Şimdi Ara

Yüksek internet fiyatlarına isyan eden adam kendi internet servisini kurdu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
10.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir ülke coğrafi olarak bu kadar güzel olup insanlık, kültür, bakışaçısı ve medeniyet olarak nasıl bu kadar kötü olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tycus T kullanıcısına yanıt

Wasthenaw’a starlink hizmet verse bile hem ping hemde hız bakımından stabil değerler alamayacak.

CNyoutube
    Hardwired speed test over Ethernet.
    https://www.youtube.com/shorts/m8BBiYOvNtI?feature=share

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz 0.1 ile 100 kb arası hıza 200 lira ödüyoruz böyle bişeye kalkışsak devlet engel olur

• Hızlı internet hakkımız bunun nersini anlamadınız

• 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt

Eğer 10-20 mbit kullanıp o fiyatları veriyorsan sorun sen de kardeşim. Adamlar taahhütsüz hizmet veriyor gidip en ucuz hangi firma veriyorsa o hızlara kullanabilirsin. Seni taahhütle bağlamamışlar ki kan emici diyebilesin? Onu taahhütle zamanında 4 mbit hızları kullandıran malum firmaya söyle. Bencilce yorum yapan varsa bu senden başkası değil aynaya bakmalısın.

• zerkara kullanıcısına yanıt
    1 gigabit internet kullanıcısı isen haklısın, ama son iki yıldaki zamlar beni yıldırdı, ciddi ciddi TT ye geçmeyi düşünüyorum. 1gb interneti bana verebilse tabi ki böyle bir düşüncem olmazdı.

• her babayiğidin harcı değil helal olsun

• 4S14N_HUNT3R kullanıcısına yanıt

Kan emici olmak için bağımlısı olman gerek onun içinde taahhüt vermen gerek onu TT için soyle 2500 3000 TL sadece cayma bedeli odedigin zaman anlarsın kimmiş kan emici

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Niye engel olsunki TT turknet finet SkYNeT comnet gibirnet Kocaelinet internetkutusu varken sende aç binet 🤣

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoteam2 -- 12 Ağustos 2022; 22:18:17 >
  • Hocam Washtenaw'da 2 yıl yaşadım. Ortaçağ Avrupası gibi bir yer. 25 mbps internete $150 dolar ödüyordum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aşırı mantıklı

• Şu haberde geçen kişiyi Türkiyeye örnek gösterenlere şaşıyorum. İsterse biri çıksın 1 milyar dolar yatırım yapmak istesin Türkiye için. Siz sanıyorsunuz ki belediyeler izin verir değil mi o kabloları döşeyen özel şirketler için ? :D Türkiye de bu konuda sadece her şey kablo döşeyerek yatırım yapmak, hizmet vermek değil. Kan emici bir sistem buna izin vermez. Verseydi 2000li yıllarda Superonline fiber internet için verirdi o zamanın belediyeleride.

• YaptikBirHataKomiserBey Y kullanıcısına yanıt

Devlet destekli neredeyse tamamı yoksa çok saçma bir yatırım.

• İyi ki benzin fiyatlarına isyan edip, benzin istasyonu satın almamış.

• Ulusların düşüşü kitabını alıp okumanızı tavsiye ederim…Anlatılanlar çok tanıdık gelecek 🙂

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • zerkara kullanıcısına yanıt
    Anlama zorluğun mu var bilerek mi böyle yapıyorsun bilmiyorum ama zamanında en ucuz hızlı internet diye kökleyip zam üstüne zam getiriyor altta yorumda belirttim hala duruyorsan sorun sende diyorsun hala lale misin bilmiyorum ama digerine geçiyorsun oda zam sokuyor digerine geçiyorsun oda zam sokuyor kötüye kötü demeyi öğrenin bi kere ben 1gpbs Hiz alsam nolcak çoğunluk ülke olarak 10 mbps alıyor ya harbiden bazen adamın sabrını zorluyorsunuz işinize geldiği gibi yorum yapıyorsunuz hepsi kan emici babanızın firması değil bunlar bu kadar savununca size indirim yapmayacaklar koru körüne asık olmayın celladınıza

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • darkaura kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi Türkiye'de bu işin olmasına imkan yok çünkü bu firmaların hepsi lisans almak zorunda ve yüksek paralarla satılıyor. Lisans dediğimiz şey aslında "license". Bir işi yapabilme yeterlilik belgesi ruhsat. Ama devlet bunu para kazanma kapısına döndürdü.

• maximus01982 M kullanıcısına yanıt

fırın bile çatırmazlar . denemesi bedava başvuruları yap kaç tane keko dan tehdit telefonu alıyorsun gör. kaldı ki böyle bir iş . hayal.

• Hüsnet! Delikanlı, ahlaksız, kaçak internet...

Biz de yapıyoruz bir şeyler de, para kazanmıyoruz. Sorun çözüyoruz.

Arkadaşımın evi ile işi arasını uzun mesafe wifi çanağı ile bağlayıp aynı ağda buluşturdum kendilerini. Arada bir binanın köşesi var. O köşe de komple cam. Resmen başkasının salonun köşesinden geçerek iki wifi cihazı arasında ateş ediyorum. Tam hayvanım. Bildiğin ahlaksız internet.

Neyse, 500mbit ağ kurmayı başardık. Bu da çalışmaya yeterli.

Sonra internetlerden birini iptal ettik. yüksek upload hızı veren bir namuslu çıksa idi, bu işe hiç girişmezdik. Kendileri sebep oldular.
    ----------
    Şimdi kendi evimle arkadaşın ofisi arasında ağ kurmayı düşünüyorum. Mesafe daha uzun, ama doğrudan arkadaşın ofisinin çatısını görüyor benim çatı...
    Yavaş yavaş, yayılacağız... Bir ucu gigabit internet alabilen bir binaya, diğer ucunu da başka bir gigabit internet alabilen bir binaya ulaştırabilsek çok şugar olur:

Al sana Hüsnet! Delikanlı, ahlaksız, kaçak internet!

Arkadaş, arkadaş akrabası, kendi akrabam, komşu, tanıdık, kim varsa toplayacağız. Ağda katmanlı bir ip düzeni kuracağım. Arada birbirleri arasında ağ birleştirmek isteyen olursa kendilerini aynı ağ subneti altında toplayacağım. Tadaaa!!

Ama ağımızın örümcek ağı gibi olması lazım. İp gibi olursa tek arızada herkes patlar. yuvarlak yayılacağız.

Hizmetimiz Güvenevler vali doktor reşit sokak, pilot sokak, willy brand sokak ve Çankaya mahallesi aziz sancar caddesi çevresinde başlamıştır. Bağlanmak için gerekli ekipmanı alıyorsunuz. Bize veriyorsunuz. Biz hallediyoruz. Siz almak istemezseniz biz de alırız. Az paranız varsa ikinci el alırız. Hiç dert değil.

• İyiymiş, ancak maliyetler çok geldi gözüme. Bir rakamsal hata yapılmış olabilir mi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.