Şimdi Ara

YouTube'da Terör Propagandası Yapan Kanalı Kapattırıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/c/mohamedreheba

Bu kanal YouTube üzerinden pkk terör örgütünün propagandasını yapmakta, Türklere karşı hakaret içerikli ırkçı paylaşımlarda bulunmaktadır. 30 binden fazla da abonesi var. Herhangi bir videosu altındaki yorumlara baktığınızda pkk militanlarının yaptığı yorumlara rastlayabilirsiniz. Bu kadar büyük bir platformda bu tür içeriklere nasıl izin veriliyor, akıl alacak iş değil. Instagram'da da kanalı varmış ama o kapanmış:

https://www.instagram.com/muhammed_.yt/

Her zamanki gibi Türklere "ırkçı" diyerek, her bir videosunda farklı bir ırkçı paylaşım yapmış. Yorumlarda da Türkçe diye bir dil yoktur deyip bunu Türkçe olarak açıklamaya çalışanlar var. Yazık gerçekten, bu kafayla nasıl yaşam sürüyorlar anlamak zor...

Videolarını tek tek şikayet ederseniz belki kapattırabiliriz. Ayrıca konumu Türkiye olarak gözüküyor. CİMER ve EGM Online İhbar üzerinden de ihbarda bulunacağım. Eğer Türkiye'de ikamet ediyorsa sağlam bir ceza almasını sağlayabiliriz.

Eğer şikayetlere rağmen kapatmıyorlarsa, YouTube'un nasıl ikiyüzlü davrandığı, bazı şeyleri nasıl manipüle edebildiği, kuralları nasıl esnetebildiği ortaya çıkacaktır. Zira, bu ilk olay değil.

YouTube'ın Atatürk'e yapılmış küfürlü yorumları kaldırmaması:

https://forum.donanimhaber.com/youtube-in-provokatorlere-ve-irkcilara-arka-cikmasi--150153991

Hadi DH! Yapılan haksızlığa dur diyelim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Storm -- 25 Eylül 2021; 17:54:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• YouTube kurallarına göre "Nefret söylemi barındıran veya kötü amaçlı içerik" tarzı videolara izin verilmiyor. Ve bunlar birden fazla olursa kanalı kapatabiliyorlar.

Ayrıca, azınlık statüsü ile konunun ne alakası var? Azınlık statüsünde olunca her türlü hakareti, ırkçılığı yapmak serbest mi oluyor? Irak'ta da Türkler azınlık. Şimdi Irak'taki bir Türk istediği kişiye, ırka sövse o azınlık diye gözardı mı edilecek? Ne saçma bir savunma yapmışsın. Sen de mi takip ediyorsun yoksa bu kanalı?

• bana ne

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: highest in the room

bana ne

Seni ilgilendirmiyorsa neden konuya girip mesaj atma zahmetinde bulunuyorsun?  

• Üzülerek söylüyorum kapattıramazsınız ! Çünkü Kürtler azınlık statüsünde Amerika gözünde ve Youtube olası hakaret içeren bir durumda kanalı değil, videoyu yayından kaldırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: moscow34

Üzülerek söylüyorum kapattıramazsınız ! Çünkü Kürtler azınlık statüsünde Amerika gözünde ve Youtube olası hakaret içeren bir durumda kanalı değil, videoyu yayından kaldırıyor.

YouTube kurallarına göre "Nefret söylemi barındıran veya kötü amaçlı içerik" tarzı videolara izin verilmiyor. Ve bunlar birden fazla olursa kanalı kapatabiliyorlar.

Ayrıca, azınlık statüsü ile konunun ne alakası var? Azınlık statüsünde olunca her türlü hakareti, ırkçılığı yapmak serbest mi oluyor? Irak'ta da Türkler azınlık. Şimdi Irak'taki bir Türk istediği kişiye, ırka sövse o azınlık diye gözardı mı edilecek? Ne saçma bir savunma yapmışsın. Sen de mi takip ediyorsun yoksa bu kanalı?

• Hocam bold medyayi da kapattiramaz miyiz
    Fetocu kanali o da ama yayini yurtdisindan yapiyorlar zor gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyrie2 -- 25 Eylül 2021; 17:10:1 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu tip kanalların kapatılması gerek

Kapatılmıyorsa da Türkiye'de yasaklansın youtube. Göz yumulmamalı

• quote:

Orijinalden alıntı: kyrie2

Hocam bold medyayi da kapattiramaz miyiz
    Fetocu kanali o da ama yayini yurtdisindan yapiyorlar zor gibi

Hiç bilmiyorum o kanalı. Ama hakaret, terörizm vb. içerikleri varsa kapatılabilir. Yurtiçi yurtdışı fark etmez.

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt
    Turkiyede yasaklandi da noldu.hocam
    Isteyen.farkli sekillerde girebilir

• quote:

Turkiyede yasaklandi da noldu.hocam
    Isteyen.farkli sekillerde girebilir

Youtube 2-3 kanal için 80 milyonluk ülkeyi kaybetmeyi göze alamaz

Tepki koymamız gerek

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt
    Hocam tepki koyariz eyvallah da o dediginizi zaten yasamadik mi?
    17 25 te bilal erdogan muammer guler egemen bagis ve reisin telefon ses kayitlari youtubede paylasilirken yasakladilar
    Eee millet DNS yi degistirip girdi
    Youtube ne yapti peki o kayitlari yayinlayan kanallari mi kapatti
    Hayir
    Bence youtube dikkate almaz bile

• quote:

Hocam tepki koyariz eyvallah da o dediginizi zaten yasamadik mi?
    17 25 te bilal erdogan muammer guler egemen bagis ve reisin telefon ses kayitlari youtubede paylasilirken yasakladilar
    Eee millet DNS yi degistirip girdi
    Youtube ne yapti peki o kayitlari yayinlayan kanallari mi kapatti
    Hayir
    Bence youtube dikkate almaz bile

DNS yapsalar ne olacak

Youtube yasaklanırsa ülkemiz üzerinden reklam geliri elde edemez

Önemli olan konu bu zaten. Para kaybedecekler

• Geçen ay açtığım konu:

https://forum.donanimhaber.com/youtube-in-provokatorlere-ve-irkcilara-arka-cikmasi--150153991

Değişen bir durum yok hâlâ. Topluluk kuralları adı altında dil, din, ırk ayrımcılığına, bunlara karşı yapılan hakarete izin vermeyeceğini söyleyen YouTube, söz konusu Türkler olunca 3 maymunu oynuyor.

Bu arada, bu yorumumu alıntılayıp da sadece Türkleri koruyorsun, diye bir şey yazmayın. Ben bunu tüm milletler için de yapıyorum. Bugün Türklere yapılan haksızlığın, yarın başka bir millete yapılmayacağının garantisi yok.

Kurallar, kanunlar, yasaklar herkes için geçerlidir. Eğer bir kesim için uygulanıp diğer kesime uygulanmıyorsa burada büyük bir haksızlık vardır.

Büyük bir tepki gerekiyor, bu durumu duyurmak için. Twitter'da hashtag filan açalım diyeceğim de onların YouTube'dan farkı yok.

Keşke gerçekten adil, özgür, eşitlikçi bir sosyal medya platformu olsaydı...

• Bu elemanı biliyorum. 1-2 sene önce denk gelmişti. Youtube'ta. Almanya'da yaşıyor kendisi oradaki Almanlara'da t.c bize zulüm ediyor diyor. Efe aydal'a da laf atmıştı.

Bu arada şikayet etmen hiç bir işe yaramaz. Nitekim YouTube onların yanında. Geçen yabancılarla tartışıyordum. Adam Türklere hakaret etti. Şikayet ettim benim ki silinmiş.

• Terör propagandası yapılan veya küfür edilen kısmı paylaşsaydın da adamın tüm videolarını baştan sona izlemeseydik iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

Bu elemanı biliyorum. 1-2 sene önce denk gelmişti. Youtube'ta. Almanya'da yaşıyor kendisi oradaki Almanlara'da t.c bize zulüm ediyor diyor. Efe aydal'a da laf atmıştı.

Bu arada şikayet etmen hiç bir işe yaramaz. Nitekim YouTube onların yanında. Geçen yabancılarla tartışıyordum. Adam Türklere hakaret etti. Şikayet ettim benim ki silinmiş.

Instagram hesabı kapanmış hocam. Sanırım saldırgan içerikten dolayı. Benim hâlâ umudum var, eğer toplu bir şikayet bildirimi yaparsak bunu değerlendirecek yetkililer vardır illaki.

Bir şey olmaz, diye haksızlığa göz yummamamız gerekiyor.

• Birşey olmaz diye birşey yok.Cimere video linkleriyle beraber şikayet edin.Hakkında gerekli işlem yapılır.Almanyada olsa bile bu hain birgün TR ye geldiğinde paketlerler ya da bu ülkeye giriş yapamaz bu hain...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

Bu elemanı biliyorum. 1-2 sene önce denk gelmişti. Youtube'ta. Almanya'da yaşıyor kendisi oradaki Almanlara'da t.c bize zulüm ediyor diyor. Efe aydal'a da laf atmıştı.

Oradaki gurbetçiler gidip ağzını yüzünü kırsa ya, Türkiyedeki sokak röportajlarında kaplan kesilip millete şekil yapmayı biliyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arapça Farsça karışımı olan bir dil Türkçe o konuda biraz haklı.Aynı şekilde ırkçılık yapanlara karşı ırkçılık yaparak yanlış bir tutum sergiliyor.Ayrıca yüzüne Filistin bayrağı çizip Tiktokta popülizm yapanlara da gönderme yapmış.Şikayet ettim evet ırkçı ama doğru olduğu konular da var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.