Şimdi Ara

Zyxel P660HW T1 Wireless modemde port nasıl açılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Önceden kullandığım US Robotics 9105 ADSL modemimde download programları için port açabilirken , yeni aldığım Zyxel modemimin arayüzünde bu tip bir seçenek göremedim. Bütün akşam hem forumları taradım hem de modem üzerinden yapmaya çalıştım ama bir türlü olmadı.

Yardımcı olabilecek biri var mı ?

• dostum zyxel modemlerde bu sorunu yaşayanların yaptığı bir hata tahminene soldaki menüyü göremiyosun değilmi
    bunun nedeni modemin sadece durum sayfasını açıyosun modemin şifresini kullanarak gir modeme ekran açılınca zaten 4 haneli bir şifre var o değil o sadece modemin durumunu göremni sağlar sonra NAT ye gir orada port forwarding var oradan halledebilirsin
  • Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım Emule için aşağıdaki adresteki dökümanı indir ve ilk olarak Port Yönlendirmeyi yapacaksın (herkes bunun yeterli olduğunu düşünüyor ama değil) sonrada resmin devamındaki olanı dikkatlice okuyarak yapmalısın Firewall yazan kısmı. Anlayamadığın olursa yine yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

ftp://ftp.exper.net.tr/TEKNIK_BULTENLER/ZyXEL_Prestige/ADSL_Urunler/660HW-T1%20Temel%20Kurulum.doc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 30 Eylül 2007; 17:14:19 >
  • Hayır o ekrana giriyorum ama Türkçe ekran.NAT dediğin tam olarak ne oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Berti

Hayır o ekrana giriyorum ama Türkçe ekran.NAT dediğin tam olarak ne oluyor?

O zaman seninki P660HW-T1 v2, çünkü bendeki ingilizce. Nat güvenlik duvarı yada Firewall olması lazım.
  • NAT sanırım Network Adres Trasnfer gibi bişi. Firewall değil. Bende 661HW-61 model var upnp yi aktif ettim emule programı modemi kendisi ayarlıyor (port yönlendirme firewall filan) hep Yüksek ID.. Ayrıca upnp yi modemden aktif yaptığında bilgisayardaki Ağbağlantılarını görüntülede internet ağ geçiti ikonu çıkıyor. Bu ikondaki özelliklerden istediğin portu modeme girmeden açabilirsin (uPnP yi desteklemeyen programlar için)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_alp

NAT sanırım Network Adres Trasnfer gibi bişi. Firewall değil. Bende 661HW-61 model var upnp yi aktif ettim emule programı modemi kendisi ayarlıyor (port yönlendirme firewall filan) hep Yüksek ID.. Ayrıca upnp yi modemden aktif yaptığında bilgisayardaki Ağbağlantılarını görüntülede internet ağ geçiti ikonu çıkıyor. Bu ikondaki özelliklerden istediğin portu modeme girmeden açabilirsin (uPnP yi desteklemeyen programlar için)

Dediğini bende yaptım ama değişen bişey çıkmadı Ağ bağlantılarımda felan, bir ss eklermisin nasıl bişeymiş,
  • Mesela burda MSN kendi bi port açmış modemden ben bişi yapmadım. Buraya istersen kendide ekleme yaparak port yönlendirmesi yapabiliyorsyn hemde NAT firewall filan uğraşmadan

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_alp

Mesela burda MSN kendi bi port açmış modemden ben bişi yapmadım. Buraya istersen kendide ekleme yaparak port yönlendirmesi yapabiliyorsyn hemde NAT firewall filan uğraşmadan

Çok güzel birde modemten Bu UPnP yi nasıl açtığınla ilgili ss atarsan daha çok makbule geçer çünkü orda bende 3 seçenek var.
    Edit: Birde UPnP yi açtıktan sonra Pc yada Modemi kapa/aç gerekmi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 30 Eylül 2007; 22:25:13 >
  • Kotam dolmasına yakın olmasına rağmen göstermek için birde emule çalıştırdım... Bu arada emuledeki bağlantı ayarlarıda uPnP seçili olması lazım

• Modemdeki ayar sadece şekildeki gibi...

• upnp yi qaktif ettikten sonra hiç bişi gerekmiyor bi süre sonra orda ikon beliriyor.. Ama bendede çok nadir olsada görünmeyebiliyor ama sonra geliyor... o ikon gelmiyorsa pc deki firewall bi kapat birde öyle dene
  • Anladım çok teşekkürler, daha neler öğrenecez bakalım.
  • mehmet_alp çok teşekkür ederim,sayende halledebildim sorunumu. Eline sağlık tekrar teşekkür ederim.
  • Rica ederim.....
    rapid kullananlar için WAN kısmından otomatik ip alma seçeneği ile oynarsanız ip numaranınz 3 saniye içinde değişiyor bilginize. Modem aç kapada baya bi süre geçiyor..
  • Benim P661HW ile WinXP'de UPnP özelliğini aktif edince ilk başta sorunsuz çalıştı ve kendisi portlar bile ekledi, hatta laptop ile masaüstü bilgisayar birbirleri arasında dosya paylaşımına bile açıldı ama modemi bir kere kapatıp açınca modem bir daha kendine gelemedi Sürekli test modunda takılı kaldı, ışıkları yanıp söndü. En sonunda modemi resetledim de kurtuldum bu durumdan. Ben babadan kalma yöntem olan kendi portunu kendin aç ile devam edeyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: civcivx

Benim P661HW ile WinXP'de UPnP özelliğini aktif edince ilk başta sorunsuz çalıştı ve kendisi portlar bile ekledi, hatta laptop ile masaüstü bilgisayar birbirleri arasında dosya paylaşımına bile açıldı ama modemi bir kere kapatıp açınca modem bir daha kendine gelemedi Sürekli test modunda takılı kaldı, ışıkları yanıp söndü. En sonunda modemi resetledim de kurtuldum bu durumdan. Ben babadan kalma yöntem olan kendi portunu kendin aç ile devam edeyim

Şansızlık olmuş Bir daha tekrarlayabilirmisin işlemi merak ettim yine olacakmı? Bendeki 661HW-61 ilw böyle bir sorunla karşılaşmadım... Aslında bu uPnP bir nevide güvenlik açığı oluşturuyor gibi siz farkında olmadan modemde port açan programlar olabilir Trojan filan gibi başıma gelmesede bir ihtimal..
  • Evet tekrar etmekte fayda var, bakalım olacak mı yine? Bu arada UPnP konusunda güvenlik açıklarını ben de duymuştum. XP-Antispy programındaki "Disable UPnP" seçeneği konulmasının amacı nedir diye merak eder dururdum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.