Şimdi Ara

YURTDIŞINDAN GELMEYEN MALLAR İÇİN PTTYİ ŞİKAYET EDİN (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
22
Favori
11.489
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla postacınız ile alakalı arkadaşlar. dün mesela benim postacım biriktirip getiriyor eminim ama getiriyor. dün takipsiz powerbank ve 4-5 kargo daha toplu şekilde eksiksiz getirildi, 2 kargom kaldı takipsiz onlarda zaten 25 aralıkta sipariş vermiştim henüz gelmedi sanırım. kadın hepsini getirdi takipli yoktu diye de iletti, bence kadınlar daha güzel çalışıyor. erkeklerden daha iyiler.
  • Arkadaşlar, aynı anda Aliexpress den ne kadar alışveriş yapabiliriz yani belli bir sınırı var mı? gümrükte takılır mı? vs...
  • Ukimde 76 dolarlık kargoma 43.5 TL gümrük vergisi çıkarmışlar.PTT den şikayet oluşturdum.Bakalım sonuç ne olacak?
    Olmadı bimerden de şikayet oluşturacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu tarz bi konu açtım ama bu konudaki yorumları okuyunca kendimi biraz daha şanslı hissettim ben siparişimi 12.01.2016 da verdim 3 gün sonra tam 1 ay olacak ama hala kargodan ses seda yok, tinydealde en son durum shipped olarak gözüküyor ama
    buraya kaç günde ulaşıyor bir fikrim yok, konu linkim burda ptt olayları falan nedir hiç bi bilgim yok pttye gidip kargom olup olmadığını mı öğrenmem gerekiyor ilk defa y.dışından alışveriş yaptımdahttp://forum.donanimhaber.com/m_114217734/tm.htm
  • 1 ay oldu diye şikayet mi edilir ? 3 ayda ulaşan ürünler var. Aceleniz varsa yurtdışından almayın, hergün yüzbinlerce postayı işlemek kolay mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaptık şikayetimizi...
    Birşey çıkmadı.Takipsiz kargolar takip edilemiyormuş.
    Aynı ürünü başka bir satıcıdan sipariş verdim.
    Şimdi o da kargo takip no vermiyor.
    Alışverişten önce vereceğini söylemişti.
    Sonra neden kargo takip vermediğini sordum.
    Bana 50 USD altına kargo takip verilmediğini yazdı.
    Şimdi bekliyorum.Günü dolar dolmaz dispute açacağım geçen seferki gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Ukimde 76 dolarlık kargoma 43.5 TL gümrük vergisi çıkarmışlar.PTT den şikayet oluşturdum.Bakalım sonuç ne olacak?

Yaptığım itirazlar ve sunduğum belgeler neticesinde gümrük vergisini 60 kuruşa indirmiş bulunuyorum.

Gelen cevap şu şekilde:"GÖNDERİNİZ TEKRAR YAPILAN MUAYENESİNDE ÇIKARILAN GÜMRÜK VERİSİNİN SEHVEN SİSTEME GİRİLDİĞİ ANLAŞILMIŞ OLUP GÖNDERİNİZ 0.60 KRŞ DAMGA VERGİSİ İLE ADRESİNİZE SEVK EDİLECEKTİR."

Eğer sizlerde haksız gümrük alındığını düşünüyorsanız ve bunu belgeleyebiliyorsanız posta ukimden çıkmadan istav-ukimsantral@ptt.gov.tr adresine belgelerinizi ekleyerek mail atın.Biraz da haklılığınızı ispatlar şekilde yazın.Kesin sonuç alırsınız.
  • BİMER'e ben de yazdım, o standart yanıt geldi. Aynı siteden takipsiz aldığım 1 paket 15-20 günde gelmişti. İkinci paket 60 gündür yok, site 200EUR altı takip kodu koymuyor kesinlikle. İkinci siparişten 1 ay sonra siteyle görüştüğümde replacement yollayalım demişlerdi, 30 gündür o da gelmedi.

Yerel posta ofisine gitsem bir sonuç alır mıyım?
  • quote:

quote:

Ukimde 76 dolarlık kargoma 43.5 TL gümrük vergisi çıkarmışlar.PTT den şikayet oluşturdum.Bakalım sonuç ne olacak?

Yaptığım itirazlar ve sunduğum belgeler neticesinde gümrük vergisini 60 kuruşa indirmiş bulunuyorum.

Gelen cevap şu şekilde:"GÖNDERİNİZ TEKRAR YAPILAN MUAYENESİNDE ÇIKARILAN GÜMRÜK VERİSİNİN SEHVEN SİSTEME GİRİLDİĞİ ANLAŞILMIŞ OLUP GÖNDERİNİZ 0.60 KRŞ DAMGA VERGİSİ İLE ADRESİNİZE SEVK EDİLECEKTİR."

Eğer sizlerde haksız gümrük alındığını düşünüyorsanız ve bunu belgeleyebiliyorsanız posta ukimden çıkmadan istav-ukimsantral@ptt.gov.tr adresine belgelerinizi ekleyerek mail atın.Biraz da haklılığınızı ispatlar şekilde yazın.Kesin sonuç alırsınız.

Merhaba.
    Bunlar şaşırmış:

Gearbest' ten aynı anda farklı siparişlerle aldığım ve ayrı kargolanan aynı 40 dolarlık kameranın biri sorunsuz geldi diğerine 60 kuruş vergi çıkardılar.
    PTT memuruna söylenince "Abi boşver ödeme ben öderim, canın saolsun" dedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim baya bir ürünüm kayboldu çok alışveriş yapyorum...Ancak şikayet etmedim... çoğu 10 doların altında ürünlerdi.
  • Şöyle bir şey dikkatimi çekti. Bazı ürünlerimi Kırıkkaleye bazılarını Ankaraya getirtiyorum. Ne hikmetse Kırıkkaledeki tüm kargolar bana ulaşıyor ama Ankara adresi verdiğimde ulaşmayan çok fazla kargo var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Yaptık şikayetimizi...

Şikayet ettikten 2 hafta sonra ve ben başka bir satıcıdan aynı ürünü sipariş geçtikten sonra postacı kapıya bırakıp gitmiş.
    İlk satıcıya dispute açmış ve paramı da geri iade almıştım.
    Adama mesaj attım benim için özel ilan açtı ürünü tekrar satın aldım.Ama o bana göndermeyecek.
    Şimdi yolda aynı üründen bir daha geliyor.Bakalım ne yapacağım.
    Satabilirsem satacağım tabiki de...Müşteri çıkar mı?
    Aldığım ürün bu:http://www.ebay.com/itm/272046360043
  • Arkadaşlar benim takipli ürünüm 2 ayda gelmişti bir kez öyle şikayet ettim ama takipsizleri şikayet etmedim. 10 takipsizin biri bile gelmemezlik yapmıyor. Hani daha önce gelmeyen bir iki ürün oldu ama onlar bence satıcının sahte kod girmesinden kaynaklı sanırsam. Takipsiz kargonun gelmemesinden şikayetçi olanları da ilk kez görüyorum. Adı üstünde takipsiz satıcı yollamış mı türkiyeye girmişmi girmemiş mi nerede ne olduğu belli değil nasıl şikayetçi olmuşsunuz anlamadım yani. Takipsizler verilen sürede gelmezse uyuşmazlık açıp siteden paramı aldığım oldu üç dört kez. İkisinin ödemesini tekrar yaptım diğerlerinin yapmadım. Aslında ürün verilen süreden daha fazla gecikirse ürün satış sözleşmesine göre fiyatı iade edilip puan verme hakkınız var. Yani daha sonra gelse dahi ödemezseniz haram olmuyor çünkü bizden kaynaklı değil ve biz bekliyoruz gelmeyince iade alıyoruz. Fakat ürünü alıp da almamış gibi uyuşmazlık açıp da iade almayın küçücük bir para için siteden men edilebilir ve gerçek hayatta daha fazla zarar içine girebilirsiniz. Ayrıca takipsizlerin adrese ulaşması ortalama iki ayı buluyor sıkıntı etmeyin mutlaka gelir gelmese de iade alırsınız. Acelesi olan yurt dışından alışverişlerinde özel kargoları seçsin yada alışveriş yapmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Telefonunu seven bilge -- 21 Şubat 2016; 23:18:24 >
  • benim de acemiliğime geldi ebay dan ürün aldım. item number diyordu bunla takip ederim diye. ama meğer takipsizmiş. bir daha takipsiz almam. 2 şubatta kargolanmış yeni zelandada gelecek bakalım gelecekmi şubeye gittim göremeyiz merak etmeyin getirirler dedi. ne zaman Allah kerim.
  • ürün bugün geldi sorunsuz aldım :-)
  • quote:

quote:

Yaptık şikayetimizi...

Şikayet ettikten 2 hafta sonra ve ben başka bir satıcıdan aynı ürünü sipariş geçtikten sonra postacı kapıya bırakıp gitmiş.
    İlk satıcıya dispute açmış ve paramı da geri iade almıştım.
    Adama mesaj attım benim için özel ilan açtı ürünü tekrar satın aldım.Ama o bana göndermeyecek.
    Şimdi yolda aynı üründen bir daha geliyor.Bakalım ne yapacağım.
    Satabilirsem satacağım tabiki de...Müşteri çıkar mı?
    Aldığım ürün bu:http://www.ebay.com/itm/272046360043

Hocam urunun fiyati ne kadardi? Tam olarak urun nedir? Tesekkurler

• 1 ARALIK tarihli gönderim 9 ŞUBATTA ulaştı. / 70 GüNDE
    bu dönem bir takım geç teslimat sorunu var galiba.

GUANGZHOU - GUANGDONG dan yola çına istanbul teslimatı:

SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
    PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
    1 01/12/2015 18:00:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - China (Yurt Disi)
    2 02/12/2015 11:13:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - China (Yurt Disi)
    3 06/02/2016 17:34:05 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    4 06/02/2016 19:34:02 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey
    5 06/02/2016 19:34:02 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    6 08/02/2016 13:32:27 PTT İşyerinden Çıktı PTT İşyerine Sevk Edildi İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM BAŞAKŞEHİR İSTANBUL(AVR)
    7 09/02/2016 07:56:08 PTT İşyerine Girdi Alıcı Merkez Torbayı Açtı ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ/ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ ŞİŞLİ İSTANBUL(AVR)
    8 09/02/2016 07:59:20 PTT İşyerine Geldi ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ/ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ ŞİŞLİ İSTANBUL(AVR)
    9 09/02/2016 09:07:07 Dağıtıcıya Verildi-Cihet No:40067801 ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ/ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ ŞİŞLİ İSTANBUL(AVR)
    10 09/02/2016 13:09:56 Teslim Edildi ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ/ŞİŞLİ POS.DAĞ.MERKEZİ ŞİŞLİ İSTANBUL(AVR)
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Arkadaş linki vermiş işte, vosvos araç aşağıdaki modeller fabrika ön koltuk kol dayama içi içecek bardağı tutucu olduğu anlaşılıyor..
    Boş olan hazneye bu modülü yerleştiriyorsun sana saklama gözü yerine bardak tutucu oluyor anladığım kadarıyla.

uyumlu olduğu modeller; VW Jetta MK5 Golf GTI MK6
  • Ben de başvuru yaptım. Herkes yapmalı.
  • Sayın ..... .......,
    İlgi : 2016------ Numaralı Info Başvurunuz,
    Merkezimize e-mail yoluyla yaptığınız başvuru tarafımızdan değerlendirmiş ve konu ilgili cihet dağıtıcınıza aktarılmış ve ilgili cihet dağıtıcınızdan alınan yazılı beyana göre adınıza gelen ve konu adreste bulunan firma adına gelen tüm gönderileri-------------------------- adresine götürdüğünü beyan etmiş olup, ayrıca gönderileriniz İlgili cihet dağıtıcınız ve Merkezimiz dağıtım sorumlusu personelce belirli süreliğine takibe alınmıştır, şuana kadar adınıza 1 adet Malezya’ dan ----------------------- nolu kayıtsız yurtdışı gönderi gelmemiş olup konu gönderinizin adresinize gün içerisinde teslimi sağlanacaktır. ilgili cihet dağıtıcısı daha dikkatli ve özenli çalışılması konusunda bu defalık sözlü olarak uyarılmıştır. Yaptığınız başvurular hizmet kalitemizi değerlendirmemiz açısından bizim için önemli olup böyle bir durumla tekrar karşılaşmamanız dileğiyle teşekkür ederiz

Dedikleri gibi ürün o gün gelmişti.

Bana yurtdışından kaç tane ürün geldiğini bile biliyorlar yani :))
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.