Yüzbaşı
29 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaslar merhaba,

Virus programim MP3 playerimin Autorun dosyasini otomatik olarak sildi ve cihazin menusu acilmiyor su anda. Cihazi PC'ye taktigimda icini gorebiliyorum ama kendi uzerinden menusu acilmiyor. Benzer urunu olan birisi, Autorun dosyasini bana gonderebilir mi veya benzer problemle karsilasan biri varsa nasil cozdugunu tarif edebilir mi?
Merhaba,

Yeni taşındığım evimin salonunda Panasonic P46G20 46" plasma, küçük odasında da Vestel'in 32" LCD televizyonları var. Küçük odadaki masaüstü bilgisayarımı VGA kablous ile Vestel LCD'ye , HDMI kablo ile de salondaki TV'ye bağlayarak kullanmak istiyorum. Dünden beri de bunla uğraşıyorum :)

Masaüstü bilgisayarımın anakartı Asus M3A78 , üzerinde de tümleşik Ati Radeon HD3200 bulunuyor. Anakartın kendi üzerindeki HDMI ve VGA çıkışlara televizyonları bağladıktan sonra AtıCatalyst yazılımı ile yapılabilecek tüm ayarları,çözünürlükleri,frekansları denedim. İki TV'ye aynı anda görüntü göndermeyi başaramadım. Buna ek olarak, bilgisayarı sadece salondaki TV'ye HDMI ile bağladığımda Windows açıldıktan sonra masaüstü görüntüsü ekrana gelmiyor. İlla ki HDMI kabloyu çıkartıp yeniden takmak gerekiyor. (HDMI kablo boyu 1.2 m )

İlginç olansa , AtiCatalyst programını sistemimden kaldırdığım zaman iki TV'den birden görüntü alabiliyorum ; yani istediğim gibi çalışıyorlar

Daha önce buna benzer bir sorunla karşılaşmış arkadaşlar var mı ? Ayarlarda gözümden kaçan birşey mi var , yoksa AtiCatalyst programından kaynaklanan bir problem mi? Harici bir ekran kartı alsam sorunumu çözer miyim?
Merhabalar,

Birçok tüketici gibi benim de aklım karışmışken foruma yöneldim. İki hafta sonra da evleneceğim için durum biraz daha karışık hale geldi :)

Televizyon seçiminde LCD'leri direkt eleyip LED'lere yönelmiş biri olarak, abimin tavsiyesi ve forumdan okuduklarım (özellikle de Albani'nin yorumları) beni Panasonic P46G20E Plazma modeline yöneltti. 2600TL lik fiyatı da oldukça cazip.TV'yi kullanım amacım evde dijital yayın seyretmek,bilgisayar bağlayarak film izlemek ve arasıra da Playstation oynamak.

Teknik özellik,görüntü kalitesi olarak LED'ler ile hiçbir farkı olmayan bu televizyon sadece estetik açıdan Samsung LED'ler ile boy ölçüşemiyor. Çok tecrübe sahibi biri olmadığım için gözümden kaçan bir teknik detay veya atladığım bir özellik var mıdır? Sonradan pişman olmayayım :) LED'in bu modele karşı üstün olduğu yerler var mı?
Merhabalar,

İnternet ve forumda aramalarım sonucu sadece bir sitede AM2 soketlerine takılamadığını okudum ama pek güvenilir gelmedi. Soğutucumu bu sokette kullanabilir miyim ? Ayrıca bir aparat almam gerekir mi?
Merhabalar;

Şu an bir HTPC topluyorum, ancak PC 'yi Panasonic SC-HT885 sinema sistemine nasıl bağlamalıyım bilemiyorum. Panasonic üzerine HDMI veya Optik bir ses girişi yok, sadece stereo RCA girişler mevcut bunlarında yanlarında AUX, VCR v.s yazıyor. PC 'deki ses kartından gelecek DTS ses sinyalini bu cihaza nasıl gönderebilirim. Buna uyumlu ses kartı tavsiyeleriniz nelerdir.
Merhabalar;

Creative 5.1 hoparlorlerimi, dvd-playstation2-hdd divx player gibi üzerinde optik ve digital ses çıkışına sahip cihazlara bağlayabilmek için arada external bir cihaza ihtiyacım var. Bu cihaz ses kartı veya aynı işi yapacak başka bir cihazda olabilir. Creative 'de bulduğum cihazların 5.1 desteği olanlar malesef pc olmadan çalışmıyor, pc olmadan çalışanlarda sadece stereo ses çıkışı veriyor. Arada bir pc olmadan 3 adet ses çıkışı (ön,arka,subwofer) olan 5.1 destekli hoparlorlerimi bu cihazlara nasıl bağlayabilirim?
Geçen günlerde , "Bilgisayarım" penceresinden sabit disk sürücülere ulaşmak istediğimde aşağıdaki gibi birşeyle karşılaştım.

Tüm diskleri; birçok anti-virüs,spyware,malware vb. programlarla defalarca tarattım. Bulduğu virüs,trojan vs. herşeyi temizledikten sonra Program Files kalsöründe bulunan ve mevcut programlarla alakası olmayan klasörleri de sildim. C: 'ye çift tıkladığınızda normal bir şekilde içeriğini görebiliyorsunuz. D: ve E: için aynı şey maalesef geçerli olmadığından makineye format attım. Aynı sorun devam ediyor.

Daha önce bu tip birşeyle karşılaşan oldu mu? Veya sorunun ne yüzünden kaynaklandığı hakkında fikri olan var mı?
Merhabalar;

Önceden kullandığım US Robotics 9105 ADSL modemimde download programları için port açabilirken , yeni aldığım Zyxel modemimin arayüzünde bu tip bir seçenek göremedim. Bütün akşam hem forumları taradım hem de modem üzerinden yapmaya çalıştım ama bir türlü olmadı.

Yardımcı olabilecek biri var mı ?
Merhabalar;

Ağırlıklı olarak wireless internet ile kullanacağım için kamera v.s özellikleri benim için çok önemli değil o yüzden ben piyasadaki ürünleri eledikten sonra E65 ve P990i arasında kaldım bu iki telefonu kullanan kişilerin önerilerini bekliyorum, bunlara alternatif ürün kullanan ve memnun kalmış kişiler varsa onlarında önerilerini bekliyorum.
Merhabalar;

Ağırlıklı olarak wireless internet ile kullanacağım için kamera v.s özellikleri benim için çok önemli değil o yüzden ben piyasadaki ürünleri eledikten sonra E65 ve P990i arasında kaldım bu iki telefonu kullanan kişilerin önerilerini bekliyorum, bunlara alternatif ürün kullanan ve memnun kalmış kişiler varsa onlarında önerilerini bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Elektrik Mühendisi
Forum İmzası:
Asus M3A78-EM,AMD X3 710,Zalman CNPS 7000B Al-Cu LED,2 GB Kingston DDR 800,Seagate Barracuda 250 GB+300 GB SATAII HDD,Samsung DVD-RW,Aerocool M40,Tagan Easycon 430W,Samsung 932B Plus,Creative T5600...
Dükkanım için tıklayınız.
Forum İkinci El İmzası:
Asus M3A78-EM,AMD X3 710,Zalman CNPS 7000B Al-Cu LED,2 GB Kingston DDR 800,Seagate Barracuda 250 GB+300 GB SATAII HDD,Samsung DVD-RW,Aerocool M40,Tagan Easycon 430W,Samsung 932B Plus,Creative T5600...
Dükkanım için tıklayınız.
Hakkımda:
Alışveriş yaptığım kullanıcılar : mkoyuncu,yegan,barabum,cmteria,SavageWarrior,abdurrahimk,kesikbaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 882
İkinci El Bölümü Mesajları: 564
Konularının görüntülenme sayısı: 112.563 (Bu ay: 191)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.