Şimdi Ara

Amazon'dan 99 Dolar Değerinde SSD Sipariş Etmiş Olsam Gümrük Vergisi yada PTT Görevlisi Her Hangi Bi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.965
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon'dan aşağıdaki ürünü sipariş etmek istiyorum. 99 dolar + 25 dolar kargo ücreti ödemem gerekiyor. PTT görevlisi her hangi bir ek gümrük vergisi yada benzer bir masraf tahsil eder mi? Son dönemlerde bu tarz parça siparişi yapan arkadaşların yorumlarını alabilir miyim?
    https://www.amazon.com/Crucial-1TB-NAND-NVMe-PCIe/dp/B07J2Q4SWZ/ref=sr_1_8?crid=1Y6U17OF9FJNC&keywords=1tb+ssd&qid=1563785570&s=gateway&sprefix=1tb+ssd%2Caps%2C276&sr=8-8

• Amazonda ödediğiniz miktara ek olarak hiçbir ekstra ücret çıkmaz.
  • Nuroxy kullanıcısına yanıt
    Konuyu hortlatmış olacağım ama Amazon USA'dan bir kitap sipariş ettim. Kitap 10 USD + 11.97 USD Kargo, topam 21.97 USD ödedim. Ekstradan gümrük masrafı çıkarmazlar dimi?
  • translator66 T kullanıcısına yanıt
    Amazondan her sey dahil olarak geliyor hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nuroxy kullanıcısına yanıt
    Çok tşk ederim içimi rahatlattınız :)
    Dedim bide kargo ücretinin üstüne vergi çıkarsa almamak daha mantıklıydı. İyi bari böyle olması.
  • Ödeme ekranında vergi ücreti çıkarsa sorun yok. Satın adlığınız ürünün order details kısmına bakabilirsiniz orda vergi ücreti yazar. Forumda biri satıcı amazon değilse vergi ücreti çıkmıyor demişti ne kadar doğru bilmiyorum.
  • n0fx kullanıcısına yanıt
    Tam olarak order details kısmı şöyle hocam. Sanırım ekstra vergi çıkmayacak inş (Estimated tax to be collected dediği için).

Amazon'dan 99 Dolar Değerinde SSD Sipariş Etmiş Olsam Gümrük Vergisi yada PTT Görevlisi Her Hangi Bi
    Kitaplarda gümrük vergisi yok diye biliyorum. Japonya'dan kitap aldım sadece kitabın fiyatını ve kargoyu ödedim. Gümrük vergisiz kapıma kadar geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmi dağıtıcılar %3 kültür vergisi %18 kdv %20 Gümrük %bilmem kaç ÖTV ödüyor SSD ithal etmek için ondan sonra aliexpressle amazonla rekabet etmeye çalışıyorlar
    Kitaplarda gümrük yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • amazondaki son fiyat ülke vergisi ve kazanç dahil ücret.
  • ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    ben ondan bahsetmiyorum zaten amazondan gelen ssdlerde gümrük vergisi haricinde bir vergi yok

ama ben corsairin resmi dağıtıcısı olsam ek vergiler çıkıyor ben corsairi satıcısı olarak nasıl kar edeceğim nasıl ssd satacağım amazonla rekabet edemez hale geldi büyük dağıtıcıları satıcıları amazon batıracak
  • Siz de vestel gibi başvuru yapın ek vergi için.
  • Teşekkür ederim, gelince yazacağım güncel durumu..
    Güncel durumu yazmanıza gerek yok kitaplarda gümrük vergisi uygulanmıyor

• Evet yazmaya gerek yokmuş. Herhangi bir vergi vs. almadılar. Teşekkür ederim

• Merhaba. Yabancı bir siteden $125 yüzük sipariş edeceğim. Ne kadar vergi öderim acaba? İnternetten araştırdım ama hiçbir şey bulamadım bununla ilgili.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.