Şimdi Ara

100gr lık kargo 16TL,Resmen ticarete darbe yapılıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100gr kargoya 16,25tl ödedim. öyle kocaman kutuda değil minnacık el büyüklüğünde paketti. PTT kargo bile bu kadar pahalıyken öteki özel kargo şirketlerinin isteyeceği fiyatı düşünmek bile istemiyorum.
    kısaca artık internet üzerinden satış yapmak da imkansız hale geldi.
    Çin'den gelen kargolara bile bu kadar fiyat ödenmiyor.

inanmayan varsa buyun kendiniz hesaplayın.http://www.ptt.gov.tr/ptt/#ptt_gonderi_ucreti_ogrenme

• Ben anlamıyorum aliexpressten 80-90 kuruşa ürün alıyorum evime kadar geliyor. Ama aynı ürünü bizde ülke içine gönder en az 15-16 tl kargo ücreti. Eğer ebatı büyük birşey göndereceksen hepten yandın zaten. Kendim otobüse binip elden teslim etsem gidiş geliş yol parası 10 lira tutacak yere 20 lira kargo parası çıkıyor. Bazen kargoya gittiğimde asker oğluna, öğrenci kızına falan kargo gönderenler oluyor ve 50-60 hatta 70-80 lira tuttuğu oluyor. 10-20 daha koysan otobüsle gidiş geliş yapıp elden verirsin zaten.
  • Bende diyecektim neden bu kadar ucuz :))) PTT imiş.

Özzel akrgolar zarf için o fiyatların fazlasını istiyor.
  • Ben zarf içinde A4 kağıdı gönderim o da 16.5 TL.

Adam Çinden neleri beleş gönderiyor ama bizim ülkeye bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genellikle satış sitelerinin kargo anlaşmaları var. Satış sitenin sistemi üzerinden yapıldığında sitenin verdiği kodla kargolayınca, kargo çok daha ucuza halledilebiliyor. Yanılmıyorsam bu şekilde kargo 4 5 liraya kadar düşebiliyor.

Reklam olmasın diye site ismi vermedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşverin ya yol yaptılar sonuçta!

• İstanbuldan bursaya davetiye yollamıştık 2 sene önce.mng 25 lira almıştı.
    geçen sene de istanbuldan edremite eşofman yollamıştım, o da 16 lira tutmuştu.

bu kargo firmaları çok garip.devlet hiç denetlemiyor bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Genellikle satış sitelerinin kargo anlaşmaları var. Satış sitenin sistemi üzerinden yapıldığında sitenin verdiği kodla kargolayınca, kargo çok daha ucuza halledilebiliyor. Yanılmıyorsam bu şekilde kargo 4 5 liraya kadar düşebiliyor.

Normal olması gereken fiyatı aslında indirimli diye seviniyoruz.

Herkes site ile göndermiyor ki ? Siteden alışverişi kullanmıyor ki ,bilmiyor ki ?
  • Mng'den zarf aldım 21 tl ödedim... A4 boyutunda lisans sadece..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Genellikle satış sitelerinin kargo anlaşmaları var. Satış sitenin sistemi üzerinden yapıldığında sitenin verdiği kodla kargolayınca, kargo çok daha ucuza halledilebiliyor. Yanılmıyorsam bu şekilde kargo 4 5 liraya kadar düşebiliyor.

Bireysel satış yapanlar ne olacak. mesela ben köyden yağ,peymir satacak olsam.
    1kg peynir 20tl ise kargo ücretine 25-30tl para ödeyeceksin. bundan ötürü kimse bireysel satış yapamaz.
    şimdi gittigidiyor gibi siteler kargo indirim kodu veriyor,ama o sitede %10 komisyon kesiyor.Ayrıca bazı kargo şubeleri gıçıklık yapıyor indirim kodunu kabul etmiyor.
  • 100 gram 16 tl

1000 gram da 16 tl

ama bir taraftan 10 kg 'de 32 tl

fiyatlandırma ne böyle
  • Ptt de ne olaylar döndüğünü burada paylaşmıştı arkadaşlar.

Adamlar günde 4 bin tllik yemek yerse, alışveriş yaparsa böyle olur tabi.

• 16 lira 25 kuruş PTT. Ben de satış yapmıştım ordan biliyorum ekonomi zaten leş çok uzman olmaya gerek yok 3 yıl önceki komagene çiğ köfte fiyatlarına bakın birde bugünküne bakın anlarsınız. Sonuçta en ufak malzemeler dahi ithal geliyorsa dolar arttığı için vuruyor hepsini.
  • Ben anlamıyorum aliexpressten 80-90 kuruşa ürün alıyorum evime kadar geliyor. Ama aynı ürünü bizde ülke içine gönder en az 15-16 tl kargo ücreti. Eğer ebatı büyük birşey göndereceksen hepten yandın zaten. Kendim otobüse binip elden teslim etsem gidiş geliş yol parası 10 lira tutacak yere 20 lira kargo parası çıkıyor. Bazen kargoya gittiğimde asker oğluna, öğrenci kızına falan kargo gönderenler oluyor ve 50-60 hatta 70-80 lira tuttuğu oluyor. 10-20 daha koysan otobüsle gidiş geliş yapıp elden verirsin zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Ben anlamıyorum aliexpressten 80-90 kuruşa ürün alıyorum evime kadar geliyor. Ama aynı ürünü bizde ülke içine gönder en az 15-16 tl kargo ücreti. Eğer ebatı büyük birşey göndereceksen hepten yandın zaten. Kendim otobüse binip elden teslim etsem gidiş geliş yol parası 10 lira tutacak yere 20 lira kargo parası çıkıyor. Bazen kargoya gittiğimde asker oğluna, öğrenci kızına falan kargo gönderenler oluyor ve 50-60 hatta 70-80 lira tuttuğu oluyor. 10-20 daha koysan otobüsle gidiş geliş yapıp elden verirsin zaten.

Uluslar arası anlaşmalar gereği yurtdışından ülkeye giten bir ürünü yerel kargo şirketi ulaştırmak zorunda diye biliyorum.

• yurtiçi fiyatlandırmasını anlayabilmiş değilim. 1,4kg'lık bir paketi ABD'ye Turpex aracılığı ile 87TL'ye gönderdim. Her şeye düzenleme geliyor da şu kargo ve taşımacılık sektörüne gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

Ben zarf içinde A4 kağıdı gönderim o da 16.5 TL.

Adam Çinden neleri beleş gönderiyor ama bizim ülkeye bak

ptt tebligat ücreti 2018 senesi itibariyle 14 tl
    yargıtay 20 tl altındaki masrafları tahsil etme demişti 2 sene evvel artık hükmü kalmadı
  • Film afişi sattım bir alışverişimde. Afiş 10 lira kargo 15 lira

Ben ödemiyordum ama yine de sordum "ücret ne kadar, neden bu kadar pahalı ?" diye. Görevli ücretin tamamen standart olduğunu, bir dosya kağıdı göndersem bile aynı ücretin tutacağını söyledi

sahibinden.com'un Yurtiçi Kargo ile anlaşması var ve kargo ücretleri standart ücretlere göre acayip düşük. Şöyle ki 1 kg/ds 4,5 tl ; 2-5 kg/ds 5 tl ; 6-10 kg/ds 7 tl şeklinde gidiyor. Yani acayip ucuz.
    Her sitenin şöyle anlaşması olsa daha iyi olur tabii hem satıcı hem alıcılar için.

Bence topluca ihaleye gibi bir şeye açılmalı bu iş ve denetlenmek koşulu ile en ideal kargo şirketine verilmeli tüm büyük marketlerin kargoları.

Mesela media markt'tan tv alıyorsun kargo 5,90 tl ; kulaklık alıyorsun kargo 5,90 tl. Saçmalık yani.

• Aşağı yukarı hepsi aynı ben Mersin Üniversite 'sine resmi belge gönderdim yüksek lisans uzaktan eğitim için 8 10 sayfalık a4 gönderdim mng kargo 15 tl aldı.. Hem de geçen sene ocak idi.. O yüzden kargolar içersinde en uygunu ptt kargo neden diyorum zamanında karabük 'te üniversite okuyordum ve 25 28 32 kg kargolar göndermiştim birisi 42 tl çekerken ptt kargo 25 28 tl 'ye göndermişti o zaman öğrenci indirimi falan öyle kampanyalar yoktu ama kartonlar bedava idi şimdi ise öğrendim o kutuyu paralı yapmışlar 3 5 tl istiyorlar yok artık dedim baktılar millet paso karton falanla gönderiyor kalın geldi herhalde onlara.. Eyyy be ne çileler çekmiştim kitaplarımı memlekete memleketten karabük 'e göndere göndere..
  • Kargo zor bir iş , maliyetleri ciddi arttı , asgari ücret , mazot zammı vb.Ve rekabet var büyük firmalara zam yapamıyorlar bu para kimden çıkacak sizden çıkacak.
    Amerika'da bir ara yerel tüket vb kampanyalar vardı o aklıma geldi.
  • Onu aşmanın basit bi yolu var. Sahibinden ya da GG'den 3 5 liralık formaliteden ilan aç. Karşıdaki hemen satın alsın. Siteden aldığın kodla kargoya ver ucuza gelir.

Böyle başa böyle tarak.

@x2yk
    Son zamlardan sonra anlamı kalmadı. Ha yine de 2 3 lira daha ucuz. Ama daha yavaş gidiyor, Özel kargolar 2 3 günde giderken PTT 3 5 günde anca gidiyor. O ucuzluğu da buradan kapatıyor.

Böyle giderse PTT'nin tebligat dışında bir şeyi kalmayacak.
    -Mektup vardı, devri geçti.
    -Kargo vardı, artık avantajı kalmadı.
    -Fatura vardı, artık devir e fatura devri. Kimse fiziki fatura istemiyor.
    -Fatura ödeme desem, hizmet kötü ki insanın gidesi gelmiyor.
    Liste uzar gider.
    Geriye ne kaldı, tebligat. Onda da maşallah 6 ayda bir geçiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 25 Şubat 2018; 10:24:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.