Teğmen
02 Eylül 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 325 (Bu ay: 5)
Gönderileri

Hangi bölümü okudugunuzu ve o bölüm hakkında düşüncenizi merak ettim. Hem üniversitede tercih yapacaklar için iyi olur. Kararsizlar için vs. Ben başlıyorum.


Makine mühendisliği okuyorum. Bölüm öncelikle matematik ve fizik istiyor. Bu dersleri yapamıyorsanız çok zorlanırsınız. Bölüm aşırı zor. Ben üniversiteye ilk girdiğimde Makine 4 yıllık değil 6 yıllıktır yeğen tarzı takılıyordu üst sınıflar. Baya baya dersleri 6. Tekrar alan vardı. Bir diğer konu ise derslerin birbiriyle alakalı olması eğer statikte zorlanırsanız Dinamikte de zorlanıyorsunuz. Mat 1 mat 2 en temel şeyler. Mutlaka mutlaka bu dersleri çok iyi bilmeniz lazım. Dersler kesinlikle oturup çalışmayı gerektiriyor.


Sınıf 90 kişilik ama taş çatlasın 4-5 kız var. Kız sayısında sıkıntı olduğu doğru. Yani ortam için dışarı çıkıp sosyalleşmek lazim. Gerçi çomezlere bakıyorum kız sayısında artış var ama yine denk olmuyor.


Mutlaka mutlaka İngilizce isteniyor. Hatta hatta okulu 4 yılda bitirceğinize 6 yıl okuyun ama ingilizce bilerek mezun olun diyorlar.


Geçen dönem staj yaptım ama ağır torpil geçiyor. Tanıdığınızın illa olması lazım. Mesleki anlamda meslekte zor. İş bulması kolay değil. İş şartları da ağır. Devlet te alım sayısı baya az. En az 95 almanız lazım. Alsanizda garanti değil.


Bunlara rağmen top 5-10 mühendislikte okunur. Çünkü burda okuyanlar kurumsal firmalarda oluyorlar. Yurt dışı yapma şansları da oluyor. Bu arada bu üniversitelerden mezun olupta makine mühendisliği yapmayan da çok var. İş şartlarını beğenmediği için.

Konusu: İntiharı düşünen bir öğrenci (Mirai) intihar etmeye en sonda karar verir ve kendini bir binanın tepesinden bırakır. Tam düşecekken bir melek tarfından kurtarılır. Melek ona koruyucu meleği olduğunu söyler. Ona özgürlük ve sevgi verebileceğini söyleyen bu gizemli beyaz melek, Mirai’ye kanatlarını verebileceğini ve Mirai’nin bu kanatlarla istediği her yere uçabileceğinden bahseder.Bu gizemli melek, elindeki yay ile istediği kişiyi vurarak, o kişinin Mirai’ye karşı sevgi ve aşk duymasını sağlayabileceğini söyler, ancak Mirai bir seçim yapmalıdır. Kanatlarla birlikte sonsuz özgürlük mü, yoksa insanların onu sevmesini sağlayacak olan ok ve yay mı?


Animeyi Death note'un ve Bakuman'ın yapımcıları Takeshi Obata ve Tsugumi Ohba üstleniyor.
Animenin tanıtım videosu

Çıkış tarihi: 2021

Yaşadıklarım

1-) Diyelim ki grup var oturmuşsuz sohbet ediyoruz. Tak biri geliyor Eee Anormal zirve sen niye hiç konuşmuyorsun diyor? Düşünüyorum. Gerçekten öyle mi diye?

2-) Lisede 3 e giderken bir kız beni seviyordu. Kışın ortasında beni görmek için evin önünde arkadaşıyla bekliyordu. Sadece görmek için. Tanışmıyoruz bile. Neyse bir şekilde taniştık ve tanıştıktan sonra olmadı. Büyük ihtimal sessizim diye

3-) Lise 4'te ise başka bir kız geldi. Telefon numaramı birinden almış. Sabah uyandım mesaj var. Selam seninle tanışmak istiyorum diye. Tamam dedim. Yine durakta beklerken geldi kız. Mesajı atan benim dedi. Tanıştık falan. 5 dk sonra sen hiç niye konuşmuyorsun diyip yüzünü ekşitti. Oysa ki içimden baya konuştum herhalde sessiz sanmaz beni demiştim. 5 dk içinde bunu demesi şok etmişti beni. Abartı yok 5dk da sildi.

4-) Sonra 6. sınıfım. Fen dersinden 100 almıştım. Veli toplantısı olmuştu sonra hoca anneme Anormal zirve diye biri olduğunu 100 alınca fark ettim demiş. Yine bir sınavda 100 alınca bir kız Oha xxxx 100 almış dedi ama soyadımı adaşım olan biriyle karıştırdı.

5-) Derslere hiç katılmam. Bilsem bile parmak kaldırmam. Ta ki kimse yapamıyor hoca artık sinir krizi geçirecek cevap veriyorum. Ondanda hocanın boş boş bağırması hoşuma gitmiyor ondan

6-) Geçenlerde ingilizce kursuna gittim. Dedim tamam bu sefer habire konuşacam. Aradan 2 hafta geçti. Sınıfta kimse konuşmuyor bir tek ben konuşuyorum. Sonradan bir kız geldi sınıf neden hiç konuşmuyor dedi. Bende bilmem karakterleri öyledir falan dedim.(İçimden diyorum hehe ben konuşuyorum demek ki kız bana gelip sorduğuna göre diyorum) Gerçi sen de hiç konuşmuyorsun dedi. İngilizce hocası geldi herkese tek tek niye kimse konuşmuyor diye sordu. Bana geldi sira ben konuşuyorum hocam dedim. Evet sen biraz konuşuyorsun dedi. Biraz mı dedim içimden.

7-) Subaylık sınavında yazılı,spor,mülakatı geçtim bir sağlık kaldı. Eniştem haberdar olmuş. Anormal zirve subaylık yapamaz sessiz çocuk demiş. Bunu daha çok aşağılmak amacıyla söylemiş. Birde akraba olacak.

8-) Ablamın işyerine gittim(Gezip görmek amaçlı)Geziyorum. Tekniker geldi. Ulan sen nasıl mühendis olacan makinelere baksana falan dedi. Çok sessizsin falan dedi.

9-) Sınıfta biri zeka sorusu sordu. Herkes soruyu çözerken ben ilk çözdüm. Sonra sınıfın p*çi geldi. Daha önce biliyordur çözemez o dedi benim için.

10-) Dayımlarla piknik yapıyoruz. 4 yaşındaki yeğenim geldi. Sen niye hiç konuşmuyorsun dedi.  

Sırf sessizim diye aşağılanmaktan,hor görülmekten,alay konusu olmaktan bıktım. Ulan ben de normal insanım işte. Her şeyi denedim Kitap okudum, sosyal biriymiş gibi davrandım, tanimadığım insanlara selam verdim. (Bu arada kitap okumanın konuşkanlıkla hiç alakası yok. Konuşma şekli ile alakası var ama konuşkanlıkla yok.) Müzik dinledim,film izledim kültursüz olmadıgımı düşünüyorum.Daha ne yapayım ben. Bir daha biri niye sessizsin derse alacam çakıyı saplıyıvericem kendime.

Valla arkadaş kafayı yemek üzereyim ya. Bu sabah kalktım dişlerimi fırçaladım yine dişim çürümüş. Kolayı bıraktık abur cuburu bıraktık günde 2 kez diş fıraçalıyoruz olmuyor.Yine çürüyor. Yaş 21 4 dolgu var. Hiç kanal ve çektirme olmadı. 4 yıl diş teli taktım. Son 4 yılda yapıldı hepsi.


Edit: Cevap veren herkese teşekkürler. Diş ipi kullanmıyordum. Artık kulanacağım bakalım ne olacak?

Bir tane çizgi film vardı.Oyuncak arabaları yarıştirıyorlardı.Yugioh,Bakugan tarzi bir çizgifilmdi.Bundan 10 yıl öncesi hangi kanalda hatirlamıyorum.

Şu karantina altında kafama takıldı izlemek istedim.Adını hatirlayamadım.Eski çizgifilmlere baktım youtube'ta falan bulamadım.Siz hatırlıyor musunuz boyle çizgi film?
Arkadaşlar öncelikle ben üniversiteye gidiyorum.Derslerimizden biriside çizimle alakalı ders.Cetvelle pergelle çizgiler çekiyorsun işte.Ben derse geç kaldım.Sınıfa girdiğimde bulduğum ilk boş yere geçtim.Yanımda da bir tane kız vardı.Hoca 1 saat boyunca dersi anlattı durdu.Ben derse geç girdiğim için en arka sırada oturuyordum bu yüzden de hocayı duyamıyordum ve yazdıklarını göremiyordum.İlk baş yanımdaki çocuğa sordum "Ne yapacağız bir şey anladın mı?"diye.Çocuk "Hayır"dedi.Zaten çocuk geçen sene kalmış anladım yani bu dersle ilgilenmeyecek.Yanımdaki kıza sordum.Kız düzgünce cevap verdi.O dakikadan sonra kızla aramızda sohbet oldu ama dersin dışına çıkmadık ve arkadaşçaydı.Sohbet dediğimde zaten "Şurayı kaç cm buldun,Esas çizgi burası mı?"gibi devamı gelmeyecek sorularla ilerledi.Neyse en yakın arkadaşım sınıfın öteki tarafından seslendi bana "Anormal Zirve ben eve gidiyorum diye".Ben de "kanka beni bekle beraber çıkalım" dedim ve çantamı toplamaya başladım.Çantamı toplarken kız "Telefon numaranı alabilir miyim? Ödevler için." dedi.Ben ne diyebilirdim ki nezaketen verdik.Adamı soyadımı kaydetti sonra beni aradı.Numarası bende çıktı.Bende arkadaşa yetişmek için hemen çantayı toplayı p çıktım.Ödevleri öğrendikten sonra kızın ismini öğrenmediğim aklıma geldi.Numarayı kaydettim.Wp'den mesaj attım."Adını sormayı unuttum adın ne?" diye yazdım.Görüldü yapıp engelledi.Hayır yani madem engelleyeceksin niye numaramı alıyorsun.Bu arada kızla aramızda hiçbir şey yaşanmadı.Yavşamadımda.Burada görüyorum tipim çok çirkin kızlar bakmıyor vs. yazanlar var.Sen çirkin değilsin kızlar aşırı egoist.Bu atada kız 160 cm 70 kilo vardı.Yüzü sivilceli falandı.Yani güzel değildi.Yani hayatımda 3-4 cümle konuştuğum sümüklü beni sinir etmezde yardım etmeye çalışırken böyle olması çok sinirimi bozdu.Bunuda sinirimi atmak için yazdım.
Benimki biraz uzun olacak ama anlatayım

Ormanlık alanda 30-40 kişi koşu yarışı yapıyorduk.Yarışı en önde götürüyordum.Birden karşıdan sert bir rüzgar esmeye başladı.Rüzgar o kadar serttiki geriye doğru götürüyordu beni.Bende yerdeki uzun yeşil çimenlere tutunmaya başladım.Çimenlere tutununca ayağım yerden kesildi.Bu arada rüzgar sadece beni etkiliyordu arkamdakiler teker teker beni geçmeye başladı.En skn adam da geçtikten sonra rüzgar kesildi.Koşmaya devam ettim.En sonda büyük bir meydana geldim.Meydanın ortasında okul veya hastane benzeri bir bina vardı.Bina yüksek değildi ama yataylamasına çok uzundu.Binanın etrafında hayvanlar vardı.Yılan,tavşan,kedi,köpek,aslan onları görünce bir irkildim.Sonra düşünmeye başladım "Yaw bunların arasından hayvanalara basmadan nasıl geçeceğim" diye.Ama rüyamda kendimi zorunda hissediyordum yani koşmaya devam ettim ve basmadan geçtim.Binanın arkasına gittim.İnsanlar vardı ama koşucular yoktu.Orada ailemi ve 6-7 yıl önceki komşuları gördüm.Yanlarına gittim.Bu arada yanlarında turistler vardı ve konuşmaya çalışıyorlardı ama İngilizce bilemediklerinden anlaşamıyorlardı.Turistler İngilizce konuşuyor ben ve karşı komşumuzun kızı çeviriyoruz.Ailemizde ooo falan yapıyor.(Bu arada İngilizcem başlangıç seviyesi).Sonra birden kızla yakınlaşıyoruz.Ben"ne oluyor lan ailenın yanında rüya herhalde" diye düşününce uyanıyorum.Hayatımda ilk kez İngilizce konuşmuştum rüyamda bilmeme rağmen.
Hazır üniversite konuları varken açayım dedim.Hem arkadaşlar faydalanır hem ben.Ilk yüz bine giremeyip mühendislik okuyup işe girenler var mı?Özellikle Makine ve Bilgisayar mühendisleri cevap yazarsa sevinirim.Çoğu insan mühendis kendini geliştirirse iş bulur diyor acaba bu gerçek mi diye merak ettim.Bir tane arkadaş vardı.Kirşehir'de mi ne okumuştu ABD'de yüksek lisans yapıyordu.Onun konusunuda bulursanız sevinirim,ben bulamadım.Sorular şu
1-İş buldularsa ne kadar maaş alıyorlar?
2-Dil biliyorlar mı?
3-Üniversiteyi kaç ortalamayla bitirdiler ya da ortalama bu tür üniversitelerde önemli mi?(Bunu yazdım çünkü 100k sonrası üniversiteler için kaçla mezun olduğun önemli değil dediler)
4-Nerede staj yaptınız?
5-Torpiliniz var mıydı? :D
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 gün
Mesaj Sayısı: 129
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.263
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.916 (Bu ay: 545)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.905 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.