Şimdi Ara

★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★ (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.714
Cevap
41
Favori
250.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes griye takmış durumda da canlı görünce belki çoğu insan o kadar bekledik bu muymuş diyecek.İnternetteki resimlere bakılırsa pek de iç açıcı bişeye benzemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Playstation 4 pro çıktı fiyatı 400 dolar Türkiye de 1699 Tl den girdi. Bu ZTE Axon 7 cihazda 400 dolar bu niye Türkiye de 1999 tl? Niye bu 300 Tl fark enayimiyiz biz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hslk

Herkes griye takmış durumda da canlı görünce belki çoğu insan o kadar bekledik bu muymuş diyecek.İnternetteki resimlere bakılırsa pek de iç açıcı bişeye benzemiyor.

Aga olay gri rengin güzel olması değil. Altın renginin çirkin olması Birde şu var ; .Kullanan arkadaşların zevk ve seçimlerine saygım sonsuz. ancak bir erkek olarak altın renkli bir eşya kullanmak istemiyorum.
  • Dün mediamark ta axon 7 HTC one A9 ve HTC 10 u karşılaştırdım ses olarak axon 7 den ümitliydim ama kesinlikle ses çıkışı ve kalitesi olarak htc nin yanına bile yaklaşamaz evet iyi bir ses subuyor ama fazlasını arayanlar A9 ve htc 10 bakmalı. Özellikle 10 gerçekten muhteşem. İçinden çıkan kulaklıkslrdan bahsetmiyorum bile.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timurtorun

quote:

Orijinalden alıntı: bicer79

Htc 10 almayı düşünürken bu cihazı gördüm kullan arkadaşlara sorum olacak düşük ışık performansı nasıl ve makro çekimleri iyimi
    kronik problemi varmı

Aynı durumdayız. ZTE Axon 7 nin kalite DAC kullandığını görünce ben de HTC 10 dan döndüm. HTC snapsragona ait olan dac ı kullanıyor. Bir ara LG v20 yi beklesem mi dedim. Ama g4 mağduru olunca ve biraz araştırma yapınca G5 de bile ghost screen ve bootlap olduğunu görünce ZTE axon 7 ana durağım oldu. LG servis bize bukadar çektirdikten sonra ZTE AXON için olan VIP servis ilaç gibi olacak. Bu arada LG G4 için THH ile tplam beklediğim süre Tam 3 ay 2 ün oldu.

Hocam ben her iki telefonu da kullanmış biri olarak diğer m serilerini de kullanan biri olarak axon 7 yi beğenmedim açıkçası htc 10 bariz daha iyiyid test ettiğimde hem kalşte hem ses çıkış gücü olarak.

• hslk kullanıcısına yanıt
    bu renk kotuyse birsey demiyecegim
    arka gercek ahsap uygulama
    orumcek adam kilif
    gri renk cin surumu
    ★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★★ ZTE Axon 7 Kullanıcıları DH Ana Konu ★

• Kulaklıkla mı denedin hoparlörden mi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: clb12

Dün mediamark ta axon 7 HTC one A9 ve HTC 10 u karşılaştırdım ses olarak axon 7 den ümitliydim ama kesinlikle ses çıkışı ve kalitesi olarak htc nin yanına bile yaklaşamaz evet iyi bir ses subuyor ama fazlasını arayanlar A9 ve htc 10 bakmalı. Özellikle 10 gerçekten muhteşem. İçinden çıkan kulaklıkslrdan bahsetmiyorum bile.

Benim Htc10'dan vazgecme nedenim; dusuk ses hoparlor, gorulen wifi problemi, gorece kucuk ekran, yuksek fiyat ve htc'nin turkiyeden cekilecegi soylentileriydi. Tabi kamerasi daha iyidir zte'den ama bana idare eder bir kamera yeterdi ki yeterli isikta zte gayet iyi isler cikartiyor.

Zte eger 1700-1800 bandina inerse, vip garanti olayininda dusunursek f/p alaninda rakipsiz olacak. Ayrica zte sese bu kadar odaklanmis iken, htc10'un iyi olabilecegini dusunmek ile birlikte aralarinda bariz bir farkin oldugunu da dusunmuyorum pek.

Siz ayni sarki, ayni kulaklik olarak mi karsilastirma yaptiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: timurtorun

quote:

Orijinalden alıntı: maxi_rocker

Bu CKS1100 orjinal midir yahu? Bu fiyata nasıl satılıyor, hiç orjinal olduğuna inanasım gelmiyor fiyatı görünce.

AXON 7 alacağım kesinleşti. Lg iadesini bekliyorum. Bu arada CKS1100 kulaklığı aldım. Fiyatı 79.79 dolar. Şaka gibi fiyat. Gece aldım sabah baktığımda kargoya verildiyazıyordu. Ben orjinallik hakkında şunları söyleyeceğim. 3 adet cks1100 satıcısı var ve hepsi aynı ürün. Satıcı kafasına göre istediği kar oranını belirliyor. Benim aldığım ürünü daha sonra alacaktım çünkü 92 dolar olan satıcıda ve ZTE Axon 7 alınca sipariş verecektim ama 79.79 dolar fiyat ve ücretsiz kargo görünce atladım hemen. Ürün geri bildirimlerine baktım birisini japonyadan alan olmuş ve kullananlar mükemmel diyor. Ayrıca satıcı ile görüştüm ürün kesinlikle orjinal dedi. Ürün kutusuz fakat orjinal deri kılıf ile geliyoruş. Kutu olmamasının nedenini gümrükte problem çıkmasıymış. Belki de kargo fiyatını etkiliyordur. Çin de üretilen ürünleri shure dahil sitede marka açıklamasını boş geçerek fakat model numarasını aynen yazarak satıyorlar. Çünkü marka kendilerine sıkıntı çıkarabilir. Adamlar üretici olunca ve dünyayı kafasına fazla takmayınca ürünleri satıyorlar. Türkiye 'ye gelen ürünler gümrük, distribütör, ana toptancı, ara toptancı ve perakende aşamaları ile zamlanarak giriyorsa ve fiyat artıyorsa burada da durum aynı. Bir de kocaman kutu ambalaj teknik servis ve kullanım klavuzu ve onların çevirisi işe katılıyor. Eğer ürün sahte ise Çin bu tür markalarda üzerine marka logosu koymuyorlar. Yada klon yazıyorlar. Bazen de benzer isim kullanıyorlar. Değişik ürünler ve yöntemler var. Ama mesela sony nin japonyada üretilen ürünleri Çin de yok yada Çin de üretilmeyen markalar da Aliexpress de yok. Ayrıca aliexpress ciddi anlamda tüketiciyi koruyacak sisteme sahip.

Hocam benzer durumdayiz, ben de G4 para iadesi bekliyorum ve axon 7 alacagim kesinlesti. Yalniz kulaklik icin de telefonu bekleyecegim, bu kulaklik gercektem orjinal ve bu fiyattan satiliyorsa inanilmaz ama gercekten. Kulaklik eline gectiginde detayli izlenimlerini yazarsan fikir vermesi acisindan, cok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeTaL_KnighT

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Orijinalden alıntı: MeTaL_KnighT

Yav arkadaş. Medi Markt'ın Almanya mağazalarında ne güzel "AXon 7 Gri" satıyorsunuz. Şu rengi ülkemize getirsenize Hey Yarabbim !!!

http://www.mediamarkt.de/de/product/_zte-axon-7-64-gb-grau-dual-sim-2155269.html

Benim arkadaşımın kardeşi gidecek almanya ya abisini ziyarete, acaba aldırsam mı bu telefondan ? tax free iadesi ile 1450 tl ye felan gelir, değermi acaba ?

1) Pasaport kaydı lazım 2) Türkçe menü seçeneği varmıyımış ? 3) Güncellemelerde herhangibir sıkıntı oluyormu onuda araştır bence. Bu üçünde problem yoksa başka bir sorunla karşılaşacağını düşünmüyorum. Ama bunların dışında dikkat edilmesi gereken hususlar olabilri. Tecrübesi olan arkadaşlar söyler zaten sana

Pasaport kaydı sorun değil, pasaport var. Almanyadan htc a9 aldım ve Türkiye'de satılan cihazın aynısı, dil sorunu felan olmuyor. Aslında benim sormak istediğim bunlar değil, yani almanyadan getirdiğime değer bir telefon mu ve değer bir fiyat mı?

• quote:

quote:

Dün mediamark ta axon 7 HTC one A9 ve HTC 10 u karşılaştırdım ses olarak axon 7 den ümitliydim ama kesinlikle ses çıkışı ve kalitesi olarak htc nin yanına bile yaklaşamaz evet iyi bir ses subuyor ama fazlasını arayanlar A9 ve htc 10 bakmalı. Özellikle 10 gerçekten muhteşem. İçinden çıkan kulaklıkslrdan bahsetmiyorum bile.

Benim Htc10'dan vazgecme nedenim; dusuk ses hoparlor, gorulen wifi problemi, gorece kucuk ekran, yuksek fiyat ve htc'nin turkiyeden cekilecegi soylentileriydi. Tabi kamerasi daha iyidir zte'den ama bana idare eder bir kamera yeterdi ki yeterli isikta zte gayet iyi isler cikartiyor.

Zte eger 1700-1800 bandina inerse, vip garanti olayininda dusunursek f/p alaninda rakipsiz olacak. Ayrica zte sese bu kadar odaklanmis iken, htc10'un iyi olabilecegini dusunmek ile birlikte aralarinda bariz bir farkin oldugunu da dusunmuyorum pek.

Bang& olufsen kulaklıkla denedim her iki cihazda da ve bariz htc 10 daha iyiydi. Dış ses olarak haklısınız htc den beklenmeyecek bir performansı var. Ancak tercih meselesi tabiki ikinci telefon olarak güzel olur axon 7 onun dışında 10 şu an piyasadaki en sorunsuz cihaz ki wifi problemide güncellemeyle çözüldü. Axon 7 android 7 yi alır belki o da ancak htc en dandik telefonuna bile 2 yıl güncelleme veriyor en az. Hepsini geçtim hi-res müzik ve video kaydı yapabiliyor FLAC kalitede. Tüm bunları şu yüzden yazdım, evet fiyat konusunda kesinlikle eleştirilmeli zaten tr fiyatlarını baz almak saçma elektronik söz konusuysa malum vergiler telefonun fiyatından fazla, diğer konularda her türlü daha üstün bir cihaz kaliteli bir kulaklıkla flac bir parça alın her iki cihazda da demek istediğimi anlayacaksınız. D

• quote:

quote:

quote:

Bang& olufsen kulaklıkla denedim her iki cihazda da ve bariz htc 10 daha iyiydi. Dış ses olarak haklısınız htc den beklenmeyecek bir performansı var. Ancak tercih meselesi tabiki ikinci telefon olarak güzel olur axon 7 onun dışında 10 şu an piyasadaki en sorunsuz cihaz ki wifi problemide güncellemeyle çözüldü. Axon 7 android 7 yi alır belki o da ancak htc en dandik telefonuna bile 2 yıl güncelleme veriyor en az. Hepsini geçtim hi-res müzik ve video kaydı yapabiliyor FLAC kalitede. Tüm bunları şu yüzden yazdım, evet fiyat konusunda kesinlikle eleştirilmeli zaten tr fiyatlarını baz almak saçma elektronik söz konusuysa malum vergiler telefonun fiyatından fazla, diğer konularda her türlü daha üstün bir cihaz kaliteli bir kulaklıkla flac bir parça alın her iki cihazda da demek istediğimi anlayacaksınız. D

Guncellemeye ragmen hala sorun yasayan cihazlar varmis hocam. Alirsaniz su seriyi alin tarzi oneriler vardi, G4 faciasindan sonra kronik sorun benim kabusum o yuzden cok onyargi olustu bende ki o yuksej fiyata ragmen boyle bu durum maalesef. Kamera gibi video ya da ses kaydi ozelligi de kullanacagim bir ozellik degil benim.

Axon 7'ye official cyanogenmod gelecegi soyleniyordu, eger o gelirse yazilim ve guncelleme sikintilari da kalmaz. Htc 10 kaliteli bir telefondur kesinlikle laf atmam ama o kadar para vermeyi mantikli bulmuyorum. Ben alincaya kadar olur da fiyati duser ki sanmiyorum test ettigimde sizin gibi bariz fark gorursem karar degistirebilirim ama axon 1800 bandina geldigi anda artik baska telefon alacagimi sanmiyorum.

Ozellikle de vip garanti G4 faciasindan sonra cok iyi gelecek.

• quote:

Ben de aynı ikilem içindeyim yalnız şöyle bir durum var
    1) HTC 10'nun max ses seviyesi Axon7'nin yarı ses seviyesine ulaşabiliyor. Dolayısı ile, HTC 10 çok kaliteli de olsa o sesi net olarak duyamadıktan sonra, hele gürültülü ortamda kulağınıza yaklaştırma gerekirse ne anladım o kaliteli sesten?
    2) Axon7 yi Mediamarktta youtube klibi ile izledim ve ses kalitesi HTC 10'un çok gerisindeydi. Yalnız, yurt dışı audio forumunda yazana göre, Axon7'nin ses kalitesini duyabilmek için Flac/Loselles ses kayıtlarına gerek olduğu yazılmış. Mp3 veya google playden müzik dinlerseniz ses berbat çıkıyormuş. Ayrıca Dolby Atmos On/Off farkı da parçadan parçaya değişebiliyormuş.
    Şu linklere göz atmanızı öneririm.

https://community.zteusa.com/thread/1460

• quote:

quote:

quote:

quote:

Guncellemeye ragmen hala sorun yasayan cihazlar varmis hocam. Alirsaniz su seriyi alin tarzi oneriler vardi, G4 faciasindan sonra kronik sorun benim kabusum o yuzden cok onyargi olustu bende ki o yuksej fiyata ragmen boyle bu durum maalesef. Kamera gibi video ya da ses kaydi ozelligi de kullanacagim bir ozellik degil benim.

Axon 7'ye official cyanogenmod gelecegi soyleniyordu, eger o gelirse yazilim ve guncelleme sikintilari da kalmaz. Htc 10 kaliteli bir telefondur kesinlikle laf atmam ama o kadar para vermeyi mantikli bulmuyorum. Ben alincaya kadar olur da fiyati duser ki sanmiyorum test ettigimde sizin gibi bariz fark gorursem karar degistirebilirim ama axon 1800 bandina geldigi anda artik baska telefon alacagimi sanmiyorum.

Ozellikle de vip garanti G4 faciasindan sonra cok iyi gelecek.

Ben de m9 yerine ikinci telefon olarak almayı düşünüyorum hocam ama her şeyde olduğumgibi önce fiyat önemli her iki telefonda hak etmiyor yurtdışında olsam keşke de şu aletlere o kadar para vermesem diyorum adamlar 550$ a htc 10 ve 350-400 $ a axon 7 alabiliyorken bizim hem maaşlarımız düşük hem de paramız değersiz olunca her şey pahalı geliyor bize asıl sorunda bu adamlar canı sıkılınca değiştiriyor zaten sorun değil ama biz bu kadar para dökünce daha da değerli oluyor tr deki servisler falan malum zaten apple dışında düzgün hizmet veren yok. Zte henüz yeni onu bikemeyeceğim ancak htc servsisleri hakikaten rezalet,telefonun içini açmak aşırı zor ve kasaya zarar vermeden yapamıyor hiçkimse. Htc yi çok severim ancak at gözlüğüyle de bakmamak gerek. 1200-1300 e temiz bulup almak en mantıklısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

quote:

1) HTC 10'nun max ses seviyesi Axon7'nin yarı ses seviyesine ulaşabiliyor. Dolayısı ile, HTC 10 çok kaliteli de olsa o sesi net olarak duyamadıktan sonra, hele gürültülü ortamda kulağınıza yaklaştırma gerekirse ne anladım o kaliteli sesten?
    2) Axon7 yi Mediamarktta youtube klibi ile izledim ve ses kalitesi HTC 10'un çok gerisindeydi. Yalnız, yurt dışı audio forumunda yazana göre, Axon7'nin ses kalitesini duyabilmek için Flac/Loselles ses kayıtlarına gerek olduğu yazılmış. Mp3 veya google playden müzik dinlerseniz ses berbat çıkıyormuş. Ayrıca Dolby Atmos On/Off farkı da parçadan parçaya değişebiliyormuş.

Hocam ben her iki cihazı da hem dış ses hem kulaklık sesiyle denedim. Dediğiniz gibi stereo speaker etkisi büyük tabi m8 ve m9 kullandım özellikle harman kardon m8 in yanına yaklaşabilecek bir cihaz yok dış ses olarak htc nin kendi telefonları da dahil. Kulaklık sesine gelirsek de eğer amacınız müzik dinlerken zevk almaksa zaten en az 320 kpbs ya da FLAC formatta müzik bulmanız lazım. Hatta mümkünse 24-32 bit müzikler olmalı ancak hem bulması zor hem de çoğu paralı. Bu telefonlardan birini alıp gidip youtube dan 128 kbps parça açmak hakaret olur aletlere :)

• quote:

quote:

quote:

Hocam ben her iki cihazı da hem dış ses hem kulaklık sesiyle denedim. Dediğiniz gibi stereo speaker etkisi büyük tabi m8 ve m9 kullandım özellikle harman kardon m8 in yanına yaklaşabilecek bir cihaz yok dış ses olarak htc nin kendi telefonları da dahil. Kulaklık sesine gelirsek de eğer amacınız müzik dinlerken zevk almaksa zaten en az 320 kpbs ya da FLAC formatta müzik bulmanız lazım. Hatta mümkünse 24-32 bit müzikler olmalı ancak hem bulması zor hem de çoğu paralı. Bu telefonlardan birini alıp gidip youtube dan 128 kbps parça açmak hakaret olur aletlere :)

Hocam ben o hatayı yaptım acelem vardı, Medimarkttaki ZTE elemanı Wifi açtı youtuba bağlandım ses yüksek ama tabiki kalitesizdi.

En kısa zamanda SD karta birkaç Flac parça atıp onları denemek niyetindeyim. Bu arada, birisi bu denemeyi çok daha detaylı olarak yapıp parça bazında deriiin analizler yapmış.

https://community.zteusa.com/thread/2110

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben o hatayı yaptım acelem vardı, Medimarkttaki ZTE elemanı Wifi açtı youtuba bağlandım ses yüksek ama tabiki kalitesizdi.

En kısa zamanda SD karta birkaç Flac parça atıp onları denemek niyetindeyim. Bu arada, birisi bu denemeyi çok daha detaylı olarak yapıp parça bazında deriiin analizler yapmış.

https://community.zteusa.com/thread/2110

Buradaki linkte dikkatinizi çekerim iPhone da gayet iyi bir performans sergilemiş ki bizzat deneyimledim gerçekten ek yazılım vs olmamasına rağmen çok kaliteli bir sesi var 6 ve 7 serisinin, en ufak ayrıntı bile duyuluyor. Aynı şekilde şu an yazdığım iPad air de çok iyi ses veriyor ancak bir htc 10 ya da LG v serisi kadar değil. Aslında en iyisi gidip bir walkman alıp keyif çatmak ama konumuz değil :)

• MeTaL_KnighT kullanıcısına yanıt
    Valla kardeşim ben de bir erkek olarak, etrafta streç pantolon, streç t shirt, düğmelerinin yarısı açık dar gömlek giyen sözüm ona erkek görmekten rahatsız oluyorum.Hem herkesin zevkine tercihine saygılıyım diyorsun, hem de konuyu erkeklikle ilişkilendirerek bu cihazı alan kişileri muhtemelen rencide ediyorsun.Bu yaklaşım doğru değil bence.Biz de altin renk meraklısı değiliz.Keşke diğer alternatifler de olsaydı ama yok.Belki yakında gelir umidiyle hala beklemedeyiz.Lütfen yanlış anlama amacım sana laf çarpıtmak v.s falan değil.Dostane bir eleştiri olarak kabul et.

• quote:

Htc gerçekten ses konusunda çok deneyimli ve başarılı. Özellikle A9 ve Htc 10 modelleri uç noktada.

Bazıları demiş yok standart qualcomm ses kullanıyor vs.. Birincisi Htc 10 standart değil qualcomm aqstic ses işlemcisini entegre etmiş standart değil. Asıl önemli olan ise "amfi" dir arkadaşlar. Amfi özellikleri sesin kalitesi, sıcaklığı, detayı ve yüksekliği konusunda en büyük belirleyicidir. Sesi dijital işlemek sıkıntı değil bunu en iyi şekilde analog çıkış olarak vermek önemli. Burda deneyim devreye girer. Amfinin kaliteli ve optimize olmasından tutun yalıtım, devreleme ve yazılım optimizasyonuna kadar birçok faktör vardır. Ayrıca 2 volt çıkış da çok yüksek özellikle yüksek ohm değerine sahip kulaklıklar ve kafa üstü modeller için çok önemli. Zte de 1.8 volt ile hiç fena değil.

One m8 kullanıyorum 1.2 volt amfisi var gayet yeterli. Qualcomm "standart" ses işlemcisi olmasına "rağmen" diyeyim. M8 ve M9'da özel ses işlemcisi yoktur ama adamlar iyi bir amfiyi güzel bir şekilde entegre etmişler yazılımla uyumlu bir şekilde çalışıyor olay budur. Yoksa efendim 32 bit, 192 hatta 384 khz bunlar boş, stüdyo ortamında bile fark edilecek şeyler değil. 24 bit üstünü kullanan yok, hiçbir insanoğlu 24 bit üstünü ayırt edemez. 16-24 bit ayrımını bile yapmak çok zor.
    Khz de aynı şekilde. 48 khz fazlasıyla yeterlidir. 88.8 - 96 khz olsun hadi, üstü tamamen dosya boyutu şişirmektir başka bişey değil. Müzikler yeter ki sıkıştırılmamış veya Flac olsun. İyi riplenmiş 320 kbps mp3 bile çok fark etmiyor gayet iyi oynatmasını bilen telefon için.

Şuan Root'lu one m8 kullanıyorum harman kardon modunu yükledim, Viper4android de yükleyince en iyi şekilde ses alıyorum. Viper4android + dolby atmos modu da var deneyeceğim. Bundan daha iyi ses ne olabilir diye düşünüyorum biraz zor. Derdim pil ömrü ve 2gb üstü ram'li telefon kullanmak. (Multitasking)
    Bu telefon keşke en fazla 5.2" olsaydı. Mini modeli işlemci olarak m8'den bile geri.. 6" Max modeli çıkmış keşke onun özellikleri 5.2" mini'de olsaydı. Full hd, 4gb/64gb, Snapdragon 625 gayet yeterli en azından snapdragon 801 performansını verirdi m8'den geriye düşmezdi. 5.5" yolu gözüktü mecburen piyasada 5" model kalmadı mecburen alışacağız.. Eskiden 5" de büyük gelirdi ama gerçekten 5.2" üst sınır. Tek elle kullanmak gereken durumlarda kullanamamak dayanılacak gibi değil...

Unutmadan bu telefonda ekranı küçültme özelliği var mı? Samsung vb birçok markada var ekranı 4"-5" gibi küçültme özelliği... ?

• gunman233 G kullanıcısına yanıt
    Sadece arama kısmında tuş takımı küçülüyor, telefon boyutunda haklısınız 5.5 inç dışarıda özellikle tek elde düşürecek gibi oluyorum 5.2 inç axon 7 muadili bir model çıkarsa muhtemelen bunu satarım.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.