Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN GELMEYEN MALLAR İÇİN PTTYİ ŞİKAYET EDİN (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
22
Favori
11.511
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçok alışverişim oldu hepsinde ptt memurları posta kutusuna bırakıp gitti.Şu an öğrenci olmam nedeniyle başka şehirdeyim oturduğum binada posta kutusu yok.Memur eve mi getirir sizce kargoyu nasıl olacak bilemiyorum(takipsiz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

Arkadaş linki vermiş işte, vosvos araç aşağıdaki modeller fabrika ön koltuk kol dayama içi içecek bardağı tutucu olduğu anlaşılıyor..
    Boş olan hazneye bu modülü yerleştiriyorsun sana saklama gözü yerine bardak tutucu oluyor anladığım kadarıyla.

uyumlu olduğu modeller; VW Jetta MK5 Golf GTI MK6

Hocam arka koltuk diyor linkte. Bende jetta var. Arka ortada yerde var boyle bir parca. Benimki kirik. Oysa isime yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 22 Şubat 2016; 21:46:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 45 gün önce ali'den sipariş verdim aynı satıcıdan 20 parça ürün.
    adamın salaklığından mıdır bilinmez 20sinide ayrı ayrı yollamış
    hepside takipli. 2 tanesi geldi 18 tanesi gelmedi daha
    işin kötü yanı hepsi takipli olmasına rağmen ne ben kodu biliyorum ne de satıcıdan kodları öğrenebiliyorum.
    ilk sorduğumda tüm takip numaralarını inceledikten sonra göndereceğini söyledi
    2 tane verdi onlar geldi zaten. diğerleri meçhul. adamdan cevap bekliyorum.

takipli olup ama kodunu bilmediğim kargo hakkında nasıl bilgi alabilirim.
    PTT yi arayıp isim olarak sorgulatabiliyor muyuz ? daha önceki aramalarımda hep takip kodunu sordular.
    bunlarda takipli ama kod yok.
  • Aranan hırsız bulundu

http://www.memurlar.net/haber/563909/
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoSeriouS

45 gün önce ali'den sipariş verdim aynı satıcıdan 20 parça ürün.
    işin kötü yanı hepsi takipli olmasına rağmen ne ben kodu biliyorum ne de satıcıdan kodları öğrenebiliyorum.

PTT yi arayıp isim olarak sorgulatabiliyor muyuz ? daha önceki aramalarımda hep takip kodunu sordular.

Salakligindan degil. 20 si ayni pakette gonderse gumruge takilirdi. Toplamda 75 euroyu gecmese bile 20 urunu ticariye sokardi gumruk (itiraz etseniz de kabul olmazdi)

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Ürün buydu:http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p4712.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=1K0862532&_sacat=0
    Link vermiştim ama satıştan kaldırmış eleman görünmüyor.
    Fiyatı ben ilk aldığımda 15 Euro idi.
    Sonra fiyatlar nedense arttı. 20-30 Euro arası fiyatlar var.Sonrakini kargo dahil 22-23 Euro civarı bir fiyata aldım ama henüz gelmedi.

Edit: Link düzenlendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emekli56 -- 23 Şubat 2016; 14:35:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Salakligindan degil. 20 si ayni pakette gonderse gumruge takilirdi. Toplamda 75 euroyu gecmese bile 20 urunu ticariye sokardi gumruk (itiraz etseniz de kabul olmazdi)

Aynı gün başka bir saticidan verdiğim 42 farklı ürün 87 parça ürün değeri 155 dolar olmasına rağmen tek kutuda gümrük ofisine girmeden elime ulaştı.

Bu bahsettigim gelmeyen sipariş 20 farkli ürün 39 parça ve degeri 52 dolar. Resmen satıcının salaklığı

Edit.
    Yurtdışından fazlasıyla alışverişim var gümrük mevzuatini gayet iyi biliyorum.
    20 ürün veya 87 ürün olması o paketi ticariye sokmaz. Ürünlerin aynı ve bireysel kullanim için fazlalik teşkil etmesi ticariye sokar. Gümrük ne derse o olur diye birsey yok.
    81 dolardan vergi cikan kargom için o gunun 75 euro dolar paritesinin 82 dolara denk geldigini ve siparişin gerçek degerininde 81 dolar olduğunu ispatlayarak 47 lira çıkan gümrük vergisini 60 kuruşa duzelttirdim daha önce.

İşiniz gümrük memmurunun keyfine degil gümrük mevzuatina bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoSeriouS -- 23 Şubat 2016; 17:31:19 >

• quote:

quote:

quote:

Aynı gün başka bir saticidan verdiğim 42 farklı ürün 87 parça ürün değeri 155 dolar olmasına rağmen tek kutuda gümrük ofisine girmeden elime ulaştı.

Bu bahsettigim gelmeyen sipariş 20 farkli ürün 39 parça ve degeri 52 dolar. Resmen satıcının salaklığı

Edit.
    20 ürün veya 87 ürün olması o paketi ticariye sokmaz. Ürünlerin aynı ve bireysel kullanim için fazlalik teşkil etmesi ticariye sokar. Gümrük ne derse o olur diye birsey yok.
    81 dolardan vergi cikan kargom için o gunun 75 euro dolar paritesinin 82 dolara denk geldigini ve siparişin gerçek degerininde 81 dolar olduğunu ispatlayarak 47 lira çıkan gümrük vergisini 60 kuruşa duzelttirdim daha önce.

Bugune kadar sansiniz yaver gitmis. Ben gumrukcu olsam 87 parca urunu ticari kabul ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 23 Şubat 2016; 17:43:00 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Edit.

Bugune kadar sansiniz yaver gitmis. Ben gumrukcu olsam 87 parca urunu ticari kabul ederdim

Hocam siz gumrukcu de olsaniz son satırda dediğim gibi gümrük memurunun keyfine bağlı degil, gümrük mevzuati ne söylerse o olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoSeriouS -- 23 Şubat 2016; 20:11:42 >

• Valla şimdi haklarını yiyemem, İzmirde Karşıyaka ve Bornova adreslerine zapalstan verdiğim tüm siparişlerim eksiksiz ulaştı hatta postacı kapıyı çalıp teslim etti 3-4 zarf toplu gelince.
  • Takipli kargom var.
    19 Martta Türkiyeye girdi lanet olsun nerede olduğu belli değil.
    28 Martta aldığım kargo geldi gearbestten.Ebayden aldığım ürün yok.En lazımı o iken bi o gelmedi.

Çıldıracağım

MP04587090XSG bu takip kodum
    Bu da site http://xoms.4px.com/home/track/home_index?trackNums=&trackVerificationCode=
  • quote:

Orijinalden alıntı: KITiPiYOZ

2 aydır takipsiz siparişlerimin hiçbiri gelmiyor, sizde durum nasıl.

benim geliyor tek tük. ben kaydediyorum ne aldığımı gelenleri siliyorum.
  • bekle gelir mutlaka
  • bu sıra KIRKLARELİ civarında ürün aldıysanız 5-6 gün gecikebilir. Dağıtım merkezini lüleburgaza taşımışlar gerçekten büyük bir yer sistem işlemeye başlayınca iş yükünü epey hafifleteceği belli ama şu haliyle oradaki çalışan sayısıyla imkansız. yaşadığım olayı anlatayım nedemek istediğimi biraz daha iyi anlarsınız. Pınarhisara gelmesi gereken takipli kargom vardı 3 gün lüleburda görününce ptt ye gittim merkezin yeni taşındığını 1 haftadır bekleyen kargoların olduğunu oraya gidersem alabileceğim söylendi. Google mapsten ptt yi aradım gittim malesef yurtdışına merkezdeki ptt bakmıyormuş (yeni binayı maps'e bildirdim) neyse yeni binaya gittim çok fazla eksiklik olduğu girişte anlaşılıyor zaten. Herneyse derdimizi anlattık tamam dediler bu işlerle uğraşan birisi var şuan başka bir müşteriyle ilgileniyor (kadının pasaportu kayıpmış dağıtıcı sisteme geçmeden alıp çıkmış yarım saat sonunda sorun çözüldü.) sonra benim kargoya baktık daha gelen torbalar açılmamış bi gittik ürünlerin bulunduğu depoya abartısız 50-60 çuval kargo... allahtan geliş tarihlerine göre sağa sola yığmışlar arayacağımız torba sayısı 10 a indi. üzerinde bilgilerin bulunduğu kartlar sağa sola atılmaktan yırtılmış vs adama yardım edebileceğim bişey varmı dedim beraber torbaları açıp ürünleri geldiği ilçeye/mahalleye göre ayırmaya başladık :) 2. tahminimizde doğru torbayı tutturduk ve en üstteki paket benim çıktı :) yarım saat sonunda benimde sorunum çözüldü. ama o sırada benim gibi gelen birisini yarın gel diye geri gönderdiler onunda daha torbası vs açılmamış. adamla o kadar iş yaptık tabi sohbet falanda ettik gece 12 den beri buradayım diye bahsetti istanbuldan falan yeni eleman gönderiyorlarmış ama tabi bu işler kolay olmuyor herkes düzenini bozup gelmek istemiyor dedi. Bu yoğunluk enaz 6 ay gider diyede ekledi. takipli kargoyu bu yolla bulabildik ama takipsiz kargolar eminim ki daha fazla bekler malesef içler acısı bir durum ama oradaki görevlinin suçu değil. Kısacası yaşadığınız bölgede bunun gibi bir olay varsa o kargonun size ulaşma süresi yurtdışından gelme süresini fazlasıyla geçiyor. Şikayet ettiğinizde sizin işleminize öncelik verip en kısa sürede göndermeye çalışıyorlar muhtemelen. BU REZİLLİK PTT ÇALIŞANLARININ DEĞİL DİREK PTT KURUMUNA AİTTİR. bu adamlar ilk defa bu işi yapmıyor bu işin nasıl ilerlediğini biliyor ve önlem almıyorsa söylenecek fazla söz yoktur.
    kısaca kargonuzda LÜLEBURGAZ/PİDM yazıyorsa kargonuzun size ulaşması uzun sürebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgahan22 -- 12 Nisan 2016; 14:22:35 >

• benim takipsiz kargolar son aylara kadar bazen geç bazen erken geliyordu bi şekilde son 3 aydır sorun var gelmeyen ürün öok oluyor bence başka bir sorun var memurların hepsi birden ayaklanmadı ya
    işin kötü tarafı siteler bu gidişle üründe göndermez türkiyeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barut78 -- 11 Nisan 2016; 12:16:43 >
  • konuyu görünce bende şikayet oluşturdum
    son 6 - 7 aydır yurtdışından takip kodsuz hiçbir siparişim ulaşmadı
  • tolgahan22 kullanıcısına yanıt
    Pınarhisar ilçe jandarmada 2011 yılında askerlik yapmıştım.

Güzel memleketti, mesajınızı okuyunca aklıma geldi. Cezaevinde az nöbet tutmadım. Esnafın askeri çok sevmesi ve Ali Özer parkı ilk aklıma gelenler

• Benimde takipli takipsşz onlarca ürün oldu 45.güne giriyoruz. Hiçbiri gelmedi, sıkıntı ya gümrükte ya Çinde

• konuyu yeni gördüm, ben de aynısını yapmıştım zapals'tan aldığımız beleş mallar gelmeyince, 1 ay önce falan arandım ptt'ten , elleri ayakları birbirine dolanmış gibi, bundan sonra yaşanmayacağını tekrar tekrar söylediler, güzel ülkemin kronik sorunu , şikayeti basınca çalışıyor vatandaş
  • Ben halen sorun yaşıyorum.

Takipsiz olarak içinde önemsiz ürünlerim geldi mesela ufak sticker tarzı şeyler ama beklediğim çoğu şey halen gelmedi. Buradaki PTT'de sorun yok ona eminim. Sorun bence gümrük kaynaklı ya da ana dağıtımdan kaynaklı.

https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp

bu linke yazalım şikayet çok olunca daha çok araştırırlar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.