin ölümünden sorumludur.

Peki bunu niye İsrail savunuyor onu da söyleyeyim (Türkiye medyasında kimse belirtmemiş hala, şaka gibi):

- İsrail on yılı aşkın süredir Dünya kamuoyuna şu bilgileri de sunuyor: Hamas füzeler başta olmak üzere cephaneleri hastane, okul, cami gibi binaların altına da depoluyor. Gazze'nin altında Hamas tarafından oluşturulmuş tüneller var. "Depo"lardan alınan füze ve diğer cephaneler tüneller aracılığıyla belirli noktalara ulaştırılıp atış gerçekleştiriliyor. Zaten bu videoda da fark ederseniz hastanenin yakınında Hamas füze saldırısı gerçekleştiriyordu İsrail'e karşı. Gazze'de Dünya'nın her yerinden gelmiş gazeteciler var, hiçbiri göster(e)miyor Hamas'tan çekindikleri için. Sadece yıkımları ve sivillerin zararını gösteriyor, Hamas'ın füze saldırılarına yer veren (verebilen) olmadı.

- Hamas'ın iyi hazırlamış olduğu planla İsrail'e sızması ve 1300'den fazla 7'den 70'e İsrail vatandaşının ölmesine sebep olması ve bir çoğunun kaçırılması İsrail toplumunda ve Dünya'daki diğer yahudilerde travmaya ve öfkeye sebep oldu. Tüm Dünya birleşse ve İsrail'e savaş açsa İsrail durmaz, o derece.

-Birkaç gün önce İsrail hastanenin boşaltılmasını istedi Hamas'ın cephaneliğini yok etmek için. O uyarıdan saatler sonra hastane yönetimi hiçbir sağlık çalışanı ve sivillerin hastaneyi terk etmeyeceğini yazılı (Arapça) duyurdular. (Aslında bu kararı hastane doktorları ve çalışanları değil, Hamas Sağlık Bakanlığı almış).

- Dün Hamas'ın attığı füzelerden biri başkent Tel Aviv'de hedefi tutturdu (Normalde İsrail'in hava savunma sistemi Iron Dome başarılıdır fakat Hamas onu aşmanın bir yolunu bulmuş: Yüzlerce füzeyi art arda fırlatmak).

İsrail ordusunun sabrı taşmış anlaşılan ki hastanenin boşaltılmasını daha fazla ertelememiş.

Tabii bu olaylar zinciri İsrail'in sivillere yönelik saldırılarını kesinlikle haklı çıkarmaz. Siviller dokunulmazdır. Fakat Dünya'nın vicdanını ve merhametini kullanmak için sivilleri kalkan olarak Gazze'de tutan terör örgütü Hamas da sorumludur sivil kayıplardan.

K*atliamlarla savaşı başlatan Hamas'tır. İsrail vatandaşı esirleri Gazze'de tutan Hamas'tır. Filistinli sivilleri kalkan olarak Gazze'de tutan Hamas'tır. Fakat İsrail'e karşı duyulan anti-semitist duruş yüzünden kimse Hamas'a tek bir olumsuz eleştiri getirmiyor. Gazze halkını birisi Hamas'ın elinden kurtarsa tek bir sivil kayıp olmaz; çünkü savaş olmaz.

#sivilleredokunma #israil #gazze #hamas #filistin #iran #katar #terör #terörist #hamasıdurdurun #gazzelilertürkiyeye #hastane #jet #jdam #MANPADS #Misagh #flare #sivil #esir #bariyer #kalkan #antisemitizm #savaş #barış

Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak "American Bully XL" cinci köpekleri tamamen yasaklatıyor. Şimdiden üç türden daha bahsediliyor. İngiltere'de zaten sıfır başıboş köpek politikası izleniyor, sokaklarda vs. başıboş köpek yok, sahipli köpekler için de katı kurallar mevcut, bunların üstüne saldırgan türler banlandı:

Rishi Sunak on Xtwitter
It’s clear the American XL Bully dog is a danger to our communities. I’ve ordered urgent work to define and ban this breed so we can end these violent attacks and keep people safe.
https://twitter.com/RishiSunak/status/1702630698178236756

Edirne Valisi Yunus Sezer:

"Edirne sınırları içerisinde başıboş köpek istemiyorum. Tüm belediyelerimiz ve kolluk kuvvetlerimiz derhal çalışma yapacaklar."

ıha
Edirne Valisi Sezer: "Edirne genelinde başıboş köpek istemiyorum" İhlas Haber Ajansı
https://www.iha.com.tr/edirne-haberleri/edirne-valisi-sezer-edirne-genelinde-basibos-kopek-istemiyorum-31904217

Makalenin Türkçesi henüz yok, çevirecek arkadaş, linkini yoruma yazınca buraya da eklerim:

country squıre magazıne
The Neo-colonialism of Animal Rights in India COUNTRY SQUIRE MAGAZINE
https://countrysquire.co.uk/2023/08/31/the-neo-colonialism-of-animal-rights-in-india/

Merhabalar, aksiyon kamerası araştırırken 360 derece çekim yapabilen kameraları keşfettim birkaç hafta önce. Youtube'da kıyaslama videolarını izliyorum. Özellikle DJI Osmo 4 ve Insta 360 X3'ü kıyaslıyorum. Fakat ikisi de pahalı. İyice emin olduktan sonra karar vereceğim... Sizin tavsiyeniz hangisi olur?

360 derece çekimin şu yanını çok beğendim mesela; çekim sırasında sağında ve solunda olan hiçbir olay kaçmıyor. Tek lenslilerde kamera nereye dönükse sadece. Fakat çekim kalitesi açısından DJI Osmo 4 efsane kaliteli, renkler harika. Üstelik koşu yaparken veya bisikletle arazi sürüşünde titreşimde görüntü sabitleme teknolojisi de üstüne tuz biber. Bir de 360 derece çekimde sağa sola çevirdikçe büyüteçle çekilmiş hissiyatı verip kadrajı bozuyor, o yüzden tek lenslide tercih edecek gibiyim. Fakat işte 360 derece aksiyon kameraların her yönü kayda alabiliyor olması ise çok büyük bir artı... Bütün bunlardan ötürü hala karar kılamadım...

Not: Aksiyon kamerası hem bisikletim için hem de motosikletim için düşünüyorum. Arada bir yürüyüşe falan çıktığımda da yanımda taşıyabilirim.

Merhabalar, yurt dışından 500 dolara aksiyon kamerası almayı düşünüyorum fakat bir arkadaş dedi ki yurt içinde alacağından daha fazla para çıkar diyor yeni caydırıcı harçlar yüzünden, doğru mudur? Kaça patlar tam olarak?

Her yıl 250 bin insanın köpek tarafından ısırıldığı Türkiye'de bu hafta 1 milyon üzeri kuduz aşısı için ihale ilanı yayınlandı. 8 ayda toplam 4 milyon kuduz aşısı almış oldu T.C. Sağlık Bakanlığı . Bu soruna sebep olanlar vatan hainidir.

Milyar TL'lerle oynayan mama lobilerine ve psikolojisi sorunlu sosyopat itperestlere satıldık. Tarih zaten bu dönemi unutmayacak da, umarım bu soruna sebep olanları devlet yakın gelecekte içeri tıkar ve kanun değişikliğiyle güvenli sokaklar oluşturur da bizler de devlete karşı tribimizi bir kenara atarız ve bunu başaran hükümete karşı bir ömür boyu şükran duyarız.

#başıboşköpeksorunu #yılda250binısırık #kuduztehlikesi #mamalobisi #itperest #sosyopat #psikolojisibozukinsanlar #devletaklı #idam

Sağlık Bakanlığı'na Kuduz Aşısı Stoğu Dayanmıyor, Bu Hafta Yeni İlan Duyurdu

Sağlık Bakanlığı'nın kuduz aşısı ihale ilanı linki:

İkinci görselin kaynağı:

Sağlık Bakanlığı'na Kuduz Aşısı Stoğu Dayanmıyor, Bu Hafta Yeni İlan Duyurdubbc news türkçe
Kuduz: Türkiye’de vakalar artıyor mu, istatistikler ne? - BBC News Türkçe
https://www.bbc.com/turkce/articles/cl41454png6o

Bölge Turizmcileri yetkilisi medya kuruluşuna verdiği açıklamada şöyle bir cümle de kullanmış.

"Öte yandan başıboş sokak köpeklerinin saldırısı sonrası yaşanan korku sebebiyle vadi yürüyüşleri, at, deve, bisiklet ve ATV turlarında her geçen gün düşüşün yaşandığı ifade ediliyor."

Demek ki başıboş köpek sorunu sizin "ekmeğinize" dokununca sorunun farkına vardınız. Olay sadece Türkiye'de yerli ve yabancı turistlerin başıboş köpek saldırılarından zarar görmesi mi? Türkiye'de çoğu sokak ve park alanları akşam saatleri sessizdir, ortalık ıssızdır. Bundan 20 yıl önce PKK terör örgütünün yapamadığını başıboş köpek çeteleri yapıyor. İnsanlar evlerinden ya arabayla çıkıyor çoğu bölgede, ya market alışverişlerini kurye aracılığıyla yapıyor akşam saatlerinde. Bisiklet sürüşleri azaldı, motosiklet sürüşleri azaldı, akşam yemeği sonrası dışarıda yürüyüş yapmak azaldı çoğu yerde (İşin ilginci ekonomisi kötü olan ülkelerde iki teker araçlara rağbet artar dört tekerlilere güç yetmediğinden ötürü). 2005'teki bombalı saldırılar bile turizmi baltalayamadı fakat başıboş köpek çeteleri yüzünden turizm faaliyetleri düşüşe geçmiş. Yerel turist düşük TL değeri ve enflasyona yenildi, turizmin ana unsuru yabancı turistler ise başıboş köpek çetelerine yeniliyor. 

Başıboş köpek sorunu ülkenin iç güvenlik sorunu hale gelmiştir, PKK terörü sorunundan sonra en büyük sorundur benim düşünceme göre; çünkü başıboş köpeklerle beraber bu sektörden nemalanan kişiler ve kurumlar da Türkiye toplumunun güvenliği için tehdittir. Parasal rant yüzünden görmezden geliniyor. Yaşadığımız kadere bak.

#başıboşköpeksorunu #terör #rant #saldırı #kötükader 

Geçen haftalarda da bir rehberi ısırmışlardı bacağından, haberlere çıkmıştı, sanırım bu olaylar hiç son bulmayacak. q

"Öte yandan başıboş sokak köpeklerinin saldırısı sonrası yaşanan korku sebebiyle vadi yürüyüşleri, at, deve, bisiklet ve ATV turlarında her geçen gün düşüşün yaşandığı ifade ediliyor."

Türkiye'de çoğu sokak ve park akşam saatleri sessizdir, ortalık ıssızdır. Bundan 20 yıl önce PKK terör örgütünün yapamadığını başıboş köpek çeteleri yapıyor. 2005'teki bombalı saldırılar bile turizmi baltalayamadı fakat başıboş köpek çeteleri yüzünden Kapadokya'da bile turizm faaliyetleri düşüşe geçmiş. Yerel turist düşük TL değeri ve enflasyona yenildi, turizmin ana unsuru yabancı turistler ise başıboş köpek çetelerine yeniliyor.

Başıboş köpek sorunu ülkenin iç güvenlik sorunu hale gelmiştir, PKK'dan sonra ikinci sorundur benim düşüncelerime göre. Parasal rant yüzünden görmezden geliniyor. Yaşadığımız kadere bak.

Kapadokya'da köpekler İtalyan Turistleri de Kolundan Isırdı
Kapadokya'da köpekler İtalyan Turistleri de Kolundan Isırdıfib haber, nevşehir haberleri
Kapadokya'da köpeğin saldırdığı 2 turist yaralandı
https://www.fibhaber.com/korkulan-oldu-nevsehirde-kopegin-saldirdigi-2-italyan-turist-yaralandi
Hakkında
Meslek: Pres Operatör
İlgi Alanları: Motosiklet (Falcon Freedom 250); Oyun (Battlefield 1, Valorant, Total War: Warhammer II; Kitap
Forum İmzası:
Falcon Freedom 250
TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)-InteL Core I7 10700K-Liquid Freezer II - 280-GSKILL 16 GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16-Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO-Asus TUF GAMING VG27VQ
Forum İkinci El İmzası:
Falcon Freedom 250
TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)-InteL Core I7 10700K-Liquid Freezer II - 280-GSKILL 16 GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16-Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO-Asus TUF GAMING VG27VQ
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
gm
Operatör
turkcell
Oyun Platformu
PC
Steam
Daimon88
Ses Sistemi
Edifier
İşlemci
Intel® Core™ I7-10700K
Anakart
Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus DUAL-RTX2070S-O8G-EVO
Origin ID
Daimon1988Pontus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.641
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 224.837 (Bu ay: 2.634)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.733 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.