Binbaşı
14 Haziran 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 140 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Vivo altında Iqoo 5 pro başlığı yoktu. Bir antutu sonucu ile konuyu başlatmış olayım.

Cihaz Iq00 5 pro 8/256 bmw carbon addition.

Antutu sonucu : 662818 dir.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d9/93/ec/d993ec849ca24ecaa3440145cf37c29b.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bugün Y.İ. kargoda sırada beklerken denk geldiğim bir olay. Gencin biri 2 paket 1.5x6 litre Niksar Ayvaz suyu kargo ile göndermek istediğini söyledi. Ben şok oldum  . 2 paket için İstanbul'a gönderim için indirim 71 tl parayıda nakit ödedi. Neden gönderdiğini sordum. Böbreklere iyi geliyormuş, önemliymiş dedi. İstanbul'a internette alabilir dedim, oradan gönder dediler bende gönderiyorum dedi. Çok ta aman aman bir su olmadığını kolaylıkla bulabileceklerini söyledim, pek oralı olmadı, parasınıda nakit ödedi ve gitti. Ben çok olmaya devam ettim  . İnsanlarmı beceriksiz, ya da düşünmeden iş yapıyor anlamadım gitti. Acaba su değilde başka bir şey mi diye de aklımdan geçirdim, orjinal şeffaf ambalajında bozulmamışlardı. Kargocuda 90 küsür liradan 71 tl.ye indirim olduğunu söyledi. Ben bi de orada şok oldum   (Olay kesinlikle ironi değildir. Gerçektir)

Herkese merhaba!
Hindistan da oneplus magazasinda oneplus tv tanitimindayim.
Televizyon cok guzel olmus :)
Ust modelde hoparlor kayarak cikiyor. 8 hoparlor var
Netflix onumuzdeki ay gelecekmis.

Fotograflari yukleyemedim, Daha sonra ekleyecegim
Herkese Merhaba!

Vivo x20 kısa bir süre önce Çin'de duyuruldu ve 30 Eylül Cumartesi günü satışa başlanacak.
Bu süreden önce cihaz elime geçti ve kullanmaya başladım.

Vivo özellikle hifi telefonlerıyla uzakdoğuda çok bilenen ve iyi satan bir marka.
Yakın zamanda kendi Görüntü işleme motorlarını duyurdular ve bunun ilk örnekleri, X9 ve x9s ve bunların plus serilerinde kullanılmaya başlandı.
x20 ile bunu dahada geliştirdiklerini iddia ediyorlar. Ayrıca yeni full screen, infinity screen benzeri bir ekranla geliyor.

Cihazın plus modeli henüz satışa çıkmadı. Genel farklar, daha büyük ekran, daha yüksek kapasiteli pil, OIS destekli kamera ve ESS ses chipseti.

X20 de EIS mevcut, Özellikle videolarda bunun zayıf olduğu hissediliyor. One plus 5 gibi ileride iyileştirme yazılımı yapacaklarını düşünüyorum.

Cihazı ilk elinize aldığınızda hafif hissiyatı veriyor. Benim kullanımdığım mat siyah rengi. Ekran ile bir bütünlük oluşturuyor.
Bu cihazdaki yüz tanıma sistemini başarılı buldum. Çok hızlı şekilde sizi tanıyor ve ekranı açıyor. Sadece aşırı karanlıkta tanımada sorun yaşadım. Onun hariçinde bir problem olmadı.

Tam ekranının çok güzel buldum. Kendinden büyük cihazlarla karşılaştırdığımda hemen hemenboy olararak ekran yükseklikleri aynı, enden biraz daralma söz konusu.

Cihazda Çİnce ve İngilizce desteği var. Başka diller malesef yok.

Hifi chipset olarak Akg kullanılmış. Hifi modundan çok başaralı bulduğumu söyleyebilirim.Hifi arayüzü daha önce kullandığım Vivo cihazlara göre çok çok farklı . AKG chipsete özelmidir bilmiyorum.

Cihaz default 7.1.1 androd sürüm ile geliyor, interneti açar açmaz güncelleme olduğu uyarısını aldı :)
SD 660 işlemcide herhangi bir yavaşlık görmedim, Çok akıcı bir şekilde çalışıyor.

Çektiğim bazı fotoğrafları ekliyorum.

Fotografların çoğu hareket halindeyken çekildi. Fotoğraflarda herhangi bir değişiklik yapmadım.

Hint haber sitesinde yer alan bilgiye göre Türkiye Iphone fiyatının en pahalı olduğu ülkeymiş.

Birinciliği kaptırmamışız.

Karşılaştırma iphone 7 128 gb modeli üzerinden yapılmış.

Herkese Merhaba!
Kısa bir süre önce elime geçen Redmi note 3 pro Çin ve Hindistan sürümleri arasındaki farkları paylaşmak istiyorum.

İlk başta dikkatimi çekmemişti . Her 2 ürünüde tamamen aynı olarak düşünmüştüm.

-Ancak kutu üzerini incelediğimde ilk dikkatimi çeken Çin versiyonu Tek bir imei kullanırken
Hindistan sürümünün 2 farklı imei numarası kullandığını fark ettim. Özellikle 2 farklı Imei olması
kayıt esnasında problem çıkarmayacaktır.
- Çin sürümü made in China, Hindistan sürümü made in India. Kalite olarak bir fark göremedim
-Hindistan sürümüdeki Gold rengi hafif rose gold'a doğru kaymış. Çin gold rengine göre daha güzel durduğunu düşünüyorum.
- Hindistan sürümünde Google uygulamaları kurulu geliyor. Çin versiyonunda sizin yüklemeniz gerekiyor.
-Hindistan sürümünde sarj adaptörü Eu tipi yuvarlak uç ile geliyor. Çin versiyonunda çevirici kullanmak gerekiyor.

Bazı fotoğraflar ekledim. Işık yansıması nedeni ile renkleri doğru yansıtmayabilir

XIAOMI 2014 İLK 6 AYDA 26.1 MİLYON CİHAZ SATMIŞ

2013 Yılında toplam 18.7 milyon cihaz satan Xiaomi aynı periyotlarda karşılaştırma yapıldığında 2013 6 aylık satışlara göre %271 artış ile 26.1 milyon adet cihaz satmış.

Bu gidişle Samsung ve Apple yakalar ve geçer gibi görünüyorlar :)
LENOVO THINKPAD 8 TABLET ÖN İNCELEMESİ VE BOYUT KARŞILAŞTIRMA

Herkese merhaba

Sonunda 4 ay gecikme ile Thinkpad 8 tabletime kavuştum :)
Cihaz Amerika'dan satın alındı.
Cihazın yanında smart cover alındı.
Bunun haricinde herhangi bir aksesuar satın alınmadı
Kutu içeriği
Cihaz
usb kablo -şarj cihazı
Birkaç sayfalık ön bilgi kağıdı.

Öncelikle düzensiz bir ön inceleme olduğu için özür dilerim. Vaktimin kısıtlı olması nedeni ile ancak bu kadar yazabildim.

Bu cihaz iş kesimi için geliştirilmiş bir cihaz.
Özellikle veri güvenliği, voip ve full hd özelliği ön planda

Benim amacım android tablet ile halledemediğim, normal bilgisayar kullanmam gereken uygulamaları çalıştırmak (burada mobilite ön planda)
ve veri güvenliği.

Cihazı elinize aldığınızda gayet sağlam hissiyatını veriyor (thinkpadlere uygulanan sağlamlık testleri bu cihaz içinde yapılmıştır diye varsayıyorum)

Ekran parlaklığını yeterli buldum. Ben genel olarak kısık parlaklıkta kullanımı kendime uygun buluyorum.

Full hd ekran windows uygulamalarında bazen problem olabiliyor. (tam bir tablet olan bu cihazda windowsun hala tablet olarak yol alması
gerektiğini bir kere daha anladım)

Ses sistemi başarılı

Ofis uygulamalarında herhangi bir problem yaşamadım. Gayet hızlı

Wireless üzerinden 2 gb lık full hd mkv dosyasını sıkıntısız oynattı. Rastgele ileri geri almaları denedim hiç takılma olmadı

Wireless üzerinden 8 gb lık full hd mkb dosyasını sıkıntısız oynattı. Ancak rastgele ileri geri almalarda takılmalar oluyor. Aynı testi
Huawei mediapad x1 ile denedim. İleri geri almalarda ondada problemler oluyor. Yani durumun normal olduğunu düşünebiliriz.

Wireless çekimi; Ofis ortamında (açık ortam) notebookun 2 çizgi ile çektiği yerde 4 çizgi ile çektiğini gözlemledim.

Kamera : Ön ve arka kameraları yeterli buldum. 8 mpx arka kamerası günlük kullanım için yeterli. (İleri seviye cep telefonu kameraları
ile karşılaştırmamak gerekiyor)

Bluetooth: Yine yurtdışından aldığım lenovo yoga mouse hızlı bir şekilde problemsiz olarak bağlandı. Wireless hoparlör testini henüz yapmadım.

Voip : Henüz test ededim.

Pil ömrü: Henüz tam olarak test edemedim.

Smart cover: Sadece ekran kısmı için kullanıyor. Ipadlerde olduğu gibi yan tarafa mıknatıs ile yapışıyor. Kapağı arka tarafa çevirip üst köşeden kıvırdığınızda
kamera otomatik olarak aktive oluyor. Arka tarafı korumadığından beni pek cezbetmedi ve parasını haketmediğini düşünüyorum. Kalitesinin
iyi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Bunu benzerilerini daha ucuza ve tam koruma sağlayanlarını 10-20$ seviyesinde internetten temin edebilirsiniz

Cihaz usb 3.0 bağlantı kullanıyor. Bu bağlantı için ayrıca dönüştürücü almak gerekiyor. Bunun için bir otg benzeri bir kablo almıştım.
Ancak henüz test edemedim.
Cihaza microsd harici bir cihazı direkt olarak bağlayamıyorsunuz.

Cihaz üzerinde micro hdmi çıkışı var. Henüz test edemedim.

Cihazın boyut karşılaştırmasını şu cihazlarla yaptım.
1nci grup:

Microsoft Surface pro
Samsung Ativ 700

2nci grup android cihazlar
Nexus 7 2013
Huawei mediapad x1 (beyaz renk Türkiye'de olmayan bir cihaz. İçlerinde en ufak olan cihaz bu)

Sonuç olarak normal ofis uygulamalarını tam bir tablette kullanmak isteyenler için tavsiye edebileceğim bir cihaz. Boyut olarak
günlük taşımaya çok uygun. Biraz büyük olsun, daha uzun pil ömrü olsun, kalem kullanabileyim diyenler Thinkpad 10 piyasaya sürüldüğünde
arternatif olarak düşünebil
ir.
Dün Çindeki arkadaşım mail göndermiş. Biz Çinde neden cep telefonu alamıyoruz, alttaki haberleri ingilizceye çevir oku demiş (kendisine mi3 siparişi vermiştim. Şuan sadece tegra işlemcileri satışa sundular)

http://tech.163.com/13/1020/08/9BK7I04A000915BF.html

http://tech.163.com/13/1022/12/9BPR7RIP000915BF.html

Xiaomi google istatistiki verilerini açıklamış. 377 milyon kişi siteye erişmiş. milyon kişi sipariş ekranının yoklamış vs .vs

Yukarıdaki linkleri google translate ile çevirerek okuyabilirsiniz.
Robin Wong sitesinde bahsetmiş. 21 Eylülde Olympus Malezyanın etkinliği olacakmış.
Yeni bir Omd olabilir gibi bir yorumu olmuş;

New Camera from Olympus (Interchangeable Lens System) is coming. I think we can all safely assume after so much "leaks" everywhere online that, it will be the new OM-D E-M1. If you happen to be in Kuala Lumpur, you have a chance to touch and try the new camera in a coming event on 21st September!! First come first serve basis, so hurry up and register. I will be there, and hope to see some of you beautiful people there!

http://home.olympusimage.com.my/eventlist.php
Hakkında
Forum İmzası:
Life is Life!
Hakkımda:
One day I will back to Izmir
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
Thinkpad x220
Bilgisayar
Hp Elitedesk mini 800
Bilgisayar
Hp prodesk 260 mini
Bilgisayar
Thinkpad x1 carbon 6th
Bilgisayar
Thinkpad x1 yoga 3rd
Bilgisayar
thinkpad p1 workstation
Otomobil
saab
Mobil cihaz
One Plus
Mobil cihaz
Vivo
Mobil cihaz
OPPO
Oyun Platformu
Xbox
Takım
Beşiktaş
TV
Panasonic TX-VT50 PLASMA
Ses Sistemi
POLK AUDIO
Ses Sistemi
KEF Q300
Ses Sistemi
Bose
Tablet
LENOVO THINKPAD8
Tablet
HUAWEI MEDIAPAD X1
Tablet
NEXUS 7 2013 32 GB
Notebook
Sony
Notebook
HP ELITEBOOK
Notebook
Lenovo THINKPAD X1 6TH
Notebook
Lenovo THINKPAD X1 YOGA 3TH
Notebook
Lenovo THINKPAD P1 WORKSTATION
Fotoğraf Ekipmanları
Sony
Fotoğraf Ekipmanları
Fdr-x3000r
Fotoğraf Ekipmanları
Panasonic
Fotoğraf Ekipmanları
Panasonic
Fotoğraf Ekipmanları
RICOH GX200
Fotoğraf Ekipmanları
Panasonic G2
Fotoğraf Ekipmanları
GOPRO HERO 3+
Fotoğraf Ekipmanları
Sigma sd2 merrill
Fotoğraf Ekipmanları
Sigma sd3 merrill
Fotoğraf Ekipmanları
Panasonic lx100
Fotoğraf Ekipmanları
Ricoh GR APSC
Fotoğraf Ekipmanları
Mi Action camera 1
Fotoğraf Ekipmanları
Mi Action Camera 2 4k
Motosiklet
KTM
Kulaklık - Amfi
OPPO PM3 - OPPO HA-2
Kulaklık - Amfi
sennheiser HD650
Kulaklık - Amfi
Hifiman hd400
Kulaklık - Amfi
Yuin pk1-pk2
Modem
drytek
Beyaz Eşya
Electrolux
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.946
İkinci El Bölümü Mesajları: 280
Konularının görüntülenme sayısı: 102.732 (Bu ay: 952)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 220 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.